• Chaingang

    Máte někdo zkušenosti s tímhle sporttestrem?Dos­loužil mi Polar S710 a tu T6 teď můžu mít za lepší cenu než Polara,ale nevím o ní skoro nic.Případně jestli to někdo dokážete srovnat.Dík moc

    0 0
    • °Guzmino°  

      Zdar, no konkretně používám t1c a plná spokojenost…akorát mi celkem někdy stávkuje přenos pásku na hrudníku přímo k hodinkáma taky sklíčko je dosti měkké takže moje je už jako sklo s upravou „skratch“ :-)

      0 0
    • Chaingang  

      T6 opravdu nikdo?v historii se to spíš zvrhlo v diskuzi o Polarech než o Suuntu

      0 0
      • gmbiker  

        Suunto podle mě podceňuje marketing. Reklam mají dost, ale když se chceš dozvědět co konkrétně ti t6c nebo jiný pulsmetr nabízí, je to jen v obecné rovině. Snad se něco objeví v recenzi na behej.com, před nedávnem vyzývali uživatele, ať jim pošlou zkušenosti.

        Mimochodem mrkněte se jak dovozce Suunta Finn Sub, s.r.o. vysvětluje mezinárodní záruku, jestli pak s tím ve Finsku souhlasí.

         
        0 0
        • Chaingang  

          No,stejně nemám moc času na vybírání,takže asi vezmu tu T6 a uvidím…

          0 0
    • Smazaný účet  

      používám t6 asi tři roky

      • přenos signálu lepší (spolehlivější) než u Polaru
      • příslušenství shodné (BikePOD, FootPOD, GPS, hrudní pás a myslím že už je i frekvence šlapání)
      • přenos dat do PC přes USB – dokonalé, kabel přiložen
      • SW se mi líbí víc než od Polaru, ale to je asi subjektivní
      • pozor na starý hrudní pás – praskaly u oček na přicvaknutí gumy, kup verzi s tzv.Comfort Belt (nový hrudní pás) – ta tenhle problém nemá – označení je t6c
      0 0
      • Smazaný účet  

        BTW baterky všechny vyměnitelné uživatelem, standardní

        do hodinek se prodává orig. i s novým víčkem (asi za 250,–), vydrží cca 5 měsíců pravidelného používání

        bikePOD, pás = stejná baterka

        footPOD = AAA

        výhoda bikePODu = je udělaný jako rychloupínák = nic nestraší na vidlici! :-)

        0 0
      • Chaingang  

        super,konečně někdo kdo ho používá…a máš s ním nějakou špatnou zkušenost?nějaké chybky a tak?jde displej nastavit tak,abych měl zároveň tepy,rychlost i kadenci?díky za info

        0 0
        • Smazaný účet  

          až na ten praskající hrudní pás první verze je to OK

          displej jde nastavit tak, že vidíš současně rychlost, tepy a vzdálenost…s ka­dencí nevím, tu nemám

          ale neni to cyklocomputer – zobrazování např.průměrné rychlosti je v logu, to je lepší prolejzat až v PC

          možnosti SW jsou skvělý,navíc to má oproti konkurenci EPOC (co je EPOC si vygoogluj)

          občas je problém v zimě nebo když jsou slabší baterky tak při spojování s PODama pohasíná displej, i když se ještě neukáže symbol slabý baterky

          0 0
          • civetta  

            EPOC je imho na peachu, jinak potvrzuju

            • nasobne lepsi prenos signalu nez polar bez chyb zpusobenych treba VVN (typicky treba soubeh s zeleznicni trati), pas ale je dobry aspon trochu navlhcit (nicmene mnohem min problemu nez s polarem)
            • pohoda s vymenou baterek
            • zadny problemy s cidlem na vidli (podle mne je lepsi nez to pod rychloupinakem) na rozdil od polaru, kde mi blbly vsechny tri

            Hrudni pas mi nepraska, zobrazeni pouzivam tepy/cas/vzdalenost (nevim na co potrebujes rychlost, ale ta se tam da dat misti ty vzdalenosti). Kadenci nemam - nevim ze uz ji umi, koupim. SW je myslim vyrazne horsi nez u polaru – podstatne min prehlednej a uzivatelsky prijemnej, ale da se s tim zit. Zbytek viz historie.

