• Florenc

  Na kole mám press-fit střed ø41×86mm se složením BB86

  Chtěl bych koupit nové kliky kvůli délce 180mm , které však origo pasují na střed délky 92mm.

  Poradíte, jak kliky a můj střed spasovat?

  Dá se třeba i použít tato sada ke klikám?

  Nebo musím koupit celé nové složení BB92 a k miskám podložky, jaké?

  Díky!

  0 0
  • kubad  

   BB86 je silniční rozměr

   BB92 bajkový – klky mají delší osu a jinou řetězovou linku (nemusí) nejdřív napiš jaké kliky na jaký rám, pak se možná dá poradit

   0 0
   • kubad  

    ještě upřesním

    kliky cos dal odkaz jsou MTB s řetězovou linkou – 52 mm vypodložkovat to můžeš, ale pravděpodobně bude špatná řetězová linka a nepoužitelné nejlehčí převody

    0 0
    • Florenc  

     Tak…podkládat press-fit misky asi spíše jen opatrně, protože se tím zmenšuje ložná plocha misky/zális a mohl by na středu hrozit vakl.

     V Shimano návodech jsem našel, že pod pravou misku existuje 2,5mm podložka Y1GS14000 (nedostupná). Řeším ale mezeru 4,5÷5,0mm, takže podložky z té sady na 24mm osu jsou nutnost. Pravé ložisko bude více zatěžované, ale co se dá dělat.

     Koupil jsem adaptér pavouka na 104BCD, tak linku můžu ladit. Stavím 11s ovál 46×11–46. Linku převodníku můžu naměřit od spodní rámové trubky, nebo je potřeba to měřit nějak složitěji?

     Našel jsem různá info, že převodník lícovat na linku nebo 1,0÷2,0mm ven k menším pastorkům?

     0 0
     • duk  

      Pressfit nepodkladat, ty podlozky na osu to resi, rozdil v delce osy je tusim 5mm takze by to melo byt jestli se nepletu 2,5mm na kazdou stranu, pokud si pohrajes s retezovou linkou volbou prevodniku a nevadi ti vetsi Q faktor mtb klik, nemel by to byt funkcne problem, osazeni pro misku na ose je realne sirsi, takze tam by 2,5mm tak nemelo hrat roli.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.