Tlumiče - DT SWISS X313 vs Monarch RT3 HV vs RC vs Manitou McLeod

22 nepřečtených
  • Moe81

    Zdar Borci,

    řeším nový tlumič pro své kolečko GT Sensor 29er PRO 2013. Rozměrově tu je 190/50 nebo 190/51. Chod zadní stavby je lineární.

    Furt to nemůžu rozseknout a už bych chtěl něco pořešit.

    Mám v merku:

    • DT Swiss X313
    • Monarch RT3 HW
    • Manitou McLeod

    případně:

    • Suntour Durolux
    • No a na kupkolo.cz mají za zajímavé kačky X-Fusion O2 RCX.

    Předem díky za Vaše zkušenosti a tipy.

    0 0
    • kocers  

      Na IQ6 jsem měl X-Fusion O2 RCX a spokojenost. Rám je ale sám o sobě dost progresivní, takže nevim jak se bude tlumič chovat na lineárním. Hlavně nevim, jestli na lineární rám vhodný tlumič s velkou komorou, spíš bych řekl že ne. Teď mam na Cultu RT3 DebonAir a najeto pár kilometrů, takže nemůžu úplně soudit. Výhoda RT3 DB je v tom, že lze foukat na větší tlaky (myslim do 350 psů) a co je hlavní, dá se uživatelsky velice snadno vložkovat, takže si upravíš průběh dle potřeby (bohužel vložky se musí koupit zvláš, ale jde to i gheto stylem).

      se zbytkem nemam zkušenost žádnou

      0 0
    • AleZ80  

      Jelikož zbylé kousky jsou pro mě neznámá, bral bych buď RS (open/pedal/lock) nebo X-F (open + 3 polohy komprese).

      Nutné zvýšení progresivity tě může čekat s oběma.

      0 0
    • žvejk  

      Dt je dobrý tlumič na XC/maratony možná nejlepší, ale je hodně progresivní fakt hodně. Jde dost znatelně poladit bez rozebírání, na rozdíl od RS Monarch…ale ten bude na tvůj zdvih a určení, určitě lepší a poladíš ho taky docela snadno…

      0 0
    • Moe81  

      Ahoj,

      Díky za zkušenosti, tipy. Vypadá to, že ideálním kandidátem je RS RT3 Debon Air?

      Zajímá mě to také s ohledem na typ chodu zadní stavby – lineární / progresivní. Jeden z důvodu proč jsem to také nemohl rozlousknout. Mám tedy lineární rám a proto potřebuji i tlumič s lineárním chodem?

      0 0
      • žvejk  

        Ne, měl bys mít tlumič s progresivním chodem

        0 0
        • AleZ80  

          Takze u DA budes muset asi hodne zmensit komoru a ztraci tim smysl kupovat takto velkou. Na 2. stranu ma DA vyhodu, ze si upravis velikost komory jednoduse sam.

          0 0
      • ondreej7  

        Ahoj,

        mam Rock Shox RT3 (ne debon air) na linearnim ramu a musel jsem taky vlozkovat, tak bych se uz vubec na ten Debon vykaslal.. jinak tlumic je to dobry..

        0 0
    • wilda81  

      S tím McLeodem nemáte někdo zkušenosti?

      0 0
    • Moe81  

      RT3 DebonAir teda škrtám (Škoda na bike24.de ho mají za hooodně dobrý peníze) a zkusím mrknout po RT3 s klasickou komorou.

      X-Fusion škrtám kvůli lineárnímu chodu.

      Zbývá tedy ještě DT Swiss, který asi taky nebude špatnou volbou. Žvejk zmiňuje, že poladit půjde taky.

      K McLeod nikdo nic? Už jsem jezdil Manitou tlumič a spokojenost taky byla. Avšak to byl Kellys Wandal.

      Koukal jsem i na nějaké Foxe, ale vše mají s Remote ovládáním a to nepotřebuji ani nechci.

      0 0
      • TJK  

        proc? Vyvlozkujes komoru presne jak budes potrebovat a fungujes dal… pokud je za dobry peniz (pro tebe) tak ho vem

        0 0
        • Moe81  

          Říkám si, jestli neni lepší tedy koupit rovnou neco progresivního než tu progresivitu ladit.

          Zase fakt je ten, že vyladit bude chtít asi každy tlumič, pokud jej kupuju samostatně.

          Obava z toho ze by se ni tam větší komora (průměrem) nevešla nebo drhla někde o rám, tak je asi zbytečná… Nedaří se mi na mezi sehnat přesné rozměry toho tlumiče.

          0 0
          • TJK  

            vypustis vzduch, odsroubujes rukou komoru, navliknes krouzky, zasroubujes komoru, nafouknes… kdyz budes hodne pomalej mas to 15 minut i se sundanim a nandanim tlumaku na kolo…

            ja v tom nevidim zadnej problem, navic mit tlumak ktery si naladis k ramu, v pripade ze koupis neco jineho je vyhoda… navic u tohodle tlumice jde ladit i shimstack…

            0 0
            • kocers  

              jde to ještě urychlit tak, že povolíš jen jedno oko (klidně i vrchní, jde to přetáhnout- vyzkoušeno) práce na 5 minut i s vypuštěním a opětovným nafuněním :-)

              0 0
            • siskin  

              Kde ty kroužky seženu?

              0 0
              • kocers  

                hledej „Rock Shox Bottomless Ring pro (for) Monarch“ kupoval jsem je na sportovnidum.cz, ale tam už je nemaji. Jinak Dolekop, koloshop ale skladem asi zrovna nikde

                0 0
        • Moe81  

          Model 2016 vychází na cca 7K i s dopravou, nebo víš o lepší nabídce?

          0 0
      • AleZ80  

        Dnes uz asi tezko sezenes Monarcha s jinou nez HV komorou, takze ho patrne budes muset nechat vyvlozkovat a tak je asi jedno, jestli vezmes X-F nebo Monarcha.

        0 0
    • Moe81  

      Všem díky za vaše reakce – tipy, triky, zkušenosti. Účel byl splněn a vítězem je ten RS Monarch RT3. V nejbližších dnech objednávám. Pokusím se s odstupem času doplnit vlákno o nové poznatky.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.