• gixo

    Ahoj,

    chcu vymenit brzdy na mem starem pevnaku… mam 183/100kg… ted tam mam nejake stare vyslouzile BR-M485…pomuzu si upgradem?

    Brzdy ucin nic extra a tak chcu vymenit, pac nejcasteji jezdim s malym, ktereho mam v sedacce a musim proste mit poradne brzdy :-)

    Jinak koupit SLX nebo deore…rozdil je jen 400,– …zase bych rad nove kotouce a to uz mam skoro jeden SLX kotouc… je to old pevnak…takze bych rad ekonomicky investoval.

    Vim akorat, ze slx ma keramicke pistky, banjo na trmenu a stelovaci sroub na pace… to vse by mi asi nechybelo… pokud ty deore brzdi dobre…vzdalenost packy se na deore da upravovat?

    nakup asi na kupkole a ktomu teda

    http://www.kupkolo.cz/…lock_z90635/

    180 a 160

    Diky za tipy, rady a nazory…

    Pitris

    0 0
    • PavelBlecha  

      Tak rozdíly jsi vyjmenoval v podstatě sám.

      Samo že Deorka mají taky štelovací šroub, jen je zapuštěný což považuji za výhodu, paky nastavím jednou a dost.

      Designem se mi M615 líbí víc a brzdí podle diskuzí prakticky stejně. Sám je vozím na kole příliš krátce. Deorka se povedli.

      0 0
      • gixo  

        diky za nazor…

        tak me se libi vice slx…ale za usetrene penize uz mam treba ten kotouc… a hlavne je to na „stare“ kolo… takze cim min do toho dam, tim lepe…

        0 0
        • X-biker  

          Tak neřeš a vem deorka. SLX máš jen pohodlné nastavování páky kolečkem u páky, deore na imbusek, ale nesaháš na to každý den takže takže je to asi jasné :-)

          0 0
          • PavelBlecha  

            aby nedošlo k záměně.Nové Deorka co mám vypadají jak na obrázku. Na kole to vypadá super proti těm LX/XT, které mají stříbrný pouťový obal, co vypadá jak odpuzovač vrabců na stromě.

            0 0
            • gixo  

              :-D

              Já bych vzal klidně i ty černé

              .jenže na kupkole maji za dobrou cenu jen ty stříbrné…no ještě kouknu na net

              0 0
            • RadikM  

              toto je OEM verze, tzn. mimo sadu Deore. Jsou ale zcela totožné s ofiko Deore. Většínou se nedají samostatně koupit, protože je montují jen výrobci na kola z výroby (nejspíše proto, že Shimano je bude výrobcům prodávat levněji, než z ofiko sady Deore)

              0 0
              • gixo  

                jojo…diky… koupit se daji…ale vychzi to draz nez tak stribna deore

                0 0
    • jonti  

      na 100kg a vozik bych vzal urcite 180 i na zadni kolo.

      0 0
      • gixo  

        Není problém..kotouč slx je za stejnou cenu jak 180 tak 160

        0 0
        • PolsondeSide  

          taky bych raději dal 180 vpřed i zad. Jinak ty černý DEORKA lze koupit i samostatně, nedávno v jednom vláknu takhle koupil jeden biker z prodejny tuším že koloshop. Nemohu si pomoci, ale co se týče estetiky, tak na kole vypadají lépe než ty klasická DEORKA, ta černá je v lesklém provedení fakt elegantní.

          0 0
          • PolsondeSide  

            Jsem dokonce rád, že existuje tato OEM verze, k mému kolo se hodí výborně což o těch stříbrných prohlásit nelze. Ačkoli jsem původně slyšel od prodejce, že tato černá verze, je přepracovaná nová těch stříbrných :-) ať žijou prodejní dovednosti v našem státě :-)

            0 0
          • gixo  

            jojo diky… koupit se daji…ale vychazi to draz… me zas o tu barvu az tak nejde… planuju nakup noveho biku…

            tenhle uz zustane jako tazne vozidlo pro deti a pripadny zimak.

            0 0
    • gixo  

      jeste nikdo mi nenapsal, jestli si oproti starym shimano vyrazne polepsim?

      0 0
      • MirosPikos  

        Polepšíš si každopádně, nevím jestli výrazně.

        0 0
        • gixo  

          diky…no vyrazne jsem asi prehnal… ale stara brzda uz je celkem houba… i po ovzdusneni…

          mrtvy chod je znatelny…krok je o nicem a brzdi to az fakt kdyz poradne zmacnknu.

          Kotouce budu menit urcite…

          Popravde na minulem giantu jsem je vymenil za 203…a moc to nepomohlo…ale tam byly avidy..to je zase jina pisnicka…ty uz mi domu nesmi… :-)

          Diky za nazory panove

          0 0
      • Smazaný účet  

        Rozhodně.

        0 0
        • PolsondeSide  

          Shimano hydraulic za Shimano hydraulic…

          osobně si myslím, že největší přínos pro lepší účinek bude mít velikost kotouče a to klidně i na starých brzdách.

          Nové Deore se povedli, tvrdí to všude, ale asi bych nečekal nějaký výkonnostní skok. Podle mě mají spíše zase lepší krok ke snadné údržbě. Ale já ty tvoje původní nejezdil, nemohu soudit.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Jezdil jsem 396,485, SLX, XT a teď mám Deore. Určitě si pomůže.

            0 0
            • nitraq  

              Co tě vedlo k změně XT → Deore?

              0 0
              • Smazaný účet  

                Výměna celého kola :)

                0 0
              • biker90  

                Taky mám na novém kole Deore 615 a na starém XTčka 785. Měl jsem v plánu je prohodit, ale musel bych kupovat delší hadice, a za tich 200km co jsem s nimi zatím najel jsem vlastně nenašel důvod proč to dělat. Třeba časem na něco narazím, ale kvůli brzdnému účinku tu potřebu nemám. Pravda je, že mám 70kg a jezdím spíš po cestách, takže nemám na brzdy takové nároky :)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Já mám 84kg a s kotoučema 180/160 v pohodě. Není to úplná kotva, ale tak to mám rád, protože se aspoň pak víc snažím :D

                  0 0
    • Petr TREK  

      Mám na novém kole ty deorka a zatím pecka. Mám jateční váhu v plné zbroji a kolem pod sebou cca 130kg. A vážně v pohodě. Jen destičky mizej závratnou rychlostí. :)

      0 0
    • gixo  

      super…diky moc vsem… ted uz jen koupit :-)

      0 0
    • gixo  

      TAK BYCH JEN RAD DOPLNIL… UPGRADE BRZD HOTOV…

      Urcite se to zlepsilo a to dost, dal jsem ted vyjizdku cca 60km, brzdy sedly a je to fakt rozdil… nakonec jsem v krame vzal kotouc Avid…180 dopredu…a dozadu dal ten samy ale 160, co jsem mel doma jeste z celopera…

      Trosku jsem upgradoval cele kolo :-) Jsem do toho kramu nemel ani chodit :-))

      Nove kola z inzeratu, hlavko, stredove slozeni, sedlo z ciny…plaste, retez, kazeta, lanka, bowdeny… no a ted zas nejakou dobu pojezdime …

      Uz chybi jen vidlice a nemam, co resit… odvozim jeste omladinu a pak poridim nejaky ten karbon

      0 0
    • Anub1ss  

      Zdravím,

      Rozhoduji mezi brzdama SLX BR-M675 a Deore BR-M615

      Které z nich by jste mi doporučili už tu názoru padlo hodně, ale stále sem se toho mnoho nedozvěděl a tak když už jsou brzdy nějakou dobu na světě snad by mohl někdo objektivně zhodnotit, dlouho sem byl rozhodnut že koupím Deore 615 ale dnes už nevím. můžete někdo vznést pádný argument proč SLX 675 ? nebo na opak? Designově se mi zamlouvají více SLX

      0 0
      • lukasmohapl  

        :-D presne tohle aktualně řeším já. Mimo pák jsou obě hodně srovnatelné, co do brzdného účinku.

        U mě rozhodlo že jsem se rozhodl pro menší kotouče (ted mam obojí 180 – mam objednané 160 obojí) a musel bych kupovat adaptér na zadní kolo IS/PM – to cenu 615 natolik priblizilo 675 (která má adaptér v balení) že jsem se rozhodl 200,– rozdíl neresit a vzal SLX :-)

        0 0
        •  

          615 mají ten adaptér taky v balení. Kupoval jsem je dva týdny zpátky a je tam i se šroubama.

          0 0
          • lukasmohapl  

            to si děláš srandu :D z kupkolo mi napsal že ne…

            0 0
            •  

              Tak to je divné, právě z kupkolo je mám :-D tady je fotka všeho co u toho bylo, adaptér je IS/PM a je přišroubovaný přímo na třmenu zadní brzdy, viz druhá fotka.

              0 0
              •  

                V tom sáčku jsou takové ty žluté „botky“ pro odvzdušňování, pak pro krácení hadic a všechny šrouby s pojistkama. Jediné co tam nebylo jsou náhradní olivy a trny.

                0 0
                • lukasmohapl  

                  Aha tak co mam delat? Neprevzit je mi to blby.. Ale SLX jsrm bral fakt jen kvuli adapteru jak mi bylo receno

                  0 0
                  •  

                    No, já bych to asi řešil telefonicky. Je možné že se obsah balení změnil, ale přijde mi to nepravděpodobné. Spíš bych řekl, že ten kdo ti to říkal se zmýlil. Nejlepší asi bude jim zavolat a poptat se ještě jednou, případně se domluvit na nějakém řešení.

                    0 0
                  • Deathwing  

                    Jestli jeste nejsou na ceste tak se telefonicky domluvit na zmene objednavky. Jinak muzes balik neprevzit. Nebo vratit do 14 dni. Nebo je prodat na inzerat/znamymu za stejnou cenu jako jsi koupil a pak objednat Deore.

                    Ale nejdriv si rozmysli jestli to ma cenu kvuli par stovkam vubec resit a nenechat si o neco lepsi a lehci brzdy.

                    0 0
                    • lukasmohapl  

                      Prave ze jsou..dojdou v pondeli. Spis mi vadi ta spatna a pro me zasadni informace…

                      0 0
                      • Karma  

                        kupoval jsem asi před půl rokem SLX z kupkola a adaptér tam nebyl. Jinak SLX jsem bral, protože mám malý ruce – krátký prsty, a můžu si na nich poštelovat páky.

                        0 0
                        • Vilém  

                          A to bys na deore nemohl?

                          0 0
                          • Manzak  

                            No nemohl, vzdyt pise ze ma kratky prsty, neudrzi imbus.

                            0 0
                            •  

                              :-D

                              0 0
                            • Karma  

                              nevim proč mám něco štelovat imbusem, když nemusim, to pětikilo za pohodlí mě už nezabije.

                              0 0
                              • Manzak  

                                Jo, to ma logiku.

                                0 0
                                • Karma  

                                  tak ono vůbec koupit si kolo a cpát do něj prachy postrádá logiku. Neříkej mi, že to svoje nutně potřebuješ jinak bys umřel :)

                                  0 0
                              • Deathwing  

                                koupit slx, vysroubovat srouby a dat tam mensi na imbus, aneb gramarina v praxi :D

                                0 0
                    • lukasmohapl  

                      tak mi napsali že u nich u 615 adapt není :-/ tak nevím

                      0 0
                      •  

                        Tak to jsem z toho jelen, mi opravdu od nich přisly s adaptérem. Nějak mi nedává smysl, že by najednou ten adaptér nebyl součástí balení.

                        Nebo možná nechtějí přiznat svoji chybu, to je taky možný. Hlavně pokud jsi jim napsal i o tom dotazu před nákupem. Těžko říct.

                        0 0
                        • lukasmohapl  

                          přesně tak.. fakt nevím ale takové jednání se mi uplně nelíbí.

                          0 0
                          • Vilém  

                            Nevim co resis. Co maji v popisu, to dodaji. Zalezi kde, nebo spis od ktereho vyrobce zrovna nakoupi OEM dily a co si ten dany vyrobce na sva kola nasmlouval.

                            0 0
                            •  

                              Tam je problém, že ten adaptér u 615 byl i přes to, že v popise napsaný nebyl. Já byl mile překvapen, ale pokud někdo opravdu vybírá s ohledem na to jestli tam je nebo není, tak je ten popis zavádějící. O to víc, když v mém balení byl a teď mu píšou že obsahem balení není, i když se popis zboží ani cena nezměnily. A když ještě vezmu v úvahu, že tady někdo psal (nevím přesně kdo), že SLX u nich bral a adaptér tam nebyl, tak je to poměrně hodně zavádějící.

