Tretry Sidi Tiger 2018 - problém s patou

81 nepřečtených
  • robsol

    Poprosím o radu majitele Sidi treter. Mám tento vrcholový model, ale můj problém spočívá v tom, že sice mi číselně sedí (menší již tlačí a větší jsou hodně volné), ale při kroku se mi znatelně vyzouvá pata.

    Je to takový divný pocit, jakoby bota na té patě nedržela.

    Tretry sice mají dva šroubky na seštelování právě paty, ale i při maximálním utažení na + jsou tretry v zadní části volné.

    Je to podle vás normální?

    0 0
    • Ondraj  

      Mně tam při chůzi pata taky pracuje. Jak je podrážka tuhá, tak ta chůze není komfortní. Jestli znatelně znamená, že se ti tretra vyzouvá, tak to se mi neděje. Mám tedy Drako, ale ten systém paty je asi stejný.

      0 0
    • rostic  

      Mám Tiger 47, boty sedí perfect, mám dost místa pro prsty, vše akorát, akorát…, že se mi pata vyzouvá a to fest, utáhnu na krev a jsem(pokud pořádně zaberu) schopen boty sundat z nohy! Podle mě za to může systém upínání, který je nízko na nártu a dovolí horní části jazyka vyhnutí nahoru a tím vyjíždění nohy z boty … velké zklamání, zkoušeno "na sucho ", musím vrátit.

      Dost mě to štve, protože jinak je to paráda a myslel jsem, že konečně mám botky, které sedí, jsou komfortní a je na ně radost pohledět, tak bohužel :-(

      0 0
      • gemini  

        Asi se zeptám blbě, ale tu patní část ( tuším heel cup ) máš taky utaženou na doraz? Mě se jedny tretry taky jakoby při chůzi pocitově vyzouvaly, ale při jízdě jsem to nikdy nevnímal. Podle mě je to dáno tvrdostí podrážky, že není ohebná…

        0 0
        • rostic  

          Probíral jsem to se dvěma, co jezdí WIRE(nikoho s Tigery osobně neznám) a žádnému se pata nevyzouvá ani při chůzi, ale WIRE má stejný systém zapínání jako DRAKo a to má právě výše přepásání jazyka než TIGER.

          Tiger je nádherná bota, pohodlná, ale nebudu riskovat, že mi nebude sedět a budu je prodávat po vyzkoušení na kole se znatelným prodělkem. Prostě mi přijde, že u Tiger nemá nárt pořádnou oporu, na druhou stranu vím, kdo všechno je jezdí, proto mi to přijde trochu divný…

          Každopádně objednám ještě Drako a buď budou sedět nebo mám nohy, co se nesešly se SIDI…

          Jinak jsem zkoušel různé Scotty, Spešly, Northwave s karbonovými podrážkami a pata se mi nevyzouvala u žádné boty

          0 0
        • rostic  

          A patní část jsem měl ztaženou na doraz

          0 0
          • adam1  

            DRAKO Carbon Vernice, 2018 bohužel to stejný ,chtěl jsem to eliminovat stažením paty ,ale to bylo ještě horší ,asi opravdu to stažení boa je níž a pata je jakoby plytší oproti např scott (boateam),scott má i vevnitř tu patu z jednoho kusu ,sidi ze dvou?

            Dálší negativum oproti scott že se sidi zaserou bahnem a problém je se zacvaknout .

            První jízda se jevily ok

            Za mě sidi zklamání a 6,5k v .iti :(

            0 0
            • rostic  

              Mluvil jsem se známým, tomu přechod z Tiger na Drako „vyřešil“, právě tím trochu jiným systémem upínání nártu(ve vyšší poloze vůči nártu), problém s „volnou patou“

              Máte někdo další Drako a zkušenosti s volnou patou?

