• Lance

    tak co? pocasi asi podobne sele, ma smysl jet? :-)

    dle predpovede prochcije cely kveten

    Anketa: kdo jede

    19x
    50%
    19x
    50%
    0 0
    • michal xtr  

      už mám zaplaceno, tak to objedu no. snad to počasí bude lepší

      0 0
    • daymaker  

      Snad neměkneš…? :-) Doma, to se musí… .-) 2 týdny čas, počasí se zlepší…

      0 0
      • Lance  

        tys mi tu chybel, sem uz vymek davno :-)

        silnicka – jak to vypada?

        0 0
        • daymaker  

          Tento týden dáme… Dle počasí se zkusíme domluvit operativně… .-)

          0 0
          • Lance  

            ok, dneska ale ne, sem se svez 35 km vcera v podvecer, to se dalo

            0 0
      • Lance  

        myslel sem co nova silnicka :-)

        0 0
        • daymaker  

          čekám, kdy se někdo ozve… uvidíme… zatím naštěstí slouží „stará dáma“…

          0 0
    • kolda  

      po dlouhe dobe jedu dlouhou, urcite bude hezky :))

      0 0
    • Tušnak  

      jedu každopádně, je to přece vrchol sezóny:)

      0 0
    • George81CZ  

      Je to první acke svého druhu, na kterou se chystám. A hned jsem se napsal na dlouhou trať :) Nejedu to ale vyhrát, jenom dojet :)

      0 0
      • cagalam  

        napoprvé sis nic lepšího vybrat nemohl! :-)

        0 0
        • George81CZ  

          Už jsem si byl tu trať projet, tak vím do čeho jdu. Ale kvůli počasí jsem už dva týdny neseděl pořádně na kole a kdoví, jak to bude vypadat příští týden :(

          0 0
          • bagr84  

            A jak to vypada, je to hodne rozbahneny?

            0 0
            • George81CZ  

              Byl jsem tam před dvěmi týdny a bylo sucho, až na pár úsekú. Ale teď jak v kuse chčije a chčije to bude určitě rozbahněné všude.

              0 0
    • tHomm  

      Taky začínám měknout, ale je to přece mistrovství galaxie :)

      0 0
      • KAPLIS  

        Mistrovství vesmíru a přilehlých galaxií! Včera jsem projížděl trať. Najel jsem na ni pod sjezdem z Jelenice (obora je průjezdná) Hned tam bylo několik stromů co bylo třeba přejít. Na lávce přes řeku chybí pár prkýnek, takže opatrně. Sjezd k brodu je nově vybagrovaný. Místo brodu je most, ale v současné době teče potok i před mostem, tak při současném počasí o brod nepříjdeme. Dojel jsem až do konce a terén je hodně podmáčený. Zvláště poslední stoupání do Bohučovic kolem lomu stojí za to. Podle stop pneumatik které jsem viděl je příprava v plném proudu.

        0 0
      • Biker jak Pes  

        Pane, to jste se ovšem zmýlil. Mistrovstí Vesmíru a přilehlých Galaxií už proběhlo a to hned na začátku dubna! :-)

        0 0
    • Corbett  

      Jedu dlouhou a doufám, že se Šela nebude opakovat.

      0 0
    • HROOLI  

      Jedu krátkou a vůbec by mi nevadilo,kdyby bylo stejné počasí i podklad, jako na Šele. Strašně mě to v tom blátě bavilo ..

      0 0
      • deverers  

        Podle fotky si v bahně fakt lebedíš

        0 0
      • McBlacky  

        když jsou prachy na servis tak je to i zábava. Platím si to sám a tak preferuju sušší závody :)

        destičky, střed, teflon lanka + jagwire bovdeny. K tomu nadměrné opotřebení pohodu a ložisek hlavy. Kdo má fula, navíc ložiska stavby

        0 0
        • Zerocool  

          vyměním akorát bowdeny, zbytek nemá cenu, pokud to není totálně zničený…

          0 0
        • camlost  

          jj, po ASM jsem nakonec musel resuscitovat vidli, loziska v zadni nabe a brzdove desticky. (a to jsem si po zavode liboval, ze vse probehlo bez technickych problemu :-))

          0 0
    • pepe19  

      V opavském Hervisu sleva pro účastníky na potravinové doplňky Isostar,Enervit a Nutrend(-15%)

      0 0
    • tom xtr  

      V úterý jsem projel za deště část trasy kolem Bohučovických rybníků, Kalvárii, sjezd do Kajlovce, Včelí hrad. Všechno se dalo jet.

      No, jestli tohle počasí vydrží, tak bude trať docela zajímavá, místy i technická. Třeba ten sjezd do Kajlovce bude asi pro dost lidí na hranici sjízdnosti. Doufám, že to nakonec nezametou pořadatelé jako dálnici. :)

      0 0
      • Zerocool  

        akorát nevím jak se budeme v té bažině šplhat kalvárií?

        0 0
      • kolda  

        cau bikere,

        letos se potkame na dlouhe. doufam, ze mi nevratis lonskeho drasala :)

        dotaz – je to s tim bahnem moc zly? mam vzadu Ralpha a nechce se mi to predelavat (z duvodu UST). ale zase slapat kopce pesky se mi taky nechce :)

        0 0
        • tom xtr  

          No čau, už tvoji účast na té dlouhé nějakou dobu registruju. S tím vracením to nebude až tak žhavý – viz trápička na letošní Šele. Zadarmo ti to ale nedám :).

