• Dan.45

    Zdravím, potřeboval bych poradit jaký desky mám nasadit na tyto brzdy, moc s nima spokojenej nejsu co se týče výknnosti a někde jsem se dočetl že výměnou jiných brzdových desek dosáhnu lepší účinnosti(zatím ta jsou originální), mám v plánu to osadit robnou i Hope Floating Saw kotouči, díky.

    0 0
    • tomfree  

      Jezdím tyto a pokud budeš dávat hope kotouče větší než 160 mm ta budeš muset ubrousit třmen.

      0 0
    • DAWE25  

      Osadil jsem to A2Z a je to o 100% lepší. A myslím že Koolstopy nebo Goldfreny budou ještě lepší. Ty origo desky co tam dávají to je děs.

      0 0
      • tomfree  

        Ty A2Z mi přijdou naprosto stejné s kool stopama a goldfreny jsem jednou zkusil a další šanci jim dávat nebudu.

        0 0
        • Vilém  

          S tema koolstopama si myslim totez, ze az na barvu (modra/cervena) jsou to stejny desky. Kdyz jsem to tu kdysi vyslovil, dolozil fotkama, kde bylo jasne videt, ze to pochazi je stejne vyrobni linky (otrepy na podkladovem plechu, vzhledove stejna smes), tak se na me vsichni sesypali, ze je to blbost atd:)

          0 0
          • Dan.45  

            který z nich přesto nejvíc používáte A2Z/koolstop/gol­dfren ?, díkec :-)

            0 0
            • Vilém  

              Z techto A2Z. Goldfren moc rad nemam, brzdi vic az se zahrejou, jako metalicke dost brousi kotouce, ale na jedne brzde je mam taky. No a ten Koolstop o tom jsem psal vyse, myslim si, ze je to totez co A2Z, na jednom z kol mam na jedne brzde A2Z na druhe Koolstop, chovani je naprosto stejne.

              0 0
              • Dan.45  

                a jak je to s výdrží oproti origo deskám ?

                0 0
                • Vilém  

                  U tech organickych, bych to videl cca nastejno jak u originalu. Metalicke vydrzi dyl, ale o to min zas vydrzi kotouce:) Tak si vyber.

                  0 0
                  • Evilcleaner  

                    sm-rt75 mi vydržely asi 20k km přičemž na předním kole vozím sintr a vzadu jsem vozil organiku. oba kotouče se sjely skoro stejně a brzdím spíše přední brzdou. prostě správné sintrované desky jsou mnohem lepší než nějaká pryskyřice:-)

                    0 0
                    • Vilém  

                      Jo, je to mozny. Ja sintry mel jen asi 3 pary goldfrenu a tam jsem registroval vetsi devastaci kotouce. Ale pri dnesnich cenach kotoucu a desek si myslim, ze to neni treba dramatizovat:)

                      0 0
                      • Dan.45  

                        asi tak, tak to vypadá že tam dám A2Z, jo a vy jak jste říkali s těma Hope kotoučema…s xtčkama fungují jenom na 160/160 aby se nemuselo nic brousit ?, chtěl bych to dát jako 183/160 právě:(..

                        0 0
                        • Luk029  

                          ja jsem kupoval a2z a bbb na pohled stejné desky i se chovaly stejně. Hodně se kousaly a brzdný učinek byl trhaný a to ještě rozrezonoval zadni stavbu. Od té doby kupuju jenom origo shimano resin. brzdí, vždycky jsem zastavil.:-)

                          0 0
    • Shadow.1  

      Kup si tohle… za tu cenu dostaneš 2 sady… sice toho tolik nevydrží, ale ohlasy na ně jsou skvělé… budu je teď taky objednávat… po výplatě :-D

      0 0
      • Shadow.1  

        jen pro info, tyhle kevlarové desky mají rychlý kousavý nástup a nevadnou tak rychle jako ostatní… nevýhodou je jejich kratší životnost…

        0 0
      • kovar  

        nějak v tom tečkovacím zápalu jsi zapomněl napsat o jaké desky se jedná

        0 0
      • Shadow.1  

        No a ještě ten link :-D

        http://superstar.tibolts.co.uk/…uct_info.php?…

        0 0
        • ememem  

          myslim ze volakde tu bola o nich debata a skusenost ze nestoja za nic ani brzdnym vykonom ani vydrzou akurat su lacne. podobne dopadli od nich aj nejake loziska na stredove zlozenia. z toho by sa uz dalo usudzovat ze je to proste cina – velke mnozstvo za lacny peniaz mizernej kvality.

