Superior XP 969 vs Cube reactionc62 race vs Canyon Exceed CF6

33 nepřečtených
  • rn7

    Prosím o radu s výběrem 29" MTB na XC ježdění, nyní jezdím na Superior XP917

    výška 180cm váha 79kg, rozpočet 60–65k

    Nějak se v tom plácám, vybírám mezi:

    1. Superior XP 969

    https://superiorbikes.com/…ogram-chrome

    1. Cube reactionc62 race

    https://www.cube-store.cz/…ashgreynred/

    1. Canyon Exceed CF6

    https://www.canyon.com/…-6/3127.html?…

    1. Nebo snad něco jiného Scott Scale 925, Focus Raven 8.7, ORBEA ALMA M30, Cannondale F-Si 29" CRB 5, PELLS Duke Race, Kross level 12,Mondraker Chrono Carbon R, Merida big.nine 5000 .....

    Někde jsem slyšel, že rámy má Superior horší (sem tam vada a někdy problém s reklamací) Cube má lehký rám – svůj vývoj, Canyon je o něco delší a pouze přímý prodej. Prosím o radu zkušenost, doporučení.

    Díky

    Anketa: Doporučte prosím 29 XC do 65k

    0x
    0%
    0 0
    • jirkaRS  

      Dávám další tip, karbon komplet na XT s váhou 9,3kg:

      https://www.cyklonemcik.cz/…ition-karbon

      0 0
    • rn7  

      Zatím je hlasujících nejvíc pro Canyon jak s velikostí má někdo zkušenost? na stránkách Canyonu mně to při 180 cm vybírá Mko, ale kola jiných značek mně vychází L. To je ten canyon vážně tak větší? A ještě jsem se chtěl zeptat na použité vídlice Canyon má:FOX 32 Rhythm Remote

      Cube: Fox 32 Float SC

      Superior: RockShox SID

      0 0
      • Hrabex1  

        Dle geometrie budes u toho Canyonu nekde na rozmezi M a L.

        Chtelo by to vyzkouset, coz u Canyonu moc nejde.

        0 0
        • rn7  

          spíš jsem myslel, jestli má někdo vlastní zkušenost a podobného Canyona pořídil, tak jak mu sedí velikost.

          0 0
      • esmo  

        Když si na rozmezí, tak větší. Šel bych do L.

        0 0
        • rn7  

          No na rozmezí, jak se to vezme Canyon uvádí M (175–183), L (183–192).

          Já mám 180, vím nejlepší by to bylo zkusit…

          0 0
          • Bobbybike  

            Canyon jasný M, se 180 cm bych u Exceedu vůbec neuvažoval o L. Hoď si do Canyon kalkulátoru ještě inseam.

            0 0
            • rn7  

              já jsem právě uvažoval o velikosti M, i podle kalkulátoru Canyonu, ale někteří mně tady psali, že spíš L…

              0 0
              • Hrabex1  

                kup kubika v L a mas to

                0 0
              • Bobbybike  

                Canyony mají celkově vyssí standover, ty se 180 cm jsi velmi mírně za polovinou (178,5) doporučeného rozmezí 175–183, tzn. ideálně M. U Treku by ti sedla mezivelikost M/L. Mám vyzkoušeno, jezdil jsem Trek Procaliber v L, nyní Canyon Lux v L, je větší, ale sedí, mám 186 cm.

                0 0
      • Marek 2  

        Mám Exceed CF ročník 2019 a na mou výšku 181 je mi L dobré.

        0 0
        • rn7  

          Díky, za zkušenost a to jsem si myslel, že už mám ve velikosti jasno u Canyonu Mko na mých (180 cm a 86 rozkrok)

          0 0
          • popokatepetl  

            mám 183cm, po kule 89 a vozím L u canyonu. 3cm ale udělají hodně. Ale nový exceed je takový kozoidní

            0 0
    • vt  

      Do uvahy prichazeji i Procaliber a Lector (tam mozna trochu uchylna geo), ale nevim zda uz nebudes pres cenovy limit.

      Hledam neco podobnyho a Exceed ma asi nejlepsi pomer cena/vykon … otazka jak to bude s dostupnosti.

      0 0
      • Kaire  

        MMR Rakish 10 v létě měli pár kusů za 59tis. Občas bych se podíval.

        0 0
        • rn7  

          to by byla pěkná cena na to vybavení, a co zkušenosti s touhle španělskou značkou MMR?

          0 0
          • Kaire  

            Nejsem teda žádnej extra racer, porovnat můžu se Scott Scale. MMR rám je určitě tužší, hlavně zadní stavba, zase není tak lehký (u Scottu záleží na řadě), váženo nemám ale nejsem naivní. Geo dost podobná se Scale, proto sem ho i bral, ty kola se chovají prakticky stejně. Zpracování okometricky výborný, lak o řadu níž. Vedení bowdenů bez vnitřních trubiček, koncovky jsou dobře udělaný. UDH patka je za mě super plus. PF střed – spousta lidí to nechce, já s tim nemám problém.

