• MilkyBoy

    Ahoj, zvažuji koupi nových brzd (strop. 5000,–) a na koloshop jsem našel Shimano Deore M595, modelový rok 2010 !!! (  http://www.koloshop.cz/…rzda-predni/  ) . Netuším kde to kluci vzali ale vypadají luxusně, snad i líp než SLX. Brát/nebrat ? Díkes, užívejte prázdniny

    Anketa: Které kotoučovky ?

    6x
    10%
    9x
    15%
    0 0
    • v POHODÌ klokan  

      Fíha! Myslím, že za tu cenu není třeba moc co řešit… Fakt vypadá dost jako SLX, funkce bude asi stejná.

      0 0
      • jIrI___  

        Kurňa SLX je stejně funkční jako XT a Deore stejně jako SLX… Za chvíli bude i Alivio na úrovni XT za zlomek jeho ceny :-D

        0 0
      • Martinson  

        Konstrukčně to vypadá stejně, ale provedení působí lacině spíš k Aliviu. Něco jako brzdy M486 .

        0 0
    • Hnoj  

      Je úplně jasný, kde to vzali. SLX je od 1/6/ ofiko v prodeji.

      Ultegra 6700 bude v prodeji od 1/7…

      Akorát mi neni jasný, proč takhle rozprasili cenu jeden den po oficiálním uvedení na trh :-/

      0 0
      • v POHODÌ klokan  

        Nojo, nižší cenu si asi nebudeš moct nasadit, co? Holt mají v koloshopu asi obrat…

        0 0
        • Hnoj  

          Ale jo, to víš, že můžu nasadit nižší… Ale k čemu to povede? K dalším nesmyslným cenovým válkám o pětikoruny a nekonečné snižování marží… To není princip obchodu, to je princin charity a tu já rozhodně dělat nebudu… Když s tím máš problém, doporučuju koloshop nebo jiný lidi, kteří těch 50Kč na klikách XT považují za dostatečnou marži :-D

          0 0
      • Martinson  

        Cena 2829 za pár bez kotoučů je docela porovnatelná s SLX za cca 3300, nebo XT 4300. Všechno bez kotoučů zhruba nejlevnější ceny na webu .

        0 0
        • Hnoj  

          Já ale neříkám, že to za kolik se prodávají další brzdy Shiamano je adekvátní :-D

          Ta cena je spíš šílená v porovnání s nákupní cenou, která se dá sehnat v DE, pokud těch bzrd vezmeš 2 bedny ( 10×přední + 10× zadní)…

          Určitě se zas najde nějakej chytrák, kterej mi bude mlít něco o obratech, ale realita je taková, že většina dílů SH přijde do NL, kde se rozešle k EU výrobcům kol a do větších VO a skladů a ta cena je ve všech těhle skladech, odkud ty díly pak proudí do čr ± autobus porovnatelná… Tedy, obraty nehrajou až tak výraznou roli a pokud ano, je to max 10%, ale VĚTŠINOU 3–5%…

          0 0
          • Martinson  

            S těma maržema to chápu, zrovna Shimano je poslední dobou za neskutečně nízký ceny.

            Taky mě ale ty super ceny stály spoustu peněz , protože jsem nakoupil  věci  který bych jinak vůbec nekupoval.  Je to zábavný prohlížet si bikový kšefty a jejich akce . Je zboží který bez tý super slevy prostě nekoupím a nakonec utratím víc než jsem původně chtěl i když za kvalitnější věc.

            Prostě my kupující tím vlastně taky trpíme :-)

            0 0
    • v POHODÌ klokan  

      Tak co, jak ses rozhodnul? Ty nový deore brzdy asi nemají servo wave (jako je u vyšších modelů), ale jinak vypadají sympaticky (SLX ale podle mě pořád líp :-). Já jsem koupil SLX, když byla cena asi nejvíc dole, tak jsem něco ušetřil. Ty Juicyny budou dost dobrý, ale odrazovalo by mě případný odvzdušňování (doma si to bez speciální sady neuděláš) v servisu.

      Zkrátka kdybys našel SLX do 3500 bez kotoučů (já je kupoval ještě levněji ;-), tak bych šel do nich, jinak bych testnul deore 2010.

      0 0
      • Hnoj  

        No. Upřímně řečeno bych kolem 3 litrů bez placek šel raději do osvědčených Deore 535 nebo LX 585. Tohle na mne působí poněkud laciným dojmem :-(

        0 0
        • v POHODÌ klokan  

          To je taky možnost. Ale tyhle starší brzdy jsou dneska kvůli podivnému tržnímu mechanismu dražší než ty novější…

          Myslíš, že je na tý konstrukci páky něco v nepořádku, nebo se bojíš jenom zpracování? Osobně se mi páky SLX jeví jako excelentně zpracované. Deore asi budou maličko odfláklejší, ale nějaké nefunkce bych se asi nebál…

          0 0
          • Hnoj  

            No, mě viděsila už BR-M485, a tohle k tomu má velice blízko…

            Nejsou to podivné tržní mechanismy, staré díly prostě byly nakoupené za špatný kurz a jen málokdo je ochoten prodat ležáky pod nákupem…

            0 0
            • v POHODÌ klokan  

              Tak zase m485 by měla patřit k sadě alivio, tam se není co divit, že je kvalita nízká. Ale třeba už na m486 tolik stížností snad nebylo…

              0 0
              • Evilcleaner  

                485 je 486 s jiným designem… mám pocit že to přejmenovali protože 485 měla pověst že teče, i když to nebyla vlastně pravda. zůstavala v ní kapička po frezování která se bržděním vytlačila a zasrala kotouč. takže všichni reklamovali jako že teče. 486 už takové problemy neměla. jinak docela i brzdí, největší problém je ten mizerný kotouč a destičky.

