Šířka ráfku na maratony v roce 2022 - 25- 27 - 30mm?

11 nepřečtených
  • jonti

    Pro letošek si chci pořídit nové výplety, bude to nejspíš čínský karbon na DT 350. Preferuji spíš technicky lehčí závody s větším převýšením, i když možná i MTB Trilogy zajedu. Vážím 75kg na 187cm a letos budu závodit nejspíš na Specialized Epic HT 2018, kam dozadu širší než 2,3 plášť asi nedám. Pláště nejspíš Specialized Fasttrack a Renegade, podle šířky ráfky 2,1 nebo 2,3.

    Teď jsem vozil ráfky šířky 25mm, pláště Fastrrack 2,1, 2,3, RaR 2,25 i 2,35 a šířka byla nedostatečná jedině s tlakem okolo 1,2 bar na flowtrailech, v normálním terénu bez problémů. Proto si nejsem jistý, jak moc velký přínos by byly ráfky 27 nebo 30mm. Na 30mm by byly fajn Aspeny 2,4, které vozí Nino :D, ale jinak nejsem úplně přesvědčený o výhodách. Těch pár desítek gramů u širších ráfků zásadní není.

    Co byste brali vy a proč?

    Anketa: Ráfky

    2x
    10%
    10x
    50%
    5x
    25%
    0 0
    • Melvin  

      Ja plánuji vyměnit DT 1700 za něco lepšího. Zatím přemyšlím o něčem jako ty, tedy náby DT 350 a nějaké carbon ráfky. Šířku bych chtěl 25 mm, protože u současných kol mi to stačí. Většinu času jezdím spíš lehčí terén ala maratony a občas si odskočím na traily. Preferuji aby to trochu jelo, ale je otázka jestli šířka ráfků má nějaký výrazný vliv na valivý odpor.

      0 0
    • kubad  

      25 nebo 27mm – nemyslím že to nějak zásadně poznáš :D 30mm už je za mě moc, ale pro některé pneu nemusí být taky špatná volba – takže za mě zlatá střední cesta 27mm

      0 0
    • Chlebovnik  

      Mám stejnej rám a měl jsem v tom zkušebně nasazený Ground Control 2.3" předešlé generace na 30mm Traverse ráfku a místa všude dostatek.

      30 bude hlavně pohodlnější, ale měl bych trochu strach o chování v bahně. Jinak vozím DT 391 (25 mm) a teď ty nové 2,35" pláště od Spešlu.

      Rozměr 27 mi přijde takovej divnej. Buď bych zůstal u 25 nebo rovnou skočil na 30.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Vozím letos 2,35" na 22,5mm, to jsem už dost za zenitem co?

      Jaká je předpověď šířky na příští rok? A na další…?

      2 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.