• MarekF

    Dobrý den. Rozhodl jsem si rozebrat vidlici s tím, že odstraním elastomer, zkusím, jak to chodí, třeba mi to pomůže. Jelikož jsem předtím nestudoval, kde to je a co to je a během rozdělávky jsem byl mimo internet, šel jsem do toho na vlastní pěst. Místo elastomeru jsem ale vyndal cosik uplně něco jiného. Tady přikládám plánek, ale pouze ve 29" verzi, 26" nemůžu najít, nicméně vnitřnosti vypadají stejně: http://srsuntour-files.dbap.de/…DS-LO-29.pdf . Dle všeho je elastomer ta černá tyčinka číslo 11. Odpovídá to i reálu, uvnitř té pružiny bylo cosik ohebného měkkého. místo toho jsem ale vyndal plastové kolečko číslo 6 (mají ho tam 2× nakreslené, já tam mám pouze jedno, asi rozdíl 26 vs 29. Jestli to chápu dobře, tak ta malá pružinka (8) je negativka, která pomáhá vidlici do zdvihu?. Tím, že jsem odstranil tu blbůstku jsem zmenšil tlak pružinky, pokud jsem to pochopil. No, po složení vidlice jsem byl hodně překvapen zdivhem 120mm místo původních 100mm! Samozřejmě jsem to jel hned otestovat a žehlí srovnatelně, možná i líp než epicon. Navíc využívá více zdvihu, před úpravou 8/10cm, teď 11/12cm. Prostě samé změny k lepšímu, navíc jsem ušetřil 1 gram! :D Ne, ale vážně, je mi jasné, že tato úrava je proti záruce a snižuje životnost vidlice, zvyšuje se náchylnost na vakl (navíc mám 160mm kotouč a brzy sh m595) atd atd. Nicméně přežila jeden den strávený na Rychlebských stezkách a další den trénování otočky na předním a nevypadá, že by umírala. Dokáže mi někdo s odhadem říct, nakolik je tato úprava nebezpečná nebo tak? Měl už tuto úpravu někdo? Jinak při mých 70kg mám sag 2–2,5cm, což je optimální. Snad jediné negativum, které se projevilo hned, teda pouze zesílilo, a to, že když se odrážím od přední, dělá to takové škaredé zvuky jak staré křeslo. Možná jen mlácení pružiny do noh, možná něco víc. Pomáhá, když to promáznu silikonem, ale jen na chvíli. Tak to je vše k mé vidlici. Jen využiju mého topicu a hned budu OT :D V rychlebech jsem škrtl převodníkem o kámen a čtyři zuby to schytaly. Tři jsou zbroušené o 1–1,5mm max, ale jeden se ohl a musel jsem ho upilovat, je tam teda tak 3–4mm (asi tak poloviční, než ostatní) vysoký pahýl. Může to nějak dlouhodobě poškodit řetěz, nebo je to jen prkotina? Díky moc za odpovědi, především o té vidlici.

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.