              0 0
          • rostic  

            Ještě bych doplnil poznatek z vložek v SIDI … katastrofa, ale možná je to z důvodu tvarování vnitřní stélky „kartonem“ pod vložkou, ale za ty prachy …

            Zkoušel jsem ještě Eagle 7, že budu mít ke karbonům něco pohodlného, ale bohužel je zase na rozdíl od Tiger ta bota dost nepohodlná a utažením horní přezky de-facto určím, jak má být bota utažená jako celek, protože ty spodní dva pásky už tam jsou jenom pro srandu králíkům…

            Možná je ale celý problém ve velikosti mých nohou, možná jsou opravdu tretry SIDI, a to hlavně u nižších modelů, určeny hlavně pro malé, útlé, nožky :-)

            0 0
    • scoty  

      Myslím , že je zde zmíněno několik problémů při nákupu Tigerů. Mám pocit, že vznikají nepochopením produktu Sidi Tiger, Draco. To totiž nejsou žádné bačkory, ale megasportovní tretry pro vysoký sportovní výkon. Většina lidí si do nich vleze, udělá pár kroků v poloutažené botě s nesedící vložkou a kdovíjakou ponožkou…Následně si, aby to bylo pohodlnější vybere botu o číslo a půl věší…a je vymalováno.

      Omyl pánové. Když si kupujete kolo jsou na něm vaše pedály, sedlo a příp.gripy? Nejsou.

      • Tretry Sidi Tiger musí sedět, koupit max o číslo větší, já mám (kupoval jsem letos model 2019) o půl čísla větší. Při utažení nesmíte cítit palce. K vyzouvání u mně nedochází ani náhodou.
      • Originál vložky jsou podle mého nepoužitelné a výrobce počítá s jejich výměnou za sportovní cyklo vložky dle výšky klenby cyklisty. Já jsem použil vložky od spešla s dvěma ++modré. Bota úplně jinak sedí, nižší tlak na kolena.

      Není úplně jednoduché správně vybrat, ale výsledek za to stojí.

      0 0
      • rostic  

        Nechci zlehčovat „správné ponožky“, beru, že vložky si můžu koupit od spešlu, k velikosti … standardně mám vel. 46, v Tigrech 46,5 jsem právě cítil palec a tak jsem vzal 47, které jsou pohodlné, utáhnu na krev a stejně mě netlačí na nártu(perfektně zpracováno), šroubky na zádi max. vyšroubováno(=u­taženo) a stejně to patu úplně nedrží, snad že jsem nepochopil tento produkt …

        0 0
        • rostic  

          Dnes jsem byl ve spešlu a u Scotta a zkoušel tretry v karbonu …

          Scott č. 47 … pata se nezvedá vůbec, jenom pocitově vnímáte, že zadní část podrážky „opouští“ patu, vložka anatomická

          Specialized č. 47 … trochu lépe udělaná bota než u Scott, vložka hrozná, pata se nezvedá, jen ten pocit odlehčení, vložka lepší než u Tiger, avšak horší Scotta

          Takže … obě boty trochu delší vevnitř než Tiger 47, Tiger je ve všem pohodlnější a pocitově příjemnější než obě další boty, sakra tak proč mi ta pata „chodí“…

          Mám nutkání ještě objednat Drako 47(lepší uchycení horní části nártu), protože zkoušet se to nikde v okolí nedá, nejblíže 200km

          Navíc mi v pátek v jednom e-shop tvrdili, že zvedající se pata je poměrně častý důvod pro výměnu z Tiger na Drako nebo prostě vrácení Tiger

          Scoty, jestli to není příliš důvěrné, jakou velikost Tiger máš?

          0 0
          • kubad  

            mrkni na BONT

            0 0
          • scoty  

            Pozor, Drako jsou zcela jiné boty. Jsou užší, tvrdší Lorika (umělá kůže) Mně nesedí.

            Já mám nohu menší 45/285mm a Tigery mám 45,5/292mm tuším, viz tabulka.

            Ale měl bys si to vyzkoušet…

            0 0
            • rostic  

              Díky za upozornění na rozdílnost Drako, pokud jsou užší a tvrdší, nemá cenu je ani objednávat(potažmo vyjíždět za nimi 200km na vyzkoušení :-)).

              Rozhodl jsem se pro Specialized Expert,v úterý mají dorazit. Jak jsem psal, zkoušel jsem je, „na sucho“ sedí o dost lépe než Scott Vertec, o něco horší než Tiger, ale zase v patě se oproti Tiger nehnou.