            Spolehlivost rulezz – hlasuju pro suunto!

            0 0
          • civetta  

            EPOC je imho na peachu, jinak potvrzuju

            • nasobne lepsi prenos signalu nez polar bez chyb zpusobenych treba VVN (typicky treba soubeh s zeleznicni trati), pas ale je dobry aspon trochu navlhcit (nicmene mnohem min problemu nez s polarem)
            • pohoda s vymenou baterek
            • zadny problemy s cidlem na vidli (podle mne je lepsi nez to pod rychloupinakem) na rozdil od polaru, kde mi blbly vsechny tri

            Hrudni pas mi nepraska, zobrazeni pouzivam tepy/cas/vzdalenost (nevim na co potrebujes rychlost, ale ta se tam da dat misti ty vzdalenosti). Kadenci nemam - nevim ze uz ji umi, koupim. SW je myslim vyrazne horsi nez u polaru – podstatne min prehlednej a uzivatelsky prijemnej, ale da se s tim zit. Zbytek viz historie.

            Spolehlivost rulezz – hlasuju pro suunto!

            0 0
            • gmbiker  

              Nebylo by trochu víc informací o EPOCu? Spíš teda z praxe než teorie. Pro mě to je zatím plus ve prospěch Suunta.

              0 0
            • Smazaný účet  

              2× a ještě blbě zařazený :-) gratuluju!

              0 0
              • civetta  

                Ad 2× – jj, uklik jsem se, stane se.

                Zarazeny je to spravne, reagoval jsem na EPOC.

                Howgh!

                0 0
                • Smazaný účet  

                  ad EPOC – já jsem v podstatě jen díky tomu zjistil na jakých tepech mám běžet maraton ;-)

                  0 0
                  • civetta  

                    Citat ze SW: „EPOC values are estimations.“

                    ja uz teda zapomnel co TO jakoze „ma umet“, ale nastuduju a vratim se, nicmene tohle me zajima, protoze se v rijnu chystam na svuj prvni bezeckej… 

                    Co ti TO jako reklo??? Prijde mi, ze TO funguje presne naopak – zjistis si nekde u doktora prahy, nastavis je do SW, a pak TO jakoby vyhodnocuje kvalitu treninku. Ja podle toho jel jednu sezonu, a paralelne cyklotrenink.cz, a vysledky 00nic (coz bych nevycital EPOCu ;-))) + ale hlavne – vubec se to neshodovalo. Dalsi rok btw uplne prekopali vyhodnocovani.

                    znova opakuju – preferuju suunto, ale TOhle beru jako marketingovej tah; neco jako „…s vytazkem guarany a taurinu“ 8-)))   

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      experimentálně

                      rostoucí EPOC = cca na 30.km mi došlo (overreaching training efect jako že hodně) klesající EPOC = pomalý čas, flákal jsem se cca rovný EPOC = (na hranici overreaching a highly improving) optimální tempo

                      0 0
                      • civetta  

                        No jooo, o tom zadna, problem je ale v tom, ze ten EPOC se (jestli si pamatuju dobre – uz to prakticky nesleduju) vyhodnocuje az ex post v compu, porovnanim s predchozima treninkama. Nerikej ze behas maratony treninkove, abys mel reprezentativni vzorek k porovnani?! Prijde mi ze nemuzes namodelovat tu situaci stejne pred kazdym maratonem – mas lepsi/horsi kondici, je to v jinym rocnim obdobi atd. 

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          jasně že se to vyhodnocuje po závodě, ale (vzhledem k tomu, že mám přes 20 maratonů) mám dost srovnávacího materiálu

                          lepší kondice (v mym případě) znamená, že jsem schopnej při stejnejch tepech běžet rychleji…tedy ty tepy se mi s kondicí nemění

                          porovnáním těch X výsledků jsem zjistil tepový pásmo, ve kterým bych se měl pohybovat, aby to bylo OK…a ono to sedí, to je celé :-)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            BTW si pak můžu nastavit alarm na určitej tep a při překročení tý hranice to začne pípat, což znamená „uber blbce, nebo ti sekne“ :-)

                            0 0
                          • raceman  

                            jn celkem zajímavý.. pročet jsem si i tu příručku a umí to zajímavý věci…

                            a pak jsem si přečetl ceník, a protočili se mi oči… :-/

                            0 0
                            • gmbiker  

                              Nesmíš se dívat u nás.

