Brzdy Shimano XT BR-M8100 tuhne páka

14 nepřečtených
 • Luen

  Omlouvám se za nové téma, prošel jsem snad vše zde a nemůžu najít správnou radu.

  Mám problém s pravou brzdou, levá přední mi to nedělá – projev je takový, že pokud zmáčknu páku, vše funguje jak má, ale pokud ji pustím a hned prudce zmáčknu znovu, je chod páky kratší a tvrdší. Pak jen stačí pustit, vyčkat tak 2 vteřiny a vše začíná znovu. Při stisknutí páky cítím znatelně dosednutí na destičky. Odvzušnoval jsem již několikrát, kapal jsem olej na pístky třmenu, dokonce jsem nechával kolo stát kolo ve vertikální poloze se zmáčknutou pákou přes noc s nasazenou nádobkou, aby vyšel úplně všechen vzduch. Třmen jsem měl sundaný, otáčel, poklepával, stejně tak i páku. Tlak mi drží a nikde nic neutíká. S novými destičkami ten projev není tak znatelný, na mírně ojetých deskách je to znát více a ani freestroke s tím nic neudělá – odvzdušňoval jsem s mírně vyšroubovaným freestroke šroubem a vyšroubovanou pákou do nejvzdálenější polohy. Vzduch už mi ven nechodí, ani bublinka, ale ten projev páky je dost nebezpečný v tomto počasí – když mi jde kolo do smyku na listí, tak povolím brzdu a když ji chci znovu zmáčknout tak mi zabere dřív a opět jdu do smyku. Nevíte co s tím?

  • MatS  

   Najdi tu tema o pumpovani Shimano brzd. Vada se nejvice objevuje u m8000. U m8100 uz to melo byt vyreseno. Pokud mas v zaruce, tak reklamovat. Ale sance je tak 50% ze uspejes.

  • novas752  

   U Shimano brzd se to někdy stává, zvlášť v nízkých teplotách. Než odvzdušňovat doporučuji olej kompletně vyměnit (pravděpodobně bude černý nebo alespoň zatmavený), pumpování to trochu omezí. Stejně tak trochu víc roztáhnout tu pružnou vidličku mezi destičkama.

   Jde o to, že se olej hadicí po uvolnění páky nestíhá vracet do páky dostatečně rychle a ta si ho přisaje z expanzky. Pístky se vrací pomalu a když páku stiskneš dříve než se úplně vrátí tak v okruhu zůstane víc oleje než by mělo a krok páky se zkrátí.

  • Luen  

   Díky za rady. Zkusím nový olej a roztáhnout vidličku. Dám vědět

  • HT Adam  

   Na to, že dělají brzdy takovou dobu, bych předpokládal, že to budou mít vyřešený. Nejde to vyřešit například trnem do hadice většího průměru nebo řidším olej od jiného výrobce?

   Tektro brzdy mi to dělaj taky, ty ale alespoň trochu omlouvá cenovka

   • novas752  

    Ono to dělá asi kde co. Třeba Sram Guide R mi v zimě taky pumpovaly, respektive ta zadní.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.