                0 0
        • ememem  

          a mne sa to zas celkom paci, sa mi zda ze tam vychytali muchy z XT:

          • chyba naprosto zbytocne a nefunkcne servo wave (ci mi snad niekto vysvetli co to vlastne robi lebo ja som na to neprisiel.)
          • neni tam ten uplne zbytocny a rovnako nefunkcny srobik na nastavovanie dlzky kroku
          • nastavovacie kolecko na pake na rozdiel od xt je evidentne lahko dostupne a otocotelne
          • tym hmotnostiam na nete bych moc neveril kedze ani neni jasne coho hmotnost to vlastne je ale kludne bych veril tomu ze rozdiel oproti xt nebude nijak velky ak vobec
          • xt08 co do ucinnosti fakt nie je nejaky extra zazrak, uz z vicerych stran zaznelo ze slx brzdia lepsie (velo, bikemagazin, fora…) tak ze snad ani toto nebude zasadne horsie.
          • problem tuhnutia v chlade – mimochodom mne v zime na pretekoch stuhlo tesnenie tak ze prasklo, snad to uz vyriesili.

          xt08 podla mna neni nijak extra vydareny model takze kebych hladal brzdy za stovku tak kludne.

          0 0
          • Radek Broz  

            Servo a zejména štelování kroku jsou podle mě hodně dobrž věci.

            0 0
            • ememem  

              moze byt, akurat ja som neprisiel na nijaky funkcny zmysel nech som sa s tym babral kolko som chcel. iank povedane mozes si to nastavit bars ako brzdi to furt rovnako. moj zaver – zbytocnost.

              0 0
    • frbiker  

      Mám je už asi dva měsíce právě z koloshopu. Taky se mi strašně líbila páka ( a cena :-) ) Z jejich účinku ale nejsem nijak extra nadšenej – je to takovej ten pověstnej „houbovej“ krok páky… kamarád má LX-ka 2007 (8?) a tam mi to přijde o dost rychlejší záběr … ale je možný, že je to muj subjetivní názor, ovlivněnej i mizernejma Shim. deskama a třeba by jim prospělo i odvzdušnění – na to teď ale nemám čas, jsem rád, že aspoň můžu občas vyjet, tak jezdim a neřešim :-) Ale určitě to nejsou špatný brzdy a za tu cenu :-)))

      0 0
      • ememem  

        ten houbovity krok je neduh aj xt08 (niekto tomu hovori dobra davkovatelnost) a dosticky standartne dodavane s novymi brzdami A01S su naozaj uplny bullshit, ak pouzijes M06 je to o triedu lepsie ale nijak sa to nevymyka standartu. (ine neviem). ale aj z toho co pises to nijaky podstany rozdiel oproti xt nebude.

        0 0
        • frbiker  

          já si na ten krok zas až tak úplně nestěžuju, jsem radši takhle, než kdyby to byly nějaký „jedovky“ (a destičky jsem předtím na starejch deore měl KoolStop a byly úplně parádní…)

          0 0
          • v POHODÌ klokan  

            No taky se mi zdály nový SLX ze začátku nějak moc houbovitý, ale zvyknul jsem si a dávkuje se s nima brzdná síla dost dobře. Až sjedu původní desky, tak taky nasadím koolstopy, už je mám koupený :-)

            0 0
        • fousek  

          jeste koolspoty jsou vyborny, brzej zatim nejlip co sem mel a vubec se nesjizdej

          0 0
      • zdepej  

        A co kompatibilata shimano Deore BR-M595? Dám je na většinu kol? Mám GT avalanche a nevím, jestli je tam dostanu? Měli jste problémy s instalací? Díky Zdeněk

        0 0
        • BigKarel2  

          Pokuď máš na vidli a rámu návarky na kotoučové brzdy, a náboje připravené na přidělání kotoučů, tak by neměl být žádný problém.

          0 0
        • zipoman  

          Přidej foto kola a odpověď dostaneš celkem rychle.

          0 0
        • Ossis  

          Pokud nemáš véčkovou verzi (viz. BigK2), tak bez problémů. Resp. jsem žádný nezaznamenal ;).

          0 0
    • dancing dog  

      SLX je podle mě už ověřená kvalita s dobrým poměrem cost/benefit

      0 0
    • m0rfeus  

      Trochu se přižívím, když už tu je založené vlákno a rád bych se zeptal majitelů nových Deore kotoučovek (br-m595), jak jsou s nimi spokojeni? Právě také uvažuji zda koupit Deore 2010 nebo o něco málo dražší SLXka, popřípadě připlatit ještě pár stovek za XTčka. Díky

      0 0
    • dua  

      Deore vypadají pěkně, ale není to už moc vykuchané XL, potažmo SLX?

      Osobně bych volil Elixir 5 nebo Elixir R (nwm jaky tam je rozdíl :)

      0 0
      • Evilcleaner  

        no v nějakém nastavování (u R je freetool) a pak v páce, kde u 5 je hnusný plechový výlisek. + ještě 20g váhy navíc u 5ek

        0 0
        • dua  

          Jojo, našel jsem to na stránkách avidu. Ještě nedávno tam byly R za 4 tisíce peněz, mám ten pocit. Myslím, že jsou lepší jak Deore

          0 0
    • Smazaný účet  

      5000,– CZK je cca 200EURO a to si na www.bike-discount.de mozes kupit rovno Shimano XTR-ka. Maju ich tam za 99 EURO prednu a 99 EURO zadnu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.