Thule Pro Ride 591 - nenechávat na autě !

228 nepřečtených
  • Treker

    Zdravim všechny a omlouvám se za off topic, ale třeba někomu pomůže. Myslel jsem, že ve svém věku už mě nic zase až tak nezaskočí, ale není tomu tak :-)

    Nechal jsem přes noc na autě (Praha-Vinohrady) nosič kola Thule Pro Ride 591. Takže nebuďte líný jako já a opravdu se vyplatí i nosiče bez kol sundávat na noc. Bohužel žijeme v České republice…

    0 0
    • Martin11  

      To určitě, zvlášť, když jich větší množství má stejný klíč. Nedávno jsem byl na parkovišti u marketu a kouknul jsem se na kód zámku ProRide, které byly na autě vedle mne. Náhodička – stejné jako mám já. Takže kdybych opravdu hodně chtěl, mohl jsem je mít během chvilky sundané, a kdyby tam byly i kola, tak je to otázka okamžiku. VŽDYCKY SUNDAVAT Z AUTA A NENECHÁVAT BEZ DOZORU!!!

      0 0
      • Treker  

        Taky myslím, že těch typů klíčů nebude moc.. Holt švéďáci když vymýšleli systém montáže bez nářadí nepředpokládali, že nevýhoda je demontáž bez nářadí…

        0 0
        • RomanH  

          Svedi podcenili ceske prostredi :-(

          0 0
        • op  

          Tech klicu je presne 200.

          0 0
          • Treker  

            Tak to maj kluci asi vychytaný, 200 klíčů to je slušnej svazek … Nemaj to lehký, tahat takovýho železa…

            0 0
            • jonti  

              Nj, ale treba je jedna serie na jeden rok pro CR jeden klic, pristi rok se zmeni :)

              0 0
      • Mirek1  

        Stejně jsem rád, že tam ten zámek je (a zamykám ho) i když se od kola na střeše nevzdaluju dál než na záchod na benzince.

        Je dobrej, když zastavíš třeba na Žižkově na červenou nebo tak… Ale větší důvěru bych mu nedával.

        0 0
        • Treker  

          Tak specielně na žižkově či karlíněe na semaforu celkem vítám funkci zamykání auta zevnitř…tam vůbec nevíš co bude :-) Většinou vozim noťas v kufru a ten se taky leckomu hodí…ten by mrzel víc než nosič.

          0 0
          • Mirek1  

            Před lety prej na Synkáči pár lidem ukradli tašku z auta ze zadní sedačky. Když tam řidič sám a připoutanej, tak nestihne zareagovat

            0 0
            • Treker  

              Na Synkáč jsem zapoměl, tam raději nejezdím vůbec :-)

              tam když je dlouhá červená, je to i elektrony… :-)

              Na Vinohradech se to poslední dobou hodně zhoršilo (po letech relativního klidu), jak jistá skupina obyvatel obsadila vybydlený činžák naproti vodárenské věži…

              Chodím s dětma na hřiště a je to teda zážitek koukat na 10–15 letý výrostky, jak probírají v klidu na dětském hřišti tašky plné peněženek a mobilů…

              0 0
              • ememem  

                kamos zil v jar a ked tam opice prisli z bane na ulicu a trestna cinnost zacal dosahovat neskutocnych rozmerov tak na tento druh trestnej cinnosti legalizovali v aute plynovy bombu s dvoma horakmi pod dverami vodica. spustalo sa to slapnutim na spinac niekde na podlahe.

                0 0
                • radek80  

                  jsem se po dlouhý době na BF zasmál, dobrý!

                  0 0
                  • ememem  

                    to neni for, ak mas cas skus si zagooglit nieco ako carnapping in south africa pripadne flame blaster a pod.

                    0 0
                    • radek80  

                      já ti věřím, já jsem byl v 2002 v JARu na praxi, a nebyla to žádná prdel. Teď už se můžu jen usmát.

                      0 0
              • swampy  

                proc nezavolas policii, kdyz vidis v cem se prehrabujou?

                0 0
          • ememem  

            co tam zije?

            0 0
      • radek80  

        já si čísla odbrousil, teda až po tom, co mi sundali komplet příčníky + 2ProRide. Bubeneč, téměř pod kamerama US residence.

        0 0
        • Mirek1  

          A teď je to v pohodě? Nenapadlo mě, že by tahali 200 klíčů, myslel jsem, že ten zámek prostě násilně otevřou. Ale je to dobrej nápad, to asi taky udělám až koupim ke všemu stejný zámky, teď podle čísla rozeznávám k čemu je kterej klíček.

          0 0
          • radek80  

            násilně to nesundali, museli mít přesný klíč. Není problém si ho nechat dle čísla vyrobit, je to stejný typ jako u schránek na dopisy. Na to jsem přišel až pak. Ponaučení za deset papírů…

            0 0
            • Mirek1  

              No, tak to jsem netušil. Díky za informaci, tak to musím udělat rychle opatření… Hořáky ve dveřích jsou nejzábavnější příspěvek, ale ten Tvůj je na 100% nejužitečnější!

              0 0
            • Kabi.lk  

              Taky jsem na to včera přišel… A to jsem měl vybroušené čísla zámků. Nejspíš měli ten svazek sebou…

              Letos ale nové už kupovat nebudu. Počkám si na jaro…

              0 0
              • jizby  

                ale to je nesmysl, určitě žádný svazky s sebou netahaj, víš jak by to trvalo dlouho, než by to vyzkoušeli?

                To se dělá planžetkou, zámek, kterej má tak málo kombinací oproti fabce takhle jde otevřít stejně rychle, jako origo klíčem, když se to umí. Někdy na to stačí šroubovák. A jsou další postupy.

                Dej si do googlu „BUMPING“ a dozvíš se více.

                Doporučuji – když jsme u těch poučných příspěvků :)

                0 0
                • maajkee  

                  No ono v podstatě stačí jakejkoliv thule klíč a trochu hrubý síly a jde otevřít každej zámek :)

                  0 0
              • jizby  

                Ale to je nesmysl, aby se tahali s 200 klíčema. To se otvírá planžetou, či šroubovákem, nebo na to maj další inštrumenty.

                Dej si do Googlu „BUMPING“ a počti si.

                Velmi poučné:))

                0 0
                • jizby  

                  sorry , po třech refreších celýho vlákna jsem první příspěvek neviděl načtený, šajse!

                  0 0
          • radek80  

            jinak při hlášení na policii apod. jsem slyšel super historku:

            Chlapík, majitel domu někde na Újezdu, měl na autě to samé. A zároveň barák a okolí zabírané kamerovým systémem. Jednoho rána mu dva borci ty nosiče ukradli. Chlapík to hlásil na policii a podle záznamu z kamery našli zloděje. Jenže oni začali tvrdit, že se s pánem dobře znají, a že si je najal, aby mu nosiče vyčistili. A oni tak učinili, jenže mu někdo třetí ty nosiče bohužel ukradl. No a případ byl u ledu.

            Super ne.

            0 0
            • Mirek1  

              To má ten chlapík štěstí, že mu ještě nedali pokutu za ty kamery…

              0 0
            • McBlacky  

              to není prdel. tátovi ukradli na jaře auto /Marea/ a ten večer ho náhodou našla namátková hlídka a protože bylo hlášený jako kradený, zabavili ho. Což samo o sobě je neskutečný.

              Frajer měl k autu klíčky!a tvrdil, že mu ho otec půjčil. Případ u ledu. Navíc předvolali celou naši rodinu k výslechům a i tátovi spolupracovníky z firmy. Jestli si někdo nenechal udělat klíče atd…

              Auto bylo z bazaru Auto Šafránek, krádež 8měsíců po koupi. Při prodeji předány oba dva origo klíčky…

              už se nedivím ničemu

              0 0
              • jIrI___  

                Jeden taťkův kolega z práce zajížděl služebním autem někam do mezery na parkovišti, zavadil zrcátkem o zeď a když pak kontroloval jak moc je zlomené tak zjistil, že uvnitř zrcátka je přilepený klíč, kterým bez problémů odemkl i nastartoval…

                0 0
                • McBlacky  

                  těch míst je víc než 10 kam se klíče dávají. běžná praxe bohužel

                  0 0
                  • jIrI___  

                    Tak to je síla. Navíc to bylo čerstvě koupené německé auto. Člověk si fakt už nemůže být jistý ničím.

                    0 0
                  • d69  

                    to mě děěěsí.. to myslíš zcela vážně???

                    0 0
                  • madcat  

                    He? Jakože v autě je poschovávaných deset klíčů, o kterých majitel ani neví, nebo že tam bývá jeden, na jednom z deseti možných tajných míst???

                    0 0
                    • Manas  

                      jj, znamej taky nasel .. dokonce dva. Jeden v zrcatku a druhej v prednim narazniku.

                      0 0
                      • Soreno  

                        A teď už dobrou noc děti a jdeme spát :-))

                        0 0
                        • jeniiiik  

                          Jo no, na co by si do auta schovávali klíček, když s ním můžou k autu přijít a mít ho v kapse. Urban legend jako prase:-D

                          0 0
                      • jizby  

                        jeden zase můj známej našel v autě v prahu dvoukilový kladivo. Než na to přišel, tak vždy při rozjezdu bum vzadu, při brždění bum vpředu, jak tam jezdilo.

