• kassar007

  Zdravím všechny zdatné techniky. Můj problém je následující – nechal jsem si udělat pružiny do své 66 RC2 ETA namíru resp. na váhu. Záhy jsme ale zjistil, že se pružiny zkrátily a vidle tudíž nefunguje jak má. Původní rozměr byl cca 260 mm (originál Marzocchi). Nechal jsem si rovnou vyrobit dvě s účelem ozkoušet jaká bude více vyhovovat. Vyrobené měly 270mm jedna se stejným počtem vinutí (samozřejmě silnějším drátem) a druhá s menším počtem závitů). Po cca dvou vyjížďkách (Špičák a jedno enduro se skoky) měla jedna 230mm. To samé se opakovalo i s druhou po cca podobných trasách. Výrobce pružiny se hájí tím, že je to normální. Mě to úplně normální nepřijde.

  Otázka co teď. Na fóru jsem zde viděl několik lidí co mají poměrně veliký přehled o odpružení, pružinách a věřím že poradí. Nejen jestli je to normální, ale jaké je i řešení.

  Předem dík.

  • kassar007  

   Sakra co se to stalo??? Překopíroval jsem text z wordu a nějak se tam přidala podivná směsice znaků.

   • Tomcat  

    ehhmm tak moment pokud pružinu vyndáš (v nezatíženém stavu) má už méně než po výrobě ? No tak to by neměla , trvalá deformace by se neměla dostavit tak rychle.

    Rozhodně bych neřek, že to sou kvalitně udělané pružiny.

     
    • kassar007  

     Ted jsme mluvil s tim clovekem co to vyrabel a potvrdil svoji chybu, ze to udelal ze spatne ocele. Je pry nutno pouzit sportovni kvalitni a to on neudelal. Ted je otazka ..... zna nekdo firmu, ktera dela dobry a kvalitni sportovni pruziny???

     • Tomcat  

      Znoznám neznám, ale nemyslím že by tě to vyšlo levnějs než originál Marzocchi, nebo sety od MTB-tuningovejch firem.

       

      Jinak ale firem krteré dělají pružiny je podstatně více , stačí googlit

     • t29  

      V bývalé firmě jsme do ventilů brali pružiny od Pružinárny Sečkář – označení oceli podle DIN  bylo w.nr. 1.4310, norma pro drát tuším DIN 2076. Jaké bylo zpracování toho drátu nevím, ale pružiny pružily i při 400 kg bez deformace.

  • kassar007  

   diky vsem ....... pohledam, pogooglim.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.