          0 0
          • v POHODÌ klokan  

            Je to bohužel trochu pravda. Maximální výkon je celkem nízký, na fleku to prostě nezastaví. A taky mi při silném brždění trochu kvičí. Ale nějak extra se neojíždějí. Radši bych radil kupovat A2Z.

            0 0
    • Forester  

      používal jsem dlouho originály 07S, ale poslední 2 roky jsem přešel na BB a jsem moc spokojenej. Výkon je rozhodně vyšší, trochu horší je dávkování – buďto to brzdí hodně nebo skoro vůbec. Ale mě to vyhovuje (mám starší model 765 a kotouče Shimano RT 78 a RT 62 (?) 180/160)

      0 0
    • blisterexist  

      na XT vozím pouze desky superstar, jak kevlar tak sintr je supr

      0 0
    • Luk029  

      ja jsem kupoval a2z a bbb na pohled stejné desky i se chovaly stejně. Hodně se kousaly a brzdný učinek byl trhaný a to ještě rozrezonoval zadni stavbu. Od té doby kupuju jenom origo shimano resin. brzdí, vždycky jsem zastavil.:-)

      0 0
    • jIrI___  

      Kevlarové Superstary, víc řešit nemusíš.

      0 0
    • luxfer  

      Ja tam tedka daval ty 07s nebo jak se to jmenuje a brzdi to fakt slusne, akorat nevim jak moc to vydrzi ty organika…

      Jinak bych se chtel jeste zeptat: Mam original XT kotouce a XT trmeny – 09 rok + teda tyhle desky co pisu, ani jedna brzda nepiska coz je ok ale kdyz jedu rychle a brzdim, tka predni brzda tak jakoby crčí, srší, nebo nvm jak to nazvat – je to normalni?

      0 0
      • Martin11  

        To nedělají destičky, ale disk – má nějaké děrování nebo něco podobného a destičky o ty díry škrtají…

        0 0
      • jIrI___  

        Měl jsem 3 druhy kotoučů (XT staré, XT nové s unašečem, Hope Floating Saw) a u všech ta přední brzda při brzdění vrčela. A je zajímavé, že zadní nevrčela nikdy.

        0 0
        • Shadow.1  

          je to zajimave… me to zacalo delat taky, ale az po 3000km… do te doby klid… vlastne az kdy jsem cistil brzdy… jestli jsem prohodil desky zleva doprava a jsou nesymetricky sjeté… kdo ví…

          0 0
          • goofy  

            By me zajimalo, jak jde u XT prehodit desky zleva do prava :-)

            0 0
            • blisterexist  

              nejde:-D, já si ty nerovnoměrně sjeté nechávám a pak vhodně kombinuju abych je uplně dojel:-D

              0 0
            • Shadow.1  

              dělal jsem to jednou, tak jsem ani moc nepřemýšlel, jestli to jde nebo ne… ale když si promítnu ty zobáčky, tak vážně nejde :-)))

              Tak jedině nějaký vakl na vidli, náboji nebo jakého draka :-)

              0 0
              • Vilém  

                Nebo treba volnejsi vyplet.

                0 0
                • Shadow.1  

                  taky možnost… to mi připomíná, že jsem to chtěl nechat dotáhnout :-)

                  0 0
              • goofy  

                Ja bych to neresil.. me brzda ve predu vrci taky, a s Fastop deskama dokonce tak zajimave skripala, ale vubec to neresim.. To vrceni pripisuju holt vetsim silam na predni brzdu a tvarovani kotouce…

                0 0
    • dieegoo  

      Organické Faststopy.

      0 0
    • soap  

      používám tyto naprostá spokojenost učinek stejný jak origo Shimano http://www.kupkolo.cz/…TR_5410.html

      cena super.

      0 0
      • Lada,s  

        To jo, učinek stejný jak origo Shimano, takže nic moc :) Taky je teď mám

        0 0
      • duk  

        Taky je mám a přijde mi, že brzdí o něco líp, než origo shimano. Za tu cenu dobrej kup, pudu do nich asi znova. Cena-výkon lepší, než u shimana za 400 :-)

        0 0
    • HKou  

      Moje cesta:

      Shimano → Koolstop → Swissstop → Superstar → Swisstop

      0 0
    • goofy  

      Fastopy nebo shimano sintry… Ted mam na kole oboje

      0 0
    • smash_mouth  

      HOPE SAW tam bez ohoblovani trmenu nedas … jsem toho dukazem. Nakonec jsem SAWy prodal a koupil XT kotouce. Sice se mi po SAWech stejska ale hoblovat to se mi fakt nechtelo …

      0 0
    • Speda  

      Zdravím Bikeři jaké destičky do brzd shimano br-m 666 2012? Od Shimana mě moc nenadchly

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.