• rockdestroyer

  Zdravím všechny

  Chci se zeptat jestli někdo neznáte nějaké traili po Šumavě např když jsem koukal přes satelit na jezerní horu tak jsem viděl dost krásnou cestu tak se ptám jestli někdo neznáte něco podobného ?

  Děkuji za rady

  • Singlespeed  

   Jezerní hora leží v Národní přírodní rezervaci Černé a Čertovo jezero (vůbec nejvyšší stupeň ochrany), takže pohyb na kole mimo veřejné silnice a oficiální cyklotrasy je zákonem zakázán.

  • novas752  

   V hlavní části Šumavy je národní park, tam si moc nezajezdíš.

   v podhůří a okolí Šumavy se jezdit dá, např. Javornické Okruhy.

   Na Satelit se vykašli, koukej přes Strava Heatmapu.

   • MirosPikos  

    Přesně tak, v NP si moc nezajezdíš. Na kole určitě ne, ale s patřičnou polobozí legitkou si zajezdíš dobře v offroadu, 4kole nebo traktorem :)

    Na Šumavě už jsem dlouho nebyl. Kašperský Hory a okolí mi to plně vynahrazuje.

  • nzg  

   Lepsi jezdeni nez v turisticky zamorenem NP Sumava je v podhuri, treba oblast mezi Susici a Kasperskyma Horama, viz. jiz zminovane Javornicke okruhy nebo pro zkusenejsi luxusni trasy susickeho enduro x race.

   • Singlespeed  

    Myslím, že myslí hřeben mimo NP. Kdyby nastoupil v Neurittsteigu směrem na Lomničky a pokračoval přes Ostrý, Velký Kokrháč na Svaroh po pohraničním chodníčku a vyhnul se NPR Jezerní hora (sjel by zpět do NSR na hlavní cestu) mohla by to být superbajkovačka a nepotkal by ani nohu. Jen nevím, jak je chodník zarostlý, byl jsem tam cca před 10 lety.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse