• FV

    Ahoj,

    Carve má být nová kategorie pro 29" a pan prodavač ve Spešlu jí velice chválil – prý to bude hit. Uvidíme. Rockhopper každopádně zůstane jen pro „nižší třídu“. Když tak ale koukám na ty komponenty Carve comp, říkám si, zda není lepší koupit ještě nějakého Rockhoppera 2011?! Nejsem žádný ,,cyklo borec" ni odborník, ale rád bych kolo, které mi dlouho vydrží.

    (179cm, 69kg; Krkonoše, Brdy, stezky sem tam nějaký amatérský závod, …)

    Pro srovnání:

    • Rockhopper Pro 29 2011 tu
    • Rockhopper Comp 29 Int 2011 zde
    • Carve Comp 29 2012 zde

    Verze Carve Expert už je nad mé finanční možnosti a čekat rok na slevu se mi asi nechce. Díky za vaše názory!

    0 0
    • martin_bakov  

      ani jedno z tech 3 kol se mi barevne a tvarove nezalibilo

      0 0
    • Hodo65  

      Ten Carve Comp je za ty peníze docela dost bídně osazenej …

      0 0
      • vsn  

        nesmíš koukat jen na přehazovačku a kliky…

        0 0
        • FV  

          A co ta nová vidlice (RockShox XC32 TK SA 29 SL) v porovnání s RockShox Recon Silver SL 29? Prý to má být základní model. Máte někdo představu, jak moc velký průšvih/úspěch to může být?

          Prakticky cokoliv není případně problém ještě na krámu vyměnit ale ,,seřízlá" vidlice? Kdo by mi pak tu ,,blbou" koupil? Do toho bych nešel (%

          0 0
        • Vilém  

          Tak schvalne, co je na nem dobry, za ty prachy?

          0 0
          • Martin  

            imho nic…

            0 0
            • FV  

              A co rám Carve samostatně? Stál by za pozornost, nebo ani ten nezaujal? Dále viz můj dnešní příspěvek níže (;

              0 0
          • FV  

            Doporučená cena má být tuším lehce přes 25000Kč, ale i tak se mi to zdá drahý ):

            0 0
        • Hodo65  

          No tak v tom případě je asi dobrej jen rám, protože co jsem narychlo zjišťoval, tak ta nová vidle je s vysokou pravděpodobností pružinová. A pružinovka na kole za téměř 30 tisíc? U tohohle kola zaplatíš jen za značku minimálně třetinu ceny, pokud ti to nevadí, užij si to ;-).

          Podívej se pro zajímavost, co se dá pořídit za cca 22 tisíc – je to sice „jen“ Author, ale vidlice a výbava je naprosto někde jinde …

          0 0
          • FV  

            A co v tom případě ty mé další varianty?

            • Rockhopper Pro 29 2011
            • Rockhopper Comp 29 Int 2011

            Za takovéhle prachy (viz odkazy hore) už mi připadá poměr cena/výkon ucházející.

            Authora neodsuzuji, ale vycházel jsem z toho, že 29" geometrii by Spešl (či GF) mohl mít již lépe zvládnutou. Subjektivně mi na první posezení sedla.

            0 0
    • petrun  

      Kolo za 30 s Aliviem a XCM ? To nejsou výrobci kol ale obyčejné, sprosté kurvy! Za takové osazení zaslouží pár facek a ne 30 litrů. Koukni na RB, za 30 dostaneš víc.

      0 0
      • Martin  

        platíš prémiovou značku :) a to se vyplatí

        0 0
    • Gronholm  

      Jasná volba je Rockhopper Pro.

      0 0
      • FV  

        A je oproti Rockhopperu Comp 29 Int o tolik výrazně lepší? Když srovnávám ty komponenty, přijde mi to skoro to samé…

        Jak jsem psal, nejsem žádnej odborník a kolo není má prioritní sportovní aktivita – ,,jen" bych rád takové, které mi dlouho vydrží (viz hore, 179cm, 69kg; Krkonoše, Brdy, stezky sem tam nějaký amatérský závod, …).

        0 0
    • McBlacky  

      výbava Carve je fakt šrot. Ne že by RHopper by o tolik lepší, ale co je moc to je moc

      0 0
      • FV  

        Prý bude mít supr geometrii, tak nevím ((: Ale za ty prachy se mi tento základní model zdá také drahý.

        Zde ještě pro zajímavost vybavenější a dražší verze:

        0 0
        • Hodo65  

          Předražený jako bejk (počítám tak o 25 – 30% oproti jiným značkám), jestli nebazíruješ zrovna na tom, že chceš Specialized za každou cenu (doslova), zkus se mrknout třeba na Felt Nine Race – stojí do 30ti, velikost bys asi ještě sehnal a minimálně vidlice je na něm o třídu lepší, než na tom Carve Pro 29 skoro za 40 tis. Zkus se mrknout na ohlasy na tohle kolo tady na fóru, myslím, že nic zásadně negativního jsem si nevšiml.

