• hanchez

  Ahoj, hledám MTB hardtail na ježdění do práce a jednou za čas vyjížďku do terénu. Jako začátečník nepotřebuji žádné superkolo a chtěl bych se vlézt do 800 EUR a přitom si pořídit kvalitní a spolehlivé kolo.

  Vyhlídl jsem si starší model Canyon a chci se zeptat, jestli je rozdíl oporti novějšímu modelu znatelný pro jezdce mé kartegorie (na první pohled mi přijde, že se jedná pouze o změnu přehazovačky). https://www.canyon.com/…-comparison/#…

  Uvítám konstruktivní komentáře k tomuto kolu i značce, popř. tipy na lepší volbu (cena/výkon) pro cca 192cm/88kg postavu a na co se při výběru kola zaměřit.

  Předem díky všem.

  • petaRides  

   800 eur není mnoho a kdyby jsi zvedl rozpočet na 1000, dostal by jsi se určitě o kategorii výš, nicméně i tady mužů poradit. Pokud jde o canyony co jsi napsal, rozdíl nejen v řazení ale taky vidlici a tam už poměrně znatelný. Nicméně AL 6.0 je lehce mimo tvůj rozpočet podle toho, co píšeš. Za mě nejlepší cena/výkon toto :

   https://www.decathlon.cz/…8548144.html

   Jo je to dechatlon a stejně jako s tím přicházejí minuly tak i plusy. Jedním z nich například skvěle reklamace. Pokud jde o osazeni, těžko dostaneš za 20000 něco lepšího. Mas tam super a přesto jednoduché řazení. K tomu použitelnou vydlici…

   • novas752  

    Rockrider má lepší vzduchovou vidlici ale převody 1×11 nemusí vyhovovat každému, rozsah rychlostí je menší takže pokud potřebuje stoupat pomalu, nemůže šlapat rychle z kopečka nebo po větru, a naopak. Já bych ho kvůli tomu mít nemohl ale pokud bude stačit tak proč ne.

    Brzdy budou trošičku lepší zase na Canyonu byť oboje jsou dost mizerné a Canyon taky má nic extra náboje z řady asi Tourney. Rockrider má kola lepší a navíc 30mm ráfky s možností bezduší. To bude skvělé s 2,2–2,3" XC/trail plášti ale s těma 2,1" co tam jsou nevim nevim.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse