Brzdová páka Shimano BR-M446 - PROBLÉM, prosím o radu

7 nepřečtených
  • vp2

Ahoj všem odborníkům. Prosil bych o radu. Podařilo se mi nějakým způsobem (při manipulaci s kolem se brzdová páka zachytila a vlastně se vyvrátila do protisměru) uvolnit brzdovou páku z celého těla brzdy tak, že mi vyskočil ven takový trn s kulatým zakončením. Ten je připevněn k samotné páce, ale nejde mi ho dostat zpět do brzdy. Co s tím? Díky za rady.

• Vilém  

Nekam ti asi vyskocila segrovka a podlozka, ktera to drzi na miste. Takze by bylo dobry ji najit, pripadne sehnat nove. To vse za predpokladu, ze jsi nestrhnul drazku, do ktere se segrovka instaluje.

Chce to, v idealnim pripade, vyndat celou packu s cepem, z packy vysroubovat tu tycinku s kulickou, pak vlozit tycinku, na ni nasunout podlozku a zajistit segrovkou.

• vp2  

Nemám pocit, že by něco vyskočilo. Ta tyčinka s kuličkou ale absolutně nejde vložit/vmáčknout zpět do toho těla brzdy.

• Vilém  

Tak to by potom byl maly zazrak, pokud nic nevyskocilo, protoze aby prosla kulicka rekneme prumeru 6mm, dirou o prumeru 5mm, je nemozny.

Pro ilustraci prilozeny obrazek. V jeho pripade jsou popisovane dily pod cislem 10.

• vp2  

Díky za obrázek. A dají se ty díly č. 10 nějak demontovat, pokud by se tedy zázrak stal a oni tam zůstaly?

• kyl  

Tenké kleštičky na segrovky,nebo upravené úzké dlouhé.Ten jakoby stočený drátek musíš vytáhnout stisknutím otevřených konců k sobě.

• Vilém  

Segrovka se muze ztratit, takovy ten kloboucek, co je na obrazku, byva u obycejnejsich pak nahrazen normalni podlozkou. Ta by mela zustat na te tycce s kulickou. Jak je to konkretne u tve paky, to nevim, rozkres paky BL-M446 jsem nenasel.

• novas752  

Jo daj, segrovku stisknout necim (uzky kleste, pinzeta) za ty 2 „usi“ a vytahnout, pistek taky vytahnout.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.