• biker 0071

    Mám možnost sehnat brzdy slx jetý 1500Km za 2200Kč a nebo si mam radši koupit nový M595 za 2380Kč ?

    Anketa: SLX nebo Deore

    SLX
    8x
    28%
    21x
    72%
    0 0
    • jachymk  

      SRAM shimano deore mě zklamalo

      0 0
      • biker 0071  

        SRAM je pro mě mimo…potřebuju se rozhodnout mezi jetejma SLX nabo nový Deore

        0 0
        • jachymk  

          Sory je večer nejsem při smyslech myslel jsem že řešíš šaltr a řazení jinak k tématu v brzdách se moc nevyznám sám jezdim pouze alivio v-brake prozatim

          0 0
      • LáďaH  

        Teď se tady řeší brzdy :-) Jak víš, ty M595 nějak špatný nejsou.

        0 0
        • jachymk  

          Jo nejsou ale skoro pokaždý si ode mě půjčuješ nářadí abys je sešteloval :D říkám nevyznám se ale měly by bejt míň údržbový alespoň podle mě :D

          0 0
          • LáďaH  

            Jak skoro pořád? Já se v nich nehrabu, pracujou nádherně…

            PS: Co ten pravopis? :-)

            0 0
      • Vilém  

        A ktery SRAm brzdy mas na mysli? Naopak povazuju Shimana za jedny z nej brzd co se udrzby tyce.

        0 0
    • vertak  

      heh,jinak jsou to brzdy z mojeho biku ;-)

      0 0
    • maajkee  

      ty SLX určitě ukecáš alespoň na 2000,– a 1500km to jsou jako nový, já mám na nich 3000km a taky jsou pořád jako nový.

      Nechápu proč kupovat Deore, když za nižší cenu může mít SLX.

      0 0
      • Hornet  

        Aj ked je to o číslo nižšia sada, brzdia lepšie 595-ky, takže preto :-)

        0 0
        • maajkee  

          Jaktože brzděj líp? Může sem někdo hodit nějakej link kde je nějakej test nebo něco takovýho?

          Já s SLX brzdama odjel teď celý jaro, léto, podzim a pro mě víc jak 90ti kilovýho chlapa jsou naprosto dostatečný, by mě teda zajímalo co předváděj ty 595, když jsou lepší :)

          0 0
          • Hornet  

            Je to novsi model, v testoch im namerali vyssi brzdny ucinok, linky tu uz boli, az sa ti chce pohladaj alebo to sem niekto este hodi, idem uz do postele…

            netvrdim, ze slx su zle :-) ale pokial ide niekomu o vyssiu ucinnost, tak tie deore su za dobry peniaz

            0 0
            • ememem  

              myslis sa, v teste co bol pred par mesiacmi v MB (volakde som ho tu aj daval) boli zo vsetkcyh shimano brzd (deore, slx, xtr a nejak pomimo testu este porovnavane s xt) najlepsie co do brzdneho ucinku aj fadingu praveslx boli vsak aj najtazsie, tazsie ako deore.

              0 0
            • maajkee  

              hmmm, tak to teda fakt nechápu pány z shimana :)

              0 0
              • Lada,s  

                Hmm Deore lepší než XTR, to je dobrý :-))

                0 0
              • ememem  

                k tomuto testu som tu uz raz nieco pisal,nechce sa mi to opakovat ale celkovo je cudny.

                0 0
                • McBlacky  

                  aby to bylo korektní museli by:

                  použít desky se stejnou směsí

                  použít stejný kotouč

                  všechny brzdy před testem dokonale odvzdušnit.

                  to že použijí brzdy jak jim přijdou od dodavatele s kotoučem i deskama originální specifikace nemůže produkovat srovnatelné výsledky

                  0 0
                  • mc.loki  

                    je fakt, že moje brzdy začaly pořádně brzdit až po najetí 500 km. mám Avid BB7.

                    0 0
    • karliner  

      Jestli ty SLX nejsou jetý nezávodně, holkou a po polňačkách, bral bych raději deore.

      0 0
    • M13  

      Když už tu porovnáváte brzdy tak já bych si dovolil se sem vetřít s dotazem, jestli někdo nemáte osobní zkušenost a tedy srovnání brzd M595 a Elixir R?

      Díky

      0 0
      • Trainman  

        Já volím Elixiry CR :) Maj ostřejší nástup a pěkně natvrdo, M595 jsou houby. Zase se hůř odvzdušňujou. I když elixiry R by se asi spíš slušelo srovnávat s SLX.

        0 0
        • M13  

          Díky, já si to říkal, jen jsem se chtěl ujistit. Jinak CR by se mi taky určitě líbily, mé peněžence už však méně. Je mezi R a CR nějaký výrazný rozdíl?

          0 0
          • MlokCZ  

            Liší se pouze štelovátkem mrtvého chodu páky. Pokud chceš co nejostřejší nástup, tak jsou lepší Rka (CRka i při nastavení na nejkratší mrtvý chod budou na tom o chlup hůře než Rka).

            Pokud tedy nechceš prodlužovat mrtvý chod páky, tak je to akorát kurvítko navíc, které se může rozbít.

            Já bych třeba byl ochotný si připlatit za Rka, i kdyby stály nepatrně více než CRka. A když jsou Rka levnější…

            0 0
            • M13  

              Já si myslel že samotný třmen asi bude stejný. Mám rád ostrý nástup, R je tedy jasná volba.

              0 0
              • LRRTM1  

                Já jsem z eRek nadšenej. A jako výhodu vidím i to, že fungujou velice slušně i během klidnýho ježdění po rovině. Třeba Hayesy se mi vždycky nějak „zanesly“ a pak začaly brzdit na 100% až když jsem je někde trochu vypálil. Tím sice nechválím přímo brzdy, ale síš jen desky a možná kotouče, ale i tak to něco snad vypovídá.

                0 0
            • McBlacky  

              ale kromě nástupu je to srovnatelný, výkon mají obě super.

              0 0
      • albion66  

        Jezdil jsem Elixir-y a nyní mám SLX, výměnil jsem je právě kvůli tomu ostrému nástupu. Mě osobně přijdou SLX-ka lépe dávkovatelné a řčitelnější, možná kvůli té houbovitosti. Mám přes 100 kg a jsem s něma absolutně spokojen. Nový Deore bych rád testnul, ale za SLX bych je neměnil.

        0 0
        • Ricci  

          je to tak,pre niekoho su elixiry naozaj prilis ostre,SLX sa lepsie davkuju

          0 0
        • vasek80  

          Elixiry v kombinaci 185/185 mi přišly také moc ostré až hrozivě. Dokonce po prvním pořádném sjezdu kdy se rozbrzdili. Každej kdo s sedne na mé kolo se jich děsí. Jenže na kole jsem najel 500km a užjsem si na ně tak zvyknul, že nechápu co se na nic někomu nelíbí. Přijdou mi dávkovatelné a ostré asi tak jako Deore véčka s 3 barevnýma špalkama na HT. No teda do doby co si na těch Véčkách zabrzdním. To si myslím, že je ráfek naolejvanej. No a najednou nebrzdí žádné kolo, na ktrém jsem seděl:-)

          0 0
    • mc.loki  

      AVID BB7 :D

      0 0
    • biker 0071  

      Tak sem nakonec koupil Deore, takže zejtra jedu zajíždět :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.