vidle a tlumič pro 98kg živé váhy. Zdvih 150, nebo 160mm

26 nepřečtených
  • Tahoun

    Mohli byste mi doporučit vidli a tlumič na GT force 1.0 (2009). Zdvih 150, nebo 160mm. cena za oboje max. 25 000Kč.

    0 0
    • pavlik6022  

      RS RVL od 2011,případně Sektor , tlumič Fox RP2 , RP23, nebo něco od X fusion. Prakticky cokoliv, záleží co od vidle nebo tlumiče čekáš – lock, snižování, …

      98 kg není taková hrůza aby jsi zrovna u Force řešil zda vydrží. Měl jsem 93, teď 88kg a nejmenší problém – koukni ke mě do profilu

      0 0
    • kotliczech  

      Ahoj jestli chceš set od Foxe např. Talase nebo Floata 150 s pevnou osou a k tomu třeba RP23 nebo pružinu, tak dej vědět, mám možnost sehnat nové díly s plnou zárukou za dobrej peníz (do těch 25ti se vejdeš a povozíš super materiál).

      0 0
      • nox159  

        talas je na nic rikaji borci z BFka takze je to asi pravda :)

        0 0
      • Tahoun  

        To fousac: JJ už jsem si to našel. Já myslel, že těch 190 je zdvih :D

        To kotliczech: Díky za nabídku. Já už si objednal X-Fusion O2 PVA za necelých 4400Kč.

        Jen ještě řeším tu vidli.

        0 0
        • pavlik6022  

          já vidlu bral tady :http://www.bike-discount.de/…ountain.html

          Velikým obloukem se ale vyhni verzi Dual Position AIR – pokud snižování tak jedině pružinu, tzn DPC.

          0 0
          • Tahoun  

            Takže, jestli tomu správně rozumím, tak rozdíl nezi Air a Coil je, že Air je vzduchem a coil pružinou.? Sorry za pro vás ostatní asi blbé otázky, ale každej nějak začínal no ne? :) Nějakej důvod, proč je Aira ne?.

            0 0
            • Azmir  

              On nemyslel že se máš vyhnout vzduchové verzi, ale že se máš vyhnout snižování zdvihu pod názvem dual position, které u RS bývá dost poruchové.

              0 0
            • Azmir  

              On nemyslel že se máš vyhnout vzduchové verzi, ale že se máš vyhnout snižování zdvihu pod názvem dual position, které u RS bývá dost poruchové.

              0 0
            • scret  

              klidne byt tebou vezmu obycejny Dual Air, tzn. bez zmeny zdvihu…

              s menitelnym zdvihem funguje zatim asi jen Dual Position Coil – tedy s pruzinou…

              0 0
        • pavlik6022  

          záleží na preferencích mohla by stačit třeba http://www.bike-discount.de/…-option.html

          0 0
          • MlokCZ  

            Škoda, že není nikde s tapered krkem (nevím jaký potřebuje tazatel, to jen obecné povzdechnutí).

            A zaujal mi ten aktuální stav, že je skladem a přitom i není skladem :-)

            To jsem na bike-discount ještě neviděl :-)

            0 0
          • Tahoun  

            Já myslím, že určitě bude stačit. Díky za pomoc při výběru.

            To MlokCZ: Mám to do GT Force 1.0 (2009).

            0 0
            • MlokCZ  

              Pokud bys bral DPC, tak nezapomeň, že určitě musíš vyměnit pružinový DPC kit.

              Pro 98kg střední červená nevyjde určitě a budeš potřebovat nejtvrdší černou a ještě to může být i s ní na hraně.

              Tabulkově je pro 90–99kg. Všichni tu psali jak jsou u RS pružiny nadhodnocené co se týká doporučených rozsahů vah a je lepší brát měkčí.

              U mě to pro DPC kit neplatilo. Mám 70–72kg, žlutá pružina která je 63–72kg, tak je pro mě moc měkká a mít ji nemůžu a měním za červenou, která je 72–81kg.

              U každého to ale dle geometrie, posedu, stylu jízdy vyjde trochu jinak.

              0 0
              • pavlik6022  

                já mám modrou na 92 kg, možná bych zkusil i tu měkčí, ale mám strach že bych už lítal po dorazech, takhle mám ještě nějakou rezervu na prasení. Uvidím až nebudu vědět co s prachama tak možná koupím druhou :)

                0 0
                • MlokCZ  

                  Na tom je vidět jak se to může lišit. Já jsem právě dle všech možných informací co kdo jezdí vzal žlutou a při zkoušení jsem ji dokázal poslat na doraz jen při testu na místě (dynamické se opření do řídítek při stání v pedálech).

                  Za jízdy občas jdu ještě o trošku více do zdvihu, takže bych po dorazech chodil už hodně.

                  Tu měkčí si asi nechám, kdybych náhodou třeba něco zhubnul :-)

                  0 0
            • pavlik6022  

              to není tapered, mám stejný ročník rámu, takže klasika hlavovka

              0 0
            • pavlik6022  

              ještě malá poznámka- jaká máš kola?

              Důležité pro výběr jestli 15mm pevná osa nebo 9mm na rychloupínák

              0 0
              • Tahoun  

                Mám rychloupínák, ale chci si to nechat přeplést na náboj pro 15mm pevnou osu.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.