          Pokud jde o gumy, tak já to předevčírem projížděl na RaceKingu vzadu i vpředu a dalo se to, nikde jsem z kola dolu nemusel. A na závod to asi přezouvat nebudu, max. upustím předek.

          A snad se to počasí příští týden přece jenom o něco polepší.

          0 0
          • bagr84  

            Hm, ja myslel ze Silesia je terenem i urovni „rozsrackovanosti“ na urovni sely… tu si na RK nejak nedokazu predstavit.

            Nebo se pletu?

            0 0
            • tom xtr  

              Zatím je na tom Sileska, pokud jde o sračky, myslím líp. Snad to nějak půjde, nechce se mi vylívat mlíko z UST. V krajním případě vyměním celý kolo za „bláťáka“ a objedu to na pohodu.

              0 0
              • kolda  

                vidim to podobne.

                0 0
                • tom xtr  

                  Takže po včerejším projetí se kolem Raduně, pohledu z okna a na předpověď počasí měním lehký optimismus na pesimismus. Jestli to tak bude pokračovat, bude úplně jedno, jaký pláště nasadíš.

                  0 0
                  • kolda  

                    vidim to na stary bajk, maxis medusa a hodne odhodlani :)

                    no, zaplaceny statovny mam, takze zabalit se to da na trase kdykoliv

                    0 0
                    • tom xtr  

                      Dneska jsem byl projet větší část trati 90 km. Překvapivě se to dalo celý jet. Jestli ale ještě spadne všechna ta voda podle předpovědi, tak to bude ještě zajímavější, a že zajímavý je to už teď. „Pozitivní“ je, že ve spoustě sjezdů teče tolik vody, že to odplavilo bahno, a jede se po šutrech korytem potoka.

                      0 0
                      • marius  

                        Dnes není za týden. Jestli budu takový cvok a pojedu tak na šrotu se sedmikolem a blatníkama, na kterým jezdím přes zimu v soli. Nechci kvůli jednomu závodu dělat rozborku celého kola.

                        0 0
                      • kolda  

                        no covece, zacinam tezce zvazovat svoji ucast…

                        0 0
                        • cagalam  

                          tak ještě to vzdá 720 lidí a bedna je moje :-)

                          0 0
                          • kolda  

                            kdyz dojedes :))

                            0 0
                            • Corbett  

                              Hele, jaký je tam podloží. Přestává se mi to líbit. To co jsem si užil na Šele bych nerad opakoval. Je to hlína, kámen, písek, jehličí, lisí, tvrdý, nebo typický bahno. Když nebude čt a pá pršet, má to šanci trochu vyschnout aby to bylo jetelný, třeba jako hřeben Hostýnků? Nebo to je čistá hlína v listnatém lese, co vyschne když 14 dní praží slunko?

                              0 0
                              • HROOLI  

                                Nevím ,co konkrétně tam je, nicméně pořadatelé na webu píší,že bude trat upravena tak,aby byla jetelná…

                                0 0
                              • kolda  

                                takova vsehochut, od hliny pres kameny, ale dnes jsem se bavil se spolujezdcem z tymu a ten to skrecuje… a to je mistni.

                                0 0
                                • Corbett  

                                  jo, dík

                                  0 0
                                • bosmilan  

                                  jenom proto že venku prší a v lese je bláto tak přece nebudu hnipat doma,takže asi na kole jezdí jenom když je sucho a přitom má svítit sluníčko.Kdybych měl pokaždé rušit závody jenom proto že venku delší dobu prší a já se zašpiním tak to bych toho moc neobjel

                                  0 0
                                  • HROOLI  

                                    Přesně mé idee,ale ted už je to opravdu moc… :-))

                                    0 0
                                  • kolda  

                                    no ja nevim jak ty, ale ja jsem uz komplet rozborku po zavode v bahne delal a dotes si to pamatuju. znicenej material za to taky nestoji. takze radeji pojedu kvalitni trenink na silnici a da mi to vic, nez se nekde mrcasit v blate a byt akorat nasranej.

                                    ale zkus si to sam a uvidis.

                                    0 0
                                    • bosmilan  

                                      jelikož jsem závodů v těchto podmínkách už několik objel tak vím do čeho jdu a to že pak musím kolo rozebrat a vyčistit mi vůbec nevadí.A že bych ted na Šele něco zničil to si taky nevzpomínám a to bylo kolo komplet celé obalené bahnem a když budu muset něco vyměnit tak to prostě vyměním.Prostě mi tyto podmínky nevadí a proto výmluvy typu: bude bláto,tak nepojedu závod nepochopím.

                                      0 0
                                      • HROOLI  

                                        Bude bláto je v klidu,ale ted jsou ZÁPLAVY :-))

                                        0 0
                                      • daymaker  

                                        Zatím to po okolních lesích vypadá, že pokud závod nepovede jenom na asfaltu, tak to bude masakr. :-) Bahno mi je taky putna, ale abych si švihnul závod a pak dal X tisíc za komponenty, nevím nevím, ještě budu hodně dumat. Kdybych měl zimáka, není co řešit…

                                        P.S. – možná to vidím na silničku, placku rumu a fandit někde po trati s KPZ. .-)

                                        0 0
                                        • daymaker  

                                          Dle povodí Odry začíná mít menší problémy přehrada Kružberk, která už není regulovatelná… jestli se to spustí po Moravici, místo biku kajak.

