Sintesi 812 PRO vs. Merida HFS XC 1000 stejně tak jako když koukám na S 812 MARATHON vs. M 3000

23 nepřečtených
  • zed7

    Když pominu rozdíl ve velikosti rámu Sintesi 19, Merida 20 – tak bych to potřeboval nějak „rozštípnout“.

    0 0
    • vanderpoel  

      ja bych doporucil sintesi … ale muj nazor neni smeroplatnej protoze zaprvy jsem si na sintesi na letosek postavil novy kolo :-) a zadruhy z nejakyho duvodu znacku merida fakt nemam rad … navic jsem na ty sintesce jeste ani nejel protoze si ji v tomhle pocasi nechci zaprasit :-) … takze pokud jste cetli knizku o letadylku kaneti tak mi muzete rikat pepice slamu protoze ten taky novy kolo akorat tak vodil po dvore :-) …

      0 0
      • zed7  

        No já právě nejsem tak schopnej rozklíčovat kvality vidlic, brzd, osazení atd. To bych byl rád za nějaké hodnocení.

        0 0
        • vanderpoel  

          no ja jsem navic myslel ze resis jenom samostatny ramy … kazdopadne lehkym nastrelem na netu jsem nasel jenom sintesi 812 bez toho „pro“ … http://www.netbike.cz/select_det.php… … tak pokud je to ono tak bych rek ze je to cenove uplne jinde nez to co mi vypadlo pri stejne lehkym nastrelu ty meridy 1000 …

          kazdopadne to sintesi mi pride dobre vybaveny … skoro jako to moje co mam v profilu :-) … http://www.bike-forum.cz/…il-9955.html

          0 0
          • zed7  

            tím že jsem cyklistický nadšenec a rád jezdím na MTB , ale absolutní amaterér ve znalosti komponentuů, tak nemám šanci porovnat, vlastně nic – rám, výbarvu, vidle, …

            0 0
            • vanderpoel  

              ja sem to udelal presne jak pise nize kaqpa … na ram sintesi jsem navesel xt komponenty krome kol a hotovo …

              0 0
              • zed7  

                a jaký je rozdíl mezi XT, který bych na to event dal, s SLX, který tam je nyní standartně???

                0 0
                • vanderpoel  

                  zhruba asi takto: xt je vyssi rada nez slx, tzn. je lehci, lepsi, presnejsi a vubec … pokud ale nejezdis kdovijak dlouhy a narocny masakry tak pro tebe mezi nima neni rozdil prakticky zadnej krome ceny, kdy te slx vyjde levneji …

                  0 0
                  • Tommy_Lee  

                    a navic je hezci

                    0 0
                    • zed7  

                      Tak jde ale hlavně o funkčnost, né?

                      0 0
                      • vanderpoel  

                        jako takhle, podle me zalezi co od toho kola ocekavas … pokud rad jezdis na mtb a provozujes to formou rekneme vikendovych pohodovych vyjizdek … tak klidne vem tu sintesku jak lezi a bezi a bude to v klidu … pokud mas nejake vyssi ambice, navic bez ohledu na rozpocet, tak si zajdi do toho kramu kde to kolo chces koupit a poptej se prodavace co a jak … z vlastni zkusenosti si myslim ze ti to da vic nez nejaky urzkovy informace v internetovy diskusi pricemz jak to tak v diskusich uz bejva tak ti navic bude kazdej tvrdit neco trochu jinyho :-) …

                        0 0
                        • zed7  

                          Hele, asi takhle – nejsem žádnej závodník, abych objížděl seriál typu každej víkend jinej závod. Jsem sportovec (fotbal – divize), takže MTB mám rád jako koníček a do roka si pro radost dám 3–5 závodů v okolí bydliště. Abych jel 200km na závod a pak zas zpět domů a zabil celý víkend, tak to nemám v plánu. Pak když je čas a chuť v týdnu tak někdy vyjet do lesa si dát malinko do těla + víkendový piánko na cyklostezce s manželkou a děckem. Takže rozhodně nehledám na diskuzi 100%ní recept, spíš doporučení a zkušenosti ostatních. Protože já tomu zas až tak nerozumím a když to přeženu, tak můžu o kole říct, že se mi líbí barevně … Také jde i o to, že když dám třeba 25tis. za něco, aby za rohem to někdo jiný neměl za 18 jenom s tím, že ten první to měl napálený a namastil si kapsu. Chci mít prostě trošku obrázek, protože v obchodě prodavač bude mít touhu prodat a udělat kšeft – bude řešit jen svý kola v obchodě a nikdy neřekne běž tam a tam, protože já jsem drahej, nebo mám horší kvalitu … Jistě chápeš o co mi jde.

                          0 0
                          • vanderpoel  

                            no jasne, chapu … co se tyce tech cen tak to nemuzu zas tak slouzit protoze ja kola kupuju/servisuju v malym kramku z jehoz majitele se casem stal muj rekneme kamarad takze v cenach nemam prehled protoze se vzdycky nejak domluvime tak ze on mi da nejakou pratelskou cenu a ja mu za to necham takovej ten papirek co se dycky priklada ke zbozi a je na nem napsany co to bylo a kolik to stalo :-) … takze s cenama ti neporadim …

                            co se tyce tech komponent taxem pochopil ze si obcas v ramci kondicky i poradane zafunis a ze teda nejezdis jen na lazo plazo vyjezdy abys predved svuj fungl novej dres z nejnovejsi kolekce … pak by pro tebe to xt nemuselo byt o veci, protoze jak uz zaznelo tak je to proste vyssi a tim padem i po vsech strankach lepsi sada … ale samozrejme je o to drazsi … naproti tomu slx je v soucasnosti povazovana vicemene za ideal z hlediska cena/vykon …

                            ja bych ti snad doporucil dokonce i spis to slx … pocitej ale s tim ze se pak najde hromada pozeru ktery budou mit na prehazovacce napsany XT a budou se ti tlemit ze oni maj lepsi vybavu a koupili to kolo o 10k levnejc … coz bude ale pravdepodobne zejmena tim ze tam zaroven maji spatne a nekvalitni jine soucasti …

                            0 0
                            • zed7  

                              OK, díky za info. Půjdu do toho Sinťáka – zajedu do Ostravy s bráchou, protože ten se zná holčinu z maxcursoru a uvidíme, jak se domluvíme, co nabídnou za ceny atd. Třeba se nechám ukecat na lepší sadu i když měšec také není bezedný …

                              Co se dresu týče … v loni jsem jel jeden „pouťák“ asi na 10let starým kole bez odpružené vidle, váha kola asi 17kg a k tomu jsem byl i řádně oblečen – bavlněné triko, trenky od fotbalového dresu, rukavice na motorovou pilku a kopačky na umělou trávu. Měls vidět ty pohledy před startem … Ipořadatel mi říkal, jestli dojedu do cíle ať se stavím, že mi dá nějakou cenu za statečnost! Všichni okolo samozřejmě vodrezovaný, nablejskaný kola se všema možnýma komponentama atd. No ale víš jaký to byl parádní pocit na trati a pak i v cíli, když člověk 2/3 třetiny takovýdlech machýrků vomet? Prostě paráda. Takže teďka koupím kolo a s dresem rozhodně spěchat nebudu … :-)

                              0 0
                              • vanderpoel  

                                hehe … s tim dresem to plne chapu :-) … momentalne mam sice ctyri dresy ale jeste pred trema ctyrma rokama jsem taky jezdil zasadne v bavlnenym tricku … jednou jsem se ale dostal situace ze jsem z nejakyho duvodu nemel zadny vhodny triko po ruce taxem si jakoze „z nouze“ jeden dres koupil … pak mi doslo ze je asi damskej :-D … a zjistil jsem ze prinejmensim pro odvod potu je to fakt lepsi … pak jsem postupne nejaky jeste dostal a jeden jsem si koupil sam at ten svuj jeden nemusim pokazdy prat :-) … nicmene nebyt tehdy kdysi my deravy hlavy ze jsem si zapomnel trika tak v bavlnakach taky jezdim doted … :-) …

                                0 0
                                • zed7  

                                  Jo jasný. Co se týče oblečení – funkční, thermo prádlo atd., tak jsem docela v obraze. Dělám ve fimrě, kde přímo vyrábíme různý parádní materiály, ze kterých se pak dá spíchnout ledacos – www.saltman.cz . Jsme kompletní čeští výrobci, tedy od napletení materiálu, obarvení až po konfekční zpracování. Myslím, že na e-shopu máme i velice příjemné ceny. Holt nemáme na tom 300% marži a to je celá ta sranda … Takže to bavlněný triko jsem měl až jako „druhou vrstvu“, protože na těle jsem měl coolmaxový triko.

                                  0 0
    • jIrI___  

      Dej sem na ty biky odkazy, lidi jsou líní je hledat.

      0 0
    • kaqpa  

      Kup si Sintesi ram z netbike a nech si na to naplacat XT komponenty a budes velmi spokojen. Jinak mam 19" a merim 182. Kolo je hravejsi, geometrie mi vyhovuje.

      0 0
      • zed7  

        a jaký je rozdíl mezi XT a SLX???

        0 0
      • djano  

        To je uz na hrane – tiez mam 19" (180cm), ale povinne 400mm sedlovku. Ten ram je mensi ako 18" Superior.

        0 0
    • Libass.62  

      já bych ti to řekl asi takhle: myslím, že když vemeš to SLX-ko, tak neprohloupíš. Podle mě drtivá většina jezdců ani nepozná podle chodu co tam je. Přesnost je o vyštelování a životnost podle toho, jak se k tomu budeš chovat. Pokud si chceš hrát na profíka, kterej to někde sprasí a pak to náležitě neošetří a tvoje finance se podobají ,,bezedné studně„, tak tam dej klidně XT od ,,hlavy až k patě“. Jde o funkčnost a klidně bys tam mohl mít komplet deore, ale třeba deoe kliky už na tom sou s váhou o něco hůř jak slx nebo xt. Teď se tady do mě možná někdo pustí, ale kdyby sedl na kolo se zavázanýma očima, tak rozdíl ve funkčnosti mezi xt a slx při správném vyštelování nepozná…

      0 0
      • zed7  

        Díky za názor, já si právě myslím to samé. Tedy, že spoustě klukům, který si hrajou na rádoby profíky, jde hlavně o samolepky XT a ve skutečnosti by rozdíl ani nepoznali. Takže tím, že budu obyčejným uživatelem (styl použití kola viz. o pár řádků diskuse výše), tak tam nechám na 95% SLX a uvidíme. Aspoň budu moci jít za pár let o stupínek s výbavou výše a pak budu moci říct co a jak.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.