                        To auto bylo ovšem z ruska a nebylo to letos.

                        0 0
                • Jary24  

                  Teď už asi chápu proč mi loni zmizelo sklo ze zrcátka :D

                  0 0
      • biker007  

        a nejen thule ma stejne zamky… do zamku cca 6 let stare rakve thule pasuje klic od 2 roky starych pricniku Hakr a obracene..

        0 0
        • romachain  

          Zdarec. Nevíte někdo jak je to s kompatibilitou zámků HAKR a THULE? Že jsou to stejný klíče je zřejmý, ale jak s označením? Mám zámky na příčnících HAKR a kupuju nosiče THULE a rád bych měl stejnej klíč. Na HARK je trojmístný kód, ###, na THULE je taky trojmístný kód, ale s N na začátku, N###. Pokud náhodou někdo má odpovídající pár, tak jestli jsou čísla stejný???

          0 0
    • onik  

      nestraš mně :) na thule stači aku vrtačka a 10 sekund..a neseš si nosič

      0 0
    • McBlacky  

      nj proto vozím kola v autě. než bych pokaždý z 5 patra donesl a nainstaloval nosiče…

      0 0
      • onik  

        ale zase ma to vyhodu..na šelu sem si vezl kolo v autě a zpatky na střeše a nemusel sem čekat na wapku a mužeš si připadně kolo umyt doma nebo na prvni pumpě

        0 0
        • Mirek1  

          Když cestou prší, tak ho máš doma krásně vypucovaný, na dálnici to bude mít tlak vody jako u wapky :-)

          0 0
        • McBlacky  

          my bydleli v Týně /vesnice pod Helfem/ a umyli si kola u ubytka hadicí :)

          ale jinak souhlas, někdy je to pruda, ale vozím několik dek a igelitů a házím dovnitř i totálně zahnojený :)

          0 0
          • ememem  

            trocha offtopic – presne za tymyo ucelom mam toto

            0 0
            • onik  

              jj to sem tam taky viděl na parkovišti ale po zavodě už je to jedno stejně vetšinou kolo potřebuje nějakou udržbu takže na te střeše mu to s kvalitním nosišem neubliži :)

              0 0
      • Treker  

        jasný, kdykoliv jedu někam sám (nebo kámošem(a)), resp. bez rodinky tak to cpu dovnitř jak jen to jde. Ale holt když jedem 2 dospělí a dvě děcka na víkend s kolama :-(

        A furt to sundavat je taky vopruz, když tam máš 4 nosiče tak to s příčníkám je už celkem těžkej krám…Ale nedá se nic dělat asi no..

        0 0
        • McBlacky  

          no já bych to musel pokaždý nosit docela obtížně barákem a do 5 patra. never.

          kola jedině dovnitř, ikdyž max je 3+3 na delší cestu. Je to něco za něco. Ale při cestách do Alp, kdy max najedeš 2000km tak jestli jedeš v 3 nebo 4 to už tě nazabije, rozdíl 400–500kč na celkových nákladech…

          0 0
      • treatt  

        Ani mi nemluv..doteď vždycky na zadní sedačce, protože kufr obsazuje psice. Jenže už se poohlížím po Thule, na zadní sedačce už nebude volno…

        0 0
    • kolda  

      to je neuveritelny, jaky jsou lidi kurvy. sekat ruce.

      ja teda vozim nosice v sezone non-stop na strese, auto mam sice v garazi (resp. garaz.stani), ale nikdy nevis.

      0 0
    • rdx  

      kurna bydlim kousek od Vinohrad. Ja tedy pravidelne sundavam (mam taky tento). Ale vedle kolega s favoritem ho tam ma skorem celorocne (dokonce 2). Zatim mel stesti :)

      0 0
    • Ricci  

      No v Prahe sa tomu nedivim,ja s tymi nosicmi na aute parkujem skoro cely rok u nas pre panelakom a pohoda…

      0 0
    • Meesha  

      Taky sem byl jednou línej sundavat v noci rakev Thule z auta, ze to udelam az rano, ze je zamcena… No a nejakej srac byl aktivnejsi. Samozřejmě, že byla půjčená, ale aspoň jsem jí nemusel mejt.

      Btw: Praha-Vinohrady

      0 0
    • d69  

      Minulý týden zcela stejná zkušenost.Praha 10-Hostivař

      • zmizely 2 nosiče – příčníky zůstaly,bez poškození.Když to tadyčtu,tak považuju za úspěch,že se nám to stalo až po 5 letech (sundavalijsme je jen na zimu),jinak byly stále na autě na sídlišti.Tak mám nové aprotože se mi je fakt nechce pořád sundavat a nandavat,dumámo zabezpečení.Je fakt,že se dá bez problémů objednat jakýkoli klíčpouze podle čísla na internetu za 4,50 USS! (kdybych to před chvílíneviděl na webu,neuvěřím a nabízejí tam dokonce i jakýsi„univer­zál“!!!).Vybrou­sit čísla možná trochu zkomplikuje tuhleeventuali­tu.Měl jsem nosiče k příčníkům přichycené „podkovou“-jefakt že ta se dá lehce fiknout – zkusím ty nové asi dát na šrouby (mámaero tyče)- ale prý to vypáčí a poškodí při tom i ty nosníky – taknevím,třeba by to odradilo.Přemýšlím o lankovém zámku s alarmem http://www.euroclass.cz/index.php…

      (dát ho přes nosiče a příčníky)-reaguje dost hlasitě na přestřižení a poškození – mám ho už na kola a mohl by odradit.Ještě mě napadlo nosič trochu zošklivit,nebo na něj nastříkat třeba SPZ aby se trochu znelíbil zlodějům a zkomplikoval prodejnost.

      Co vy na to ? Někdo nějaký lepší nápad ? (já vím ,že nejlepší je sundávat,ale..)

      díky za každou radu David

      0 0
      • Flegmatik  

        Nastříkat růžovou barvou ve stylu ruzovekolo.cz :-) A vyrýt tam nějaký blbosti… Protože růžový držák fakt asi těžko prodají, a když, tak bude nápadný. Ale asi je to blbost.

        0 0
    • d69  

      ******* je že jsem se zkusmo kouknul na net jaká je poptávka po „použitých“ nosičích THULE Pro Ride a našel jsem minimálně 3 inzeráty.Takže pokud se najdou píčusové,co budou kupovat kradený nosiče za výhodnou cenu,budou se nám pořád ztrácet!

      0 0
      • d69  

        Když tak o tom uvažuju,nedovedu si vzhledem ke kvalitě a univerzálnosti tohohle nosiče představit jiný důvod prodeje použitého Pro Ride 951 než že je kradený.Opravdu mě nenapadá racionální důvod proč se ho někdo jinak zbavoval. Nové kolo – ne je univerzální,nové auto – ne stačí koupit nové patky na zahrádku ev.tyče,ale nosič je univerzální,

        lepší nosič – podle mne není,moc nejezdím – OK sundám ho a dám ho do sklepa.Snad jenom existence půjčoven opravňuje nabízet požité nosiče – ale to je půjčovna!

        Takže mi z toho chtě nechtě vychází každý použitý thule 591 od soukromníka na prodej = nejspíš kradený.Rád bych se pletl,ale asi to tak bude..

        0 0
        • deko  

          Vozil jsem 591. Presel jsem na tazne, takze me byly k prdu. A tim ze jsem je prodaval byly hned kradene. :-) Me bavis. Jasne rikam vsem. Ani auto neni trezor, tak nechapu ty, kteri si nechavaji nosice na strese pres noc. System je tak jednoduchy na montaz a demontaz.

          0 0
          • d69  

            OK to beru,jsem jenom přirozeně nas… z toho,že mi je ukradli,a tak přirozeně nemám radost z toho,že je po použitých poptávka a to nahrává těm co je zrovna nejdou koupit.Jinak sory,jestli jsem se někoho dotknul :)

            0 0
        • MlokCZ  

          Doma jsme měli jeden ProRide 591. Kdybych už jich bylo více, tak teď taky prodávám, protože Stereo mi do něj sice nějak jde, ale je to dost blbé pro tu konstrukci rámu.

          Takže mám na Sterea teď Freeride 530, tam jde dát lépe.

          Rozhodně tedy všechny prodávané 591 nemusí být kradené.

          0 0
        • dieegoo  

          Třeba moje kolo se do toho univerzálního nosiče zrovna nevejde – to by pak byl myslim celkem racionální důvod k prodeji, ne? Stejně tak, pokud bych se rozhodl vyměnit převoz kol na střeše za převoz na kouli, jak zmiňuje deko. Ale tak myšlenka dobrá :)

          0 0
          • deko  

            Jinak kolo se da z 591 ukrast i bez klice :-) Radeji 530.

            0 0
            • drbo  

              jak bez klice ?

              0 0
              • deko  

                Vypacis z tech klesti. Nektere typy ramu jdou, nektere ne. Kur.. zlodejske zkousi cokoliv. Opravdu nosic neni trezor. NEODCHAZET OD AUTA A NENECHAVAT NOSICE PRES NOC. ZABROUSIT CISLA !!!!!

                0 0
        • karliner  

          Včera jsem viděl chlápka v Maserati za několik milionů. Tak si říkám, že když je průměrný plat asi 25 tisíc, že si na to auto určitě nakradl.

          0 0
          • přišlapávač  

            já ho viděl dnes ráno a jestli to nebyl ten samý, tak kradou dva!

            0 0
            • RomanH  

              A bud hodne cestuje, nebo jsou tri, pac ja vcera jedno bile videl v Brne.

              0 0
              • jIrI___  

                Jestli to bylo GranTurismo, tak je to nějaký student, protože ho pravidelně vídám parkovat u kolejí.

                0 0
                • d69  

                  To bude určitě velmi dobrý student,co má prospěchové stípko :)

                  0 0
                • RomanH  

                  jj, bylo

                  0 0
                  • d69  

                    Nebo někdo z učitelského sboru – ty jsou taky dost za vodou :)

                    0 0
                • JakeF  

                  Spíš na to balí studentky bych si tipnul já :-).

                  0 0
                  • jIrI___  

                    Pro takového frajera by myslím obyčejné studentky byly moooc nízká klasa :)

                    0 0
                    • karliner  

                      Věřím tomu, že i v Brně se mezi studentkami najdou pěkné holky. Poslední dobou tam chodí studovat i kočky z Prahy.

                      0 0
      • d69  

        Ještě mě napadla taková úvaha.Pokuď je někdo takový blb,že si koupí na netu „použité“ nosiče nejistého původu,má dost reálnou šanci,že ten co mu je prodal,mu je ukradne za pár dní znova – ví totiž kde asi bude a zná čísla jeho zámků.To jenom další úvaha na okraj proč NEKUPOVAT POUŽITÉ THULE 591.

        0 0
    • cubas  

      Tak jsem bohuzel dalsi okradeny – dnes v noci 2× proride. A to jsem je na strese nechaval predchozi 4 roky. Uvazuju o tom, je tam opet nechavat, ale nevite o nejakem vhodnejsim zabezpeceni, nez vybrousit cislo zamku? Pripadne nevite, jestli existuje nejaky „univerzal“ klic? v tom pripade je vybrouseni cisla k nicemu.

      0 0
    • gaston  

      anděl, prímo před kamarama PČR dva proride v p*deli freeride nechali.

      0 0
      • hacekj  

        před 14 dny přes noc na Vinohradech oba Proride ukradeny bez známek poškození zahrádky na autě, druhý den sem koupil nové ve značkové prodejna THULE ve Vršovicích a tam bylo řečeno, že jsem za poslední měsíc cca 50 okradeny v převážně lokalitě Vinohrady a žižkov

        0 0
        • gaston  

          hmm parada… no nic kdy pojedu sam tak povezu kolo v aute, psa prestehuju na zadni sedacky. A kdyz nas pojede vic tak nosic na kouli, ten sundat protoze musim protoze jinak nezaparkuju :)

          • g-
          0 0
    • d69  

      Nechci se nikoho dotknout ani nikomu křivdit.Ale stačí se mrknout na Aukro :

      http://www.aukro.cz/…e_kol_thule_

      3_kusy.html

      „Použité“ Thule 3 ks,pán bohužel „ztratil klíčky“…

      0 0
      • d69  

        Ten odkaz jsem dal blbě takže pro upřesnění:

        Střešní nosiče kol THULE 3 kusy (Číslo aukce 1091545515):

        „Prodám 3kusy celohliníkový střešní nosič kol zn.THULE,vhodné na veškeré běžné rozměry kol,flexibilní s jakýmkoliv rozměrem příčníků,rychlou­pínací systém a regulace šíře trubky ve výšce střechy,vynikající kvalita,menší problém ztratil jsem klíčky což nemá vliv na funkci a problém lze snadno vyřešit cca za 300Kč.“

        Jestli to nemá vliv na to že se někomu nedávno zrovna tyhle 3 ztratily :)

        0 0
        • d69  

          Tenhle inzerát z aukra je taky moc dobrej :

          „THULE original náhradní díl (Číslo aukce 1091111569) "

          znění

          “PRODÁM KLÍČ THULE ČÍSLO N126, POPŘÍPADE MOHU DODAT I JINÉ ČÍSLO"

          Prima ne :))

          0 0
          • d69  

            Jo a pro vážné zájemce tam mají i nabídku použitých nosičů THULE :) Ať jdou do…

            0 0
          • Jelen evropský  

            Jo to je Veloráj podle popisu a sortimentu ve Frýdlantský tady u nás na Proseku, toho tady klidně můžeš navštívit:-D.

            Ten borec na to snad nemá ani živnostňák…

            0 0
            • d69  

              Bylo by príma dát si inzerát – „koupím klíče od krámu Veloráj na Proseku.PS ev. i od bytu majitele“:)

              Se divím,že mu ten krám ještě někdo z „dodavatelů“ použitého zboží nevykrad

              .

              0 0
        • jeniiiik  

          A kdyby nebyl debil, tak ty klíče nechá dodělat a vesele může prodávat bez podezření z toho, že jsou to čorky. Je to hnus co se děje:-/

          0 0
    • BigKarel2  

      To beru jako samozřejmost.…bo­hužel…

      0 0
    • daymaker  

      samozřejmě soustrast…! já razím teorii, vše dovnitř. když to nejde, tak v jednoduchosti je síla.. :-) staré klasické „globus“ nosiče, na lyžiny „home made“ příčniky, vše k sobě a k autu přikurtované gumcukama tak skrz naskrz, že se dá jet 200 a nic se nepohne. sundat se to dá rychle tak, že se nožem přefikne guma a je to, ale nominální hodnota 10 kč, takže se toho nikdo ani nedotkl. Kola tam samozřejmě nenechávám…

      0 0
      • karliner  

        Nechtěl bych jet za tebou, když s něčím podobným na střeše jedeš po dálnici 200…

        0 0
        • dieegoo  

          Měli jsme taky dřív levné nosiče. Jen ty fórové látkové pásky jsme nahradili silnými koženými pásky s kovovými „karabinkami“ – když tím připevníš výplety k lyžině nosiče a kola stáhneš dalšími pásky k sobě, tak jediná možnost, kdy mohou kola spadnout, je, když se vyrve celá zahrádka ze střechy, jinak bez šance.

          0 0
        • daymaker  

          opravdu naježděno „kdysi“ tisíce km po dálnicích skrz Evropu a nikdy nebyl problém. Nutno akorát čas od času kontrolovat gumycuky, jestli se někde nepářou, ale i tak to bylo jištěné několikrát přes sebe, že jediná šance na spadnutí by byla utrhnutí celé střechy ala kabriolet… :-)

          0 0
    • Tomcat  

      Určitě pokud se ti vyplatí platit si dva lidoopy který to budou hlídat.

      Jak říkáš žijeme v ČR takže neboj on ti to někdo šlohne i za pár minut co se stavíte někde na oběd cestou z nebo na dovolenou.

      0 0
    • Richi  

      Serte na Thuly. Já mám na autě dva nosiče po 250kč. Žádná normální smažka nebude 10 minut šroubovat ty matičky aby něco tak obyčejnýho šlohla.

      Sice nejsou nic šmrncovního a kolo zamknout nijak nenabízí, ale v pohodě odvezou.

      Co víc si od nosiče kol přát, než možnost odvézt kolo.

      Takovýhle drahý a vychytaný nosiče zavání spíše snobstvím než extra funkčností.

      0 0
      • sandy1  

        Ahoj myslím že vůbec nemusí mít 200 klíčů já mám Thule nosiče a tuhle jsem si půjčil od kolegy příčníky on má Hakry a mým klíčem thule číslo xx jsem otevřel jeho Hakry s číslem yy

        0 0
        • Flegmatik  

          Odemknout to klíčem k domovní poštovní schránce to někdo nezkoušel? :-))

          0 0
          • MlokCZ  

            Zrovna teď v neděli jsem přesně tohle omylem zkoušel. Klíče od všech tří Thule nosičů jsem si hodil na klíče od bytu, kde mám i klíč od schránky.

            A chtěl jsem po příjezdu z dovolené odemknout první nosič a když jsem mi tam pasoval až 4. klíč, tak mi to přišlo trošku divné, když mám jen tři nosiče :-)

            0 0
      • cubas  

        Ale prd. Právě že komfort umístění kola do nosiče je s těma plechovejma krámama nesrovnatelnej. Vozil jsem obojí a i když mi thule ukradli, koupim si je znova.