                                          0 0
                                          • Pavel  

                                            Sakra chlapy:-), neblbněte! Nějak se mi menší odhodlání to zkusit objet… ;-)

                                            0 0
                                      • Biker jak Pes  

                                        Hm, taky si o sobě myslím, že jsem objel hodně závodů, ale podle tebe asi ne. Závodím 5 let, ale to, co teďka řádí tady jsem nikdy nezažil. Bydlím cca 8 km od startu, pokud by ses ptal.

                                        Navíc, Kolda má pravdu, pokud plánuješ další závody, tak je opravdu lepší to vynechat, tím tuplem, že Silesie není v žádném poháru (vlastně velosérie). Na dlouhé se můžeš zrušit tak, že tě to posune v tréninku o několik týdnů zpět. V takovém počasí už opravdu uděláš líp, když budeš sedět doma a dáš nohy nahoru a zapneš Giro. :-) Každopádně komukoli, kdo to objede přeji hodně štěstí… :-)

                                        0 0
                                        • kolda  

                                          ale kazdemu dle jeho gusta :))

                                          0 0
                                        • Lance  

                                          tak ted uz to vysycha opravdu, ten vitr dela svoje, je to lepsi nez slunko

                                          0 0
                                        • bosmilan  

                                          já už se nemám kam posunout,ani nahoru ani dolů :-)) Taky jezdím na kole po závodech 5 let ,ale max. tak 10 za rok,podle možností,ale že bych musel po totálně bahnitém závodě vrazit X tisíc za nové věci,to teda nevím co bych musel vyměnit (pokud třeba neberu pád,který může přijít i za sucha).Jenom mi prostě takové podmínky nevadí a že to bude hodně náročné to vím.

                                          0 0
        • tom xtr  

          Tak jsem nějak vnitřně rozhodnutý, že jedu, i když to bude masakr.

          Nejspíš na starým bahňáku, kde mám nefukční vidlu, přední blatník, gumy s pořádnýma špuntama, takže to moc nepojede, ale pokud vydrží kolo, tak věřím že dojedu.

          0 0
          • Corbett  

            Když ty jako místní a znalec trati říkáš, že to bude masakr, když ty jsi rozhodnutý jet na starým bahňáku ( tos nejel ani šelu pokud nemýlím ), tak to je další důvod proč se na to vyprdnout.

            No, nevím, pořád se rozhoduji :-((

            0 0
            • Lance  

              presne tak, nema smysl v tomhle blate delat kompars tem co jedou na bednu, tim te nechci podcenovat :-)

              0 0
            • tom xtr  

              Šelu jsem jel taky na bahňáku, jelikož RB povýšilo na bahňáka :)

              0 0
            • tom xtr  

              Jestli ti to pomůže, udělám krátký „terénní test“ stavu terénu ve ČT odpoledne, případně Pá odpolene. Že ale budou úseky s vydatnou dávkou bláta je jasné už teď. Nicméně, co nás nezabije …

              0 0
              • Lance  

                tak dlouho se jezdi maraton v blate az se prehazovacka utrhne

                prislovi ti nic nerika co?

                0 0
              • kolda  

                ja fakt nevim… musel bych dat do kupy zimaka, na Garym to nepojedu :)

                zkus zitra napsat, jaky to je. bahno je jasny, aůe jestli to ma vubec nejaky smysl

                0 0
                • Zerocool  

                  já nevím, co všichni šílíte, normální závod s trochou více bahna… letos už byly tři a bude další, na kole se mi nic nezkazilo ani jsem nic neměnil… nechápu ten přístup…

                  0 0
                  • daymaker  

                    tak proč nabízíš startovné…? :-)

                    0 0
                  • kolda  

                    asi mas nejake sur komponenty

                    0 0
                    • Zerocool  

                      úplně normální, ale fakt nic neměním, protože není třeba, vždy rozeberu a zkontroluju, do středových misek se nikdy nic nedostalo, kladky v klidu, hlavko v klidu, vidlice bez problémů, akorát vždy vyměním bowdeny a řetěz se čistí sám…

                      0 0
                • daymaker  

                  jestli bude dneska bez deště pojedu na biku směr Raduň to okouknout… uvidím… připadá non sense rušit některé sjezdy, když neprůjezdná bude už Raduň na dlouhé… :-) třeba to první koryto za hřbitovem, tam se obalíme bahnem (asi 10km) a pak už to bude egal… :-)

                  0 0
              • tom xtr  

                Tak jsem dnes večer projel kus trasy, kde se dá čekat bláta asi nejvíc, tj. od Raduně po Kalvárii. Bláta dost, ale většinou to jde jet, místy nutno poponést. Kalvárie nešla včera vyjet ani náhodou, jak to bylo slizký, dneska už to jakž takž šlo, takže se to lepší. Navrhuju tímto váhajícím nepanikařit a jet.