            0 0
            • rn7  

              Díky, za názor a zkušenost taky jsem pokukoval i po Scottovi:Scale 925, jakýho máš ty?

              0 0
              • Kaire  

                Custom zánovní RC 900 pro 2018 ze známosti. Kupoval jsem to bez pohonu, brzd a kol. Podařilo se mi řachnout celkem dost rám svojí hloupostí. Chtěl sem ho zahodit, nakonec ho koupil za pár korun známej a nechal opravit. Co vím tak rám i chlap žije :). Zbytek sem rozprodal nebo dal na kolo ženě.

                Bylo to fakt parádní kolo a klidně bych do něj šel znova. Nechtěl sem ale čekat a to MMR bylo skladem. Trocha skepse byla, to ne že ne. Musím říct že zbytečně, je to dobrý kolo.

                0 0
                • rn7  

                  A teď teda jezdíš Rakkish 10? Jo právě taky mám trochu obavu co MMR umí, ale ten rám vážně vypadá skoro stejně jako o Scotta. Já zatím hledám a uvidím co na jaře bude, teď není skoro nic. Zatím jsem nejvíc nakloněnej Canyonu, ale má asi z těch třech kol nejhorší vidli:

                  Canyon má:FOX 32 Rhythm Remote

                  Cube: Fox 32 Float SC

                  Superior: RockShox SID

                  0 0
                  • Kaire  

                    Zase má lepší záplety, X1700…

                    Jo, mám tu desítku. U nás v shopu byl tehdy Sup XP979. Najezdil sem na tom asi 150km, vč. jednoho závodu a bylo to taky super kolo. Já ale nechtěl progresivnější geo a hlavně 27.2 sedlovku. Taky sem týden zkoušel nového Epica. Popravdě kdyby mi nevadila cena a čekání tak neváhám. jenže HT mám jako kolo č.2. a za to fakt nechci dávat nesmysl. Měl sem to jednoduchý, věděl sem co chci a tohle splňovalo prakticky vše. Navíc nic jiného nebylo skladem. Tvoje dilema chápu, koukal bych ale i na ostatní detaily.

                    Př.: Chci teleskop – škrtnu Cube a Supa kvůli 27.2 sedlovce. Vadí mi sloping – škrtnu Canyon. Chci progresivnější geo – škrtnu cube (možná i canyon). Nemám nikoho na servis Foxu – vezmu Supa. Někomu může vadit zámek sedlovky a vedení na Canyonu… jsou sice to blbosti, jenže blbosti které už nevyměníš.

                    0 0
                    • rn7  

                      Tak to je dobrý porovnání a zkušenost.

                      Myslíš, sklon rámový trubky u Canyonu? Jo je pravdy, že někomu nemusí vyhovovat. zámek sedlovky náhodou vypadá dobře, ale je to věc názoru. U Supa hodně lidí kritizuje rám, reklamace a tak.

                      0 0
      • rn7  

        Lector má na mně vážně moc geo rámu, Procaliber v té cen tak max 9.6 a to jsem na horší výbavě, ale je to Trek…

        0 0
        • vt  

          Lectorska geo by mne prave v praxi zajimala, teoreticky by mi to mohlo pomoct smerem dolu …ale cert vi.

          Procaliber 9.6 je IMHO cajk, akorat asi budget vidle … s novym Deore a SLX mame v rodine dobry zkusenosti.

          0 0
    • rn7  

      Tak nejvíce hlasujících se přiklonilo ke Canyonu Exceed CF6.

      Nebyl jsem rozhodnutej do kterýho kolo jít (chvilku u mně převažoval SUP, chvilku Cube) , ale nechám si nakonec poradit a chci toho v modrý barvě ve velikosti M. Dneska dopoledne už šel objednat (změny skladu na canyonu aktualizují v pondělí v 10 hod), měl jsem ho v košíku a vybíral k tomu ještě pár drobností, než jsem to naklikal, tak pak u toho kola byla hláška, že mám v košíku zboží co nejde objednat… Myslel jsem, že když už ho mám v košíku tak už bude moje, ale někdo mně asi těsně předběhnul. …tak zas někdy příště, zatím uvádí dostupnost jaro…

      0 0
    • rn7  

      Tak jsem dne objednal Canyon Exceed CF6, dodání druhá půlka dubna barva: Team Alpecin-Fenix (ta modrá)

      2 0
      • RomanF  

        Jakou jsi bral prosím velikost? Uvažuju o stejném kole a mám 182cm a rozkrok 87cm. To je skoro přesně mezi M-L. Bude M v pohodě nebo vzít L? Chci víc závodní posed. Díky.

        0 0
    • rn7  

      Já bral M, mám 180 a rozkrok 86 – 87. Co jsem měřil svoje starý kolo tak výšku sedla mám 78,5cm.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.