        0 0
        • De.Fly  

          zatim mi je jeste neukradli (ikdyz jsem skoro z nahore zminovane prazske lokality),ale kvuli tomu jejich komfortu a rychlemu systemu upnuti jsou na trhu nejlepsi. kolo tam uz drzi samo jen za ram, z tisice gumycuku a reminku by me mrsklo

          0 0
        • sandy1  

          for cubas: pleteš si pojem a průjem já mluvil o nosičích na kolo a o příčníkách na auto, mám nosiče na kolo Thule, ale byl jsem si nucen půjčit poříčníky(pokud chceš tak zahrádku na které se nosiče namontují) a klíčem od Thule jsem odemkl zahrádku od Hakri. Už to chápeš?

          0 0
          • cubas  

            Ano, ale ja jsem nereagoval na tebe, ale na Richi – „Takovýhle drahý a vychytaný nosiče zavání spíše snobstvím než extra funkčností.“

            Vis? Uz to chapes?

            0 0
            • d69  

              Já měl kdysi i Hakry-2× jsem strhl závit při dotahování a musel pak kolo vyprošťovat řezáním šroubu pilkou, přítelkyně nezvládala kolo sama nasadit a utáhnout a navíc jí kolo z uzamčeného nosiče ukradli prostým vykroucením.

              Takže už bych si je znovu nekoupil !

              Thule PR591 jsou podle mě naprosto super,manipulace i montáž snadná,nasazeno i sundáno během pár vteřin,kolo drží jako přibité-kvalita 100%,funkčnos­t 100%.

              Jediný problém je ,že žijem v Čechách a ne ve Švédsku.Takže zabezpečení odpovídá úrovni civilizované Evropy a ne poměrům v ČR… bohužel..

              0 0
              • d69  

                Možná by to chtělo nějakou speciální edici Thule Black „Žižkov -Vinohrady“ se samostřílem a pancéřováním zámků :)

                0 0
    • Smazaný účet  

      když je někdo blbej…

      0 0
    • Jura30  

      Tak taky jsem nechal na autě (Praha 10) a ráno zjišťuju, že chybí ten plastovej výlisek na uchycení kola http://www.bike-forum.cz/…ges.ajax.php?… a samosebou zadní patka u obou nosičů. Zbytek zatím zůstal, tak to radši budu celé sundávat. Nekupoval jste tyhle dvě věci teď někdy a kde?

      Díky Jirka

      0 0
      • d69  

        Všechny možné součástky i "použité " nosiče nabízí jakýsi Veloráj na Proseku.Vzhledem k tomu,že jsem na Aukru narazil na několik jejich inzerátů na prodej "použitých nosičů co k nim dodá náhradní nové zámky a klíče“ i možnost koupit „jakýkoliv náhradní klíč k zámků Thule“ vážně se obávám,aby Ti nenabídli Tvoje bývalé součástky :)

        Fakt to na mně tak působí,a nejsem zdaleka sám…

        (viz zde) www.bike-forum.cz/…na-aute.html#…

        0 0
        • d69  

          Další podivný inzerát Veloráje z AUKRA:

          Příčníky Thule ALU 755+861:

          Stav zboží: Použité !!!!!!!!!

          Podrobný popis: Příčný nosič firmy THULE pro vozy s podélnými nosiči (hagusy).Hliníkové eloxované aero tyče s " T " drážkou. ZCELA NOVÝ !!! rychloupínací systém vč. zámků!

          POKUD MÁTE ZÁJEM O NOVÉ NEBO POUŽITÉ VÝROBKY THULE MOHU DODAT I NA JINÝ VŮZ .STAČÍ NAPSAT O JAKÉ PŘÍČNÍKY,ZAHRÁDKY NEBO STŘEŠNÍ BOXY MÁTE ZÁJEM A VYSTAVÍM AUKCI PŘÍMO PRO VÁS

          PS: zvlášť mě baví ta kombinace POUŽITÝCH nosičů a zcela NOVÝCH zámků:)) Asi pán ZTRATIL KLÍČE.:))

          Ta firma mě začíná čím dál tím víc s…

          Co vy ostatní? co si o tom myslíte? Nechci nikomu křivdit,ale někdo o ty naše kradené nosiče zájem mít musí:)

          0 0
          • jIrI___  

            Ukaž jasné důkazy, že prodávají kradené nosiče a až pak se můžeš o něčem bavit ;-). Jinak je to jen bezvýznamné tlachání.

            0 0
            • d69  

              Doufám,že máš pravdu :)

              PS:nechci nikoho obviňovat,důkazy nemám a shánět nebudu (od toho tu jsou jiné instituce)!

              Jen mi to přijde dost podivný,zvlášť když vidím že nabízí volně k prodeji klíče všech čísel,kterými pak,ten kdo si klíč koupí,kterýkoli z našich nosičů bez práce otevře.

              Ale třeba se pletu… :)

              0 0
              • karliner  

                Nechci nikoho obviňovat, ale myslím, že d69…

                Ale třeba se pletu… :-)

                0 0
                • d69  

                  Di do háje:)

                  Až ti taky ukradnou nosiče a kolo,třeba budeš mluvit jnak.

                  0 0
                • Kabi.lk  

                  Moc bych na to nesázel, že inzerát by měl spíše znít „ukradnu cokoliv od Thule(protože mám všech 200klíčů) a Vám dodám kradéné co jen panstvo ráčí“

                  Možná se ti podaří i koupit to co ti např předevčírem ukradl…

                  0 0
    • cubas  

      Tak jsem se právě vrátil s hradu.., ehm prodejny. Prodavač mě ubezepečil, že v tom nejsem sám, tenhle týden (a to je teprve středa) jsem patnáctá okradenej, co si jde koupit nový. Víc než nosiče se prej kradou rakve.

      Co se týče zabezepečení: Obvolal jsem asi 5 prodejců, jestli nevědí o nějaký triku za zabezpečení. Obecně jsme to tady už řešili: vybrousit číslo, případně lanko.

      Klíče a zámky jsou pro nosiče Thule, Hakr, Neumann totožný – dodává je pro ně jeden výrobce.

      Co se týče univerzálu, skutečně existuje, ale jde do zámku dát jenom když je otevřený. Slouží k tomu, aby se ty zámečky daly vyndat z nosiče.

      takže teď jdu brousit, kupovat lanka a doufam, že tady nebudu za pár dní zase přispívat :-)

      0 0
      • d69  

        Díky za užitečné infos pro všechny a držím palce – já už koupil nové,vybrousil,za­lankoval i s alarmem 120 dB (PS ten zámek 2,4m je super,jde dobře připevnit na aerotyč a odmotáš si kolik je potřeba a řve jak kráva)-a zatím odolávají(i když spím jak na trní…:)

        0 0
        • jIrI___  

          A nebylo by lepší ty nosiče během 5-ti minut sundat a pořádně se vyspat? :)

          0 0
          • d69  

            To taky dělam,i když je to pěknej vopruz-vzhledem k tomu,že skoro každý víkend někam jezdím.

            0 0
            • jIrI___  

              No to věřím. Ztrávit 10 min týdně odděláním držáků za cenu klidného spánku by se mi taky moc nechtělo.

              0 0
          • HKou  

            Mozna to stoji za to, ale strategie podrizovani se zlodejum se mi vubec nelibi.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ja bych to nazval strategii optimalize nakladu;) Ideologie je jasna, ale praxe je praxe…

              0 0
            • Pedro404  

              Neni podřízení se zloději spíš to, že mu necháš na autě nosič, ať si ho vezme?:)

              0 0
              • d69  

                No to rozhodně neee.To bys pak mohl říct,že nechat auto na ulici je taky podřízení zloději ,protože ho může ukrást a tak bys došel k závěru radši nic nemít a když tak zamčený na 10 západů.Na to se můžu vy…

                I když nejsem z marsu,furt mi přijde normální nekrást, nemuset se bát o zamčené auto ani o zamčený nosič, který by v každé kulturní zemi na ulici nikoho nezajímal, a to že je zamčený by bylo dostatečnou ochranou. To že to tak není mě s…, samozřejmě se podle toho zařízuju,(a proto se tady rozčiluju,i kjdyž mi to houby pomůže :)).

                Že se krade a čím dál tím víc,s tím nic nenaděláme,spíš mě s..ty inzeráty např.na prodej klíčů od zámků -a to každýmu,aniž by prokazoval že má ten nosič legálně koupenej a pod. To mi přijde podobný,jako kdyby si někdo dal inzerát „přijedu na zavolání a otevřu Vám auto,které budete chtít“.

                PS pro jIrIka:Já sundavám 2 nosiče i se „zahrádkou“ – takže 10 min ani náhodou ,navíc to musíš dělat ve 2lidech a do sklepa se mi to taky vejde jen tak tak.

                Takže mě ty debilové co to kradou a přeprodávaj fakt s…! Howgh!

                0 0
                • toNic  

                  Kde je poptavka … me se… i ti co to pak koupi

                  0 0
                • Kabi.lk  

                  Davide máš recht. Taky jsem nas..nej, že mne okradli. Ale každopádně si půjdu koupit nové a ne někam na Aukro, ptž to by se mi taky mohlo stát, že si koupim ty svoje co mi včera ukradli.

                  A to by se nevyplatilo, protože bych strávil zbytek života v base za vraždu…

                  0 0
                  • jIrI___  

                    Není lepší koupit jinou značku než Thule, která je evidentně „žádaným zbožím“?