                čau

                0 0
                • bagr84  

                  super…

                  0 0
                • Luongo  

                  Vidis to na nizsi rychly nebo pomalejsi zaberovy spunt?Porad vaham jestli neni lepsi nahodit na kolo MK 2,4.Jinak hodne sily do zavodu:-)

                  0 0
                  • marius  

                    V noci lilo fest, a teď po ránu to taky nevypadá dobře.

                    0 0
                    • Lance  

                      mas na mysli ten brutalni majovy destik,ktery tak tak, ze zavlazil zahradky?

                      0 0
                      • daymaker  

                        V mailu mi pořadatelé psali, že u nich od úterý neprší. Zjišťuji, že bydlím asi v jiné Opavě… :-) Btw : sedím v Raduni (tam pojedeme) a hádejte co? Chčije… :(

                        0 0
                        • Lance  

                          tak v opave to opet vysycha – nechcije, ale je fakt,ze jak sem jel do prace,tak nad raduni tma, jak by mely padat hovna

                          0 0
            • skier  

              No nazdar, jak se můžeš rozhodovat,když jsme domluvení…jo a kdo vezme auto … :-)))ve čtvrtek večer Ti crrrn…No kdyby jste na Šele 2× to kolo opláchli a mázli řetěz nic jste nemuseli opravovat :-o

              0 0
              • Corbett  

                Jasně, zavolej, tvé pozitivní myšlení mě určitě zlomí. Ono zítra jak vykoukne sluníčko, tak to s tím lámáním budeš mít jednoduší. Když svítí, tak se na všechno dívám jinak :-))

                0 0
                • skier  

                  No ono je třeba se smířit s tím, že letos už suchý maraton nebude…hladké gumy se rozpadnou v garáži…pršet už do soboty nebude,nějaký ten km v bahně se zvládne a oskar,jak píšeš určo bude.

                  0 0
                  • daymaker  

                    to je panečku přístup… :-)

                    0 0
                    • skier  

                      No ono to bude hooodne bahnité a ještě se uvidí,ale spíš bojuju s tím,že se mám jet bavit bikovým závodem do oblasti,kde spousta lidí má a bude mít zcela jiné starosti…

                      0 0
                      • daymaker  

                        Tak to buď v klidu. Opavy se povodně vůbec netýkají, kdyby nebyla masáž médií, tak o tom tady nikdo ani neví. Je to na prd, člověk by měl pomoci (finance, hmotně), ale nevidím důvod, proč plakat doma. To nikomu nepomůže.

                        0 0
    • HROOLI  

      Ještě nejsem přihlašený a přes internet to již nejde.Nejsem místní, na místě před závodem se již přihlásit nedá. ..?

      0 0
      • Pavel  

        Startovní listina na 55 km je již uzavřena… Viz http://silesia.opava.cz/…a/index.html

        0 0
        • HROOLI  

          takže už nemůžu startovat .. :/ :/ :/ :/ :/ :/

          0 0
          • Pavel  

            Přihlásit se lze už jen na dlouhou…

            0 0
            • HROOLI  

              to ne,to je na mě moc.. :/ KOUPÍM STARTOVNÉ NA 55 KM, KDO NEJEDE---MÁM ZÁJEM .

              0 0
              • bagr84  

                ale prd moc, maximalne se z toho poseres, ale dojedes to :)

                0 0
                • HROOLI  

                  tak určitě bych to dojel,ale prostě mám nějaké cíle a požadavky k výkonu a ty by šli na dlouhé stranou.Ale já jsem blázen a opravdu o tom začínám uvažovat. :D Pokud se nikdo nenajde s nabídkou,pojedu dlouhou .. :D

                  0 0
              • Lance  

                jestli chces je tvoje

                0 0
              • Lance  

                jinak u nas pere slunko,tak pocitam,ze do pondelka to je suche na prach

                0 0
                • tHomm  

                  Jj, dneska to krásně vysychá…

                  0 0
                • kolda  

                  to si delas prdel, nebo to myslis vazne?

                  0 0
                  • daymaker  

                    Neboj dělá si prdel… Ale spadlo jenom půl metra vody, takže zatím není čas na paniku… :-)

                    0 0
                    • Biker jak Pes  

                      Ty to nechápeš, Lance jako správný profík mate soupeře o místních podmínkách. S takovou to nevyhrajem, kolego! :-)

                      0 0
                      • daymaker  

                        chápu, chápu… problém je v tom, že já to nevyhraju, ani kdyby lítali pečení holubi do huby… :-)

                        0 0
                        • Biker jak Pes  

                          Závod neskončil, dokud nejsi v cíli! Optimismus! :-)

                          0 0
                        • vitan  

                          podle toho kde letos budu, tak natankujes Jegra Majstra a pojedes…neser, doktore:-)

                          0 0
                          • daymaker  

                            tak jestli budou na trati takoví fanoušci, tak to asi musím… :-) ale už teď objednávám komplet nové osazení kola… předpověď a hlavně pohled z okna je nekompromisní!