              Nejsou to takové tvrďáky jako Tiger, ale mají benefit ve podobě řádného krytí karbonové podrážky(to bude asi trochu bolest Tigerů, které jsem vněkterých testech viděl zespoda dost omlácené a sice na kole hlavně jezdím, než vedle něj chodím, ale občas je potřeba se rychle vypnout a došlápnout na zem a pokud tam bude zrovna ostrý šutur, hmmm, nevím, nevím…), v testech na netu vycházejí výborně, kromě určitých potíží s BOA při vypínání(údajně po určité době provozu), takže už se těším na jejich výkon a jak budou sedět v reálu na kole, hlavně při delších trasách

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ty jsou úzké :)

                0 0
                • rostic  

                  Co je úzké? :-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Experty.

                    0 0
                    • rostic  

                      Spešl Expert je úzká bota? Zajímavý názor, to se mi tedy jeví úplně jinak :-)

                      Navíc v žádném testu jsem u těchto bot nezaznamenal, že měl někdo problém s jejich „úzkým“ fitem a já tedy vůbec ne :-)

                      Naopak byly širší než Scott ad. výše …

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Mě si nevšímej, mně je úzký skoro všechno :) Navíc projitím v obchodě vůbec nic nepoznám, už jsem se dostkrát spálil :/

                        0 0
                        • rostic  

                          Ja jsem se prave posledne taky pekne spalil mysleje, ze boty trochu povoki a ani hov.o :-)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Boty ze syntetiky bez sítěk opravdu nepovolí.

                            0 0
                            • rostic  

                              Pravdu díš

                              0 0
                            • scoty  

                              Na délku ne, ale do šířky se mi lorika na Tigerech parádně vytvarovala kolem kloubků i na malíkové hraně. Mám taky širší chodidlo.

                              0 0
                              • rostic  

                                Tigery jsou diky mekke umele kuzi uplne paradni z hlediska pohodli a hlavne fitu=zadne lokalni tlaky, ale mne se doprcic vyzouvaji :-), bohuzel :-(

                                0 0
                        • rostic  

                          Zatim nejsirsi Northwave Rebel 47, celkem dobry, bez vyzouvani paty, ale bota docela odflaknuta a to zapinani, zaplakal bych :-)

                          0 0
                    • bagr84  

                      Zrovna Spesl tretry mi prijdou vsechno jen ne uzke :)

                      0 0
              • rostic  

                A vítězem se stává … Sidi Tiger 47 :-)

                Dneska jsem v nich poprvé vyrazil a vyzouvání při jízdě úplně zmizelo a boty jsou parádní, měl jsem pocit, že o nich vůbec nevím a že mám napevno spojená chodidla s nášlapy, jsou parádně pohodlné a po dnešních 40km jsem měl nohy úplně v pohodě … boty nahoru tahám přes nárt, takže pata si v klidu hoví v pelíšku na zádi :-)

                Navíc ten fantastický záběr a přenos energie přímo do pedálů a ne jinam

                Ještě ke spešlům … po řádném vyzkoušení expertů 47 mě nakonec odradila jejich bačkorovost a jakási tuhost boty uvnitř(ne podrážky, ta je na místě :-)) a taky mě tlačily po utažení na více místech – hlavně na nártu.

                Pak jsem ještě zkoušel experty 46 model 2017 a ty seděly celkem dobře(až na palec u jedné nohy, tomu by se to asi při delší jízdě nelíbilo), ale přišly z e-shopu se stopy po kufrech a poškrabanou podrážkou, tak mazaly hned zpět

                Navíc už jsem se v podstatě rozhodl, že Tiger prostě musím zkusit na kole :-)

                Tigery mají ještě jednu super vlastnost a to je obejmutí celé nohy bez jakéhokoliv lokálního tlaku – ta umělá kůže je dost vymazlená :-)

                0 0
                • scoty  

                  …a co jsem říkal?..:-)) Navíc po pár stovkách km si ještě sednou a dotvarujou kolem prstů a nártu.

                  Ještě vyzkoušej ty vložky, tretry dostanou další rozměr..;-)

                  0 0
                • scoty  

                  jo jako bonus si užívám stáhnutí tretry z nohy jedním pohybem za patu, když palcem a ukazovákem proti sobě zmáčkneš povolovací páčky…:)

                  0 0
                  • rostic  

                    Jo tak to uz je vicemene detail, ktery potesi :-) Fakt dobre vypracovane boty :-)

                    0 0
                    • rostic  

                      Dalsi suprova vec je vyborne fungujici vetrani, coz na druhou stranu, pokud nekdo jezdi za chladnych ran, muze znamenat nutnost navleku :-)

                      0 0
                      • roud  

                        Navleky jsou s temahle tretrama problém z vrchu ti rozepinaj botu :/

                        0 0
                      • rostic  

                        Po dvou mesicich s tigrama muzu jen vrnet blahem, same pozitivni zkusenosti, na pedaly posilam maximum energie, pohodli je paradni, carbon forever a nikdy jinak :-)

                        0 0
                        • milan.v  

                          To ale bačkůrkářům nevysvetlíš…

                          0 0
                        • ZPetr  

                          Prosím tě odpovída velikost treter velikosti normální obuvi? Chci je objednat a běžné nosím 46 a i tretry od speslu a crono jsem měl 46. Dik

                          0 0
                          • scoty  

                            Já mám většinu bot 45 a tigery 45,5

                            0 0
                          • Tencovozikmin  

                            Ber minimalne o cislo vetsi,ale ty jejich tabulky sedi,tak se řiď podle nich + 0,5 cm si nechej fora :-)

                            0 0
                            • scoty  

                              Jde o délku chodidla, ne číslování. Mám délku chodidla 285/6, běžně nosím boty 45 (takže délku 290) a tigery jsem po vyzkoušení v obchodě bral 45,5(délka290). Takže asi 0,5cm delší, ale jen o půl čísla větší. 46ky už mi byly moc dlouhé a velké. Navíc ten materiál na svršku se do šířky mírně přizpůsobí.

                              https://www.kupkolo.cz/…sti_sidi.pdf

                              Velmi doporučuji vložky pro podporu klenby, pokud není plochá noha tedy…

                              0 0
                              • mastihuba  

                                Sem nameril 255mm a koupil podle návodu 265mm. Se silnější ponozkou už je to docela knop. Přidat jen 0,5cm je možná málo. Delku nohy jsem měřil 3× a da se namerit klidně 0,5cm rozdíly podle toho jak dobře obreslis patu. :)

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Délka tretry je pro mě nepodstatný údaj, rozhodující je šířka :)

                                  0 0
                                  • Tencovozikmin  

                                    Pokud máš ploutve tak SIDI neber jsou na úzký běhák,ale maj i širší verze.

                                    0 0
                                    • ZPetr  

                                      Děkuji všem, naměřil jsem 28,5 a vzal jsem 46,5. Tak uvidím. Vložky zkusím od speslu.

                                      0 0
                                      • Tencovozikmin  

                                        to by mohlo sednout

                                        0 0
                                      • scoty  

                                        285 je 44,5 to sis vzal o 2 čísla větší? No nevím…

                                        0 0
                                      • nooski  

                                        Bacha ještě na to, že vložky Sidi jsou úplné nic. Specialized jsou mnohem vyšší a prostor v botě se ještě o to zmenší.

                                        0 0
                                        • adam1  

                                          Jo jo ta vložka to si dělají prdel :)za ty prachy

                                          Já mám ty draco a dával jsem vložky od spec.a místa tam trocha ubyde .Oroblém s patou to bohužel nevyřešilo “boha jeho”:)Co se mi stalo několikrát že to jejich boa se mi nevím jak otevřelo/červeným tlačítkem a jakoby se boa povalovalo? Nechce je někdo?když tak sz.

                                          0 0
                                          • mastihuba  

                                            Nemas je moc velky? Mam v drako najetejch cca 100km a zatim spokojen

                                            0 0
                                            • adam1  

                                              Velké fakt ne ,scotty mám 43,sidi jsem bral 42,5 menší už bych nedal:)

                                              Ještě se mi jen na pravé noze /patě po jízdě vyskočí ten plastový bazmek.To už mi hlava nebere vůbec?

