• Neblos

    dobry den nejsem jsi jist jakou velikost ramu jsi mam objednat protože měřim něco kolem 175 cm a nejsem jsi jist jestli 18,5 anebo 19,5 . Byl bychom moc rad kdyby jste mi poradili

    0 0
    • BigKarel2  

      Jestli jezdíš často v terénu nemším rámem nic nezkazíš, Ale nejlíp bys udělal pokuď bys navštívil nějaký kamený obchod a a ty rámy vyzkoušel…

      0 0
    • JakeF  

      Nekupovat. Těžká mrcha s cirkusovym designem, navíc hrozná tuctovka, která má debilní střed, co nic nevydrží.

      Na 19.5" rovnou zapomeň. Pokud máš rád dlouhý rámy a chceš ho na chrtění, tak by přicházela do úvahy 18.5"ka, ale nejspíš bych tě viděl na 17.5". Treky jsou hodně dlouhý, ten 4Ever bude podle mě výrazně kratší rám, chtělo by ho to změřit.

      0 0
      • Neblos  

        a co bys mi teda doporučil za ram ?? jsem schopny do toho ivestovat kolem 11 tisic

        0 0
        • JakeF  

          Já ho mám a jsem velmi spokojenej :-). To byl jen takovej povzdech nad tim, že jich je letos tolik… Ale s tim středovym složenim to byla pravda, nechám ho tam ještě na Prachatice, ale na výměnu by bylo zralý už teď :(.

          0 0
          • Smazaný účet  

            To se ti rozpadlo celkem brzo. Já říkal, že 2008 je nej.

            0 0
            • JakeF  

              Tak ani klasický HTII misky životností zrovna neoplývaj ;-). Jedinej problém je v tom, že ten press-fit se hůř mění.

              0 0
      • Smazaný účet  

        Copak, pán nerad tuctovky? :)

        0 0
    • Smazaný účet  

      19,5 100% ne. radši 18,5; pokud ti to sedne, tak možná i ten 17,5 – chce to vyzkoušet.

      0 0
    • roud  

      18,5

      0 0
      • Neblos  

        jako ja taky spiše uvažoval o te 18,5 jenom jsi stale nejsem jisty

        0 0
        • Neblos  

          jako ja nejsem rozhodnut přimo pro ten Trek a tak se ptam jak na tu velikost .Klidně tu napište co byste mi spiše navrhli za jinou značku ramu

          0 0
            • Neblos  

              proč navrhuješ tento rám?

              0 0
              • cagalam  

                včera jsem ho viděl naživo a docela mě zaujal, ale RB je RB :-)

                0 0
            • JakeF  

              To už radši RBčko a ještě ušetří. Podle mě by možná sedělo i líp geometrií, ten Sup i Trek jsou pěkně dlouhý.

              0 0
              • cagalam  

                z tou geometrií máš asi pravdu!

                0 0
              • R4YNE8  

                A proč raději RBčko ? :)

                0 0
                • JakeF  

                  Předevšim asi kvůli životnosti a menšímu počtu nespokojenejch uživatelů (i vzhledem k uživatelský základně).

                  0 0
                  • roud  

                    Hmm nebyl jsi ještě nedávno ohromnym zastáncem treku ?

                    0 0
                    • JakeF  

                      Já nejsem? :-) Ale nejsem ohromnym, jen mi vyhovuje, tady jsem psal RB v ohledu na to, že mu nabízel Supa a navíc si myslim, že pro původního tazatele je 8500ka dost risk, když jezdí krátkej rám, to by mu ta 8500 mohla taky šeredně nesednout, zvlášť v 18.5" a ten Sup taky nebude zrovna krátkej rám.

                      0 0
                  • R4YNE8  

                    RB (CRR, CRX) jsou težké mrchy. Navíc Racebike klame lidi svými údaji na stránkách o konečné váze.

                    XP 920, 930 hliníkové rámy jsou U6 SuperLite, ale prasknutí hrozí u všech zeslabovaných lehkých rámů. Nejen u Supů.

                    Zatím velká slabina rámů z roku 2009 je nekvalitní lak. Ale modely 2010 by už mely být OK.

                    Ale jak je známo, tak podstatný rozdíl je v geometrii rámů.

                    TREK,SUPERIOR mají delší geometrii a RBčka jsou kratší.

                    0 0
                    • JakeF  

                      Trek je právě taky těžká mrcha, takže když si ho tazatel vybral jako adepta, tak by mu to nejspíš tolik nevadilo ani u RB…

                      0 0
                      • R4YNE8  

                        ;-)

                        Kolik má TREK 8500 v 19,5" ?

                        1800g ?

                        0 0
                        • JakeF  

                          Někdo tady tu váhu 2010 modelu v jinym threadu uváděl… Myslim, že tak nějak to i bylo.

                          0 0
    • vikicek  

      O 19,5" ani neuvažuj. U tebe to bude mezi 17,5" a 18,5". Ta 18,5" je tak pro 180cm člověka, musíš si to spíš vyzkoušet.

      0 0
    • vysmátej bajker  

      17,5 mám 174.Nové mají myslím Shimano XT Press Fit středové složení tak ho rovnou obj.Váha: patka,misky HS,navářky a čepy na V cca:1700g model 08.

      0 0
    • wbiker  

      Vetřu se se svým dotazem. Měřím 180, mám dvě kola. Jedno (Merida)má efektivní délku 605 mm, druhé (Sector)cca 590. Pocitově mi líp sedí Sector, ale vzhledem k tomu, že je to rám z roku 2002 tak moc geometrii porovnávat nemůžu. Sedlovku mám vytaženou 184 mm po zámek. Váhám mezi velikostí tohohle treku 17,5" a 18,5". 17,5 by asi byla lepší vzhledem k délce. Ale zas bych pak měl sedlovku vytaženou 222 mm. Nevím jestli to není moc. Další variantou je Giant Xtc ve velikosti 17" ( http://www.giant-bicycles.com/…/8399/47231/ ), tam by to délkově bylo úplně ideální. Ale sedlovka po zámek by pak byla 234 mm. Ještě dodám, že vyzkoušet je nemám kde. Díky za vaše názory

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.