                              0 0
                              • raceman  

                                ebay je sice fajn, ale co záruka…

                                0 0
                                • gmbiker  

                                  Z toho jsem měl taky strach – zbytečně.Suunto se o zákazníky stará.

                                  Na stránkách suunto.com najdeš reklamační formulář, kde vyplníš serial number hodinek, popíšeš závadu, uvedeš adresu a na mejl ti přijde pdf soubor k vytištění, kde jsou instrukce, co máš dělat. Prakticky jen zavoláš DHL, která si pro hodinky přijede třeba k tobě domů, dopraví je do Finska a přiveze zase zpátky. Nezaplatíš ani korunu.

                                  Reklamoval jsem je dvakrát během jednoho měsíce – poprvé mi poslali nový hrudní pás, podruhé nové hodinky. Obě dvě reklamace trvali osm dní.

                                  0 0
                                  • raceman  

                                    ooooo tak to čumím… to je velke plus oproti polaru z ebaye :-)

                                    0 0
                                    • Chaingang  

                                      já měl Polara od dovozce a vždycky byli maximálně vstřícní.Suunto bude taky přes zastoupení,tak doufám,že to bude nějak fungovat

                                      0 0
                                  • civetta  

                                    Mnooo, tak to teda taky koukam – o brnenskym dovozci (Finnsub) jen to nejhorsi: jednou jsem se pokusil dorucit jim reklamaci osobne (mel jsem cestu SKORO okolo) a vyfakovali me ze jedine postou (uprimne – nevim proc), a kdyz jsem jim to poslal, vratilo se mi to po desny dobe s tim, ze „adresat na uvedene adrese neznamy“ - asi bude trosku na vine i Ceska posta, ale chlapci by si mozna meli oznacit vchod, pripadne popremyslet i o sbernach jinde po republice, on kazdy nebydli na pryglu (vlastne i ten ma smulu a musi na postu 8-)))))… V tomhle teda Polar vede (servis v Praze a dobrej, akorat jsem ho musel vyuzivat sakra vic nez mi bylo milo :-)) 

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      viz moje dva příspěvky níže, navíc jako servisní sběrny fungují prodejny Hudy Sport ;-) Pomlouvat bez dostatečných informací je Paroubkovština…

                                      0 0
                                      • civetta  

                                        Nerozumim tomu, proc uz podruhy na mne reagujes takhle neuveritelne drzym zpusobem? 

                                        Ad Hudy – nevim jak jim tohle funguje dlouho – cituju z my korespondence s finnsubem ze srpna 07 (cti odspoda):

                                        <span style=„font-size: 9pt; font-family: "Arial“,„sans-serif“; mso-fareast-font-family: ‚Times New Roman‘; mso-fareast-language: CS;">Dobrý den,

                                        <span style=„font-size: 9pt; font-family: "Arial“,„sans-serif“; mso-fareast-font-family: ‚Times New Roman‘; mso-fareast-language: CS;">příčinu Vašeho problému lze objasnit pouze >počítačovou diagnostikou, proto je nutné Váš přístroj zaslat do našeho >servisního centra v Brně na níže uvedenou adresu. Děkujeme za >pochopení.

                                        <span style=„font-size: 9pt; font-family: "Arial“,„sans-serif“; mso-fareast-font-family: ‚Times New Roman‘; mso-fareast-language: CS;"> 

                                        <span style=„font-size: 9pt; font-family: "Arial“,„sans-serif“; mso-fareast-font-family: ‚Times New Roman‘; mso-fareast-language: CS;">…

                                        <span style=„font-size: 9pt; font-family: "Arial“,„sans-serif“; mso-fareast-font-family: ‚Times New Roman‘; mso-fareast-language: CS;"> 

                                        <span style=„font-size: 9pt; font-family: "Arial“,„sans-serif“; mso-fareast-font-family: ‚Times New Roman‘; mso-fareast-language: CS;">>Dobry den, posledni dobou zaznamenavam nepravidelne znacne problemy s vypadky zaznamu (viz prilozeny obrazek). Podivne je, ze soubor v hodinkach hlasi prumernou tepovou frekvenci 153, coz je pravdepodobne, zatimco po stazeni do pocitace vychazi nejakych 137, coz je nesmysl. baterkami to byt nemuze – vymenil jsem je obe. Prosim o radu, jakoz i o kontakt na nejaky servis v Praze!

