Vadná páka Shimano XT BL-M785

8 nepřečtených
  • MarekG

    Zdravím. Jak se projeví protržená membrána v páce hydraulické kotoučové brzdy Shimano XT BL-M785. Kdysi dávno sem odvzdušil brzdy na ojeté desky, protože se mi několikrát stalo, že mi zůstala páka P/Z prázdná při sjezdu. Dneska sem brzdy odvzdušňoval na nové desky a u zadní brzdy sem zapomněl uvolnit expanzku před zatlačením pístků 

    0 0
    • jecnak  

      Spíš by ti odešlo těsnění na pístcích páčky. Jsou tam dvě a dají se případně použít i z jiných brzd Shimano. Bohužel docela se i stává, že se vydře pístnice v těle páky a s tím už nic nenaděláš – páka pak teče.

      0 0
    • MatS  

      A teče ti olej z páky? Pokud ne, tak se nejspíš nic nestalo.

      1 0
    • MarekG  

      Už jsem to i projel, brzdí to dobře a nikde nic neteče..... zatím.

      0 0
    • Dawy  

      Přiživím se.

      Hledám k těmto spolehlivým brzdám XT BL-M785 nové páky. Čím se dají nahradit?

      Shimano Deore XT BL-M8100 budou fungovat?

      0 0
      • novas752  

        Jakákoliv Shimano páka bude fungovat.

        U řad bl-mX100 pozor na odlišné umístění objímky resp. objímek než u starších řad – nemusí to dobře vycházet se staršíma řadícíma páčkama, zvlášť pokud mají ukazatel převodu. Pokud jsou původní řadící páčky namontované přímo na objímce brzdy, tak to nepůjde – rozdílný typ uchycení I-Spec A nebo B vs. I-Spec EV na těch nových pákách.

        1 0
      • abel  

        vloni jsem k slx666 dal páky slx7100 (analogie k tvým XT) a funguje to 100%. pocit na síle stejnej, na dávkovatelnosti posun k lepšímu.

        0 0
        • Dawy  

          Díky, myslel jsem si to, že by neměl být problém. Uchycení řazení a páky je jednotlivě, takže to bude v pohodě.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.