• paulie11

    Uvažuji o kole Superior 920. Máte někdo nějaké zkušenosti?? Díky

     
    0 0
    • kubad  

      jo máme :-)

      0 0
      • paulie11  

        super a nějaké podrobnosti by nebyly? :-)

        0 0
        • kubad  

          byly co chceš konkretně vědět?

          0 0
          • paulie11  

            můžeš doporučit nebo by bylo lepší kouknout za danou cenu (model 2009 se slevou za 27tis) po něčem jiném?

            0 0
            • walter.n  

              Já jsem nedávno také uvažoval nad Supem XP 920 (2009). Obdobě zajímavě vybavené kolo za 27 000 Kč budeš hledat těžko. Jediná otázka tady zůstala vidlice (Marzocchi 33 LO DISC) s poněkud diskutabilní pověstí – ač ne jistě vyloženě špatná – spíše časté výtky na méně citlivý chod. Dobré je počítat i s geometrií – tady delší posed (i 16.5" rám má ef. délku hor. rámové trubky 603 mm, lépe vyzkoušet). Toliko k tomuto Supu. Ale někdo jiný Ti řekne jistě více a i zasvěceněji.

              0 0
              • žirafa  

                Mam Supa920 (2008) něco přes rok. Jsem s ním naprosto spokojenej. Původní vidlice mi (po začátečním laborováním s nastavením) vyhovuje. Jinak osazení funguje parádně…hlavně chválím brzdy.....a největší plus je (v dané kategorii) super hmotnost. Na kole jsem měnil jen delší představec jinak je všechno OK. Jo asi 3 měsíce jsem hledal vyhovují posez (měřím 197). Kdyby tě zajímalo něco další tak se zeptej.

                0 0
                • walter.n  

                  Ju, díky :)

                  ale nakonec jsem vybral jiný vozík než XP 920, tedy zůstal jsem u Supa, a to díky relativně solidní nabídce na nový loňský racing team G7 (cena nižší i oproti současné oficiální u XP 930).

                  Od 920 mě neodradila ona diskutovaná vidlice, ale pro člověka se 174 cm ne zcela výhodná geometrie. Prostě buď rám 16,5 (ef. délka hor. rámové tr. 603 mm) nebo až 19". Nic mezi tím. 16,5" velikost se mi subjektivně zdála malá/nízká a na to dlouhá, 19" samozřejmě příliš kompletně. Zbytek osazení (SRAM X-9) je v této sehnatelné ceně do 30 000 Kč silně sympatický, to bez debat.

                  0 0
                  • vikicek  

                    A ona se geometrie Supů nějak měnila na rok 09? Co jsem procházel tabulky, tak jsem myslel, že ty rámy jsou geometricky shodný :-O

                    0 0
                    • walter.n  

                      Shodné? Poznámku jsem úplně nepochopil… :-)

                      Jde o to, že racing team rámy jsou oproti XP 920 i 17"/18" (celkově trošku jiné poměry), což mi přišlo přijatelnější. A náhoda dala věci do kupy.

                      0 0
                      • vikicek  

                        Jo takhle ! Sorry, nevěděl jsem že racing team se dělaj i v něčem jinym než zmiňovaných 16,5 a 19.

                        0 0
    • kuca  

      Koupil jsem a jsem zklamany…ta vidlice je hur nez mizerna. Uz bych do toho nesel :-(

      0 0
      • yoggi  

        teraz budes v kazdej teme plakat ze ta vidlica je nic moc, co si cakal ved si si to mal vyskusat a aj tu na fore bolo x-krat pisane ze ta vidlica nic moc. jednoducho som aj pisal ze ked uz tak treba pridat na xp 930 ktora je uz v pohode alebo na xp 920 vymenit vidlicu a spravit s toho funkcny stroj ale na druhu stranu za tie peniaze je ta 920 super vybavou okrem vidlice nuz ale nemoze byt vsetko super :)

        0 0
        • kuca  

          Ne, budu plakat jenom tam, kde chce nekdo neco vedet o XP 920…aby vedel taky. Rika se tomu sdileni zkusenosti. 

          0 0
      • nnoe  

        Vidlice přeci nedělá celý kolo, ne? Myslím, že zbytek je za ty peníze velmi slušný…:-)

        0 0
        • kuca  

          Ja souhlasim, ze zbytek je slusny. Ale kdyz si sectes 30 litru za kolo a 10 litru za jinou, fungujici vidlu, tak ses hned nekde jinde a za 40 tisic uz si koupis celkove lepsi stroj a nemusis se zabyvat nakou vymenou atd.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.