• Maadaf

    Mam RockShox Tora 318 SoloAir. Nedavno byla na reklamaci – pri stlaceni v ni v cca 2cm stlaceni kovove lupalo a postupne pomalu ztracela tlak, chodila ale bez problemu. V servisu u prodejce ji rozdelali, nic nenasli. Poslali ji k dovozci, odtud se vidle vratila opravena, nelupala. Co presne s ni udelali nevim, verdikt byl „vidlice opravena“.

    A ted ta „nova zavada“: pri vraceni ze stlaceni do klidoveho stavu se na konci drahy objevil pomerne znatelny doraz a vidlice ztratila puvodni citlivost z kraje chodu. Za normalniho stavu se vracela jakoby „do ztracena“.

    Tahle nova zavada se projevuje od vraceni z reklamace, cili laickym rozumem bych to tipoval na „spatne slozenou“ nebo „zapomenuty dil“ Snad jsem to nepopsal prilis slozite. Setkal se uz nekdo s necim podobnym?

    0 0
    • assassin  

      malo oleje? ke konci drahy uz netlumi? ale jeste bych pockal na radu nekoho z odborniku.....

      0 0
    • wroum  

      …stlaceni do klidoveho stavu se na konci drahy objevil pomerne znatelny doraz ..... to by vypadalo na malo oleje v tlumici – tzn poslednich par cm chodu je pistek mimo olej – netlumi – znatelnej doraz, ale nevim, toru sem rozebranou nikdy nemel. ale za zkontrolovani mnozstvi oleje nic nedas…

      0 0
      • Maadaf  

        malo oleje – tak, jak jsi to assassinen vysvetlil, to zni logicky

        0 0
    • mar_tin1  

      mne to tiez robi… tora 302 soloair… zatial som to neriesil…

      0 0
      • Maadaf  

        jak dlouho ti to dela? hladinu oleje jsi asi nekontroloval…

        0 0
        • mar_tin1  

          no robi to od zaciatku, co som ju kupil (jazdenu). pri jazde sa to velmi neprejavi, jedine pri skoku, resp, ked nadhodim predne koleso… ale podla mna to nesuvisi s nizkou hladinou oleja. ten piestik v tlmici je totiz v okamihu, ked to narazi, v spodnej casti – cize zarucene pod hladinou. mam jednu teoriu, ta vzduchova jednotka je asi o 1mm kratsia, ako by bolo idealne. a spodna cast tej vzduchovej jednotky pri navrate vidlice do neutralnej polohy naraza do spodku vnutornej nohy. ak si mal tu vidlu rozobratu, tak si to vies predstavit. neviem to dat fotku, nefotil som to, a v servisnom manuali to nie je dobre vidiet… ide skratka o to, ze cela vzduchova jednotka ma v nohe vidlice miernu volu a pri navrate vidlice to klepne… dalo by sa to odstranit nejakou podlozkou alebo tesnenim, ktore by vymedzilo tu cca 1mm volu. je tam sice jedno tesnenie, ale este by som tam jedno pridal (alebo tu podlozku). akurat sa mi nechce tu vidlu zase rozoberat. takze to neriesim. funkcii to neprekaza, teda osobne som nezaregistroval nejaku slabu citlivost na zaciatku zdvihu (v porovnani s torou uturn na druhom bajku). inak vozim ju na 100mm…

          0 0
          • mar_tin1  

            k tej citlivosti: nevsimol som si to subjektivne. tu vzduchovu toru ma na bajku moja polovicka, ja som na nej jazdil asi 2×. a aj to pri tlaku nastavenom na jej hmotnost, cize vypovedacia hodnota je biedna. objektivne to neviem dolozit, graf charakteristiky nemam ako zmerat (nemam vhodnu vahu). pri beznom stlacani na mieste potrebuje ta vzduchovka vacsiu silu na odtrhnutie… to je ale dane vzduchovou pruzinou, respektive odpormi tesneni vo vzduchovej jednotke. takze beriem spat tu poznamku o porovnani z uturn torou, pretoze ta ma mensie odpory, ale zase tvrdsiu pruzinu…

            0 0
    • TinkTink  

      Tady z techto indicii – citlivost a zadna negativka – bych si myslel, ze nefunguje Soloair a z toho duvodu je neco spatne v pruzici casti = v okoli pistku. Muj odhad :)

      0 0
      • Pekáček  

        Přesně tak, SoloAir nechodí jak má, tipuju že buď se pod píst do negativky nedostane vzduch co tam v klidu má nalézt přes odemklý ventil pístu a nebo je negativka plná oleje až po okraj. Ale spíš první možnost.

        0 0
    • Mamut  

      Prave dnes vecer som zacal rozoberat Recona a zospodu, kde ma byt v kazdej nohe 15ml oleja vyslo z jednej nohy 5 kvapiek a z druhej 10. Nieco ostalo v nej, ale ani nahodou to nebolo predpisane mnozstvo. Navyse som v jednej nohe mal 2× skripnute to molitanove XXX tesnenie. Su to kripli. Otazka ci v kupkolo.cz (pytali sa na zdvih a „objednal“ som si 100mm; otazka aky je default, takze ci to vobec musli rozoberat) alebo taiwanci, ktori to skladali prvotne.

