Trekové/krosové? kolo do 10.0000 Kč

33 nepřečtených
 • miriam

  Prosím moc o radu znalé cyklisty :-) Podobný dotaz ohledně dámského kola jsem opravdu nenalezla, pokud zde je, omlouvám se předem.

  Mám zájem o koupi kola dámského trekového/pop­ř.krosového kola? max. do 10 tis. Kč (raději méně). Potřebuji jej na projížďky se synem na cyklostezkách, popř. polních či spíše výjimečně lesních cestách. Takové univerzální kolo. Měřím 166 cm a vážím 75 kg. Mám zakoupit vel. 17 či 18? Mám chtít odpruženou vidlici? Jaké brzdy? Jaké jsou kvalitní značky kol?

  Uvažuji o značce Leader Fox – zdá se mi to jako cenově dostupná kvalitní česká značka, syn má také leadra foxe a je spokojený :-) Mám pár tipů:

  http://jizdni-kola.online-sport.cz/…y-lady-2014/?…

  https://e-shop.leaderfox.cz/…2000101.aspx

  https://e-shop.leaderfox.cz/…2000101.aspx

  http://www.mojekolo.cz/…rna-mat-2015

  http://jizdni-kola.online-sport.cz/…ila-cervena/?…

  Nebo mám volit jinou značku, dle diskuzí zde jsem hledala jiné značky a nalezla v této cenové relaci:

  http://www.mojekolo.cz/…cervena-2016

  http://www.mojekolo.cz/…ra-bila-2016

  http://www.mojekolo.cz/…50-lady-2015

  http://jizdni-kola.online-sport.cz/…0-lady-2016/

  https://www.cyklocentrum.cz/…zon-asl-2015

  http://www.shopbike.cz/…0-white-2016#1

  https://www.insportline.cz/…8-model-2016

  Klidně poprosím i o jiné konkrétní typy na kvalitní kolo pro mě :-) Děkuji moc!!!

  • miriam  

   Našla jsem ještě toto merida: http://www.cyklopoint.cz/…grey-18693d/

   Bude někdo ochotný mi poradit?

   • Evilcleaner  

    no narovinu, nečekej, že se tu někdo bude proklikávat dvaceti odkazy a dělat si poznámky co má lepší náboje, co má lepší vidlici atd. kdybys tu dala tři čtyři kola, tak to je jiná. jinak slušné trekingové kolo za desítku se dá, nicméně v mém zaujatém pohledu /kola stavím/ to musí stavba a ne hotový mix s hezkou přehazovačkou a ubohým zbytkem.

    • miriam  

     Kdybych věděla, které 3–4 jsou z mého výběru NEJ, dám sem jen ty :-) A kdybych věděla, které je úplně to nej, tak se neptám. Ptám se, protože tomu nerozumím :-) Děkuji předem všem za jejich čas a za jejich konkrétní NEJ :-P

  • novas752  

   Všechny jsou ± stejné, v těhle superlevných se nikdo moc nevyzná.

   Pokud to chceš vyloženě jen na ježdění „okolo stodoly“ a jinak na to nesedneš, tak je celkem jedno co vezmeš. Kdyby tě cyklistika náhodou chytla víc, budeš si zoufat – použitelná kola začínají někde okolo 15 000–18 000Kč.

   Pojem kvalitní značka nemá v téhle cenové kategorii význam, protože značka = jenom rám a občas i další trubky. Podstatný jsou ostatní komponenty, které jsou všude z těch nejnižších pater.

   Brzdy stačí typu V-brake, odpružená vidlice za tu cenu bude pružit hodně sporadicky a brzo se nejspíš zadře úplně.

   Z tvého výběru je asi „nejlepší“ tohle , ale být tebou, poohlédnu se i po kolech s klasickým unisex rámem – „dámský“ rámy s těma sníženejma trubkama ve mně moc důvěry nevzbuzují.

   • miriam  

    Moc děkuji, objednám si tedy z mého výběru to „nejlepší“ :-)

  • Drobeczech  

   V téhle kategorii asi nemá smysl ani řešit vidlici, pevná by kolo aspoň odlehčila. Jinak mrkni na stránky Decathlonu mají tam použitelná kola za malý peníz. Kvalita asi dobrá, v okolí jich pár vídám. Možná zkusit bazar či nějaký výprodej.

   • Evilcleaner  

    no záleží, pokud je to aspon suntour nex ideálně i s hydraulickým lockem, tak to není zas tak špatná vidlice a na horších cestách znatelně odlehčí rukám jezdce. nicméně dá se na to dívat i tím pohledem, že se osadí pevná a ušetřené korunky se dají do osazení – nicméně i to bych doporučil jenom těm, kteří budou jezdit pouze po hezkém povrchu.