                              0 0
                              • nitraq  

                                Pokud je v dodaném balení adaptér navíc, tak je to jen příjemné plus. Popisky i fotky Deore i SLX souhlasí, takže bych čekal, že u Deore adaptér mít nebudu, u SLX by být měl.

                                0 0
                              • lukasmohapl  

                                Presne tak

                                0 0
                                • Vilém  

                                  Takze jsi v popisu mel, nebo nemel psany adapter? Pokud ne, tak se opet zeptam, co resis?

                                  Pokud se ti ulevi, tak napis kupkolu, poplac, ze ho tam nekdo mel a tobe ho nedali, ac nebyl psan v popisu a treba se nad tebou slituji.

                                  Jeste moznost vratit bez udani duvodu.

                                  0 0
                                  • lukasmohapl  

                                    Ne v popisu nebyl mas pravdu

                                    0 0
                                    • Vilém  

                                      Adapter sezenes za par Kc, staci sledovat treba zdejsi vlakno Daruji, vymenim…, kde se dost casto nejake objevuji.

                                      Marolf mel proste stesti, ze v tom maji semtam bordel a zapomneli ho sundat, aby se dal prodat zvlast.

                                      0 0
    • lukasmohapl  

      Ahaaa. Tak to je napytel. Co mam delat? Neprevzit je mi to blby

      0 0
      • pulDag  

        Neuvěřitelné, co by člověk udělal za prasárnu kvůli pár stovkám.

        Na internetu jsou popsané stohy stránek, které se shodují, že v tom nejdůležitějším (brzdném účinku) jsou více méně shodné (nejvíc stejně záleží na dobrém odvzdušnění a hlavně velikosti kotouče ⇒ pokud člověk negramaří, tak 160mm kotouče mají pouze nevýhody). Dále je samozřejmé, že dražší SLX budou mít nějakou tu featuru navíc = proto jsou dražší.

        0 0
        • Vilém  

          Hodlas vyhrabat vsechna vlakna ohledne deore brzd?

          0 0
          • pulDag  

            Bohužel nevím, kam tím míříte. Doufám, že můj příspěvek byl natolik výstižný, že nepovede k dalším zbytečným otázkám…

            0 0
            • Vilém  

              Mirim tim k dotazu, jaky je duvod vyhrabavat historicka vlakna a reagovat na minimalne nekolik mesicu stare reakce ?

              0 0
              • pulDag  

                Sám jsem hledal informace, a když narazím na divné/zavádějící příspěvky, rád je uvedu na pravou míru. Fórum vnímám jako vědomostní studnici, kde čas příspěvku ve výsledku nehraje roli.

                Co mě naopak irituje, jsou dotazy mimo téma / osobní boje / či nerozhodnost jedinců hraničící s fňukáním.

                HOWGH

                0 0
    • VladexAndroid  

      a co takhle zhubnout 40 kg bys nechtěl?

      0 0
    • Al Stra  

      oj, zrovna jsem si objednal tyhle slx…

      úplně si nejsem jist jaké adaptery u toho budou, nicméně pokud budou tak je milerád přeprodám dále, ideálně brno-)

      http://www.kupkolo.cz/…70cm_z97080/

      0 0
    • pekl024  

      Ahoj,

      mám Avid Elixir 1, pomohu si s Deore ?

      0 0
      • Mr.Duck  

        Ano.

        0 0
      • TeryPV  

        Tohle budu vědět dnes jakmile to přehodím :) Ale já doufám, že jo :)

        Ale možná už to víš :)

        Jinak mám dotaz. Má nové Deore keramické pístky? Nebo je to stále až od SLX ?

        0 0
        • Evilcleaner  

          nemá, jak to bude u další generace (bude tak za rok) nevím, ale hádám, že to bude pořád stejně a změny na brzdě budou kosmetického rázu.

          0 0
          • TeryPV  

            díky. No jo no poslední dobou jsou snad u všech komponent vyšší třídy jen kosmetické úpravy :)

            0 0
        • Vilém  

          Ty keramicky pistky bych az za takovou vyhru nepokladal.

          Nekde jsou tu k dohledani fotky rozpadlych pistku v XT a moc pekne to nevypadalo. Zlaty stary ocelovy pistky co davalo shimano driv.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.