• robsol

    Jsem před finálním rozhodnutím o koupi nové silničky. Vybral jsem si Canyon Endurance CF SL Disc z nové modelové řady 2019..

    Jediné co se nemohu rozhodnout zda stačí sada 105 nebo si připlatit více než 15 tis. za Ultegru (chápu, že je tam rozdíl i v sedlovce a kolech).

    Jde mi o to jestli tu Ultegru reálně za ten rozdíl ceny v běžném provozu poznám nebo nová 105 r7000 je natolik dobrá, že rozdíl v ceně se vyplatí a ušetřím.

    Canyon Endurance CF SL 7.0 Disc

    Canyon Endurance CF SL 8.0 Disc

    Díky za názory všem.

    0 0
    • deekay  

      Osobne bych vzal klidne 105. Rozdil je hlavne trocha hmotnosti dole, funkcne to tezko poznas.

      Sedlovku VCLS u drazsiho modelu osobne jako plus neberu, protoze mi prijde ,ze pruzi az moc…

      A za usetrene penize muzes mit druhy, luxusnejsi zaplety a Aksia si nechat na zimu.

      0 0
    • nooski  

      Jak pise kolega nahore. Vzal bych 105 a za usetrene grose koupil lepsi kola, obuti, tretry, vybaveni…

      0 0
    • MiKED  

      Vozím na gravelu R7000 a funguje parádně. Přes zimu budu stavět silnici a půjde tam to samý.

      0 0
    • Charles2k  

      V tomhle osazení bych nedal tolik ani za jeden z těchto modelů. Jinak ale o R7000 také uvažuji.

      0 0
      • robsol  

        a proč ne? Osobně jsem nic lepšího nikde nenašel. Nějaký konkrétní tip?

        0 0
    • plzakj  

      Ultegra je ultegra :-) Ale za 15tis rozdilu to nestoji. Ty 17oog kola nejsou zas takovej zazrak, aby te to spasilo. Za 18k koupis celou sadu a 105ku muzes za 10k prodat.

      0 0
    •  

      Myslím že je to jedno obě sady jsou stejně hnusné obzvlášť ty převodníky jsem zvědav kdy už ti dizajnéři přestanou hulit.

      Jak už tu někdo psal převodník jako žárem deformovaný dekl plastové popelnice.

      0 0
      • novas752  

        Mě se to naopak líbí. K moderbim objemově mohutnejm karbonovejm rámum (zvlášť u aero silnic) imho padnou víc než starší pětipackový teňoučký modely. K rovnejm tenkejm ocelovejm trubkám se naopak daleko víc hodí ty starší.

        0 0
    • Cavendish  

      Tak obrovský příplatek nemá smysl. Funkce 105 je ok a radsi kup Pepsi kola a plaste. Ty se projevi podstatne vice.

      0 0
      • Maka123  

        Já mám 105 , chtěl jsem ultegru, ale v mojí velikosti bych si musel počkat skoro rok. Je to moje první silnička a řadí úplně super. Vůbec neuvažuju o předělání na Ultegru. Možná lepší kola – časem.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Přiživim se. Řeším stejný problém při výběru kola. Najde se někdo kdo je schopný reálně porovnat funkci řazení a brzdy těchto sad? Že 105 funguje dobře mi nestačí:-). Je citelný rozdíl na páce (držení, chod řazení, chod brzdy)? Nejde mi o cenu, ale o výběr barvy rámu. Mam desítkovou Ultegru 6700, dolu se sadou se mi moc nechce, ale kolo se mi musí líbit a těch pár gramů tomu obětuju, horší funkci ale ne… Dík.

      0 0
      • Chlebovnik  

        Ultegra umí nastavovat vzdálenost páky od řidítek plynule. 105 má 7 poloh. Já bych si zrovna z těch 7 poloh nevybral. Asi bych si zvykl, ale i kvůli tomuhle jsem rád, že mám na kole R8000.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Rozhoduju zda k hydro brzdam razeni 105 r7020 nebo ultegru r8020… Ma nekdo z provozu porovnani, zda je ultegra presnejsi, rychlejsi? Nebo nema cenu priplacet za 50g… ;-)

      0 0
      • plzakj  

        Vzal bych RX RD-RX800 kvuli brzde.

        Edit: aha, ty myslis paky?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jj, páky ;-) Jinak teď vozíme oba stejnou hazku, 105 s dlouhým a tam si nemám nač stěžovat.

          0 0
      • Tomalda  

        na CX mam hydropáky R7020 a šaltr a smyk řady 7000, na silnici mám taktéž hydropáky R7020, ale šaltr a smyk řady 8000, a rozdíl minimální – spíš bych řekl že je znát ten 8000 šaltr.

