Tloušťka pláště vs. rychlost u 27,5" MTB

12 nepřečtených
 • Drat

  Ahoj,

  mám asi úplně laickej dotaz: Jak moc velkej vliv má šířka pláště na jeho rychlost, pokud se jedná o stejnej model pláště? Například bude Schwalbe Smart Sam 2,1" na silnici rychlejší než 2,3"? Anebo to na silnici nepůjde poznat a ten 2,3" bude naopak pohodlnější na rozbitém povrchu? Jde mi o to, jestli má smysl ženě kupovat užší model stejného pláště aby se jí šlapalo líp, když jezdí jen cyklostezky a polňačky…

  • Iron Maiden Man  

   Zásadní bude vzorek. Užší taky pojede líp (na cyklostezkách a polňačkách), ale nebude to mít takovej vliv jako vzorek.

   • ufoncz  

    To není tak úplně pravda. Záleží hodně na směsi, tuhosti kostry… Dám sem obligátní tabulku:

    https://www.bicyclerollingresistance.com/mtb-reviews

    Ale tentokrát z trochu jinýho důvodu. Všimni si, že na špičce je třeba Rocket Ron s celkem výrazným vzorkem a kde jsou některý pláště s na pohled rychlým, skoro hladkým vzorkem.

    Druhá věc je samozřejmě pocit, „hučení“, vibrace – to se z hlavy těžko dostává, to je jasný.

    Co se týče původního dotazu – ty pláště budou na rovině na silnici neznatelně rozdílný, do kopca asi bude trochu poznat hmotnost, na polňačce by se to mohlo vrátit. Ale vůbec to nemá smysl řešit, protože koupením aspoň trochu slušnější gumy než lowendovýho Smart Sama to posuneš úplně jinam (a klidně ve větší šířce, aby byl i ten komfort mimo silnic)

    • VladaC  

     Na zmíněném webu jsou i testy stejného dezénu v různé šířce, Jarno testoval sice jen silniční Conti GP a trekové Marathony, ale i tak jsou výsledky zajímavé. Je to v sekci „Specials“.

  • scalar  

   Pokud manželka tvrdí, že s užším pláštěm se jí bude lépe šlapat, tak bych neodporoval :-))

   • Drat  

    Žena netvrdí nic, to já jen spekuluju… teď tam má právě Smart Sam 2,3" a zvažuju, jestli pořídit jen užší, anebo úplně jinej vzorek třeba…

    • Hadato  

     Smart Sam je jeden z nejhorších plášťů, co jsem kdy jel. Nejenom že nejede, ale ani nedrží :-D Zkus vyměnit třeba za Race King od Continentalu. Horší grip to moc mít nebude, ale pojede to znatelně lépe.

    • novas752  

     Pokud to máte hlavně na silbice a lehké terény tak bych dal hlavně jinrj vzorek. Například Schwalbe Thunderburt, GOne, Specialized FastTrack, Conti Race King, Maxxis Ikon nebo Crossmark atd.

     Smart Sam moc rychlý neni.

     A klidně i v nějaké šířce okolo 2,2–2,3", tlustá guma je o dost pohodlnější.

  • lukas aka mitro  

   DUlezite je plast poradne nabombit…

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.