      0 0
      • kajulka2  

        No mně přišla z Kupkola Tora taky špatně složená-napůl otočená manžeta na tom plastovým bazmeku motion controlu, tak teda nevim jak tam ten předprodejní servis dělaj. Jinak včera sem ji rozebral a ve stírácích ty molitanový kroužky vůbec nemám a přitom by tam podle návodu být měly, tak nevím…:(

        0 0
        • mar_tin1  

          ja mam tory dve, a ani v jednej tie molitany nemam… jedna je oem (to by som este pochopil), druha normalka krabicovka, kupena v kamenaku… :-/

          0 0
          • kajulka2  

            A stíráky černý nebo šedý s nápisem Rock shock? Já černý bez nápisu

            0 0
            • mar_tin1  

              cierne… inak uz davnejsie som volal dovozcovi rs (bikeart.sk) a pytal som sa na tie stieraky (este predtym, ako som to rozoberal). povedal mi, ze aj pod tymi ciernymi stierakmi su tie molitany, ze su skratka rovnake, ako tie sede. co je samozrejme nezmysel…

              0 0
        • Mamut  

          Mam sive strieraky, molitan tam je, bol aj pekne nasiaknuty olejom, takze na miestach, kde nebol skripnuty aj plnil svoju ulohu. Rozoberam ju po pol roku jazdenia, prvykrat od kupy.

          0 0
          • mar_tin1  

            tie sive su s molitanmi… cierne bez… netusim, preco na niektorych torach su sive a na inych (vacsine) cierne…

            0 0
          • kajulka2  

            A jak Ti ta vidle chodí, hlavně odtrh z klidu jestli je nějak výraznej, nebo chodí hladce…Ta moje bez stíráků chodí hladce s těma černejm trhá tak jestli mám shánět ty šedý

            0 0
            • mar_tin1  

              mamut ma myslim recon… moje tory s ciernymi stierakmi su na tom tak, ze uturn chodi hladko a soloair ma ten odtrh vyrazny, je to sposobene odporom vzduchoveho piestu, s tym sa mi nepodarilo nic spravit, aj ked som ten piestik (tesnenie) namazal redrumom… tie stieraky nebudu podla mna mat na chod az taky vyrazny vplyv, tie cierne sa zdaju byt v tomto dost v pohode…

              0 0
            • mar_tin1  

              mas na tych stierakoch vazelinu? ta tam musi byt…

              0 0
              • kajulka2  

                Tak nějakou vazelínu sem tam měl, ale asi ta nebyla ta pravá, když tady čtu že Ti chodí hladce i černý stíráky. Jakou používáš?

                0 0
                • mar_tin1  

                  tu povodnu… ja som tie stieraky nevyberal, ani som vazelinu neutrel (kedze som nemal novu). zrejme by som pouzil judy butter, ak sa da zohnat…

                  0 0
                • mar_tin1  

                  k tomu hladkemu chodu: chodi hladko v porovnani s torou soloair a v porovnani s mx comp. nejaka drobna hranka tam je, ale oproti tym dvom je to podstatny rozdiel

                  0 0
                  • mar_tin1  

                    tu by zase pomohol graf, ktory nemam ako zmerat, nemam vhodnu vahu…

                    0 0
                  • kajulka2  

                    No tak to já ty nohy vyčistil důkladně i s původní vazelínou a pak to nahradil nějakou co byla po ruce(to asi nebyl dobrej nápad). Ted to mám rozdělaný znovu tak přemejšlím co s tim. Dík za reakce, zkusim tam dát nějakou jinou

                    0 0
            • Mamut  

              Mam fakt Recon, ci su skusenosti aplikovatelne na Toru netusim. Citlivost/odtrh je super. Na zaciatku chodu nepoznam rozdiel proti starej Judy XC s pruzinou. Problem je, ze v polke zdvihu nahle prudko tvrdne a dalej ide velmi tazko. Asi prilis mala pozitivna komora. Vraj sa to zlepsi zvacsenim zdvihu, tak to dnes skusim. Dosledkom je, ze pri vacsich prekazkach dostavam strasne rany do ruk, na zlomenie zapestia dobre. Stara vidlica s rovnakym zdvihom to brala ovela lepsie.

              0 0
    • Maadaf  

      Co kdyz s vidli budu jeste chvili (cca. tyden) jezdit? Nedorazim ji uplne? Abych se nepripravil o zaruku.

      0 0
    • Twister  

      V kombinaci se ztrátou citlivosti bych to tipoval na něco s negativní pružinou. Možná chybí? To lupání z kraje zdvihu mohla taky dělat ona, jak se roztahovala.

      0 0
      • Pekáček  

        SoloAir nemá negativní pružinu, ale negativní komoru, která se fouká stejným ventilkem jako komora pozitivní. K oddělení komor dochází již při tlaku několika málo kg. To je ten více či méně znatelný chod naprázdno.

        0 0
      • Twister  

        Aha, tak z ostatních reakcí jsem pochopil, že negativka je taky vzduchová. No nic, moc se v tědlech systémech nevyznám.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.