                                              Čekal jsem že si to sedne(cca600km) ,ale bohužel nepovedlo se.

                                              0 0
                                          • nooski  

                                            To není Boa ale Tecno. Je to odolnější než Boa, nikdy jsem nezažil, že by se někomu povolovalo. Boa zase funguje lépe a je uzivatelsky přívětivější.

                                            0 0
                                            • adam1  

                                              Dík za upřesnění ,prostě kouknu na tretry a ten půlkruh je nahoře a připraven na utažení ?a nejsem si vědom že jsem o něco zavadil/stlačit?Jes­tli se to v té poloze může povolit?

                                              0 0
                                              • nooski  

                                                Povolí se to jen zmáčknutím těch bočních pacek. Buď je mačkáš na střídačku a kolco se povoluje po zubu, nebo je zmáčkneš obě najednou a šňůra se povolí úplně. Samo se to určitě nepovolí.

                                                0 0
                                          • rostic  

                                            Jaky mas presne problem s patou? Ja kdyz v nich slapu(a to jsem musel jit jednou 3 kilaky, protoze mi rupnul uplne novy retez), tak mam taky pocit vyzouvani, ale mam je hlavne na jizdu na kole a to nemaji chybu, na behani mam tenisky :-)

                                            0 0
                                            • rostic  

                                              Na chozeni fakt tiger neni, ale na kole je to uplna parada, slapnes a jede to

                                              0 0
                          • rostic  

                            Boty ma 46, Tigery 46,5 me trochu tlacily do palcu, ale 47 je uplne ok

                            0 0
                            • ZPetr  

                              Dík, tak snad to bude ok.

                              0 0
                            • ZPetr  

                              Tak nevím, prava je mi s teplou ponožkou a Sidi vložkou akorát ale levá je mi velka. Jako že mám před palcem ještě místo. Šířkově sedí dobře. Jestli jsou ty spesl vložky silnější, tak by to mohlo být ok.

                              0 0
                              • scoty  

                                Sidi TIGER jsou letní tretry, které by ti měly dobře sedět na nejslabší max středně silné ponožky. Teplé ponožky jsou podle mě do zimních treter pro teploty pod 12st…

                                Vypadá to, že ti jsou velké, což jsem s tvými rozměry předvídal. Když je takhle výkonná tretra velká, tak nevyužiješ její vlastnost, což je škoda…

                                0 0
                                • ZPetr  

                                  Ta pravá je myslím dobre, když i v tenké pokožce posunu nohu dopředu na doraz až mě začne tlačit palec tak za patu nestrcim malíček. Řekl bych tak 46 by byla úplně přesně. Menší by mě už tlačila. No nic vyměním.

                                  0 0
                                  • Tencovozikmin  

                                    Uplne tesne tretry nemam rad a sidi se nenatahnou,ale sibirka je moc placu navic. Tretry mam tak abych mohl hybat prstama a necitil nikde tlak a ani zas velkou volnost.

                                    0 0
                                  • ZPetr  

                                    Už mám 46 a sedí přesně i s malou mezerou.

                                    Řekl bych tedy, že ta tabulka výrobce moc neodpovídá. Spíš odpovídá ta z Bike 24 viz. výše.

                                    0 0
    • Donuts  

      Nepřecházel někdo z Eagle na Tiger? Můžu risknout objednávku bez vyzkoušení?

      0 0
      • mastihuba  

        Na to opatrně. EAGLE jsou širší nebo z poddajnější jo materiálu. Do Tigeru se mi nevyleze silnější ponozka a jsou pevnější.

        0 0
      • JachymP  

        Mám stejnou velikost Eagle 7 i Tiger 2. Já bych neřekl, že Tiger jsou výrazně užší. Samozřejmě ty Eagle 7 jsou bačkorovitější, ale to je jasné vzhledem k typu boty.

        0 0
      • scoty  

        Každý model Sidi má jiné kopyto. Pro mně jsou Tiger nejpohodlnější. Velikost třeba vyzkoušet.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.