Sobota 17.9.2011 - Brdy/Karlstejn

86 nepřečtených
  • fousac

    Práci čest a rukám klid… ;)

    Měl by někdo zájem o sobotní vyjížku pohodovým turisticým tempem (hlavně do kopců) cca po trase:

    sraz pod baraňďákem v +/- 10:00h – Zbra- Cukrák – červená TZ – sváča U Paviána – Liteň – Karlštejn – Karlický – Vonoklasy – Babka – Staňkovka – a z5 Praha…

    světla s sebou, čistě pro případ, počasí věští suprový,

    vhodné i pro šneky a začátečníky, obtížnost max. 4 z 10, místy do kopce… ;)

    Anketa: Účastním se

    0x
    0%
    4x
    80%
    1x
    20%
    0 0
    • Medunka  

      ses nějak rozjel,

      v pondělí sem vás viděla v Klánovicích u nádraží

      0 0
      • fousac  

        te buch… no nejak se zacit musi… ;)

        v pondeli v kolik? jestli to bylo kolem pulnoci, tak to se tam potacel nekdo uplne jinej nez my… 0:-)

        0 0
    • Smazaný účet  

      esli mi z eshopu přijdou boty a budou použitelný, tak bych i jel :-)

      0 0
      • mpdu  

        Jsi si jistý, že pod pojmem pohodové turistické tempo si představuješ to samé co zakladatel?!? :-)

        0 0
      • fousac  

        bud drsnej a pojed bez bot… na naslapech… ;)

        0 0
        • Zlatka  

          No to jsem mohla tušit, že je to jen pro speciálně cvičené drsňáky a tak se radši distancuji.

          0 0
          • fousac  

            nooo samo že klidně pojed, vyděl svoje oblíbené tempo tak čtyřma a bude to pasovat… ;)

            0 0
            • Zlatka  

              Své tempo podřizuji okolnostem o tom to fakt není, spíše o tom, že mám malý dloužek.

              0 0
              • fousac  

                a kolegni Andy vezmes taky? teda esli jedes.. ;)

                dystak ti muzu kamaradsky pucit nejaky vhodnejsi plaste, nekde se mi vali Schwalbe space.. :D

                0 0
                • Zlatka  

                  Ája, no nevim, musim se optat.. Možná. Vhodnější pláště co mi nabízíš jsou jistě fajn, ale nedělej si žádnou škodu.

                  0 0
        • Smazaný účet  

          no, boty budou až v pondělí :-(

          tak když se ve mě hne svědomí, tak bych do SPD nacvaknul takový ty plastový nesmysle a jel bych ve cvičkách :-)

          0 0
          • fousac  

            Tyhle pedaly se mi tu vali… klidne venuju.. i kdyz jim asi lehce smajdaj osicky… ;)

            0 0
            • Smazaný účet  

              vidim to nakonec spíš na silnici – páč v neděli má pršet…a silniční tretry mám OK :-)

              bych se na těch platformách stejně asi někde zabil, dyk jsem na tom nestál asi 12 let :-)

              0 0
      • fousac  

        aby nedoslo k nedorozumeni…

        poklidne turisticke tempo vypada spis nejak takhle a ne neoficialni chrti dostihy jak si spousta mistnich predstavuje… ;)

        0 0
        • mpdu  

          Při výjezdu +/- v 10:00 si na tuto trať brát ssebou světlo mi přišlo maličko podezřelé. Tohle tvé upozornění však vše vysvětluje a spíš bych doporučil vzít si je povině:-)

          0 0
          • fousac  

            nooo tak hrozny to se mnou nebude… ;)

            tohle byl vylet s manzelkou co na kole teprva zacina, to se musi vofafrne, plizime se radostne a s usmevem…

            0 0
            • mpdu  

              Tak to jo. Obě trasy, plánovanou i ukázkovou, znám nazpaměť, tak mě to maličko zarazilo :-)

              0 0
              • fousac  

                jestli to tam v tech koncinach kolem labe znas, tak pripadne posli tipy na nejaky zajimavy stezky… abych mel kde vencit manzelku… ;) prosim smutne koukam.. dik…