        0 0
    • Lister  

      Neví někdo o nějakém magickém zdroji, kde by se daly koupit díly diskových sad Ultegra nebo 105.

      Plán je – řazení , brzdy včetně kotoučů a kazeta, Ultegra – zbytek stačí 105.

      Parametry dílů: kazeta 11–28, kliky 170mm kompakt, kotouče 160/140.

      Je funkčně rozdíl mezi pákou 105 a Ultegra. Na menší pastorky hážou po jednom nebo umí víc?

      0 0
      • Chlebovnik  

        Všechny hážou dolů po jednom.

        ST-R7020 nemá Servo Wave a myslím, že nemá ani Free Stroke. Nastavení vzdálenosti páky od řidítek má pouze 7 (pokud se dobře pamatuji) pozic.

        ST-R8020 má Servo Wave i Free Stroke a plynule nastavitelný Reach.

        0 0
        • Lister  

          Díky.

          Zrovna servo wave by mi asi chybelo, zbytek vubec. Ale sehnat Ultegra páky bude ten největší problém. Asi budu muset hlídat bazar.

          0 0
          • Řepík  

            Jak píšeš, chce to hlídat Cyklobazar. A to každý den několikrát. Já tam před měsícem sehnal kliky Ultegra, které jsem rok marně hledal…

            0 0
            • Lister  

              Jedná sada tam teď je, bez třmenů, tak uvažuju že bych to možná vzal.

              Funkční rozdíl třmenů Ultegra a 105 asi nebude velký. Dalo by se určitě ušetřit a vzít 105. Nebo by neměl být problém asi ani GRX RX810 – je levnější než Ultegra a lépe dostupný.

              0 0
      • Lister  

        Vypadá to, že ať na páky se sada poskládat dát, ale problém jsou ty páky.

        Neví někdo o nových Ultegra pakach včetně třmenů? 105 se sehnat dají, ale cena úplně lákavá není – často je vyšší než zalistováno staré ceny na už nedostupnou Ultegru.

        0 0
    • DaD  

      Kluci, kdo by chtěl komplet, novou Ultegru ST-R8020 za 15.000,–?

      0 0
    • DaD  

      No já ji nemám a ani nebudu mít, ale chtěl bych ji také za ty prachy. A moc. Já jen jestli v tom nejsem sám. Sorry kluci, jen sranda:) Teď dostanu on-line přes hubu :D

      0 1
      • Lister  

        Noo tvl :-D

        A já si říkal že není možné, když ti den předtím napíšu že budu hledat Ultegru a když jo seženu do 25 budu rád, že to místo SZ hodíš sem.

        Asi bude nejlepší počkat až se na trhu objeví nová elektronická Ultegra a všichni závodníci budou pak zahazovat svoji starou Di2 jedenáctku.

        To pak bude pravá chvíle pro nás supy.

        0 0
        • DaD  

          Ještě jednou se omlouvám :)

          0 0
          • Lister  

            V klidu.

            Horší by bylo kdyby jí za 15 dostal Gersa – který to sice nepřizná, ale aspoň mi to nebude líto.

            0 0
          • Lister  

            Jinak já se zatím dostal na 25 tis při sestavě:

            Páky, třmeny, hazka, smyk, kazeta, střed Ultegra, řetěz XT, kotouče XTR.

            Kliky 105 – chci zkusit kratší a nechci absolvovat neúspěšný experiment za 7 tisíc.

            0 0
          • DejfSejf  

            DaD ty vole tohle bylo za 10 bodů:-)))

            0 0
    • Jenda82  

      Ahoj, dá se na ultegru R8000 dát menší vnější prevodnik?

      0 0
      • Lister  

        Podle mého ano.

        Co vím, tak všechny velikosti převodníků mají stejnou rozteč.

        0 0
      • Lister  

        Jestli ti to pomůže, tak moje kompakty mají rozteč 110mm.

        0 0
    • Krispinm  

      Vnější (velké) převodníky mají u R8000 rozteč 110 mm a jsou ve variantách 46, 50, 52 a 53 zubů.

      0 0
      • gemini  

        Pokud vybíráš tyto konkrétní stoje a neplánuješ v budoucnu upgrade třeba na DI2, šel bych jednoznačně do Ultegry = do Treka:-)

        0 0
    • exo  

      hledal jsem neco co je skladem a v podobne cenove relaci s lepsi zarukou, u cannondale se mi libi ten senzor , ale nechám si poradit ofc , diky za tip.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.