                                        Ad posledni veta: nepomlouvam, vyjadruju pouze svoji nespokojenost, a to PRAVE na zaklade dostatecnych informaci/zku­senosti – veskerou korespondenci mam v mailboxu. Co se tyce my reklamace, ano, taky mi to vymenili za novej kus, ale to beru jako samozrejmost – bezvadnej za vadnej v zaruce… Zminka o Paroubkovi je na facku.

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          to co uvádíš je v naprostém souladu s tím, co jsem psal já – servis je jen v Brně, ale já jsem psal, že jako SERVISNÍ SBĚRNA poslouží Hudy – funguje to tak minimálně tak dlouho, jak mám tu t6 (3 roky, tedy 2009–3=2006)

                                          BTW nevyhrožuj něčím, na co nemáš ;-)

                                          0 0
                              • Smazaný účet  

                                já kupoval přímo u Finnsub http://www.finnsub.cz/

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  BTW dvě reklamace – hrudní pás a držák na footpod, v obou případech vyřešené k mé spokojenosti – nový kus

                                  0 0
                          • civetta  

                            20+ je slusny, tak to jo…

                            A sedi to i na anaerobni prah? mi pripada ze by melo = ze to zjistujes pres ten EPOC jakoby slozite…

                            je asi fakt ze bezet a jet maraton je rozdil – ja uz jsem zvyklej ze z kopce (vetsinou) zregeneruju, takze se da i trochu kousnout ve vyjezdu; to pri behu asi nefunguje, co? 8-)))

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              pokud je to strmější seběh, tak mě to sere víc jak výběh, v mírnym seběhu po dobrým povrchu si odpočineš…

                              ad ANP – jsem si nějak neměřil, mám jenom to co mi spočítal Suunto SW :-) a asi to sedí…

                              obecně na biku mívám výrazně nižší tepy, než při běhu, do overreaching jsem šel snad jen 2× – jednou na Pražský 50 a jednou na Trans Brdech…zato v běhu jdu skoro pokaždý :-)

                              0 0
                      • civetta  

                        jo kdyby to na me kricelo na trati behem zavodu „uber blbce, nebo ti sekne“, to bych pak bral 8-))))

                        0 0
            • cyki  

              Když si to tady čtu tak jediná otázka co mě trápí je, jestli to vůbec umí ukázat kolik je hodin :-)))

              0 0
    • tchi  

      mám T6C necelý rok, před ním jsem měl T6 starší model asi taky rok a bez problémů – nemohu přesně srovnávat s POLAREM, protože jsem žádný pořádný neměl, ale SUUNTA mi přijdou trošku univerzálnější

      0 0
    • Dlabka  

      Baterky nekupuji origo, ale energizer. V Koscomu asi za 70kč. Vydrží úplně stejně. Jak pro Polar, tak pro Suunto.

      0 0
    • Mug  

      Recenze a test je v angličtině na Cyclingnews.

      0 0
      • Rostak  

        Ahoj. Já používám T4c a taky pohoda. Předtím několik variant Sigmy. Nebyla špatná, ale u Suunto mě oslovil přenos do počítače a možnost různého zpracování a využívání. Za sebe (subjektivně) plus.