                0 0
                • mpdu  

                  Tak na venčení manželky trasy nemám :-) To polabí znám, protože jedni známí bydlí ve Dřísech, jiní v Brandýse a další těsně vedle Brandýsa a buď tam někde pojezdím v okolí, nebo vyjíždím z Prahy (Michle) a dojedu tam někam a zpět, když jedu jen tréninkový švih 50–70 km po silnici. Terény, nebo cyklostezky tam nejezdím vůbec. Využívám tuto oblast jen na ty tréninkové rovinatější švihy v tempu. Když terén, tak to je většinou ten směr vašeho sobotního výletu, kde je to pěkné a je to i nahoru dolu. Takže v tom polabí je určitě spousta tras na venčené manželky, ale já je nejezdím a vůbec je neznám :-(

                  0 0
        • Lenka.05  

          To bych snad ušlapala i já :)

          0 0
    • Barberry.pha  

      Zdravim, chtel jsem se zeptat kolik ten okruh asi bude merit, bydlim v Hostivari, takze na Zbraslav bych to uz nejaky kilometr mel, zatim mam max 65km za den, takze abych vedel jestli bych to zvladl ;)

      0 0
      • fousac  

        mam takovej pocit, ze to delalo cca 65km ze zbraslavi do radotina (no uz je to par let co sem tam byl naposledy)… plus neco z prahy a do prahy…

        ale je tam aspon ta vyhoda, ze kdykoliv to cloveka prestane bavit, tak je to dycky kousek z kopce na cyklotrasu podel berounky, pripadne i na vlak…

        0 0
        • Barberry.pha  

          Takze to bych mel kolem 100km … Fiha … To abych si zaridil odvoz z Radotina :) uvidim jak mi to vyjde casove, zatim jsem letos jezdil pouze Pha po cyklostezkach, prumerne kolem 50–60km na vyjizdku, takze nemam s delsimi trasami moc zkusenosti.

          0 0
      • fousac  

        p.s. jasne ze to zvladnes… ;)

        0 0
      • mpdu  

        No jak píši nahoře, znám tu trasu nazpaměť. Od BaranĎáku zpátky k němu to budete mít hrubým odhadem za cca 75 km. Záleží kudy přesně Vás fousac veme. Ale jestli terenem, tak je tam několik parádních technickejch stoupáků, který daj docela zabrat. Například Cukrák, Černolický skály, z Karlštejna nahoru a pak do Vonoklas. Na jaře to s námi jel jeden nerozježděnej a z Radotína se pak opravdu nechal odvézt, protože už mu nemotaly nohy :-) Jestli máš zatím letos denní max 50–60 po Pražských cyklostezkách, tak tohle ujedeš, ale bude to pravděpodobně maličko větší záhul, než na co jsi zvyklý. Ze Zábehlic na Baranďák to máš tak cca 14/15 km. Je to přes Nusle a Výtoň úplná rovinka, ale zas to dá tam a zpět 30 navíc jen to fikne :-) Ale vejlet je to parádní, tak držím palce ať se to vydaří!

        0 0
        • Barberry.pha  

          Diky za celkovy infot ;) no zalezi kudy je cesta naplanovana, kolo me chytlo letos najare a nejakych 1500km jsem uz asi najel, bohuzel neznam v Praze zadne cesty mimo cyklostezky, takze s terenem mam letos jenom jednu zkusenost :( ale doufam ze se to casem zmeni a diky foru se taky nekam posunu ;) tady je nekolik mych vyjezdu

          http://www.runtastic.com/…ions/4775043

          http://www.runtastic.com/…ions/3770238

          Tu druhou v tech Jesenikach jsem si max uzil ;)

          0 0
          • mpdu  

            Mno tak v Praze zas tak moc terénů není, ale těsně za Prahou, nebo na jejím kraji, už jo. Třebas od tebe ze Záběhlic se dá parádně kolem Hostivařské přehrady až na konec, pak přes Petrovice, Uhříněves, Kolovraty a Říčany (celé terénem) a pak dál a dál z Říčan lesama. Nebo ten směr, který pojedete v sobotu. Tam se dá vyjet před Zbraslaví na Točnou a pojíždět terény někudy tam. Hlavně se toho nebát a terény hledat – turistické značky tě vždycky nějak dovedou a na kraji Prahy se prostě nedá ztratit :-) Nebo se svézt s někým, kdo trasy zná.

