• kudykam

  Ahoj je normální že tlumič Monarch při uzamčení (a při jízdě po hladké silnici) pomalu klesá dolů, až na nějakých 50%??

  • Šopy  

   Ahoj,normální to samozřejmě není. Já řešil problémi s Monarch RL na Giant Anthem X Advanced 29" 2013 4 měsíce. Tlumič se nevracel do plně vysunuté délky a nešel ani nastavit rozumný sag (při běžném odpovídajícím tlaku byl sag cca 50% a při dosažení tlaku, při kterém sag byl cca 25% už tlumič zas prakticky nepružil). První přetěsnění u Dlouhána vypadalo dobře,ale jen než jsem na kole dojel domů, situace byla stejná. Podobně po dvou dlaší zákrocích v Bike-Live a dalším u dovozce Cyklo Žitný. Situace viz.foto 1) po namontování tlumiče po přetěsnění a promazání na kolo a nafoukání adekvátního tlaku (v mém případě 75kg/Giant Anthem cca 180psi) 2) po nasednutí a statickém propružení kola. Od Žitného jsem nakonec dostal nový Monarch RT3, nicméně po namontování a asi 10km jízdy zůstal opět (sice zcela nepatrně), ale zase ne zcela vysunut. Uvidím, jestli se něco změní po delším ježdění a případně budu dál nějak řešit. Tak držím palce.

  • Ondra P.2  

   To skutečně normální neni. Na kolik máš nafouknuto ?

   Každopádně myslim, že to je na reklamaci, nebo na servis.

   Já měl monarch plus na předchozím kole a ten už z výroby cvakal a pak v servisu řeki, že v něm bylo i málo oleje, cvakáni neodstranitelné.

   • Ondra P.2  

    to měla být reakce na zákládajicí příspěvek

    • kudykam  

     Tak s normální funkcí problém není, při odemčeném stavu se vrací zpět do původní polohy a vubec se zdá že funguje normálně. Jen uzamčení nějak nedrží. SAG mám 25% tlak 95 PSI

  • kadett  

   Čau,taky se mi nevrací uplně Monarch RL viz foto. Dofoukal jsem cca na svých 90kg 210Psi. Proč se uplně nevrací? Dík

   • lukas aka mitro  

    Muze jit o stuck down

    • kadett  

     Chápu to dobře,že stačí jen vypustit vzduch a rozdělat to? Těsnění ani olej neměnit? TO jako pomůže? Už jsme těsnění komplet měnil na RP23,tak tohle bych měl zvládnout,jen se mi nechce věřit,že tohle pomůže.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.