• Luk029

  ahoj. mám dotaz. chci si kupovat nové řidítka s představcem 120mm a vybral jsem si tyto favority. řidítka musí být dlouhé 600mm a rovné , protože mám lock od rockshoxu a rohy a na kratší by se mi to tam nevlezlo,musel bych zkracovat gripy,ale to se mi nechce. Máte nějaké zkušenosti s tímto sortimentem.díky. Nebo jestli vás napadá jiná varianta v cenové hladině tak dejte vědět.

  Ps: myslíte že poznám rozdíl výšky řidítek s 10st. a 6st. představcem 120mm? Je to 8mm. ted mám starý zoom 10st. už tak jsem hodně předkloněný mám 198cm

  Truvativ

  http://www.velosport.cz/…os-2454.html

  http://www.velosport.cz/…em-1282.html

  FSA

  http://www.kupkolo.cz/…OS_3920.html

  http://www.kupkolo.cz/…SA_3983.html

    
  0 0
  • Evilcleaner  

   bral bych určitě truvativ, kromě toho že je z mého pohledu opravdu hezký (narozdíl od FSA) tak váží o hodně méně. ale každopádně nebral bych řidítka STYLO ale model TEAM Flatbar (stojí obdobně a je o 25g lehčí a mnohem víc se mi líbí… mám je:-) )

   0 0
  • Evilcleaner  

   bral bych určitě truvativ, kromě toho že je z mého pohledu opravdu hezký (narozdíl od FSA) tak váží o hodně méně. ale každopádně nebral bych řidítka STYLO ale model TEAM Flatbar (stojí obdobně a je o 25g lehčí a mnohem víc se mi líbí… mám je:-) )

   0 0
   • Kubiczech  

    Souhlas. Jenže Team řídítka jsou krátká.

    0 0
    • Evilcleaner  

     no mají 580mm ale to se mu to tam v pohodě vleze. pokud by měl staré dualy (+hydry brzdy) tak byto bylo na zváženou (mám je tam dost natěsno) a to mám poměrně dlouhé gripy (ritchey true grip) a rohy

     0 0
     • Luk029  

      a myslíte že bude moc velký rozdíl v posedu? když tam dám 6st. představec oproti 10st. Je to 8mm. Půjde to poznat?

      0 0
      • nox159  

       poznat to rozhodne pujde ( vlatni zkusenost ) ale nikdo ti předem neřekne jestli to bude lepši nebo horsi. Ale nějak zasadně ti to podle mě posed moc nerozhodi.

        
       0 0
      • MlokCZ  

       Truvativ se dělá i v 10st. provedení (jinak ale klasická verze není u Truvativu 6st., ale jen 5st.). Tady mají i 10st. verze, jen jsem už nehledal, zda 120mm délka se pro 10st. nedělá nebo ji jen na CRC nemají (mají tam 10st. nejdelší 110mm).

       A poznat to bude už celkem dost, pro 5 × 10st. je to celý 1cm výšky. Navíc kromě rozdílu ve výšce bude i rozdíl v délce. Když dáš 5st. místo 10st., tak to kromě snížení o 1cm výšky také prodloužíš o 0,5cm délky.

       Jaký potřebuješ posed a která varianta bude vhodná se takhle nedá říct.

       0 0
       • Luk029  

        tak jsem objednal ten  představec Truvativ a k tomu tyto vlajdy. řídítka půjdou aspon o neco nahoru. což pro mě bude lepší. Ted se prý začínají používat víc vlajdy. scott 2010 má už všechny modely s vlajdama.

        http://www.velosport.cz/…mm-2450.html

        0 0
        • Evilcleaner  

         no docela těžítko… tím pádem ses asi rozloučil s rohama ne?

         0 0
         • Luk029  

          no asi jo. Nedávají se vůbec na vlajdy?

          0 0
          • MlokCZ  

           Dávat na vlajdy se samozřejmě mohou. Někomu to přijde neestetické, někdo je na vlajdách nepotřebuje. A pak čim širší vlajdy, tak tím spíše rohy nesedí. Každý to ale má jinak a někomu klidně sedne kombinace široké vlajdy + rohy.

           Je třeba ale počítat s dalšími faktory. Širší vlajdy s větším úhlem, když už mají být s rohy, tak je potřeba vybrat rohy, které jsou výrazně více zahnuté směrem dovnitř, jinak díky většímu úhlu vlajd budou odstávat směrem ven (a to bude jak nebezpečné, tak hnusné, tak i špatně použitelné). No a pak na vlajdách je díky zdvihy a prohnutí méně místa než na rovných a klidně se i na širokých vlajdách může stát, že se ti to tam s rohy nevejde (ale může, netuším jak je to na těhle konkrétně).

           0 0
           • Luk029  

            no uvidíme. v nejhorším případě bych zkrátil ty gripy. mám tam tak centák rezervu.

            0 0
            • Luk029  

             rohy mám ergobar jsou hodně zahnuté. Tak by neměly být směrem ven.

             0 0
             • Luk029  

              Abych tam vsechno dostal tak potřebuju 21cm místa. bez zkracování a z rohama.

              0 0
              • MlokCZ  

               Některé vlajdy mají malinko více, některé méně, občas i klidně pod 20cm.

               0 0
               • Luk029  

                podle obrázku vypadá že tady na těch bude hodně místa. chtěl bych je zkrátit tak na 640mm. myslím si že to tam vleze. Doufám :-)

                0 0
        • MlokCZ  

         A zkoušel jsi takové vlajdy někdy? Skočit z rovných rovnou na 680mm vlajdy…

         Neříkám, že nemohou vyhovovat, ale tohle je obrovský skok. Navíc nepočítej s tím, že bys je mohl moc zkracovat, protože pak se ti právě na ně ty věci vůbec nevejdou.

         A také počítej s tím, že takhle dlouhé vlajdy posed docela natáhnou, takže k nim je pak vhodné vzít představec o trošku kratší než si měl.

         0 0
         • Luk029  

          jo zkoušel jsem se na takovém kole projet. zdá se mi to pohodlnější. Hold si budu muset zvyknout :-)

          0 0
      • Evilcleaner  

       no tak záleží jestli ho budeš vozit otočený pozitivně nebo negativně a potom zvaž sám jestli bys snesl ještě o kousek sportovnější posed nebo spíše vzpříměnější, těch pár milimetrů ale žádnou velkou změnu neudělá.

       0 0
  • Luk029  

   Chtěl jsem se zeptat zda-li někdo nemá tyto řidítka a jestli neví kolik cm prostoru je při nezkracovaných řidítkách pro brzdy grypy, řazení, lockout. ten největší rozměr pokud se to dá nasunout. díky

   řidítka mají 680mm a ja bych je chtěl zkratit na 640mm a potřebuju 20cm místa tak nevím jestli se mi to tam vleze.

   Jsou to tyto Truvativ stylo team rizer OS prohnutí 20mm

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.