            My jednou vyjeli na tu Vaší sobotní trasu v obráceném gardu. Čili do Černošic, odtud po modré nahoru a přes Vonoklasy na Karlštejn. Tam jsme se však rozhodli, že zkusíme něco nového a jeli jsme po červené směr Svatý Ján pod skalou. Nádherné terénní singly s parádnímy sjezdy i náročnými výjezdy. Kolem Svatýho Jána pak do Berouna, odtud nahoru tuším po modré a zelené takovým obloukem do Loděnice a z ní pak do Černošic a pak domu. Od toho Baranďáku to bylo tuším lehounce nad kilo a nastoupáno asi 1400m. Náročný, ale parádní a hlavně kolem toho Svatýho Jána je fakt přenádherná příroda a v některých pasážích se tam musí i kolo přenášet přes skály :-)

            0 0
            • Barberry.pha  

              To ksem tak nejak zjistil vcera ze se da jezdit i v lese v Praze a okoli ;) jenom to chtelo nabrat odvahu a sjet s cyklostezky ;) no sjem tedka bez urazoveho pojisteni a zacina mi az 20.9. Tak se nechci do neceho velkeho moc poustet :) nahoda je blbec.

              Ale diky za tip, zacnu koukat i po turistickych znackach a asi neco objevim, ikdyz jet s nekym kdo vi ze jsem v terenu zacatecnik a poradi primo v terenu by bylo lepsi.

              0 0
              • mpdu  

                No tak to tě za chvíli cyklostezky přestanou bavit :-)

                Tu trasu nemám. Nevlastním zařízení, které by mi trasu zaznamenalo a mám jí jen v hlavě. Zkusil jsem to nějak přibližně naklikat v gůgle tady: http://maps.google.cz/maps/ms…

                Z kraje Říčan je pak dlouhá čára na druhej kraj k rybníku Jureček. To si musíš najít cestu někudy přes město a pak už se v lesích fantazie nekladou. My třebas jednou dojeli až do vesnice Hradec k rybínku Propast. Pěkné, lesem z Říčan po zelené. No prostě tam už se dá vybírat hodně. Zpáteční cestu už si určitě nějakou najdeš :-)

                0 0
            • Barberry.pha  

              A nemas nekde tu trasu hostivar-petrovice-kolowraty-ricany a dale?

              0 0
              • fousac  

                si pribal mapu a u rizku v halounech ti muzu par tipu navrhnout…

                0 0
                • Barberry.pha  

                  Na sobotu jsem uz nejaky vyjizdky v planu mel, bud z s hostivare do Jiloveho a zpet a nebo Prokopsky udoli a tam bych se rozhodl kam dal.

                  Tu vasi trasu asi az pristi rok az si budu vice jistejsi, nebo bych si dal nejakou zkracenou a nejel ji celou a nekde bych to otocil abych se dostal na nejakych 70km a byl doma ;)

                  A jak koukam jak dneska po ranu uz cerstvo tak vyrazet v devet s domu asi bych byl pekne zmrzly :D kdyz vim ze pres den bude teplo a navleky jsem si letos neporizoval :(

                  0 0
                  • fousac  

                    cestou se da kdykoliv odpadnout a v klidu se vratit podel berounky ku praze… ;)

                    a „rani“ sjeti pod barandak by imho stacila nejaka ultralight vetrovka, zas takova zima uz snad nebude…

                    eventualne soupnout start o kousek pozdejc…

                    0 0
            • McBlacky  

              ty skály kolem bubovických vodopádů jdou objet od Kubrechtovy chaty se dáš místo po červené doprava malou pěšinkou k chatám ve svahu a pak podle lesa po poli a cesta tě navede zpět na červenou už nad vodopády. Jinak všechny TZ v okolí Jána jezdit jdou, snad mimo schodů po červené na vyhlídku směrem nahoru. Některý jsou ale hodně do kopce to jo

              0 0
              • mpdu  

                No ale o ty skály je škoda přijít, je to tam nádherný!