                            0 0
                            • vitan  

                              co objednavas? postranni kolecka a reflexni vlajecku s antenkou?:-)

                              0 0
                              • daymaker  

                                neopren a šnorchl… chlape, tady to vypadá spíš než na XC na pěkný survival maraton… už jsem tak 50 na 50. jestli opravdu bude pršet až do čt jak prší teď, tak nepřejedeme ani most u Chovatelů. :-(

                                0 0
    • Biker jak Pes  

      Letos prostě nepřeje… vypadá to, že nepojedu. Opět a zase jsem nemocný… :-/

      0 0
    • michal xtr  

      Pokud by někdo chtěl tak se za nějáký rozumný peníz zřeknu svého startu na krátké. Ta práce dát kolo dohromady druhý den mi za to nestojí

      0 0
    • jojina20  

      Přenechám startovné na dlouho, balím to… Nemá to cenu, Šela stačila…

      0 0
      • daymaker  

        myslím, že momentálně nabídka převyšuje poptávku… :-)

        0 0
        • Lance  

          SILESIE SE POJEDE

          Množí se dotazy, zda se Silesie pojede či zda ji zrušíme nebo přeložíme. Přeložit nemáme kam, zrušit by bylo škoda. Je v tom hrozně moc práce a úsilí spousty lidí.

          Silesie se pojede v plánovaném termínu. Toto rozhodnutí souvisí i s počasím, které v Opavě a okolí panuje. Nejsme postiženi povodněmi. Od neděle prší mírně a předpověď na sobotu je příznivá. Trať je mokrá, ale sjízdná. Pro vaši bezpečnost a celkovou pohodu závodu jsme rozhodli o těchto konkrétních změnách na trati.

          1. technická pasáž u Chvalíkovických rybníků se nepojede, trať povede

          přímo do Chvalíkovic a na první křižovatce vlevo zpět k rybníkům na původní trať

          1. sjezd z Jelenice se pojede jinak, na kraji lesa rovně po zpevněné cestě

          přímo na lávku přes Moravici

          1. na trati 90 km po sjezdu z Dubové se nepojede k hrázce na Podhradí

          kolem vody. Trať bude odkloněna přímo na kraj chatoviště, pak se pojede po příjezdové cestě doleva do první serpentiny a po státní cestě dolů do Podhradí. Za mostem druhou cestou doprava a zadem zpět na trať.

          1. sjezd z Kalvárie při cestě zpět se nepojede z vrchu po trávě. Trať

          bude při výjezdu odkloněna po traverzové cestě doleva, zhruba do poloviny kopce a dolů se pojede po cestě.

          1. v Bohučovicích po vjezdu na státní cestu od lomu se nepojede rovně

          přes louky, ale vlevo po státní cestě do Bohučovic. Pak doprava zpět na trať.

          Všechny změny budou označeny, všude budou pořadatelé.

          Svou zodpovědnost za pořádání závodu si uvědomujeme, vás prosíme o maximální opatrnost při závodě. Přizpůsobte, prosím, jízdu svým technickým schopnostem a stavu terénu, buďte ohleduplní i k ostatním!!

          Trať 55 km po provedených změnách jede z 95% po zpevněných cestách, kde byste neměli mít žádný problém, kromě toho, že bude mokro.

          Trať 90 km jede po obdobných cestách z 85%. Jsou tam pasáže, kde bude bahno. Tyto úseky musíte projet nebo projít pěšky, jako při každém obdobném závodě.

          Trať definitivně na závod budeme připravovat ve čtvrtek a v pátek. Aktuálně je největší problém vítr, který shazuje stromy. Vše řešíme ve spolupráci s Lesy ČR. Může se stát, že i v době závodu výjmečně narazíte na spadlý strom. Pak jej budete muset přelézt s kolem v ruce. Ale to jen v případě, že se stane něco mimořádného z pátku na sobotu v noci.

          Jinak jak mi pan doktor napsal, silesia se defacto nejede vubec v terenu, nechapu to mnozstvi odhlasek :-) vzdyt valite furt po asfalte, staci silnicka se sirsim plastem

          0 0
      • Biker jak Pes  

        Jej, zrovna jsem tady chtěl hodit do placu své startovné… ale jak vidím … :-D

        0 0
    • Hynas  

      Tak co slečinky…kdo z původních nabízejících své startovné dostává myšlenky na opětovné se zúčastnění závodu? Hmmm? Ale nezapomeňte, že tak i tak budete muset v neděli své kola umývat, případně dodatečných 14 dní regenerovat v teple…:o)))

      0 0
      • daymaker  

        pravda, pravda… někdo musí jet, ať mám koho předjíždět… :-)

        0 0
      • Rostak  

        Na to nebudeš mít čas, Bystřička se blíží a je nutno natrénovat něco nočního přesunu :)

        0 0
    • jaktařák  

      Musím ukrást fotříkovi bajka ať si neničím svůj a JEDU :-)

      0 0
    • witmar  

      Já jedu na 100% a těším se na to.. Každý pořád straší kolik komponent zničí… Já jel x maratonu v bahně i bez a s komponenty nemám problém, nesmíte jezdit na moc drahých kolech :-) stejně je to v nohách a v hlavě :-)

      0 0
    • bagr84  

      Nemate kdyztak nekdo tip na levny prespani nekde pobliz, z patka na sobotu? Samozrejme s kolem :)

