SRAM S2210, BB30 - 39/26 - vymena maleho prevodniku za mensi

28 nepřečtených
  • kralovek

    Zadar.

    Nevite nekdo prosim vas jestli se ten 26 zubovy prevodnik da vymenit za 24 (ev 22) zubu?

    Diky

    0 0
    • ClAyD  

      Dá:)

      0 0
    • Bysto  

      za 24 to asi pôjde, 22 už asi nie, to by tam bol príliš veľký skok

      0 0
      • kralovek  

        I to je dobra zprava. dik :o)

        Videl jsem ze Jekyl ma tyto kliky na 38/24, tak snad to bude ok.

        0 0
        • blisterexist  

          ja vozim 38/25, ideál

          0 0
        • Bysto  

          ja som prehodil teraz 22 za 24, druhý mám 36 a už to je dosť skok a sem tam sa tomu nechce

          ale vo všeobecnosti by to rozdiel 14 zubov malo pobrať, viac už radšej nie

          0 0
      • kralovek  

        Tak se bojim ze 22 se oravdu neda. Ne kvuli tomu skoku, ale kvuli rozteci upevnovacich sroubu.

        Meril jsem roztec upevnovacich sroubu na tom dvou plackovym SRAM S2210 (1. fotka) – 56 mm a na triplackovym Shimano XT – 45 mm.

        To me docela sere, pac s tou 26 je ten prevod dost tezkej.

        Zivim aspon nadeji ze se tam bude vejit ten 24.

        Letosni Jekyll ma na S2210 prevodniky 38/24.

        http://www.cannondale.com/…kyll-2–21342

        Scalpel 39/26

        http://www.cannondale.com/…29er-2–21402

        0 0
        • ememem1  

          keby aj hej tak je otazne ci by to pobrala prehadzovacka, mam docela obavu ze aj ne. navyse by ta asi drblo lebo uz 24 co som skusal a ktora urcite pojde zohnat tak ju treba dorovnavat minimalne cez dva a casto aj cez tri prevody na kazete. proste ak nie si megachrt alebo nebyvas v pardubiciach tak navrat k 3*10 s pripadnou bezproblemovou vymenou 24 za 22 je z mojho pohladu najlepsim riesenim. :-)

          0 0
    • se-se  

      mám vyzkoušeno 22/38/48 a jde to

      0 0
    • couffy  

      http://www.gebhardt.cz/…tualita.aspx?… Tohle ti možná pomůže

      0 0
      • kralovek  

        tak to pomohlo, dik

        je tam uvedeno ze nejmensi prevodnik na rozteci 80 je 26T.

        no nic … budu muset vic trenovat :o)

        0 0
        • camlost  

          taky jsem zvolil tuhle cestu.

          včera jsem si byl projet trať Přes tři vrchy Vysočiny a dal jsem všechno, co na 3×9 převodech. zvyknul jsem si docela rychle, za cca 2 měsíce.

          0 0
          • ememem1  

            tak chod skusit do alp a uvidis :-).

            ako vazne, doma sa to este da, v poriadnych kopcoch nemas sancu, rozdiel medzi 26/36 a klasickych 22/34 je brutalny, rozhodne bych to nezovseobecnoval „ze zvyknut sa da“.

            0 0
            • MlokCZ  

              Tak zvyknout si někdo může, třeba zvyknout si některé kopce tlačit, které předtím vyjel :-)

              0 0
            • camlost  

              34 zubů vzadu jsem nevozil, rozdíl mezi 22/32 a 26/36 je 5%.

              pokud mi dojdou převody, tak se půjde pěšky. stejně jako na 3×9. :-)

              0 0
              • ememem1  

                akurat o nieco skor cca o jeden najlahsi prevod o ktroy si prisiel, ja tvrdim ze aj na tazsich pretekoch kde su strmsie stupania ako apr na salzke je to znacny handicap. schvlane som to takto testoval ze som jazdil zamerne najlahsi 22/30 bolo to uplne o nicom. ale samozrejme pokial si s tym spokojny resp. si namakany tak je vsetko ok. ja si to pri svojej vykonnosti ani neviem predstavit.

                0 0
        • alex44  

          Tak letos nabízejí kliky i s 24 zuby, tak by mě zajímalo, jak to udělali. Nevíte jaké mají rozteče nové dvoupřevodníkové XT kliky?

          0 0
    • kralovek  

      Tak kolo je uz docela zajety a tak muzu konstatovat.

      a konstatuju ze vyjet se s tim da vsechno … tedy … vsechno co jsem vyjel doted.

      ale … jo jo, je tu jedno docela dulezity ale …

      ale do doby nez dojde „benzin“, nohy ztezknou, a mozek se prepne do modu sebezachovy. Tady by se tech 22z ******** hodilo.

      Vicemene jsem rozhodnuty koupit nove kliky. X0 nebo X9.

      Ted akorat resim: Nebudu moc hybnout presmykacem, pac ten je prisroubovany v cepu (scalpel 29).

      Tj retez se snizi … podle mych vypoctu o 8mm. Musim jeste promerit jestli bude drhnout o spodek presmykace nebo nebude.

      0 0
      • JakeF  

        Co budeš dělat s těma S2210? :)

        0 0
        • kralovek  

          budu je vozit v batohu jako rezervni kdyby se mi treba po ceste ulomil zub ;)

          0 0
          • JakeF  

            Tak je moc neodři a až ti budou připadat jako zbytečná zátěž, tak se mi ozvi :D.

            0 0
            • kralovek  

              ok ok :)

              Nejprv musim koupit novy kliky

              pak je namontovat

              a kdyz to bude fungovat (s tim presmykacem) tak se tech starych zbavim.

              0 0
    • kralovek  

      tak dneska jsem se dozvedel, ze staci vymenit jen tu hvezdici … ten kriz na ktery se pripevnuji prevodniky … nevim jak to nazvat.

      To me nenapadlo ze to je vymenitelny.

      Zjistej mi co a jak a daji mi vedet :o)

      Uz jste to nekdo nekdy resil?

      0 0
    • PetrNuhl  

      Ahoj všem ,chtěl jsem se zeptat ,kde seženu 24 z převodník na kliky SRAM X-5 GXP ,hledám a nemůžu najít rozteč 56 mm ,nemůžete mi dát nějaký tip .Děkuji PetrNuhl

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.