                0 0
        • fousac  

          nejel si tam ted nekdy v posledni dobe? jestli je prujezdna zelena TZ pres golf na karlstejne… dik..

          0 0
          • mpdu  

            Hele tak to ti bohužel nepovim. My vždy dojeli tu tvou trasu přes Brdy do Haloun, odtud pár km silniční přejezd přes Liteň do Karlštejna a z něj pak nahoru (tuším červená TZ). Tu zelenou přes golf tedy úplně vynecháváme. Ale když jsem tam jel s kámoškou na jaře švih po silnici, tak jsme jeli z Karlštejna směr Liteň kolem golfu a ještě dole pod Golfem mi tam ukazovala kudy se jezdívalo nahoru terénem, než to tam zabrali golfem a že teď už to nejde, tak to objíždí po té silnici. Jestli to byla ta zelená TZ ale netuším, takže ti nepodarím :-(

            0 0
            • fousac  

              tak snad to pude… ;)

              je to zelena z Bělče, stojka po sfaltu nahoru na golf, pak sup pres green, par metru hustyho chrosti a pak sesup strani dolu do zatacky pred zel. prejezd… teda tak to bejvalo…

              ject to opacne asi ne… to spis lezt po ctyrech s kolem na hrbu.. ;)

              0 0
              • mpdu  

                To bude asi to o čem mluvila kámoška. Tak bacha ať Vás někdo netrefí balónkem, nebo ještě hůř holí do balónků až mu to budete mastit přes hřiště :-)

                0 0
              • tomeee  

                Já tu cestu několikrát neúspešně hledal právě ve směru od Karlštejna, tak to někdy zkusim teda z druhý strany :) Ono to tam už asi neni značený zeleně, tak jsem to vzal pro sichr vždycky po silnici :/

                0 0
                • fousac  

                  tak sem chvili ziral do mapy a vypada to spatne..

                  golfovy hriste se docela slusne rozrostlo, zelena TZ je odklonena do Zadni Trebane…

                  to vypada ze mame po hehe s luxusnim sjezdikem.. :(

                  0 0
    • mpdu  

      Omylem jsem ti zahlasoval. Uklikl jsem se. Jel bych, ale počínaje dneškem mám s kolem na pár týdnů utrum :-(

      0 0
    • cabbage  

      Nejet do Kokořína…

      0 0
    • Deckard  

      čau, přidal bych se, jestli to bude trochu mimo asfalt. Napište mi jestli to platí. Světlo a blatník mám :)

      0 0
      • fousac  

        tak zatim to plati i kdyz to vypada ze pojedu sam… ;)

        asfaltu nezbytne minimum, jinak co nejvic v lese… blatniky snad potreba nebudou, ja je teda v planu nemam…

        0 0
        • Zlatka  

          Dost možná, mám hodně práce.

          0 0
        • Teddy  

          Teda nevypadá to že by nás byl zrovna peleton:) Ještě jsem poptal 2 bajkerky tak uvidíme ráno.

          0 0
          • fousac  

            muzem jeste odlapit nejaky nahodny kolemjedouci.. ;)

            0 0
            • Teddy  

              jj minulý víkend jsem se takhle přilepil na partu 5 kluků ( samý celopéro Santa Cruz 29 a Scalpel) a říkám si jestli je uvisím na tý svý koze a docela v pohodě byla to skvělá vyjížďka a díky nim jsem objevil i pár novejch cestiček. Takže třeba se k nám taky někdo chytne:)

              0 0
    • Teddy  

      Taky se přidám

      0 0
    • fousac  

      Bleskova rekapitulace:

      sraz 10:00h primo pod barrandovskym mostem na cyklostezce na branicke strane reky…

      Zatim pa…

      0 0
    • Jituschka  

      Já bych i jela, charakter akce je mi sympatický (hlavně avizované tempo ;) ale bohužel mám zítra nějaké neodkladnosti :(

      0 0
      • fousac  

        jak se rika: co muzes udelat dnes odloz na pozitri a mas dva dny volna… ;)

        0 0
        • Jituschka  

          To sice jo, ale nepředpokládám, že by kvůli mě mé sestry přesunuly křtiny dětí ;)

          0 0
          • fousac  

            sakra.. chlast, to je padnej duvod…

            0 0
            • Jituschka  

              To až v neděli, ale zítra jsem slíbila býti po ruce – vaření, pečení, smažení a tak ;) Užijte si to na Brdech!

