Tipy k MTB hardtail (za cca. 25.000)

19 nepřečtených
  • moravtom

Zdravím bikery!

Mohu poprosit o názor při koupi nového horského kola – hardtail. Rád bych nahradil 12 let starou Meridu Matts Sport 500 a při výběru něčeho nového jsem jak v jiříkově vidění, ani pročtení obdobných diskusí moc jasno nepřineslo… Mám 164 cm, 66 kg, ač někdo doporučuje i 29, po pročtení různých názorů a malém vyzkoušení, bych jasně preferoval 27,5“… Bohužel s velikostí kola je to horší, každý to značí trošku jinak a přeci jen na prodejnách není ve 27,5 tolik možností zkoušení jako u 29, malá kola pro nás prcky asi moc nejedou nebo jen nemám štěstí? Máte nějaká doporučení, prosím? Jinak jezdím teď spíš rekreačně, občas i hobby závod, ale odrůstají děti, tak na kolo bude více času… Rád bych kolo tak v ceně ± 25.000,–, vzduchovou vidlici, osazení min. Deore, převody ideálně 2×11, 3×10 (či hodně používané 2×10 – zde nevím co očekávat oproti stávajícím 3×9, ale dle diskusí asi nebude takový rozdíl, na kole jezdím spíš pomalu a raději v terénu…), pokud by šlo i pevnou osu. Co jsem tak prošel, vytipoval jsem si:

MERIDA Big Seven 500 (2018)

KELLYS Thorx 50 (2018)

GHOST Kato 6.7 (2018)

GHOST KATO 5 (2017)

Grand Canyon AL 6.0

Leader fox SEVEN či maličko vyšší model

Máte nějaké zkušenosti, tipy či připomínky na tyto kola či jiná doporučení, i ohledně velikosti jednotlivých výrobců? Bohužel se zdá, že některé modely už možná ani nejsou dostupné (údajně třebas KELLYS Thorx 50)…

Děkuji moc!

• novas752  

Tak sem naházej odkazy, hledat to nikdo nebude.

• palo7  

Kellys je dobře osazen, ale rovnou ho vyřaď, i Sko ti bude velký

Ostatní dost slabota. Zkus kouknout v ceně okolo 25tis. spíše na výprodeje, než na 2018.

Někde se psalo že Trek má slevy 20–30%, koukni i tam

• Michal.jezdec  

https://www.trekbikes.com/…r-8/p/21577/ Tady je ten odkaz, zkopírován z jiného vlákna.

• koldas  

Z čeho vycházíš, že mu bude Sko velký? Jen se ptám…

• palo7  

z geometrie na netu, kde je délka 600mm a ta vychází na standardní postavu cca 175cm. Ale pokud má rád dlouhý posed, narve malý představec, tak by bylo použitelný. Pokud se poměří na fitcalculatoru, nebo jinde, tak ho typuji na rám délky okolo 570mm. Je to ale jen odhad z měření cca 6lidí s výškou od 160 do 180cm (s těmi jsem v poslední době nějak řešil výběr kola a absolvoval měření)

• moravtom  

Díky za tip, zkusím, ten dlouhý posed mě úplně až tak neláká, 600mm mi přijde dost, zkusím porovnat se současným kolem…

• palo7  

Z tvých tipů se mně nezdá žádný nějak super. Jseš malý a lehký, tak se záměr ať je kolo lehký. U 27,5 v S bych v ceně okolo 25.000 čekal váhu max. okolo 12kg. Ženě jsem nechal stavět 27,5 s 18 rámem Cube (zrovna spíše těžší rám) a váha je 12,2kg i s pedály. Cena byla do 25tis.

• gs9  

Za mě, určitě canyon ;-)

• palo7  

Doporučil bych 27,5 vel. S (mimo Kellys a možná ještě někdo má jiné značení). Bude to asi vel. 15,5–16

• kadlec  

Sel bych do Canyona, jsem s nim spokojenej, vybava za ty prachy dobra jen slabsi brzdy Ale na ostatnich kolech v dane cene nejsou lepsi. Ja dnes objednaval dalsi i pro zenu. Je to mozna malinko slozitejsi na objednani, ale myslim, ze to stoji za to. A za mesic by mohli mit zase slevy, ale uase nemuseji mit velikosti.

• moravtom  

Díky za názor, Canyon se mi také vcelku líbí, jen se právě bojím toho objednání a čekání na malé velikosti, zdá se, že moc nejsou a čekačky docela velké… A pak také následný servis, kdysi jsem zaslechl, že Canyon moc cykloservisy nemusí a preferují svoje značky co prodávají… Nevím, pořád nemám něco, co by opravdu zaujalo, asi jsem moc vybíravej a ještě ty malé velikosti… :)

• novas752  

To už dávno neplatí, dneska těch directsale kol (Canyon, YT Industries…) jezdí hodně a přicházeli by o kšeft.

• kadlec  

Zalezi na jakej servis narazis, kdyz na urazenyho kokota, tal te treba vyhodi, v slusnym kseftu te nevyhodej

Me to je sice jedno, krome centrovani si delam vse sam, ale rozumnej obchod tady mam a bezne tam i neco koupim

Dostupnost uz ted bude vsude horsi, minuly tyden jsem hledal maly lehky kolo pro zenu a za 25 tis to je problem, vetsinou nic moc vidle a nebo to v S nemaj a nebo to je seredny a tezky

Nakonec jsem objednal Canyona, sice za jiny kacky nez jsem chtel, ale zena bude spokojena a 14 dnu si hold pocka

• Archik  

Ahoj, řeším to samé akorát že mám o tři centimetry a dvacet kilo více. V jednom obchodě striktně jen 29er, v druhém zas ž mu velikost je to nesmysl. Přemýšlel jsem o Kellys Thorx 90 v S – ale bohužel už nebyl a jak čtu byl by stejně velkej. Takže se sem připojím a budu sledovat jestli něco vybereš, každopádně sem pak napiš jak to dopadlo. Jinak modely 2018 v S-kových rámech na krámech moc nejsou aby si to člověk zkusil.

• palo7  

Taky spíš hledej zbytky 2017, bude lepší osazení za stejnou cenu. Proti zakladateli máš nevýhody ve výběru a to, že bys asi uživil pevne osy (aspoň přední) a hlavně pro tebe 30mm vidlice nebude už dobrá. Jemu na 65kg stačí

• Archik  

No já bych byl klidně ochotnej i zainvestovat i malinko více. Třeba https://www.canyon.com/…-sl-7-0.html už vypadá docela slušně. 2×11 by bylo proti mému aktuálnímu 3×8 dost velký rozdíl a Reba by snad mohla fungovat teď ta vidlice co mám na stařičké https://kolo.cz/…ub-40-v-2007?… je prostě už po smrti :) Jen bych prostě to kolo rád vyzkoušel co jsem koukal tak XS a S rámy jsou 27,5 ostatní 29. S ko by asi mohlo být budu muset zkusit někoho v okolí sehnat. Ještě jsem si myslel že budou mít ty Grand Canyon AL stejný rozměry ale 6 se se sedmičkou už liší. Taky jestli by se vyplatil příplatek mzi SL 6 a SL 7.

• palo7  

mně se za 34tis. nezdá Canyon jako zajímavá koupě. Hledej spíše modely 2017, nebo 2016

• palo7  

možná by stálo za zvážení https://www.bike-forum.cz/…na-ramu-cube sice bych nechtěl 1×11, ale třeba pan stavitel v ceně poladí na 2×11

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.