• mnovak111

    Zdravim vsechny, prosim o radu. Po dlouhe dobe jsem poridil nove kolo, poprve s hydraulickymi brzdami. Koupil jsem Specialized Rockhopper pro univerzalni jezdeni vsude. Kolo je osazene tekro hydraulickymi brzdami a ty jsou neprijemne hlucne. Uz jsou zajete cca 200 km. Jak predni, tak zadni. Audio efekt v porovnani se shimano brzdami na jinem kole je extremni, brzdy zni desne – pri jakemkoli silnejsim brzdeni i pri beznem dobrzdovani do zastaveni. Ciste a odmastene jsou, zadny kaminek mezi deskami neni. Je to az skripani. V servisu Specialized v Brne (ktery je mimochodem hrozny, jak jsou tam ti borci namistrovani) mi oznamili, ze to je standardni projev techto brzd. Jsem z toho dost zklamany. Shimano brzdy krasne tiche a tyto zni jako srot. Ma nekdo podobnou zkusenost? Je to normalni? Netusite, cim by to mohlo byt?

    0 0
    • tigermoth  

      Zkus trochu ošmirglovat destičky a vzít kotouče odmašťovákem na brzdy, kdyby nepomohlo tak nové destičky. Z 90 procent kvičí, když jsou zabordelené.

      0 0
    • novas752  

      Ty destičky jsou dost náchylné na špatný zajetí. Musí se se snima brzdit silně, nepřibržovat. Jinak se snadno zaleští.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.