              0 0
              • fousac  

                tak treba priste…

                a nepripal rizky, to by byla neodpustitelna skoda… ;)

                0 0
    • Eli  

      Přidám se k vám, aspoň kousek, co budu stačit.

      0 0
    • Barberry.pha  

      Tak vyrazim s manzelkou nekam na projizdku ;) ale rad se nekdy taky pridam ;)

      0 0
    • Teddy  

      Díky všem za skvělý švih zde je nějaké foto Nakonec se mi zase nechtělo z kola takže to dalo lehce přes stovku a přes 1700m nastoupáno:) Ty kopečky a sjezdy z Karlštejna byly super už se těším na profil.

      0 0
      • Deckard  

        Fotky jsou skvělý, díky za ně, Teddy. Teď už chápu proč jsi se ve sjezdech občas za námi ztratil, ty jsi celou dobu fotil :)

        Ostatním též děkuji za skvělou vyjížďku, snad budu příště zase padat jenom do kopce, některý sjezdy byly fakt na hraně mých dovedností…

        0 0
    • fousac  

      teeeda.. super vylet… ;)

      celkem i s pojizdenim po meste neco lehce pres 105km, nastoupano asi 1600m…

      i pres pocatecni drobny logisticky problem (fousac zase prijel na sraz pozde;) sme se zdarne nad lomem na Zbra potkali a valili dal spolecne…

      pocasi suprovy, zadny defekty ani pady a zraneni..

      skoda ze nas Eli opustila uz U Paviana…

      A ostatnim dik za primerene tempo a motivaci.. kdybych jel sam, tak se na pulku kopcu vykaslu a zbytek bych spis tlacil..

      takhle sem si pekne vyslap vsechno a mam aspon dobrej pocit…

      este ze sem rano dostal genialni napad misto platforem nahodit SPD, jinak nevim jak bych to utocil…

      Zaznam trasy na webu

      od barrandovskyho mostu po bufet v komoranech, nastoupano 1520m…

      Zatim pa a uz se tesim na priste…

      0 0
      • fousac  

        jeste jeden hezci profil… ;)

        0 0
      • Zlatka  

        Pěkné, bohužel jsem nemohla, tak někdy příště. Jak to tak vypadá, tak jsem Vám tam ani nechyběla..

        0 0
      • Eli  

        Bylo to s váma moc fajn a byli jste ohleduplní, zvolnili jste tempo, když mi to nejelo.

        Bez margotky z Tvých zásob by se mi jelo daleko hůř.

        0 0
        • Zlatka  

          Chce to JEZDIT Eli..

          Zase začnu chodit plavat do Podolí, nechceš se přidat ??

          Letos budu mít jubilejní 10tý rok co se tam pravidelně snažím chodit každou zimu, tedy co jsem tady v Praze. :)

          0 0
        • Teddy  

          no ve sjezdu jsme brzdili zase my Tebe:) Budeš mě muset ty sjezdy někdy naučit.

          Mě zas nakoplo borůvkové pivo cestou zpět:)

          0 0
        • Deckard  

          Eli, jelo Ti to skvěle a to jak jsi mne předjela ve sjezdu k Paviánovi Ti jen tak nezapomenu :)

          Holt lepší technika se pozná, ale taky se to snad časem naučím.

          0 0
      • Teddy  

        ten záznam trasy na Sports Trackeru vypadá skvěle a je tam vidět každá odbočka je hodně přesný.

        Jo máš pravdu já jet sám tak se některé kopce taky vykašlu, ale stálo to za to:)

        0 0
      • svoby  

        Lze ten záznam z GPS nějak stáhnout ze Sports Trackeru jako inspiraci? Pokud ne je možné ho uploadnout jinam nebo poslat mailem.Díky

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.