        0 0
      • civetta  

        …si prectu… protoze tohle:

        Ultimately, Training Effect became our default screen and was akin to having a coach with you on the ride, either telling us to go harder or to back off depending on the intended plan. 

        je neco co to „predtim“ neumelo (nebo jsem hloupej). Jezdils, prijels, stahnuls, a pak jsi  teprv zjistil zes to moc hnal, nebo se naopak flakal. I bych to pochopil – potrebuje to porovnat se starejma zaznamama, ale PRAVE PROTO je to imho na dve veci, jak pisu vejs…

        0 0
    • Chaingang  

      Takže definitivně bude T6,uvidím jak se osvědčí…díky všem za názory

      0 0
    • Chaingang  

      Takže asi týden používám T6…sporttester jako takový zatím pohoda,program taky.Akorát mám celkem problém s PODama.Jejich párování mi připadne celkem jako zbytečnost,ale kdyby to fungovalo,tak no problem.Kadenci se mi nepodařilo spárovat doteď,zkoušel jsem to snad dvacetkrát podle návodu a nic.Rychlost jsem nejdřív spároval na silničce,fungo­vala,potom další čidlo na biku a taky pohoda.Ale když jsem znova sednul na silničku,tak už to signál nechytlo a nepodařilo se ani spárovat.Tak nevím kde je chyba…poradí někdo z uživatelů?

      0 0
      • Smazaný účet  

        bohužel spárovaný můžeš mít jen jedno čidlo na rychlost

        já to řeším tak, že ten rychloupínák přehazuju a současně si přepíšu obvod kola v hodinkách (mám ty údaje napsaný na papírku, aby byly po ruce)

        ale většinou teda bikepod používám jen na silničce…

        s kadencí bohužel zkušenost nemám, mělo by to ale fungovat tak, že je nutný ten POD nejdřív vyzkratovat…u bi­kepodu mi to taky chvíli trvalo…

        0 0
        • Chaingang  

          Tak to mě celkem nasrali…ještěže mi udělali „výhodnej balíček“ se dvěma Bike PODy,ktery jsou mi tím pádem k ničemu.

          0 0
          • Smazaný účet  

            hehe, tak to asi nabizi kazdemu :-) me ten druhej bikepod dali taky (na vidlici), takze mam upinak + tenhle…nechavam si ho jako „zalozni“

            0 0
      • Chaingang  

        Tak po prvních problemch už mi všechno funguje jak má…ve všch Podech jsem povyměňoval baterky,asi jim to někde dlouho leželo.Spároval jsem jedno čidlo jako Bike POD a druhy jako SPD POD a mám tím pádem u každýho nastavenej jinej obvod kola.Takže za mě zatím super.

        0 0
    • Smazaný účet  

      mám dotaz/problém:

      suunto t6, kabelem připojené do PC (WinXP Pro)

      kabel se detekuje OK (je v device manageru, žádný otazníky, vykřičníky a špatné systémové logy)

      na hodinkách nápis „PC interface“

      když ale dám detekovat hodinky v Training Manageru, tak to nic nenajde :-(

      na PC se nic v konfiguraci neměnilo, neinstalovalo, používám to tak roky a doteď no problem

      nevíte někdo, čím by to mohlo být?

      0 0
    • gloom  

      Zdravím, natrefil jsem na nové t6c s plnou zárukou za 3tis a zvažuji, jestli má smysl kupovat „hodinky“, které byť jsou nové, tak přeci jen už je to nějaký pátek, co byly novinkou na trhu (snad v r.2009). Na druhou stranu zřejmě za podobnou cenu v této třídě nic lepšího neseženu. Co myslíte? Nu hlavně bych zřejmě vyřešil tachometr a hodinky jedním vrzem.

      0 0
      • Singlespeed  

        Asi bych zkusil bazar, třeba něco takového o několik úrovní výše:

        https://www.sbazar.cz/…-sporttester

        0 0
        • gloom  

          Díky za tip, mrknu se i na bazar, ale raději bych něco se zárukou. Zase nepotřebuji bambilión funkcí. Sháním stejně jen nějaký „tachometr“ a hodinky v jednom. Vodotěsnost podmínkou (plavání, šnorchlování), tepák potěší, nějaké sofistikované grafy a podobné prkotiny nepotřebuju.

          0 0
      • Smazaný účet  

        záleží co od nich chceš…t6 ti nabídne věci, které žádný současný sporttester neumí

        provoz na jednu baterku cca půl roku

        export dat do offline aplikace, nemusíš mít žádné přístupy, internet apod.

        já pravidelně už posledních asi pět let hledám funkčně uspokojivou náhradu…a furt mám t6 (od roku 2007)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.