• MrtweyUbrus

  Prosím o názor, na příští sezonu bych chtěl nové kolo, nejsympatičtější jsou mi Treky ale nebráním se ani ničemu jinému, Canyon by se mi líbil ale nesedí mi geometrie.

  Požadavky jsou jen celokarbonový rám, hydraulická Ultegra a prostor pro pláště minimálně 28mm, cena dejme tomu do 90k.

  Chci něco více silničního a rychlejšího než je současný gravel.

  Domane se mi líbí nejvíce, je univerzálnější, má vyšší hlavu a v případě potřeby pobere 35mm pláště ale…rám je těžký, má o přes dvě kila a konstrukce je poněkud komplikovaná, je tam ložisko jako u Procaliberu a silnička s mechanickými částmi mi moc nevoní a může tam být potencionální problém.

  Emonda je krásná, ve stejné výbavě levnější a lehčí, rám je ale delší a potřeboval bych nejspíše kratší představec, jak je na tom takové kolo s pohodlím?

  Zatím se nepodařilo sehnat testovačku v šedesátce

  Emonda

  Domane

  Anketa: Které?

  7x
  33%
  14x
  67%
  • Raider  

   Jednoznačně Emonda, je to střela! Domane je pro mě pořád poloviční silnička.. Emonda taky něco pobere v nerovnostech a jak říkáš není tak těžká.. Měl jsem stejné dilema a teď vůbec nelituji a jsem rád že jsem nevzal Domane..

  • Fran7  

   Tak dle výrobce je Domane pohodlné kolo stvořené pro Cancelaru na Paris Rubaix tedy kostky a Emoda je chrt do kopců, závodní střela co nehledí na pohodlí, ale na rychlost.

  • McBlacky  

   Emomda sl neni nepohodlna, dal jsem na tom i 15hod jizdy a problemy byly jinde nez ze by byl ram tvrdej ;)

  • MichalMazan  

   Jednoznačne emonda

  • Spartacus  

   Vem, co ti sedne geometrií, pokud na tebe emonda nebude moc nízká, tak klidně tu :)

   Jinak bych si pohlídal, co za obutí pobere emonda. Dnes bych od silničky požadoval aby mi to pobralo 30mm obutí, užší plášť můžeš nasadit vždy, naopak to nejde :-) S jedním kolem jsem se takto natrápil až jsem ho velmi nerad musel prodat. Těch 35mm je už luxusní rezerva pro případný graveling.

  • Petulak90  

   Ahoj, tak ktery model jsi nakonec zvolil?

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse