USB přední světlo sigma buster 100 vs Force Bug-400

52 nepřečtených
  • Tomoto

    Má někdo porovnání sigma vs force, případně připlatit za sigma 300

    Díky, z číny nic objednávat nechci.

    0 0
    •  

      S tímhle tak si přisvítit při cestě s košem na odpadky do popelnice

      0 0
    • blue.sun  

      Na jaké použití? Na cesty po silnici Force nebo Sigma 300 stačí. Sám na silnici vozím nějakou čínu s 200 lm a je to OK. Ta první Sigma určitě ne, maximálně tak na helmu jako doplňkové na přísvit do zatáček.

      Do terénu je to slabé, tam je na pohodlnou jízdu dobré mít aspoň 600 – 800 lm s dobrou optikou.

      0 0
      • Tomoto  

        Jj, světlo je určeno na silnici. Tak u toho světla force nemusí být právě ta svítivost reálná, čínské výrobky se většinou přechvaluji:-)

        0 0
        • blue.sun  

          Force je sice Čína, ale aspoň celkem spolehlivá Čína. U nich to ještě sedí.

          Na druhou stranu, pokud si to můžeš dovolit, zkus investovat do některé verze Gacironu V9, nebo třeba Fénixu BC25. Na silnici mají lépe řešenou optiku, která by měla omezovat oslnění protijedoucích. Já budu kupovat tu BC25.

          0 0
          • Tomoto  

            myslíš totok

            0 0
            • xtonda  

              Nebo V9S, V9D, podle toho kolik chceš světla a kolik na to máš.

              0 0
            • blue.sun  

              Třeba… záleží fakt jen na penězích. Dají se koupit i u nás, myslím…

              0 0
          • xtonda  

            Co sem tak zběžně hledal, už se na Alíku objevují světla co uvádějí plnění StVZO za rozumný peníz a podle tvaru reflektoru vypadá, že fakt jo, takže kdo chce světlo do provozu a řeší oslňování, má možnost.

            0 0
        • prema77  

          Zrovna předevčírem jsem potkal na Barrandově jednoho týpka v protisměru na biku. Měl nějakou bludičku a viděl jsem ho na poslední chvíli. V podvečer pod světly fakt nebyl vidět, ještě jsem se otáčel do zpětnejch, jak svítí vzadu. Blbě, i když si myslel, že asi hodně. Za mě doporučuji si jasně připlatit za pořádný světlo, tohle jsou podle mě bludičky. Všechny 3. Fakt nemusíš být viděn, i pod světly.

          0 0
          • Johny.Merida  

            Absolutni souhlas,proto jsem se plácl přes kapsu a koupil Gaciron V9S… mám teď ,, pocit sucha a bezpečí"

            0 0
            • Tomoto  

              Ostatní účastníci silničního provozu mají asi radost…

              0 0
              • Johny.Merida  

                Nevim proč…v lese jezdim na max intenzitu,na silnici přepínám na nižší a nesvitim do nebes a řidičům do xichtu…nevim co řešíš. Taky jsem řidič neboj ( už 28 let).

                0 0
          • Tomoto  

            Tak pokud měl jen ty silikonové blikačky za 50, o těch se tu nebavíme.

            0 0
          • blue.sun  

            To měl ale blikačku za pár kaček z Teska, kterou vozím jako doplněk taky. Světlo kolem 100 lm na viditelnost bohatě stačí, s 200 lm vidíš na silnici dobře už i ty sám. Cokoli více je jen bonus pro příjemnější jízdu.

            Na silniční provoz opravdu není potřeba tahat nějaké šílené lampy.

            0 0
            • prema77  

              Nemyslím si, že by měl blikačku za 20,–. V okamžiku, kdy jede pod lampou a svítí nějak, tak je to pěkná slabota. Jasně, nepotřebuješ lampu, ale světlo ano, pokud jedeš po silnici a pod lampama. A ještě lepší je situace, kdy řidič je třeba na osvětleném přechodu a v tom okamžiku ten kdo je v protisměru tak vidět není už vůbec. Mezi vesnicema to neřeším, tam je to o něčem jiném, pokud je tma tak stačí něco slabšího. A v okamžiku, kdy se dostaneš mimo silnice, tak zase potřebuješ něco zase lepšího.

              0 0
            • atty  

              Na bezpečný silniční provoz 100 lumenů moc nestačí – stačí trochu mlhy, déšť nebo i ten ranní opar a je to tak na to „být viděn“ (jakž takž). Baterka s kvalitní optikou (nejlépe „bržděná“ profilovaným reflektorem nebo krycím sklem, aby neoslňovala směrem nahoru) a výkon kolem 200–600 lumenů je teprve optimum (na silnici, za všech podmínek).