      0 0
    • Zerocool  

      nabízím startovné na krátkou trať

      0 0
    • daymaker  

      Thak jsem se byl se ženou projet symbolicky po asfaltu směr Raduň, kolem rybníků poctivě, pak z Chvalíkovic jako kdyby do cíle a dále Žimrovice atd. Nicméně… V térénu jsme vůbec nebyli, ale kola a oblečení jsou jako prase. :-) To je egal. Pozitivní je, že to bahno je tak zředěné, že je to spíše voda. :-) Hurá… Takže to nesmí vysychat! No bude to maso a navíc nám v přepovědi změnili sluníčko na mrak, svině… :-( thak uvidíme…

      0 0
      • witmar  

        Jen nevím co si vezmu na sebe :-) pravděpodobně to bude uplně jedno stejně bude vše mokré a od blátíčka :-)

        0 0
        • daymaker  

          Jestli pojedu tak krátký-krátký. Bude teplo, možná zaprší… Stejně to bude durch od bahna, aspoň to nebude těžké… :-)

          0 0
      • Lance  

        tys mi dal ten nejkrasnejsi darek, NEJEDU

        0 0
      • beng  

        ja byl dneska kousek na oderske a kousek i na silesia trati a bahno je vsude a rekl bych to takhle: z kopce to klouze a do kopce to prokluzuje…kdyz tam neni rovnou potok

        0 0
    • bagr84  

      Myslite ze by bylo mozny vymenit ucast na dlouhe za kratkou?

      Precejen dost lidi to asi zabalilo, a jelikoz jsem nesehnal auto tak se dopravuju do Brna vlakem, byla by pro me tedy kratka praktictejsi.

      Zitra zkusim zavolat poradateli.

      0 0
    • witmar  

      Díky tomu, že pojedu na Meridě(hurááá, nikdy mě nikdo nikde nevylosoval až teď) se těším ještě více,jen nevím jak se poperu s bikem se kterým se uvidím až těsně před závodem :-) Všem přeju ať dojedou do cíle a hlavně bez újmy na zdraví a samozřejmě i na biku…

      0 0
    • bagr84  

      Hm, no jak tu ctu o pocasi tak to asi taky balim… achjo :(

      0 0
      • Lance  

        kasli na to :-)

        tahat se vlakem s kolem, bude promrzly, kosa jaxvina, hadry spinave, dom daleko

        0 0
      • daymaker  

        V Raduni začíná sunshine… Velice slabě, ale jo… :-)

        0 0
    • tHomm  

      A zas ***** pada..

      0 0
      • Lance  

        ale ne moc

        0 0
        • daymaker  

          tak dámy a pánové… můj morál klesá rychlostí světla, neb teď je v Raduni průtrž jako sviňa… :-(

          0 0
          • Lance  

            ted sem mluvil se znamym, co bydli v raduni u toho najezdu na tu louku, nevim,ale rikal,ze je to bahno a bahno a voda tece a tece z toho vrchu i kdyz neprsi, ale jinak jasno az polojasno

            0 0
    • Biker jak Pes  

      Pánové, tak to, co se právě děje venku je srovnatelné s Potopou světa… :-D Budu držet pěsti zítra! ;-)

      0 0
    • tom8848  

      Ja to balim… urobim si krajsi program ako sa trapit v marase… obetujem radsej 350 teraz ako investovat do servisu este aj potom…

      0 0
      • Lance  

        to stejne co sem psal bagrovi, zustan doma, udelas lip, tu budes promrzly a rozmrzely, s kolem to nema nic spolecneho, hadry mokre, vsude bahno, zustan doma, nehlede na to, ze prijezdova cesta od komarova je pod vodou

        0 0
        • onik  

          lance jestli ty nahodou nedělaš místo na bedně jak každeho odrazuješ co?:)))

          0 0
          • Lance  

            nikoho neodrazuju, pouze se snazim kluky ochranit pred nachlazenim

            ty jedes? doufam, ze ne, jestli nechces byt nemocny

            0 0
            • onik  

              :D ne e asi ne,jeste nevím kamoš mně lame ale nějak sem 3 tydny už nebyl na kole tak nevím

              0 0
              • Lance  

                tak vidis, co bys tam delal? promrzly, mokry, spinavy a od pondelka nachcipany? takze doma

                tak to mame uz 3

                0 0
              • daymaker  

                v tomhle počasí většina neseděla na kole 3 týdny… :-)

                0 0
                • michal xtr  

                  týjo já nevím jak Vy, ale já se ted vrátil ze švihu v krátkých – 25 stupňů, jestli to tak bude zítra tak pohoda

                  0 0
                  • tHomm  

                    To já teď švihal 5 min. z práce a přijel sem durch.

                    0 0
                  • daymaker  

                    venku se udělalo celkem fajn. zítra to bude přesně jak teď. slunko-slejvák-slunko-slejvák. A tak 18C… krátký-krátky to jistí

                    0 0
        • tom8848  

          Nevadi mi voda a bahno nie som citlifka necitim sa na to na biku som nesedel 3 tyzdne bo v tomto vasom pojebatom kraji vkuse prsi a ked neprsi tak pada bordel s tazkeho priemyslu. A ja n zavodoch nezbieram body ani si nerobim naroky na nejaky vysledok robim to pre radost a zabavu co v tomto pripade malinko postradam…

          0 0
      • Zerocool  

        tak se mi to líbí, jak pěkně odpadávají soupeři:)

        0 0
    • daymaker  

      pojďme se seriózně domluvit, že každý vezme něco… jeden řetěz, další přehazku, někdo rám, někdo pláště a tak… ať to alespoň tři na bednu dojedou… :-)

      0 0
    • Hynas  

      Pánové a teď vážně! Radíte nechat nanoraptory nebo mám dát dopředu ostřejšího wolfa? Není nakonec v bahně lepší užší plášť?

