velikost torx klíče ve šroubech SLX převodníků

9 nepřečtených
 • pee.tr

  Prosím, můžete mi poradit, jaký torx použít pro dotažení? Nerad bych to strhnul. Mám 25ku ze šroubů na kotouče, ale zdá se mi, že se ve šroubech převodníku trochu mele. Jinou velikost nemám, tak bych se chtěl touto cestou ujistit o velikosti. Díky.

  I když zřejmě to je zbytečný pokus o odstranění křupání pravé kliky, protože si myslím, že kdyby měly být převodníky povolený, tak už by byly povolený dřív a ne až po ujetých 10ti tisících…

  • jIrI___  

   T30

   • pee.tr  

    Dík moc. A na druhou část mého úvodního příspěvku by nějaký nápad nebyl? ;-) Křupe mi to při šlapání poslední dny čím dál víc. Je to i ve stoje i v sedě a když si vycvaknu jednu nohu, dělá to jen u pravé kliky. I když o něco míň hlasitě když se vyloženě šlape jen pravou.

    Nedávno jsem se tu zmínil o chvilkovém drhnutí klik při točení zpět (po předešlém umytí kola), ale to po chvilce přestalo, kliky se při sundaném řetězu točí naprosto volně a tiše.

    • jIrI___  

     Křupalo mi ložisko v misce, asi chytlo vakl nebo co, nevím. Nepomohl ani Loctite na vymezování vůli. Výměna komplet misek ale pomohla.

    • MavasH  

     Na 99% to sou ložiska. Aji když to na klikách není cítit (vakl, ani drhnutí), tak po rozdělání už to na ložisku určitě ucítíš :)

  • kozusnik  

   mi to dělalo něco podobného, jak popisuješ… rozebral jsem převodníky, vyčistil to mezi nimi a přestalo… pak jsem ještě myl kolo a docela si dal záležet na umytí středu (mezi klikami a rámem, kde se dá dostat i hadrem) a křupání přestalo..

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.