              S 200 lumeny opravdu nevidíš za horších podmínek vždy to, co bys měl na kole při rychlosti třeba 30+ vidět. Že se s tím jezdit dá je jedna věc, že to za určitých podmínek není ideální je druhá věc.

              A to píšu jako zastánce podobného názoru, že není potřeba šílený výkon, ale spíše kvalitní optika a rozložení i barva světla.

              Lidi co vozí na silnici SolarStorm a podobná „děla“ s hladkou optikou, co svítí do všech směrů a mají to puštěný na maximálních třeba 2500 lumenů – ty bych přivázal k židli a svítil bych jim s tím půl hodiny do ksichtu, aby pochopili, jak je to „příjemné“.

              0 0
              • blue.sun  

                OK, nebudu se hádat. Já to posunul podle svého nočního vidění výše, ale asi jsem fakt mimo realitu. S 200 lm si připadám na silnici jak za dne. Dnes jsem jel jen na 100 lm a nějak mi vůbec nedošlo, že tam mám jen střední režim.

                0 0
    • plysovykozisek  

      Tak na silnici to je jedno, které z těch dvou koupíš. Já osobně jsem si objednal druhou čelovku, protože ta první měla výkon 145 lumenů, tak na silnici to stačí, ale do terénu při vyšší rychlosti už ne.

      0 0
      • Vilém  

        To jsem zvedav, jak ti ten gumovy drzak na Nitecore bude drzet celovku ve stejne pozici pri jizde v terenu.

        0 0
        • plysovykozisek  

          To já jsem taky zvědav, třeba to nebude tak hrozný.

          0 0
          • Paja  

            Na kolo je svetlo z drzaku vyndat a prichytit primo na helmu (napr. gumou kolem zebra helmy).

            0 0
    • jirka.maso  

      Vozím podobný světlo Force SAM-500 a svítí neskutečně. Toho Buga sem zvažoval přikoupit na helmu, protože bude lehčí a svítit bude určitě podobně, má podobnou LED. Nechápu, proč ti tu zase vnucují lampy za 2000, když se ptáš na něco jinýho, navíc aby tě následně o topic vedle na foru zjebali, že je všechny oslepuješ a neumíš svítit. Navíc Force je česká značka (přestože to šroubujou děti v číně…).

      0 0
      • blue.sun  

        Force je česká značka, to jo… Leda tak česká přelepovačka.

        0 0
        • matbiker  

          Ty modry slunickari, ty mas ve vsem jasno, co. Ty si myslis, ze prijdou do cinske fabriky, ukazou na neco a reknou, na to nam natisknete Force? Tak to opravdu nefunguje. ( u vetsiny sortimentu, jsou samozrejme i vyjimky).

          0 0
          • blue.sun  

            Hele, chytráčku, tak se podívej na jejich sortiment, pak na čínské shopy a uvidíš, že totéž nabízí číňánci i pod svými značkami. Nebo myslíš, že Force má vlastní vývoj a výrobu?

            0 0
            • matbiker  

              Ty, precti si, ci jsem napsal a pak mi rikej chytracku. Force ma asi 5000 polozek a ty co ty srovnavas jsou ty vyjimky. Ale i u techto tam musi prijet, rict jim, z jakeho materialu, jakou technologii, jakou baterku, jakou povrchovku apod. A tady v Cesku zsmestnavaji cca 40 lidi.

              0 0
              • blue.sun  

                Chjo… A ty u nich děláš jakou práci?

                0 0
                • matbiker  

                  A ty? Ze tak dobre vis, jak to chodi…

                  Ja ne.

                  0 0
                  • blue.sun  

                    Hájíš si vlastní triko? Mně stačilo být zvědavý a chvíli hledat.

                    Ale jistě jsi odborník, i větší, než třeba níže jecnak.

                    0 0
          • jecnak  

            Ja vam teda nechci vstupovat do jiste spravedliveho rozcileni a krasne hadky, ale letmym pohledem do Taiwanskeho katalogu ti muzu s klidem rict, ze Force je hlavne ceska prelepovacka s tim, ze nektere veci se proste diky sve velikosti zvladne vyspecifikovat a nebo nechat upravit dle sveho.

            0 0
    • Tomoto  

      Tak jsem nelenil a byl jsem venku porovnat světlo, co si přinesla přítelkyně z lidlu

      Já mám prozatím tuto srandu již rok a rozdíl je podle očekávání propastný:-) , ale na jízdu na nádraží postačuje.