                    0 0
    • Kabi.lk  

      Bydlím Praha 10-Malešice.

      Thule Pro Ride 591(2ks) a kompletní Thule na Škoda Octavia Combi II(757+861-aero tyče).

      Vše jsem vozil od 08/2009 na autě a nesundaval nikdy. Letos jsem namontoval cca v Březnu(přes zimu jsem je tam neměl).

      Vyfrezoval jsem čísla zámků, měl jsem 3 zámky(pro příčníky, 2× pro Thule 591), ale i přesto mi je z neděle(10.10.) na pondělí(11.10.) ukradli. Odmontovali příčníky, nosiče prostě vše a někdo má kompletní sadu nosičů…

      Přestože má thule 200 typů zámků a někomu to muselo vážně dát fušku prostě prozkoušet všechny zámky…

      Doposud jsem myslel, že je to lze ukrást horko těžko, a že si nikdo nedá práci s tím aby zkoušel 200 klíčků a trefil ten správný.

      Škoda cca 9.300,–

      0 0
      • cubas  

        Bohuzel v Malesicích se mi pokusili auto nejdrív 2× ukrást a potreti se jim to podarilo. Nemyslim si, ze je to lokalitou, jenom mam na Malesice takovou smutnejsi vzpominku…

        0 0
        • Kabi.lk  

          Tak je mimo téma. Ze včerejšího dne na dnešek mi už neměli co vzít a tak vzali celé auto. Škoda Octavia II Combi 4×4 2,0TDI výbava Elegance, bílá barva…

          Do provozu 11/2009. Bylo sice firemní, ale dost mne to s.re, ptž takový druhý nenajdeš.

          0 0
      • jonti  

        Zadne zkoumani zamku, jedna planzeta a sikovne ruce.

        0 0
    • radek80  

      a víte, co je největší prdel (mě taky ukradli dva i s příčníkama v dejvicích), ty feťáci je zbaví plastových částí pomocí kladiva a odnesou hliník do sběrny. Jak to vím? Byl jsem u odbavování kamionu se šrotem, a v těch slisovyných balících jsem viděl pár kusů těhle profilů.

      No na nových nosičích jsem si odfrézoval ty čísla. Aspoň

      0 0
    • Chodec80  

      Dovolím si vytáhnout tento thread.

      Dnes jsem koupil druhý nosič 591 (týden po prvním) a nestačil se divit, že jsou klíče totožné s prvním. Až do dnešního dne jsem neměl tušení, že je tak omezený počet variant klíčů :-(

      Teď nevím, zda jít oba z auta sundat (a odnést do panelákového sklepa ;-) ) a nebo to tento týden risknout.

      Neobjevil jstě někdo bezpečnější náhradu za původní zámky?

      0 0
      • georgio  

        co me taky vydesilo je ze Ti ten kicek normalne prodaj…reknes cislo, a za 200Kč je Tvuj…je to hodne na to jich kupovat 200, ale kdyz si nekdo vycihne Tvoje cislo zamku a koupi klicek, tak ma paradni novy drzaky kol :-/

        0 0
      • cubas  

        Zámkům jsem vypiloval čísla a doufám, že se s tím nikdo nebude mořit. Je pravda, že s vypilovaným číslem ho mám na autě už druhý léto…

        0 0
      • K2  

        Nezkoušel někdo například navíc zamknout příčníky nebo i nosiče k hagusům např lankovým zámkem na kola? (nebo nějak jinak znesnadnit snadnou demontáž?

        Díky za tipy (musí jít vymyslet něco, co obyč čorkaře odradí si najít jiné auto bez tohoto zabezpečení)

        0 0
        • jIrI___  

          A co třeba ty nosiče sundat. U Thule to prý je otázka pár vteřin. Lepší ochranu nevymyslíš :)

          0 0
          • Chodec80  

            U mě to pár vteřin není. Musím to dělat opatrně, abych si těma ocelovejma obloukama nepodřel střechu (zvlášť ten přední má tendenci se zhoupnout) + při montáži se snažím ho usadit rovnoběžně s osou auta + tahat dva nosiče do sklepa/ze sklepa je vopruz.

            0 0
            • d69  

              Neverending story ! Já to tu řešil před rokem (viz výš a ještě jedno vlákno na podobné táma)- rady typu sundávat a nandávat každý den sice beru jako nejlepší ochranu, ale je to pro mne, jako i pro tebe, dost nepraktické, a s… mne to. Přesně jak psali ostatní: klíčů je 200 – mají různá čísla,ale dají se koupit bez problémů na netu (vyhlášená je firma Cykloráj z Prahy Proseka která nabízí jakékoli klíče i „použité nosiče“ :)))).U nás takhle vybrali za 1 noc celé sídliště – očividně si projeli čísla zámků,koupili klíče a pak jen stačilo v noci objet auta s nosičema a bylo vymalováno.

              Takže radím 1)vybrousit čísla 2)připevnit nosiče k nosníku silným zámkem s alarmem – já pořídil na netu 200 DB

              http://www.amazon.com/…p/B000I536BM

              • řve jak kráva a zatím (1 1/2 roku) zloděje odrazuje- neříkám žezítra nemůžu být opět bez nosičů,ale aspoň to těm píčusům trochuztížíš.
              0 0
              • jIrI___  

                Jak moc je ten alarm citlivý? Známý měl podobný a ten řval i při průjezdu kamiónu, takže nepoužitelný.

                0 0
                • d69  

                  Reagovat by měl jenom na přerušení kabelu a násilné otevření.To jsem samozřejmě nezkoušel,(a zaplaťrpámbu ani nikdo jiný) ale alarm sám se nespustil nikdy a když jsem ho zkoušel řval jak kráva.Je tam blikající dioda a velký nápis alarm 200 Db jako na autoalarmu – myslím si že i to samo o sobě odrazuje,jenom je potřeba po čase vyměnit baterku ( 1× 9V).Vypadá to monstrózně,ale spím klidněji !

                  0 0
                  • Chodec80  

                    Jenže aby to nebylo jako kterýkoliv jiný alarm na sídlišti. Něco řve a každej je už zvyklej to ignorovat. To že mi řval alarm na autě jsem zjistil až ráno při startování.

                    I tak – jak dlouho ten lankový alarm houká? Je tam nějaké časové omezení či řve do vybití baterky ?

                    0 0
                    • d69  

                      Jo jednou jsem vylít když se to ozvalo -ale to se někdo pokusil nabourat do sídlištní lékárny -takže záměna možná.Jak dlouho vydrží houkat – na to jsem opravdu neměl nervy to zkoušet.Až uslyšíš,pochopíš:)

                      0 0
      • Max  

        Buď rád, že máš jeden klíček. Já měl 3 nosiče a 3 klíčky :(

        0 0
    • Medunka  

      kamarádka je v zahraničí a delší dobu bude, takže 2 nosiče prodává – kdyby někdo měl zájem, Praha, před odletem byly využité jen sporadicky, takže skoro jako nové

      0 0
    • ko.mi1  

      Ahojte, chci si tyhle držákyy pořídit právě z důvodu komfortu montáže kola na střechu, hodně jezdím a to tak, že dojedu na místo, třeba nějaká vesnice po kopcama, tam nechám auto a jedu dál kolmo.

      Máte někdo s tímto zkušenosti? Nebo i po příjezdu do malý vesničky je lepší držáky shodit a hodit do kufru… Vím, auto neni trezor (četl jsem celou diskuzi ;)) ale lepší než to nechat na střeše?

      0 0
      • maajkee  

        Já vozím Thule Freeride 532 a i když jsem je teď vozil asi měsíc na střeše tak se neztratily. Navíc bych řekl, že kola v nich jsou stabilnější než v 591, v těch se kolo docela dost kejvá.

        591 má výhodu v tom utahováku dole, ale to mi příjde spíš výhoda pro vyšší auta, na klasickej kombík mi to příjde zbytečný a ten jejich jakože aero tvar mi příjde zbytečnej, stejně většinou se vozej držáky jeden tak a jeden opačně.

        0 0
        • ko.mi1  

          Aha ahá :) Pokouknu po tom, je fakt, že tam je ta montáž taky v pohodě na páčku, že to bude relativně rychlý usazení kola.

          Ale zjišťuju, že jsem asi v kyblu, pač renault a jeho originální příčníky jsou široký 65mm a thule pomocí „kotvy“ umí del výrobce max 55mm.

          0 0
      • jIrI___  

        Krade se všude.

        0 0
      • K2  

        Osobně+ si myslím, že nejvíce to kradou organizované party ve městech na sídlištích přes noc.

        Vesnice je podle mě bezpečnější.

        V zahraničí pro delší parkování na více dnů používám fintu:

        • s úsměvem na rtech
        • 6 packem Plzní v ruce

        nakontaktuju někoho z místních a auto nechám stát u něj na zahradě…

        0 0
        • ko.mi1  

          Beru na vědomí :)

          S těma plzničkama je to slušnej fígl :p

          0 0
      • d69  

        Každopádně vybrousit čísla zámků – hůř se kradou a hlavně jsou pak hůř prodejný – mě to společně s alarmovým zámkem přes nosiče k lyžinám zatím funguje

        (doufám,že jsem to právě nezakřikl)

        0 0
    • touza  

      Nu taky patřím k okradeným – naštěstí jen jeden nosič. Chci se ale zeptat, existuje nějaká možnost alternativních zámků, které budou lepší než od Thule?