    • Drobeczech  

     Myslím že za to cenu treka s NEX nesezene.

    • miriam  

     http://www.mojekolo.cz/…ossova/pells

     Třeba tyto kola Pells? Našla jsem že mají tu vidlici, jak píšeš. Kolem 10.tis. jsou pro mě i ve vel. 17 :-)

      • Evilcleaner  

       no u toho RM to je v popisu a u pells taky dle fotky – obě mají kliky s 48z největším převodníkem a to je prostě nesmyslně těžký převod, od toho se odvíjejí i ostatní. navíc ten RM má jen sedm rychlostí – to už je trochu retro. přes jedenáct tisíc bych už čekal altus 3*9.

       • miriam  

        Díky, díky, opravdu si moc vážím každé reakce, která mě někam posune :-)

        Tak mám z toho mého výběru brát raději toto od novas752?

        http://www.mojekolo.cz/…rna-mat-2015

        • Evilcleaner  

         vzdyt tam máš zase stejně velké převodníky…

         • novas752  

          Převodník 48 se dává na většinu krosovejch kol. Limitující to vůbec neni, stejně se jezdí většinu času na prostředním nebo na malém a aspoň bude moct přišlápnout až bude nahánět syna z kopce. :) Samozřejmě by stačil 44, ale u těhle kol si vybírat zuby…

          • Evilcleaner  

           nerozumím tomu proč by si kupující bez ohledu na cenu kola nemohl vybírat parametry osazených komponentů.

           edit: není až tak problém nevyužitý nejtěžší převod, jako to, že nejlehčí převod má poměr 0,875 – to je prostě hrozně těžké.

          • ˘Ö˘ Krab  

           To, že se dává na většinu krosových/trekových kol je pravda, ale určitě to neznamená, že je to správně, minimálně na kolech pro ženy ne. Takže na kolech používaných dcerou a manželkou jsou po zásluze a zkušenosti převodníky z MTB, u manželky doplněné kazetou snad jen do 30 nebo 32 zubů. Nejde totiž pouze o nevyužité těžké převody, ale o celkové odstupňování a možnost jezdit co nejvíc na velkou bez potřeby změny převodníku a následného hledání odpovídajícího pastorku. A s nejlehčím převodem má také Evilcleaner pravdu.

           • miriam  

            Konkrétní typ na kolo z uvedených odkazů či jiný odkaz prosím by nebyl? :-) Nějak se v tom už ztrácím, hlavně nevím, čemu dát přednost před čím :-) To jsem netušila, že koupě kola je taková věda :-P

            • ˘Ö˘ Krab  

             Vůbec není. Kup si to, které se Ti bude nejvíc líbit a kde bude nejpěknější prodavač. V dobrém obchodě Ti kliky s převodníky vymění za jiné s tím, že si něco doplatíš. Nehledej v tom složitosti, pro Tvou potřebu je Alivio osazení super, pružinová vidlice dostatečná a pláště si hned v obchodě nech vyměnit za nějaký pěkný vzorek.

   • miriam  

    Děkuji, kouknu, bazarové nechci :-( Nerozumím tomu a bála bych se, že naletím…

    • novas752  

     Zvaž, že bazarovka do 10ti mohla původně stát třeba 20–35 000 a někdo to prodává třeba proto, že si koupil ještě lepší.

     Podle mě to za zvážení stojí, protože i hodně ojeté kolo za 20–30 původně může být o dost (skutečně o dost) lepší, než nové za 10 a míň.

     • miriam  

      To chápu a také si sama myslím, že ano, bohužel nemám v okolí nikoho, kdo kolům rozumí :-( Navíc kolo bude dárek :-/

  • veteran  

   Vetřu se do tohoto vlákna s podobným dotazem. Kolegyně chce poradit s dámským trekovým kolem okolo 14.000,– (max. 20). Má vyhlédnuté toto http://www.teamsport.cz/…velikost-19/#… – je něco co by se dalo pořídit lepšího v této ± ceně? Viděl bych to na něco s lepším osazením, alespoň z jedné sady, ale když jsem zkoušel něco najít, tak mně to většinou házelo ještě horší mixy než toto. Nakolik by vyšla stavba něčeho podobného třeba s deore?

   Díky za odpovědi.

   • lukyn280  

    zeptal bych se přímo stavitele a Alivio podle mě taky stačí :)

   • kolond  

    citace z popisu: „zaměřený hlavně na rychlejší jízdu, používáme převodníky s větším počtem zubů, aby jezdec nemusel šlapat tak vysokou frekvencí“

    S takovým aerodynamickým posedem, je těch 44z vepředu platných tak z kopce nebo s větrem v zádech.

    Těch 15,7 kg, to je tank.

  • plzakj  

   Za 100000 uz se neco vybere :-)

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.