Trojpřevodník. Shimano Slx 175 FC M571 XL

27 nepřečtených
  • Dalihod

    Zdravím,výše uvedený komponent není k sehnání.Prosím o radu čím řadu SLX 571 nahradit. Případně neměl by někdo naprodej??

    0 0
      • Dalihod  

        Děkuju

        0 0
        • hasbro  

          Pořiď spíš osvědčenou základní klasiku SHIMANO FC-M590, na původní osu (předpokládám samostatnou osu OCTALINK na závit do rámu) už nový kliky asi neseženeš, navíc pokud toho chceš měnit minimum (jen kliky) je nejlepší staré nahradit typem se stejným počtem převodníků a jejich počtem zubů, předpokládám v tvém případě 3×9 44–32–22 a i vzadu asi máš 9-ku kazetu, abys mohl jen vyměnit kliky s osou a máš hotovo. Jedinej rozdíl bude v systému středu, kdy budeš mít novější typ Hollowtech, takže potřebuješ koupit variantu včetně středových misek s ložisky. Možná bys to v použitelném stavu sehnal i na bazaru, když teď všichni mění na nejnovější kliky s menším počtem převodníků.

          0 0
          • Dalihod  

            Díky za info, chci měnit jen Trojpřevodník,ikdyz mam bilomodré kolo, přemýšlel jsem černostříbrný Trojpřevodník, ale ten se nedělá v 9sp.ňová

            0 0
            • bezdratova.sprcha  

              Je úplně jedno na kolik převodů výrobce tvrdí že bys kliky/převodníky měl použít. Všechno to funguje se vším.

              0 0
              • Vilém  

                A kdyz pak bude mit treba problemy se smykem, tak mu poradis co?

                0 0
                • Dalihod  

                  Prosím o konkrétní odkaz, koukám všude jak magor

                  0 0
                • bezdratova.sprcha  

                  Jaký konkrétní problém může mít se smykem, prosím? Nebavíme se o silničním kole.

                  0 0
                  • Vilém  

                    V uplne jinych skocich mezi prevodniky a velikosti prevodniku.

                    0 0
                    • bezdratova.sprcha  

                      Další expert s omezenou schopností číst text. Sorráč že to tak píšu ale tady na BF je to dennodenní záležitost a docela mě to už místy sere.

                      Velikost převodníků je úplně jiné téma než počet převodů na kazetě, nemyslíš? Jinak pokud má 3× něco, tak jen velice těžko by mohl vzniknout problém s tím, že přesmykač nebude mít dostatečnou kapacitu. Snad jedině pokud by si sám dal místo třeba 40z převodníku 48z převodník a nejnižší měl třeba 22.

                      0 0
                      • Vilém  

                        Zajimalo by me, co mas omezene ty ty mistre.

                        Rec je tu o vymene klik s trojprevodnikem. Ty mu na to napises, ze je uplne jedno co tam da, protoze vse funguje se vsim. Coz samozrejme jedno neni, protoze to muze zpusobit jiste problemy a dalsi investice.

                        Pokud jsi mel na mysli ciste prevodniky, tak jsi to jaksi zapomnel uvest. A i s tema, kdyby tam chtel dat jine, muze nastat problem.

                        0 0
                        • bezdratova.sprcha  

                          Ty neumíš číst.

                          On napsal: přemýšlel jsem černostříbrný Trojpřevodník, ale ten se nedělá v 9sp.ňová

                          A já jsem napsal: Je úplně jedno na kolik převodů výrobce tvrdí že bys kliky/převodníky měl použít. Všechno to funguje se vším.

                          Kudy přesně ti přijde, že ten kontext utíká?

                          Jinak aby nastal problém s přesmykačem na MTB, tak musí být něco HODNĚ atypického. Pokud není přesažena fyzická kapacita přesmyku, tak se vždy dá nějak seřídit. I kdybys konvertoval z 3× něco na 2× něco, pořád můžeš používat stejný přesmykač a páčku. Zrovna tak je šumák jestli máš smyk SLX nebo XT. 2×11 XT kliky ti obslouží 3×9sp Altus smyk.

                          Proto mě zajímalo, jaké konkrétní problémy máš zkušenost, že mohou nastat

                          0 0
              • Al Stra  

                taky je potřeba ohlídat rozteče pro šrouby a další parametry, některé převodníky prostě nepůjdou na stávající kliky nasadit..

                0 0
            • hasbro  

              Tím termínem „kliky“ jsem samozřejmě myslel kompletní kliky+převodníky, tak jak se používá ve většině e-shopech, a jinak ten zmiňovaný typ FC-M590 se vyrábí v obou barevných kombinacích jak černé kliky+černo-stříbrné převodníky: https://www.bikestyle.cz/….jpg.big.jpg

              tak i barevně inverzní se sříbrnou klikou: https://www.bike-eshop.cz/…original.jpg

              0 0
      • scalar  

        Podle stáří klik to asi bude mít na 26" kolo, malé převodníky určené na 29" a 27,5" kola by mu nemusely sedět.

        0 0
    • Vilém  

      Nejsou to SLX, ale LX. Muzes to nahradit jakymikoli soucasnymi klikami s patricnym poctem zubu. Sice toho uz toho v kombinaci 44/32/22 moc neni, ale furt se sehnat da.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.