      0 0
      • tom xtr  

        Po třech týdnech vídím na obloze slunko – hurá. Už jsem nevěřil, že tam ještě je.

        Sakra – blbě jsem to v tom nadšení zařadil a neumím to opravit …

        0 0
      • daymaker  

        lyžiny

        0 0
      • Zerocool  

        nech nanoraptory:) ne vážně já mám wolveriny 1,95 vepředu i vzadu…

        0 0
      • Hynas  

        No nic. Tak jsem předek přezul na wolfa 2,3…holt jsem mistr, už ty bezdušovky zvládám přehazovat jak na běžícím páse a to jen nožní pumpou.

        0 0
    • tHomm  

      řesím tu samou variantu, asi dám volfy doředu i dozadu, nanoraptor je v tomdle počasí jako slick..

      0 0
      • tHomm  

        reakce na Hynase

        0 0
      • George81CZ  

        mám teď obuté Continentaly Race king 2.2 na obou kolech. Zvažuju, že dám Schwalbe Space 2.35 na předek. Myslíte, že to má smysl? Opakuju, nejedu vyhrát, ale v pořádku dojet.

        0 0
        • daymaker  

          když se koukám ven na tu bouřku co právě přinesla z Polska dalších 30mm vody, tak je to úplně jedno, co obuješ. :-) Možná, že galusky by byly nej…

          0 0
    • tHomm  

      Jak rychle se dá ujít 55kiláků v bahně?

      0 0
    • šlapatko  

      Zítra se těším na fotečky.Jel bych rychlé pláště, má se jet hlavně šotolina a asfalt.Zbytek se poběží :-)

      0 0
    • troleybus  

      Můžu mít jednu otázku?Asi hlopupo,ale..co si s sebou vzít?Má cenu tahat něco s s beou?

      0 0
    • daymaker  

      Když se teď viděl na prezentaci tolik šílenců, tak jedu. Číslo na biku, ready to „zničit kolo i sebe“… Nesmí ráno před a na startu padat, to bych se asi nedonutil.

      P.S. – na číslech jsou jména, takže ostuda „all in one“… .-)

      0 0
    • kolda  

      takze tom xtr a jeho nezdolny optimismus ma za nasledek, ze jsem to prehodnotil a jedu s nim dlouhou. zimak je nachystany, retez jsem vydatne polil mazivem do mokra, plaste nechavam NN+RR, nechce se mi prezouvat a stejne to bude jedno. tak zitra na startu!

      0 0
    • HROOLI  

      Držím Vám palce. Zrovna jsem šel do sklepa pro bike,že si aspon poprvé od Šely sednu na kolo a ono začalo dost hustě pršet… Vůbec nelituju,že dnes nejsem na startu ( kecy lituju,ale v tom počasí…).

      0 0
    • daymaker  

      nevím jak bych to popsal… snad megapeklo… ale dlouhou jsem pokořil… :-)

      0 0
      • tomaschek  

        No zas tak dramatické to nebylo, bylo mi líto Elementa, tak jsem objel svou první dlouhou na 15 let starém oceláku Author se stejně starým sedmistupoňovým aliviem, véčky a pevnou vidlí. Stačilo na každé občerstvovačce opláchnout řetěz a kazetu, stříknout WD-čkem, a limitem pak už byla jen fyzička.

        Pláště Rocket Ron 2.1 naprostá fantazie – na těch snad nešlo spadnout v blátě, ve vodě, na kamenech ani na kořenech – za celých 97 km ani náznak nejistoty.

        0 0
    • kolda  

      byl to dnes mazec. chvilkama to byl spis boj o preziti. jel jsem na zimaku, kolo po cca 30 km neradilo, nebrzdilo, vidlice nepruzila. ale dojel jsem, 58. misto celkove na dlouhe prijemne prekvapilo.

      0 0
    • bosmilan  

      sice to bylo brutus to koupáníčko,ale já měl šnorchl takže v poho :-)),ale mě se závod strašně moc líbil a jelikož používám SRAM tak problémy typu neřadí,atd neřeším.Prostě parádní závod a každý kdo dojel do cíle je vlastně vítěz

      0 0
      • onik  

        horší než šela?:)

        0 0
        • bosmilan  

          každý měl svoje,ale tady toho bláta bylo více takže asi jo,jinak podle předběžného ohledání kola to vypadá že ani po druhém blátivém závodě nebudu muset investovat žádné peníze do nových komponentů

          0 0
    • arcco  

      Z pohledu cvakače docela maso

      http://raho.rajce.idnes.cz/…22._5._2010/

      0 0
    • jim1f  

      Kdybych věděl jak ta trať vypadá,tak bych určitě nejel.Jsem na to bláto chytal nervy.Zítra rozeberu kolo a zjistím kolik mě ta sranda bude stát.Jediné pozitivní bylo to teplo a sluníčko.