      Zadní světlo z lidlu stojí za prd, přední má svítivost 60lux a svítí hezky, kolik to může být lumenů ale nevím.

      0 0
      • blue.sun  

        Jak svítí ta tvá hračka? 2000 lm na jednu AA baterku musí být teda zázrak. :-D

        0 0
        • Tomoto  

          Proč myslíš, že chci nové světlo:-) Ale jo, jezdit se s tím na nádro dá, auta tlumí dálkové, takže o mě vědí a to jde!

          0 0
        • Paja  

          Hlavne 2000 lm z Q5 ledky :D

          0 0
          • Libores  

            Kluci čínský tam mají jednu nulu navíc, 200lm to dá. Nějak to holt prodat musí…

            0 0
      • lrotrekl79  

        Svítivost v Luxech je nesmysl. celej popis je nesmysl… Pro zdroj světla uvést Luxy je prostě kokotina. Luxy jsou světelný tok (lm) dopadající na jednotku plochy.

        0 0
    • nooski  

      Ten Force bug mam a krom toho, ze po par pouzitich se roztrhla guma drzaku, je to svetlo pouzitelne jen jako nouzovka nebo jako svetlo na osvetlene silnice. Priserna optika, zpracovani i barva a rozlozeni svetla. Udavany vykon je jen cucani z prstu. Budu se muset dokopat k tomu opet udelat nejake srovnani svetel.

      0 0
      • Tomoto  

        Díky za přínosnou recenzi, škrtám ze seznamu.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Sigmu 300 jsem dnes koupil v tsbohemia v akci za 509,–, nahradí předchozí Sigmu lighster. V reálu otestuji ráno cestou do práce. Zpracování perfektní, za tu cenu jasná volba. Celkem dobrá optika, zdá se, že to nebude moc oslnovat. Do terénu mám solarstorm.

          0 0
          • Tomoto  

            Jj, právě o akci v tsbohemia vím, dej prosím zítra vědět, jak jsi spokojen, dík.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tak dnes jsem jaksi nestihnul vyjet za úplné tmy. V 6:30 už bylo celkem světlo a navíc ještě pouliční osvětlení. Jel jsem na nejmenší výkon, i tak velmi dobře viditelný kužel na cestě. Mám to celkem sklopené, ale značky to decentně osviti takže optika a ořez kužele docela ok, ale lighster to měl propracovanější. Držák ustál kostky, prahy i obrubníky bez ztráty kytičky. Toho sem se trošku bál, ale světlo je lehké tak nedává tak zabrat úchytu. Další test proběhne Zítra večer i mimo město, tak budu zas reportovat. Zatím velká spokojenost za ty peníze. Jo a funguje i při dobíjení, takže za sucha jde powerbankou nouzově prodloužit dobu provozu.

              0 0
              • Tomoto  

                Díky,objednáno :-)

                0 0
                • Tomoto  

                  Tak jsem ta světla porovnal a čína svítí odhadem tak 60lm, světlo z lidlu cca 200lm a dle očekávání nejlépe svítí a nejhezčí kužel má sigma buster 300–300lm.

                  Za 519,– rozumné světlo, ale 990,– bych za něj rozhodně nedal! To už bych raději zkusil Gaciron V9C400 USB 400lm v české distribuci za 649,– a nebo od číňana za 350. Docela by mne zajímalo srovnání se sigmou.

                  0 0
                  • MatS  

                    Gaciron V9C400 sviti paradne. Mam z led-expert. Nema tak studene svetlo a rozlozeni svetelneho kuzele je dost do sirky bez prepaleneho stredu.

                    Jedine co bych na nem vylepsil je ukazatel stavu baterie. Protoze ukazuje az stav cca 20% a mene.

                    Jde k nemu dokoupit dalkove kabelove ovladani.

                    400lm je pravdivy udaj.

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Přesně tak, těch 500,– je maximum, víc bych taky nedal.

                    0 0
    • MnemonicJ  

      Chtěl jsem koupit prckovi světlo na kolo, aby se mohl aktuálně plácat kolem baráku a uvažoval jsem taky nad Bug 400. Byl jsem na to mrknout, líbí se mi, že to je malinký, ale je to krutě bodový světlo a udělá to jen takový drobný kolečko a neosvítí to teda nic… Určitě bych případně uvažoval o koupi Force Shark 1000, má to vyšší výkon, ale ten světelný kužel je o dost rozptýlenější. Nicméně obě mají dost studený ledky, takže je světlo bílé až namodralé…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.