MTB Author-Traction 2008 - zadní kolo

13 nepřečtených
  • kíto

    Potřeboval bych rozebrat náboj zadního kola, abych zkontroloval ložiska-kuličky. Nevíte jaká velikost klíče se použije na konusy? U předního kola to je 13, ale u zadního kola to bude větší klíč. Díky.

    0 0
    • mates555  

      Většinou 15mm…u toho tractiona pokud je tam nába co se tam normálně dává je to 15 na 100%

      0 0
      • mates555  

        A kontra matka je 17…

        0 0
        • kíto  

          Díky za radu. Kontra matka je 17 a to jak ve předu tak i vzadu, ale nevěděl jsem ten konus. Jelikož se jedná o standardní kolo - http://www.author.cz/…id=6&pid=745, nic jsem tam neměnil, budu teda počítat s tím, že se tam použije 15 klíč. Musí to být taky takovej ten placatej klíč, nebo tam je více místa a vejde se tam normální klíč? Díky

          0 0
          • mates555  

            Klasickej plochej klíč se tam nevejde…max to co se používá na pedály…pokud nepoužíváš klasickej…:-)

            0 0
            • kíto  

              Děkan, za rady, budu teda muset pořídit i 15 na ty zadní konusy. Čistě náhodou, jaký se tam dávají kuličky nevíš? Zda jsou větší než ve předním kole nebo jsou stejný? Díky

              0 0
              • mates555  

                6,35 a 9 na každou stranu

                0 0
                • kíto  

                  Tak to mám dobře, již jenom ten klíč. Dík za inforamce.

                  0 0
                  • mates555  

                    Ještě pokud nemáš vercajk na sundání kazety tak si to taky pořiť…to se ti neztratí a když sundáš kazetu tak se ti to bude dělat lím…jinak to stojí za prd…

                    0 0
                  • mates555  

                    Ještě pokud nemáš vercajk na sundání kazety tak si to taky pořiť…to se ti neztratí a když sundáš kazetu tak se ti to bude dělat lím…jinak to stojí za prd…

                    0 0
                    • Dzordano_Bruno1  

                      Mně osobně udělal takový malý servis perfektně Tomixx, sám bych se do toho nevrtal. Když to šlape, tak to tak nech. Ještě něco posereš.

                      0 0
                      • kíto  

                        Včera jsme udělal přední kolo a to z toho důvodu, že se z něj začaly ozývat divný zvuky. Zjistil jsem, že na jedný straně chybí 2 kuličky a druhý straně chybí 1 kulička. Některý zbylý kuličky už ani neměly tvar kuličky, ale vícehranu a tak jsem se rozhodl pro výměnu. Uvidíme.

                        0 0
                    • kíto  

                      JJ díky za info, vercajk na tu kazetu mi zejtra půjčí známej, tak uvidím asi si to taky pořídím a bude klid. Možná na chalupě na to něco mám ještě ze staršího kola, ale musím to nejdříve vyzkoušt jestli to bude pasovat. Dík

                      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce