Tipy k MTB hardtail (za cca. 25.000)

20 nepřečtených
  • moravtom

    Zdravím bikery!

    Mohu poprosit o názor při koupi nového horského kola – hardtail. Rád bych nahradil 12 let starou Meridu Matts Sport 500 a při výběru něčeho nového jsem jak v jiříkově vidění, ani pročtení obdobných diskusí moc jasno nepřineslo… Mám 164 cm, 66 kg, ač někdo doporučuje i 29, po pročtení různých názorů a malém vyzkoušení, bych jasně preferoval 27,5“… Bohužel s velikostí kola je to horší, každý to značí trošku jinak a přeci jen na prodejnách není ve 27,5 tolik možností zkoušení jako u 29, malá kola pro nás prcky asi moc nejedou nebo jen nemám štěstí? Máte nějaká doporučení, prosím? Jinak jezdím teď spíš rekreačně, občas i hobby závod, ale odrůstají děti, tak na kolo bude více času… Rád bych kolo tak v ceně ± 25.000,–, vzduchovou vidlici, osazení min. Deore, převody ideálně 2×11, 3×10 (či hodně používané 2×10 – zde nevím co očekávat oproti stávajícím 3×9, ale dle diskusí asi nebude takový rozdíl, na kole jezdím spíš pomalu a raději v terénu…), pokud by šlo i pevnou osu. Co jsem tak prošel, vytipoval jsem si:

    MERIDA Big Seven 500 (2018)

    KELLYS Thorx 50 (2018)

    GHOST Kato 6.7 (2018)

    GHOST KATO 5 (2017)

    Grand Canyon AL 6.0

    Leader fox SEVEN či maličko vyšší model

    Máte nějaké zkušenosti, tipy či připomínky na tyto kola či jiná doporučení, i ohledně velikosti jednotlivých výrobců? Bohužel se zdá, že některé modely už možná ani nejsou dostupné (údajně třebas KELLYS Thorx 50)…

    Děkuji moc!

    0 0
    • novas752  

      Tak sem naházej odkazy, hledat to nikdo nebude.

      0 0
    • gs9  

      Za mě, určitě canyon ;-)

      0 0
    • palo7  

      Doporučil bych 27,5 vel. S (mimo Kellys a možná ještě někdo má jiné značení). Bude to asi vel. 15,5–16

      0 0
    • kadlec  

      Sel bych do Canyona, jsem s nim spokojenej, vybava za ty prachy dobra jen slabsi brzdy Ale na ostatnich kolech v dane cene nejsou lepsi. Ja dnes objednaval dalsi i pro zenu. Je to mozna malinko slozitejsi na objednani, ale myslim, ze to stoji za to. A za mesic by mohli mit zase slevy, ale uase nemuseji mit velikosti.

      0 0
      • moravtom  

        Díky za názor, Canyon se mi také vcelku líbí, jen se právě bojím toho objednání a čekání na malé velikosti, zdá se, že moc nejsou a čekačky docela velké… A pak také následný servis, kdysi jsem zaslechl, že Canyon moc cykloservisy nemusí a preferují svoje značky co prodávají… Nevím, pořád nemám něco, co by opravdu zaujalo, asi jsem moc vybíravej a ještě ty malé velikosti… :)

        0 0
        • novas752  

          To už dávno neplatí, dneska těch directsale kol (Canyon, YT Industries…) jezdí hodně a přicházeli by o kšeft.

          0 0
        • kadlec  

          Zalezi na jakej servis narazis, kdyz na urazenyho kokota, tal te treba vyhodi, v slusnym kseftu te nevyhodej

          Me to je sice jedno, krome centrovani si delam vse sam, ale rozumnej obchod tady mam a bezne tam i neco koupim

          Dostupnost uz ted bude vsude horsi, minuly tyden jsem hledal maly lehky kolo pro zenu a za 25 tis to je problem, vetsinou nic moc vidle a nebo to v S nemaj a nebo to je seredny a tezky

          Nakonec jsem objednal Canyona, sice za jiny kacky nez jsem chtel, ale zena bude spokojena a 14 dnu si hold pocka

          0 0
    • Archik  

      Ahoj, řeším to samé akorát že mám o tři centimetry a dvacet kilo více. V jednom obchodě striktně jen 29er, v druhém zas ž mu velikost je to nesmysl. Přemýšlel jsem o Kellys Thorx 90 v S – ale bohužel už nebyl a jak čtu byl by stejně velkej. Takže se sem připojím a budu sledovat jestli něco vybereš, každopádně sem pak napiš jak to dopadlo. Jinak modely 2018 v S-kových rámech na krámech moc nejsou aby si to člověk zkusil.

      0 0
      • palo7  

        Taky spíš hledej zbytky 2017, bude lepší osazení za stejnou cenu. Proti zakladateli máš nevýhody ve výběru a to, že bys asi uživil pevne osy (aspoň přední) a hlavně pro tebe 30mm vidlice nebude už dobrá. Jemu na 65kg stačí

        0 0
        • Archik  

          No já bych byl klidně ochotnej i zainvestovat i malinko více. Třeba https://www.canyon.com/…-sl-7-0.html už vypadá docela slušně. 2×11 by bylo proti mému aktuálnímu 3×8 dost velký rozdíl a Reba by snad mohla fungovat teď ta vidlice co mám na stařičké https://kolo.cz/…ub-40-v-2007?… je prostě už po smrti :) Jen bych prostě to kolo rád vyzkoušel co jsem koukal tak XS a S rámy jsou 27,5 ostatní 29. S ko by asi mohlo být budu muset zkusit někoho v okolí sehnat. Ještě jsem si myslel že budou mít ty Grand Canyon AL stejný rozměry ale 6 se se sedmičkou už liší. Taky jestli by se vyplatil příplatek mzi SL 6 a SL 7.

          0 0
          • palo7  

            mně se za 34tis. nezdá Canyon jako zajímavá koupě. Hledej spíše modely 2017, nebo 2016

            0 0
    • palo7  

      možná by stálo za zvážení https://www.bike-forum.cz/…na-ramu-cube sice bych nechtěl 1×11, ale třeba pan stavitel v ceně poladí na 2×11

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.