      0 0
    • op  

      byl jsem okradel o 2× nosic Thule 591 a potrebuji rychle nahradu, proto pisu o radu. Zajimave na tom okradeni je, ze na aute byly 3 nosice – 2× 591 (ukradeny), 1× Thule 532 (zustal). Premyslim zda je to jen nahoda, nebo o 591 je vetsi „zajem“.

      Jeden z tech ukradenych nosicu (pro svoje kolo) uvazuju nahradit nejakym s uchycenim za vidlici. Mozna by taky zlodeji o tento mene bezny tip mohli mit mensi zajem (??). Chci se zeptat, jake jsou zkusenosti s temito typy nosicu od jinych firem nez Thule. Pozaduji – zamykatelny na kolo i k zahradce + pridavny nosic na predni kolo.

      • napr. Elite Sanremo Lock

      Tipy, postrehy? Dik.

      0 0
      • K2  

        Kamarád má na Thule:

        • Vyrboušené čísla zámků
        • Na držákách kol vydrápané svoje jméno

        Za sebe bych je ještě nějak zamknul lankovým zámkem k hagusům

        PS: Nejjednodušší řešení mi přijde shodit celou Thule zahrádku i s příčníkama.

        Ve dvou je to práce na 1 min

        0 0
    • heerer  

      Pridavam se do party…jeden nosic v (.)

      Nicmene potrebuju mit nosic casto na hore a zvazuju dve veci.

      Bud koupil lowend, na to popojizdeni(15km) me to staci a nebo 591 pridelam na srtouby(idealne bezpecnostni) na tvrdo k pricnikum = to se ale bojim, ze me vemou jak nosic tak i pricky…

      Nema to nekdo pridelane na „tvrdo“?

      0 0
      • mmartini  

        Ahoj,

        řešit zámečky a lanka je myslím bezpředmětné, ukradnou to stejně, nesmí to být bez dozoru. Jinak mně ve Vršovicích v Petrohradské ukradli pro jistotu rovnou oba hagusy na Octavii II. Prý se to teď začíná rozmáhat. Každý hagus drží pouze na čtyřech šroubech, odhadem M6 na hvězdičku. Nejlepší ochrana je zalepit hlavičky, resp. zalít hvězdičky lepidlem, to už je pro ně dostatečná překážka, pokud potřebují „dělat“ rychle.

        0 0
    • SPavel  

      Zdravim,

      opakování je matka moudrosti, takže sundávat, sundávat, sundávat…dnes LBC v noci 2× 591 v háji, u baráku, pod lampou… Aspoň jsem jim tam nenechal ty upevňovací pásky :-)

      0 0
    • beranek.to  

      Ahoj,

      tak trošku offtopic, ale k nosiči pro RIDE 591 se to vztahuje.

      Včera mi přišli dva nosiče (koupil jsem je z důvodu, že jsem s nimi byl v minulosti spokojen, ale bylo mi ukradeno auto s nosiči :().

      Takže včera dorazily a ejhle. Vlastním vůz Toyota RAV4 bez podélníků, ve střeše mám přípravu na pevné příčníky tak jsem je asi před půl rokem koupil. Problém je v tom, že osová vzdálenost příčníků je 124 cm a nosič kol tam dám jenom velmi obtížně. Dám je tam, ale jenom s pomocí T šroubů přímo do příčníku a navíc musím používat na obou nosičích jenom variantu levá strana, protože pak úchytové šrouby obsáhnout onu rozteč 124cm. Po instalaci na příčníky jsem chtěl do nosiče dám kolo a zjistil jsem, že je moc vepředu a dozadu už nejde posunout jelikož zádní úchyt je na doraz.

      Kolo jsem tam tedy nějak dostal, ale pokud by někdo měl zkušenost s tím, jak (prodloužit) možnost rozteče tak aby bylo možné využít systém levá pravá byl bych moc vděčen. Nakonec můžu vozit jedno kolo tak a druhé opačně, ale není to to pravé ořechové.

      Problém mi mohl dojít už dříve, když jsem musel v zimě převrtávat rakev tak, abych jí vůbec na ty příčníky dostal. Navíc ve specifikaci produktu není uvedeno pro jaké rozteče se dá nosič použít a průvodce Thulle mi doporučil pro můj vůz patky příčníky s úchytem na rám dveří což m přišlo divné, když už tam originál příprava ve střeše na příčníky byla.

      Díky

      0 0
      • heerer  

        Ahoj, nekdo zde psal, ze dal misto pacek na zamceni pojistne matice…ovsem nemuzu nic najit. Neumi nekdo poradit pls?

        Diky

        0 0
    • racky  

      Právě jsem pořídil příčníky WingBar a patky 753 a došel jsem k tomu, že zámečky na patkách jsou jen na ozdobu. Chrání pouze před sundáním plastového krytu a pod ním už je jen imbus na odmontování nosiče ze střechy. Přitom lze plastový kryt jednoduše rozbít kamenem. Proč ho šroubovat, žejo.. Řešení:

      1. Nasadit na vrtačku maličký rozbrušovací kolečko (k sehnání tam, kde prodávají nářadí). Z vrtačky se tak stane rozbrušovačka a kód ze zámku prostě vyfrézujete. Pokud nemáte klíče všude stejné, tak si je barevně označit.
      2. Vyměnit standardní šrouby za nějaký bezpečnostní. Když někdo krade Thule, má v kapse jeden imbus, kterym nespíš odšroubuje všechno. Když ho ale překvapíte šroubem s atypickou hlavou, má smůlu.

      Nosiče na kola zatím nemám, ale očekávám obdobné možnosti.

      0 0
      • goofy  

        Jak už to x-krát zaznělo. Je to zajištění hlavně kvůli nechtěnému povolení, ne proti krádeži.

        0 0
      • pocestny  

        to vybroušení čísla zámečku flexou jsem tu snad taky už někde psal

        ale vyměňovat tam nějaké šroubky mě nenapadlo

        už to mám 3 roky na autě a ještě mi to neukradli, což mě mile překvapilo

        0 0
    • ropman  

      tak tak. Už to bylo i v TV jak ze zamčeného Thule sebrat kolo za 5s, na youtube lze totéž najít pod odkazem „Thule ProRide 591 – Jak ukrást ZAMČENÉ kolo za 8 sekund“. Na jednu stranu je to návod pro zloděje, na druhou majitel pochopí, že je třeba další dlouhý zámek, nebo se nevzdalovat od auta nebo vše sundat a bezpečně uzamčít doma.

      0 0
    • police  

      Ahoj, nemáte někdo v merku aktulní nabídku/zkušenosti s lankovými zámky s alarmem? Chtěl bych použít na zabezpečení zahrádky s nosiči viz. téma… Čísla jdou z nosičů pryč zítra…

      0 0
    • d69  

      Věčné téma jak zabezpečit Thule nosiče v české divočině je nehynoucí.

      Shrnutí (10 let zkušeností -skvělé nosiče zatím jen 3× ukradeno:1×držáky kol, 1×celé nosiče,1× „kompletka i s hagusy“ ).

      New u THULE :nové krásné wingbar tyče + nové nosiče Thule proride 598– designově hezčí a určitě funkčnější vzhledem k současné materiálové i rozměrové variabilitě rámových trubek.

      New v ČR: vzhledem k míře „kradivosti“ ,akčosti policie,(ne)mož­nosti ochránit svůj majetek a vymahatelnosti svých práv v české kotlině oproti švědsku v r 2017 bohužel spíš velký krok zpět. Takže ukradnou vám cokoli a kdykoli a kdekoli-buď na první dobrou (fetky cigoši),nebo s troškou plánování.Sere mě to .

      Shrnu obecné:jakž takž fungující opatření:

      1)sundavat (asi celé i s hagusy) -opruz,zvlášť,když někam v sezoně jezdím jezdit (skoro) každý víkend a spěchám abych co nejdřív vyrazil…

      2)vybrousit čísla zámků – rychlé a snadné-jakýkoli klíč si koupíš na netu,a navíc je to nepatrně hůř prodejné(musí tam dát nový za 120.)

      3)lankový zámek s alarmem-možná odradí nepřipravené náhodné fetky,ale jen do chvíle,než přijde sofistikovanější čorkař a ukradne komplet

      4)zohavení nosičů-je mi proti srsti prznit novou ,navíc hezkou věc,ale (teoreticky) růžový nosič odradí i ****** ,protože „mi to v bazaru laďa asi nevezme,bo mi da max kilo“

      5)na výletech parkovat „u někoho“-záleží na okolnostech,ochotě toho někoho a hlavně na regionu (v chanově bude jistě ochotnych spousta:)

      TAKŽE MÁ PROSÍM NĚKDO JEŠTĚ NĚJAKÝ ROZUMNÝ,FUNGUJÍCI NÁPAD JAK NOSIČE ZABEZPEČIT PROTI DALŠÍMU UKRADENÍ?

      díky

      0 0
      • goofy  

        Sundávat i s Hagusy? To jako chceš sundávat Hagusy z auta? Neobvyklé řešení… :-)

        0 0
        • d69  

          děkuji za upozornění a omluva za omyl:)

          samozřejmě že ne HAGUSY- to nee,já pro jistotu oddělávám a sundavám vždy celou střechu:)

          je to ze začátku o zvyku,ale na to vlhko po nočním dešti si jde zvyknout,když nejsi ******:)

          0 0
        • Tehu  

          asi myslel pricniky ;-) :-D

          0 0
      • Kuba78  

        vloni mi ukradli behem asi dvou hodin parkovani primo pod lampou na Praze4 celkem tri proride 591. moje blbost – nemel sem je zamcene. na druhou stranu, co sem se tak bavil v thule obchode – mozna lip, kdyby nebyly zamcene, tak zamky rozlamou a este mi podupou strechu u toho.. nevyberes si.

        proste sundavat nebo parkovat doma v garazi a v praci v garazi.

        0 0
      • Kuba78  

        vloni mi ukradli behem asi dvou hodin parkovani primo pod lampou na Praze4 celkem tri proride 591. moje blbost – nemel sem je zamcene. na druhou stranu, co sem se tak bavil v thule obchode – mozna lip, kdyby nebyly zamcene, tak zamky rozlamou a este mi podupou strechu u toho.. nevyberes si.

        proste sundavat nebo parkovat doma v garazi a v praci v garazi.

        0 0
      • Kuba78  

        vloni mi ukradli behem asi dvou hodin parkovani primo pod lampou na Praze4 celkem tri proride 591. moje blbost – nemel sem je zamcene. na druhou stranu, co sem se tak bavil v thule obchode – mozna lip, kdyby nebyly zamcene, tak zamky rozlamou a este mi podupou strechu u toho.. nevyberes si.

        proste sundavat nebo parkovat doma v garazi a v praci v garazi.

        0 0
      • Kuba78  

        vloni mi ukradli behem asi dvou hodin parkovani primo pod lampou na Praze4 celkem tri proride 591. moje blbost – nemel sem je zamcene. na druhou stranu, co sem se tak bavil v thule obchode – mozna lip, kdyby nebyly zamcene, tak zamky rozlamou a este mi podupou strechu u toho.. nevyberes si.

        proste sundavat nebo parkovat doma v garazi a v praci v garazi.

        0 0
      • Kuba78  

        vloni mi ukradli behem asi dvou hodin parkovani primo pod lampou na Praze4 celkem tri proride 591. moje blbost – nemel sem je zamcene. na druhou stranu, co sem se tak bavil v thule obchode – mozna lip, kdyby nebyly zamcene, tak zamky rozlamou a este mi podupou strechu u toho.. nevyberes si.

        proste sundavat nebo parkovat doma v garazi a v praci v garazi.

        0 0
      • Kuba78  

        vloni mi ukradli behem asi dvou hodin parkovani primo pod lampou na Praze4 celkem tri proride 591. moje blbost – nemel sem je zamcene. na druhou stranu, co sem se tak bavil v thule obchode – mozna lip, kdyby nebyly zamcene, tak zamky rozlamou a este mi podupou strechu u toho.. nevyberes si.

        proste sundavat nebo parkovat doma v garazi a v praci v garazi.

        0 0
      • Kuba78  

        vloni mi ukradli behem asi dvou hodin parkovani primo pod lampou na Praze4 celkem tri proride 591. moje blbost – nemel sem je zamcene. na druhou stranu, co sem se tak bavil v thule obchode – mozna lip, kdyby nebyly zamcene, tak zamky rozlamou a este mi podupou strechu u toho.. nevyberes si.

        proste sundavat nebo parkovat doma v garazi a v praci v garazi.

        0 0
      • Kuba78  

        vloni mi ukradli behem asi dvou hodin parkovani primo pod lampou na Praze4 celkem tri proride 591. moje blbost – nemel sem je zamcene. na druhou stranu, co sem se tak bavil v thule obchode – mozna lip, kdyby nebyly zamcene, tak zamky rozlamou a este mi podupou strechu u toho.. nevyberes si.

        proste sundavat nebo parkovat doma v garazi a v praci v garazi.

        0 0
        • pavlik6022  

          ty jo tolikrát jo ? to musí hodně ****** :))

          0 0
        • Smazaný účet  

          24 nosicu v prdeli..to by mne jeblo…

          0 0
          • wladeq  

            Ale kolikrát ušel té rozdupané střeše, to se dá brát jako obrovská výhra :-)

            0 0
        • ememem1  

          kokso u vas sa kradne snad viac jak u nas, by ma v zivote nenapadlo davat z auta dole nosice. biky yam samozrejme na noc nenechavam ale v zime obcas nechavam lyze v boxe aj cely tyzden do dalsieho vikendu. a to byvam v bratislave.

          0 0
          • doubleingram  

            Pac vsichni cobolacky cigosi jsou v cechach.

            0 0
            • ememem1  

              sa stahuju tam kde si ich vazia a je im tam dobre.....

              mimochodom dost pochybujem ze cigosi kradnu thule nosice, este tak ergese v zahrade pripadne penazenku

              0 0
              • doubleingram  

                Tvl cikady corujou vsechno co ma v jejich dege ocich cenu, a pochybuju, ze si jich tu nekdo vazi, mozna tak par slunickovejch pomatencu.

                0 0
                • ememem1  

                  to staci ne? u nas nedostanu nic, u vas cosi, tak co by nesli :-)

                  0 0
        •  

          to je neskutečná smůla tolik nosičů na jednoho jedince:-)

          0 0
          • Kuba78  

            no dobra, tak ste si uzili srandy, ja sem si ji uzil taky kdyz mistni redakcni system usoudil ze muj prispevek je tak zavazny, ze je potreba ho zobrazit 8×..

            ukradli mi je samozrejme jen jednou a jen tri. nemel sem zamcene ty zamecky na pricnikach a nemel sem ani zamcene zamky na drzakach. Je to moje blbost ze sem to zapomel (protoze celou dobu parkuju bud v praci v garazi nebo doma v garazi, jen ted sem zrovna byl dve hodky venku), na druhou stranu tezko rict jak by to dopadlo kdyby zamcene byly – profika by to rozhodne nezastavilo. amatera by to mozna odradilo. ale smazku by to mozna vyprovokovalo k tomu, ze by mi sroubovakem znicil vsechny zamky na pricnikach a jeste podupal tu strechu kdyby tam pacil ty drzaky. Takze si vlastne nevyberu.

            nejhorsi neni ani tak ta financni ztrata, jako ta bezmoc ze ste okradeni a smejdovi se nic nestane a i kdybych to hlasil, tak s tim mam problemy a zdrzeni tak maximalne ja a policie by se na to uplne vysrala, prinejlepsim by to aspon odlozila.

            0 0
            •  

              bohužel, proto jsem si pořídil skládací nosič na kouli kterej dám do kufru a je hovno vidět že tam je, znám dost lidí kteří přišli o střešní nosiče, někdo dokonce i s příčníkama najednou

              0 0
            • 01carbon  

              Ukradli mi z Viana orig MB nosič na zadní dveře. Při tom pozohýbali zadní dveře, kterými to bylo jištěné. Přišroubované držáky toho nosiče na panty mi tam zůstaly, takže jim to bylo na hovno. Od té doby koule, a Atera – pokud na ní nejsou kola tak je v kufru. A pokud tam jsou kola tak od toho nejdu. Nasazení nebo sundání otázka 30–60sec.

              0 0
      • Barak  

        Neřekl bych, že sundavat držáky kol i s příčníky je nějaký extra problém, jde to celkem rychle a snadno. Pokud tam těch držáků máš víc, už se to kvůli větší váze dělá blbě v jednom člověku. Ale i tak mi to pořád přijde v klidu.

        0 0
        • d69  

          +1 +2+3

          po letech stresování a nechávání se okrádat od fetek a pod. ti (a všem co radili podobné) musím dát za pravdu.

          .Ale k tomu člověk musí dospět metodou pokus (=nechám ne autě)-omyl(dřív nebo později budu vyčórován),pak koupím nový-budu nervní a bude se to opakovat.

          Takže před výletem nandám,po výletě komplet sundám=ve dvou 10 min a je klid.(dokud fetky nezjistí,kam je dávám:)

          Btw.auto se bez nosičů líp myje v myčce a spotřeba klesla:)

          0 0
    • Delkim  

      vyměnil jsem Thule ProRide za Yakima Whispbar WB200 a zdá se, že je klid

      systém uzamčení daleko lepší, o stabilitě kola neluvě, nicméně bohužel se musí sundavat přední kolo :(

      http://www.yakima.cz/…izdnich-kol/

      0 0
      • KoudakT  

        Whispbar jsem studoval, když jsem kupoval příčníky. Mají nádherné věci, ale jsou snad dražší, než Thule. Nakonec jsem vzal Ateru.

        0 0
        • Delkim  

          ty jejich příčníky nechávám na autě nonstop, vůbec o nich nevíš, nezvedají spotřebu a nejsou vůbec slyšet

          0 0
    • Haddock  

      Thule příčníky a 4 x proride 591, v sezóně běžně nandám a sundám do 10 minut i s nosením z/do domů. Držáky nechávám připevněné, zabere to víc místa ale mám jistotu že jsou zase k dispozici když je potřebuju.

      0 0
    • Nikiller  

      Dovoluji si oživit tento offtopic, jelikož mám teď bohužel podobnou zkušenost. Navíc jsem chtěl jít dneska na kolo, ale je dost hnusně, tak se tu radši podělím o mojí čerstvou zkušenost.

      A třeba to info někomu do budoucna ušetří i nějaký tisíce za nové nosiče, nebo kola.

      Nevěděl jsem to, ale nosiče Thule jsou opravdu velmi obvyklým cílem zm*dů.

      Ano, někdo se mi pokusil ukrást z auta dva nosiče Thule 598. Neúspěšně. Asi nějaká fetka, co s tím nemá zkušenost a nebo zloděje někdo vyrušil, než to stihl dokončit.

      NAŠTĚSTÍ, auto nemá ani škrábanec a škoda na nosičích je minimální. V prvním z těch nosičů totiž ten trouba zlomil nějakej šperhák v zámku na lyžiny. Tím pádem, už by (asi) nešlo nosič sundat bez poškození, jako v případě druhého nosiče. Šperhák jsem z toho zámku doma následně vydoloval a na nosiči není viditelné poškození. Zámek funguje. Ani není nijak poškozen/poškrábán.

      Druhý nosič dopadl o něco hůře. Tam se idiot snažil pravděpodobně použít šroubovák, jelikož v zámku je díra – viz.foto (kupodivu mechanismus zámku i tak stále funguje). Bohužel ale dole v té platformě, která drží nosič v T drážce, ulomil kousíček toho plastu – viz. foto, pod který se zasouvá západka zámku. Takže zámek již nebude možné „zamknou“, jelikož ten mechanizmus je skutečně pouze plastový (!!!). ŘÍkal jsem si, že zámek vyměním (stojí 200Kč), ale vlastně to nedává smysl.

      Je to totiž vlastně úplně jedno, jelikož ty zámkové mechanizmy (minimálně ty, kterými se zámek zamyká k lyžinám), jsou v podstatě k ničemu. Zámek je sice kovový, ale ta západka zámku se zasouvá pod asi 1mm tlustý plast. Takže stačí opravdu menší síla například šloubovákem a zámek tak rázem vůbec nemusí být. Na druhou stranu, je to tak možná schválně (nevím), ale tento díl se pak nedá vyměnit. Neprodává se jako náhradní díl. Pravděpodobně z toho důvodu, pak zloděj odemčený nosič nakonec neukradl, jelikož by byl neprodejný = viditelně kradený.

      Konzultoval jsem to přímo u prodejce (BöHM Praha 9), kde se na to díval člověk od nich. V podstatě jsme se shodli, že nemá smysl cokoliv s tím dělat, jelikož nosiče fungují. Zároveň mě ale informovali, že krádeže Thule nosičů obecně jsou na denním pořádku. Prý se to krade pořád a všude. Zároveň mě i informovali, že zkušený zloděj prý jeden tento nosič, pouze za použití plochého šroubováku, dokáže ukrást do minuty. A že ten „můj“ zloděj byl naštěstí dost nešikovný.

      Takže celková fyzická škoda je nakonec „pouze“ ta, že jeden z nosičů již nepůjde uzamykat k lyžinám, ale páčka na upevnění je jinak uplně ok. Ostatní mechanizmy jsou také v pořádku. Mnohem větší škodu mám ale na duši. Nosiče teď po každém použití, budu muset pro klid duše sundávat. Což mi ubralo na pocitu pohodlí, jelikož jsem nosiče na aute chtěl vozit celé léto, protože nahodit kdykoliv kolo na auto a jet kamkoliv bez nutnosti montáže nosičů, je super věc. Ještě dodám, že auto bylo zaparkované v podzemních garážích pod domem. Ty sice nemají vrata, jsou pouze pod závorou, takže tam může přijít kdokoliv. Zároveň, je tam ale poměrně hojná frekvence sousedů, jelikož v domě je asi 70 bytů. Na druhou stanu, a vlastně asi i ku prospěchu zloděje, je tam 24 hodin denně osvětlení. Dost mě děsí i to, že nosiče jsou poměrně vysoko a daleko, takže zloděj musel mít asi i nějakou stoličku. No buhví jak to bylo…

      A dále, nemusím asi dodávat, jak je to se zabezpečením samotného kola v těchto nosičích. Sám mám uplně nové kolo za šestimístnou sumu a před touto zkušeností jsem si vždy myslel, že kolo bych v nosiči byl ochotný na cca 5–10 minut nechat, s dodatečným kabelovým zámkem. Teď ho bez dozoru již na střeše nenechám ani minutu. Takže když se na to teď zpětně dívám, tak to, že se to stalo je vlastně možná dobře, jelikož mi to třeba ušetří hromadu peněz za kolo moje i přítelkyně. A třeba mi to kolo někdy někdo ukradne jinak a bude to všechno uplně jedno … :D

      Jestli ale máte někdo další zkušenosti, případně tipy na zabezpečení nosičů, nebo kol v nich → tak sem s nimi.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tak tohle se tu na BF píše léta, ale vlastně mě už ani nepřekvapuje, že těm zámkům pořád někdo věří. Nedávno mě tady zase nějaký chytrák oponoval, že vybroušení čísla zámku je tutovka a nejlepší zabezpečení :D

        Funguje nosiče nastříkat hnusnou barvou, ty pak nebudí tolik zájmu, ale jistota to taky není.

        0 0
        • Vrci  

          Nebo ty nosiče koupit s logem Škoda. Ty se kradou míň. Viděl jsem je i s logem Audi a Volvo, ale to by mohlo mít opačný efekt.

          0 0
        • Boyapunk  

          já jsem si v práci nechal vygravírovat nápis: Majitel…příjmení a město. na box, plast patek, příčníky 2× úhlopříčně a nyní i na střešní nosiče kol – jméno a číslo kusu, neboť jsem dospěl k názoru, že pokud si to člověk neoznačí, tak není po krádeži šance najít a identifikovat svůj kus. toto bych doporučil všem. vybrousit po krádeži by to asi šlo, ale 20cm nápis už nadělá paseku na vzhledu. na boxu nemluvě. takže to buď odradí, nebo minimálně zkomplikuje prodej. podle mě by to toto nevadilo i při prodeji, i když ho neplánuji, protože, já se prokáži, že to prodávám svým jménem. Pokud se to prodá 5×, tak je tu stále identifikace konkrétním jménem, kódem, číslem apod, které si člověk může ověřit na internetu, jestli to někdo nepostrádá a lze podle toho identifikovat nosič policií. případně varianta 2 vše alespoň nastříkat na růžovo, včetně plastů.

          0 0
        • pocestny  

          „Tutovka“ jo :-D to je naivka.

          No ale vybrousit to rozhodně špatné není. Náhradní klíč s konkrétním číslem se dá koupit za přibližně 100 Kč. Když si kolemjdoucí zloděj přečte, že máš na nosičích číslo klíče třeba N026, má za 100 Kč klíč N026 do druhého dne doma. Získá lehce třeba tři nepoškozené nosiče a bude to působit důvěryhodně i na bazaru, když to prodává i s klíčem.

          0 0
          • Nitroglycerin  

            číslo klíče jsem na nosičích i rakvi vybrousil Dremelem ihned po koupi. Jsem asi paranoidní ale onehdá jsem nosiče půjčoval sousedovi – vybrousil jsem číslo i na tom jednom klíčí, který jsem mu s nosiči půjčoval:-)

            Stejných klíčů mám dostatek, tak snad vždycky nějaký najdu.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Já si kdysi sjednotil zámky přehozením planžet (našel jsme na eBay) takže mi ani číslo nesedí. Ale o tak, proč by se smažka zdržoval kupováním klíčů, když to otevřeš i bez něj.

              0 0
              • Nitroglycerin  

                Tak to já objednával kdysi rovnou i se sjednocenými zámky (kromě rakve), je to i pro mne pohodlnější

                0 0
      • rasto  

        Po těch zkušenostech – zkus se domluvit se správcem garáží na montáži kamerového systému. (Vlastní zkušenost, trochu jiný typ kriminality). A jestli kolo na střeše budeš nechávat, určitě zamkni s podkovou o příčník. Stačí zadní. Dostatečně odradí smažky. A na dohled!

        0 0
      • doubleingram  

        Kez by slo beztrestne tyhle zmrdy strilet, u nas mame zas casto vymlaceny okna u aut, driv to ty nebyvalo.

        Otazka jak to sousi s tlupou nedotknutelnych, ktera tu bohuzel nedaleko posledni asi rok az dva bydli.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.