          Nebo bych zkusil RB, za něco přes 30 tis. dostaneš verzi Team – ohlasy na RB jsou tu takřka výhradně pozitivní.

          0 0
          • FV  

            Ahoj,

            díky za tip, obé je hezké (: Já vycházel z toho, že Specialized či GF dělají 29" již dlouho a z mého laického pohledu tedy pořádně. Ty geometrie mi na první posez sedly.

            Na druhou stranu, jiné srovnání nemám a nutno dodat, že to posezení nebylo v terénu.

            Došlo ovšem k situaci, kdy Rockhoppery letošní už prakticky nejsou (potřebuji 19ku rám) a nová řada Carve mě moc neuchvátila, přestože má mít údajně skvělou geometrii.

            Asi však upustím od zběsilé (riskantní) koupě hned teď, budu pořádně zkoušet, číst, sledovat a ono se to nějak do příštího roku vyvrbí (:

            Na Spešlu v zásadě netrvám, jde mi jen o to získat slušnou geometrii rámu a vzduch/olej vidlici no a zbytek už se nějak pořeší časem. Klidně bych i stavěl, ale prý se to v této kategorii nevyplatí? Nevím, nemám zkušenosti. Kolo mám rád, hodlám se mu věnovat více, ale mám i spoustu jiných aktivit, takže do toho nechci dávat ,,tolik" pěněz. Už 30000Kč se mi jeví jako moc.

            Jakkoli mě tedy třeba láka rám na míru či full, je to pro mě asi zbytečnost. I když, nikdy neříkej nikdy (%

            0 0
          • achilles  

            také sháním 29", máš zkušenosti s tím Feltem? Zamlouvá se mi… díky

            0 0
    • FV  

      Zdravím,

      Tak Specialized už na svých českých stránkách odkryl rok 2012. Obecně řečeno, přijde mi, jako by chtěl více peněz za méně muziky. Ale nijak extra to nesleduji, je to jen takový pocit …

      Co říkáte na parametry toho nového rámu Carve ?spid=62244&s­cid=1100&scna­me=Horsk%C3%A1+ko­la" ? Stěvěli byste raději na SJ HT 29er 2011 (například zde), nebo na Carve 2012? A nebo SJ HT 29er 2012 ? Ta cena je tam předpokládám špatně, má být snad 14990Kč.., což už je docela moc, možná (%

      Když odhlédnu od toho nejdůležitějšího, jak rám sedne (zatím asi Carve nikdo nezkoušel ;), co říkáte na kónickou hlavu? Přijde vám rám Carve zajímavější než Rockhopperry 2010 či 2011? Oceníte možnost upevnit nosič rovnou bez adaptérů? Nebo raději prohnutou horní rámovou tyč, sedlovku v ceně rámu a ještě o píď kratší zadní stavbu? A co cena, přijde vám adekvátní? a,a,a…

      Je mi jasné, že praxe je praxe – až bude srovnání, těším se. Do té doby se budu utěšovat teorií a snovými úvahami na téma coby-kdyby, rozjede-li se nějaká diskuse(;

      Díky, hezké babí léto přeji!

      0 0
      • FV  

        Pardon, ještě jednou odkaz na nový rám Carve

        0 0
      • FV  

        Nikdo nic? No jo, asi je ještě brzy i na teoretické úvahy. A nebo mě mělo trknout, že když už nějaký rám, tak jedině ten ,,vítězný" – viz Jarda Kulhavý (;

        Všechna čest jeho výkonům, krásně se na to kouká! Já zůstanu ovšem v rovině spokojeného amatéra, tedy až někdo budete mít poznámku, na čem a proč podle vás stavět v ,,mé kategorii", rád si počtu.

        Díky, hezký večer, hezké září.

        0 0
    • hctr  

      Ja jsem na tom jel a neni fakt o co stat.

      0 0
      • FV  

        Na novém Carve? Proč není o co stát? Nesedla geometrie? Nemastné, neslané? A s čím srovnáváš? Co zkušenosti s Rockhoppery či SJ?

        0 0
    • Sumpicek  

      Ja bych asi trochu prilatil a sel do tohoto.

      http://www.bradsky.cz/…-p-4493.html

      0 0
      • FV  

        V tomto případě bych dokonce ušetřil oproti SJ či dražšímu Carve(;

        O GF jsem uvažoval, ale asi bych také stavěl, neb si tu výbavu představuji trochu jinak, ne6 je na XCal. Za týden budu tento rám zkoušet pořádně. Když mi sedne, budu na vážkách. A ještě chci zkoušet Scott 29 scale, abych se vyjádřil zcela(;

        0 0
        • TurboLama  

          Já jsem před pár týdny vyměnil prasklý rám GF Cobia 2010 za Stumpjumper HT 29er 2011 – geometrie je dost odlišná, pocit z jízdy taky, ale zatím je moc brzo na to hodnotit jestli je to lepší nebo horší. Model 2012 vypadá až na barvy a kónickou hlavovku úplně stejně – myslím že nemá cenu si připlácet.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.