Thule Proride 591 - jizda bez kol

19 nepřečtených
  • chrastik

    Všechny vás zdravím,

    chci se zeptat na zkušenosti s jízdou s těmito nosiči kol. Jde mi o upevnění vzpěrné tyče bez kol. V návodu mají nakreslenou možnost upevnění pomocí přesek, ale to se mi jaksi nepodařilo. Používáte tedy nějaké dodatečné uchycení nebo je jen sklopíte a jedete? Hlavně mi jde o možnost otočení nosiče proti směru jízdy.

    Předem díky za vaše reakce.

    0 0
    • petryk  

      Sklopím a jedu, nikdy jsem neměl problém – mám je cca 4 roky

      0 0
      • chrastik  

        Díky za reakci, ja mám jen strach, že pokud bude otočený proti směru jízdy, že se bude otevírat (myslím tím tu vzpěrnou tyč)

        0 0
    • Ruprt2  

      já to teda nedělal doma to můžu zkusit jestli chceš, ale proč se ti to nepodařilo?

      0 0
      • chrastik  

        Střed vzpěrné tyče, do níž se upíná rám kola je zároveň ve středu spodní lyžiny, tím pádem sama ta tyč nekopíruje její okraj, ale přečnívá do straný. Proto po posunutí úchytu, tak jak je znázorněno na obrázku, nelze vzpěrnou tyč do něj uchytit.

        0 0
        • Ruprt2  

          četl jsem asi 4× a fakt jsem to přesně nepochopil.

          Úchyt zadního kola ti posunout jde jo?

          Ale vzpěra rámu jde bokem?

          0 0
          • chrastik  

            proste a jednoduse, nejde to podle navodu, jak je to v nem nakreslene, upnout ..

            0 0
        • mr.nikdo  

          Nemas tam to rameno pretocene oproti „tovarnimu nastaveni“?

          0 0
    • Smazaný účet  

      pro klid bych všechny nosiče na střeše stáhl 1 gumicukem a je po problému.

      0 0
    • kolda  

      sklopim a jedu, mam je po i proti smeru.

      0 0
    • xshreck  

      Sežen si nějaké pásky, třeba nejrychlejší řešení – stahovací páskou to stáhnout. Nebo provázkem, čímkoliv. Dyť to je jedno :)

      0 0
    • VeVe  

      Take jen sklopim a jedu, je to dost tezke na to, aby se to odklopilo. Nikdy me to ani nenapadlo resit ..:-)

      0 0
    • drbo  

      sklopim a jedu, mam ho otoceny proti smeru jizdy

      0 0
    • chrastik  

      jj, to ja vim, ze to jednodussi, jen jsem se chtel zeptat, jestli to nekdo uz resil

      0 0
    • Jenda  

      taktez jen sklopim a jedu, pokud mas dojem ze se tyc otaci moc navolno neni nic jednodussiho nez dotahnout imbusem celkove uchyceni mezi kolejnici a tim ramenem a i tyc se ti bude otacet vic ztuha – pak se ti to nehne ani postaveny (teda ten drzak:-)

      nicmene ja mam dotaz – nevite kde a jestli vubec lze sehnat nahradni plastovy zlabky co z nich vede ten pasek (jedna mi rupla a nechce se mi jezdit bez ni a resit to nejakym jinym reminkem)

      0 0
      • z0diaC  

        jde to koupit …nedávno jsem je viděl dokonce v cykloworldu – mají je skladem … ale bude to asi pálka …

        0 0
    • chrastik  

      Kazdopadne vsem dekuji za reakce

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.