• Cortez

    Zdravím. Nemáte někdo zkušenosti nebo názory k tomuhle typu brzd? Přemýšlel sem o dalším upgradu kola (asi hlavně brzd), protože ty moje moc dobře nebrzdí, a napadla mě tahle možnost. Taky sem se díval a našel sem v-hyrdauliky jen od magury. Poradtre por favor. Thx

    0 0
    • Daf  

      Byt tebou tak k tem Deorkum zkusim dat poradne spalky a lepsi brzdove paky. Pokud i to nebude stacit tak spis nez hydraulicke celisti by to chtelo kotoucovku

      0 0
    • Phoebe  

      Můj názor – mám V brzdy Deore, páky Deore, špalky BBB (ty tří barevný), rávky Ritchey (nějaka střední třída) a brzdí to celkem slušně. Za sucha je to naprosto v poho, při delším brždění se ale trochu zahřívají, dochází k lehkému fadingu. Za mokra a trochu blátíčka je to horší, ale pořád se dá brzdit. Co se týče hydrauliky V-brzdy, tak je měl kamarád asi tak před třemi roky (nějaká Magura). Byl naprosto spokojenej – prostě to brzdilo jinak – prostě hydraulika. Závěr je asi takový – máš mechanický Véčka a hydraulický Véčka – lepší jsou nejspíš hydrauliky. Na druhé straně máš mechanický Kotouče a hydraulický Kotouče – podstatně lepší jsou hydrauliky, prakticky nesrovnatelně.

      PS: ušetři na hydrokotouče, alespoň na předek.

      0 0
    • Cortez  

      Jinak je to hodne velkej rozdil mezi levnyma a drazsima spalkama? Puvodne tam byly naky shimanacky, ktery brzdily lip, ale do tech se pres zimu zarezal jakejsi bordel a liqidovalo to rafek, tak sem to narychlo vymenil. Ty hydrauliky me zajimaji tak do budoucnosti, je to originalni a vypada to dost dobre, akorat neznam jejich funkcnost ani cenu..

      0 0
    • actus  

      tak neviem. pre tvoje jazdenie by som tam dal radsej kotuc.ten ti bude brzdit aj ked budes mat osmicku a bude prsat. magura ma sice vecsiu brzdnu silu a viac kuse, ale pokial nejazdis trial tak si kup kotuce.

      0 0
      • 0v0ce  

        S hydro V-ckama ti sice moc neporadim, ale jenom se vratim k tem spalkum mel jsem na V-ckach uz par druhu vetsinou ty levnejsi cca do 100kc a brzdilo to vzdy celkem dostatecne. Nedavno jsem se nechal ukecat a koupil ty u kterych se meni jenom to oblozeni za boha si nemuzu vzpomenout ted na typ, ale nestali zrovna malo akorat me mrzi, ze jsou z ponekud zvlastniho materialu ktery neni tolik tvrdy. Sice to brzdi lip zase se do nich zarezava bordel a drhne me rafek coz je pruser ty levny tohle nedelali nebo alespon ne tolik. Vsiml jsem si taky, ze kaminky na nich nechavaji znacne rejhy a trhance proste za ty penize ty spalky nic moc. Mozna spatnej typ priste skusim jiny potom me taky stve gdyz vlitnu do bahnityho humace jako treba dneska a humel na rafku me zacpe brzdy ze skoro neotocim kolem na novej bajk chci bezpodminecne kotouce. Zatim kaminky a humel odstranuju nekolikaterym jemnym probrzdenim coz neni pravy ohrechovy.

        0 0
        • Martyss  

          Měkčí špalky mají tu výhodu, že tolik nelikvidují ráfky.

          0 0
    • madcat  

      hydraulický ráfkový brzdy dělá jedině Magura a dělal to i Wenger, to byly vyloženě hydraulický véčka, ale myslím, že to už zabalili…

      0 0
    • kesu  

      mozna bych taky zvazil cenu protoze pokud vim tak za cenu vecek od magury koupis LX kotouce…

      0 0
    • fousek  

      No ja mam hydraulickou rafkovou brzdu HS-22 a rek bych ze ted bych uz sel do kotoucu misto do rafkovejch, oproti normalnimu V je ta hydraulika lip davkovatelna, krasne se s ni jezdi po prednim kole, ale ze by brzdila lip nez treba V-brzda LX, XT to se rict neda, takze jestly chces jen aby to vic brzdilo a nechces preplejtat naboje a menit packy tak bych vymenil brzdy + spalky, nejlepe XT a spalky co tu lidi doporucujou, jo taky se ta hydraulika dost blbe steluje a pokazdy kdyz vyndam predni kolo tak to musim doladovat a taky spalky docela mizej a nejdou tam dat naky za 50, mislim ze se prodavaj neoriginalni BBB 2 pary kolem 800, original magura 1 par kolem 800, takze asi jedina vyhoda oproti V je ta lepsi davkovatelnost

      0 0
      • fousek  

        Tak jak to po sobe ctu to bude zase narazek at se vratim na zakladku

        0 0
    • Biker jak Pes  

      já mám hydraulické magury ale kotouče a je to nádhera ale chvilu trvalo než sem si na mě zvykl nic tak jsem předtím neměl

      0 0
    • náčelník  

      Ach ty termíny. Co takhle hydraulické cantilevery … :)

      0 0
    • johny265  

      Nikdo jiný než Magura je nedělá. Zkus lepší špalky, jak ti tady radí, je to asi nejlepší další krok bez nějakých větších investic. Kotoučovky jsou bezva, já je mám a téměř absolutní spokojenost, ale může se stát, že bys kvůli nim potřeboval koupit novou vidli atd. To už je pak skoro lepší rovnou celý nový kolo :o)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.