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Z pohledu diváka to bylo víc než zajímavé. Pokud si mě někdo pamatuje, byl jsem jediný, kdo stál hned v prvním kopci nad Raduní, byl to dlouhý výjezd promáčenou loukou. Byl jsem tam v černé bundě a kalhotech a smál jsem se, že lépe jsem si tu nemoc naplánovat nemohl. :-D

      Ne vážně, když jsem viděl některé, tak nechápu, jak to dojeli. Hlavně mě dostal borec, který se rozhodnul, že objede 90km trasu na koloběžce !! Lidi jsou blázni …

      0 0
    • Hynas  

      Dlouhá trať byla skvělá, podmínky vskutku odpovídající maratonu na horských kolech…křeče od 50tého kilometru mě připravily o umístění v první třicítce. Ale nevadí. Kolo a SRAM fungovaly na jedničku…a pak že se to nedá i v bahně užít nanoraptor…

      0 0
      • daymaker  

        podmínky super? no, dle mě se má na kole šlapat. To jest dnes to bylo z těch 90 tak min. 20 pěšo(jestli někdo neslezl, tak mu budu říkat pane), tzn. že podmínky byly naprosto vesmírné. :-) nestěžuju si, akorát si myslím, že regulerní podmínky vypadají jinak. jinak spokojenost, jsem rád, že se nikdo nezabil, i když zážítek šlapat do kopce a stát pořád na místě je k nezaplacení. a dnes škola smyku a techniky jízdy zadarmo… gratulace všem co dojeli!!!!!!!

        0 0
        • kolda  

          20 km pesky, to snad ne :) obcas to klouzalo, me teda hlavne z kopce, trat byla sice narocna, ale sjizdna.

          ja jsem se snazil jet v klidu, predstava, ze by me v tom bahne zacly brat krece me docela strasila…zavodil jsem az poslednich cca 20 km, kdy jsem se nechtel propadnout v umisteni

          0 0
          • tom xtr  

            Tvoje taktika byla určitě rozumější, než moje: co nejrychleji do cíle ať to mám za sebou. Před Dubovou kolem toho pole jsem v bojovém zápalu v jednom zhupu doslova utopil kolo v blátě, že jsem byl rád, že koukali aspoň řidítka. Od tý doby to bylo utrpení, že raděj zapomenout. Obě zápětí mám vykloubený ještě teď, jak jsem se snažil otočit gripshiftem. A navíc dost blbej pocit, jak tě pořád hafo lidí přejíždí …

            0 0
            • Reggie  

              tak se hlásím do klubu, nad Radúní na louce mi do bahenní kaluže zapadlo přední kolo do bahna až po nábu a já letěl přes řidítka na všechny čtyři. Nohy a ruce až po lokty a stehna v bahně. Řidítke jsem vylovil ještě dobře ale když jsem tahal přední kolo, tak jsem myslel, že roztrhnu vidli.

              0 0
              • daymaker  

                já si zase zaplaval jak je „chodník“ u Podhradí v Moravici i s kolem po tlumič… po zdolání zámku jsem si myslel, že si poslední zhup do Bohučovic užiju, ale tu bláťenou dálnici jsem musel celou vyjít. :-) šel jsem o km/h rychleji, než jsem šlapal na místě… :-) zítra vezu kolo na rozborku a očistu…

                0 0
              • sYs  

                :o) uff nejsem sám, kdo si tam parádně „zaplaval“ taky přední kolo po nábu v bahně a já po hubě do těch sra*** :o)))

                0 0
            • Zerocool  

              ten samý problém, přeletěl jsem přes řídítka a koupal jsem se s kolem v půlmetrovém bahně, nemohl jsem najít dualy:) v ruckách kilo bláta a prostě všude, kolo přestalo řadit, zabalil jsem to…

              0 0
              • tom xtr  

                Ani se ti nedivím. Já jsem nakonec kolo okoupal na Podhradí v Moravici a po rychlé rozborce a sborce bovdenů to nakonec jakž takž šlo.

                0 0
                • Hynas  

                  Pánové…přijměte laický názor…zkuste SRAM. :o)

                  0 0
                  • blisterexist  

                    moje řeč, bez jediného problému

                    0 0
                  • Tušnak  

                    silesie mě jen utvrdila, že shimano jde z domu…

                    0 0
                    • George81CZ  

                      proč? mám obyč deore, jel jsem devadesátku a řadilo mi to pořád stejně, jenom jsem jednou vytahal trávu z přehazky :)

                      0 0
                    • daymaker  

                      XT, no problem… to bude spíš jezdcem… .-)

                      0 0
                      • Tušnak  

                        i to je možné:) ale mám s Shimanem problémy dlouhodobě, stačí třocha blátíčka a hladký chod jde definitivně stranou:(

                        0 0
                        • tomaschek  

                          čau, ve sračkách není ani Sram dokonalý, mám ho na RM a třeba před 14 dny v Beskydech mi přestal smyk X9 shazovat na malou placku, jen co se trochu ucpal blátem.

                          Jak píšu výše, dlouhou Silesku jsem dal na 15 let starém Aliviu 3×7, které překvapivě řadilo celou dobu všechny převody. Jen jsem ho na každé občerstvovačce trošku opláchl.

                          Loni i předloni jsem jel Silesku na XTR a vždy jsem měl problém s přesmykačem. Že by ty komponenty byly kdysi kvalitnější??

                          0 0
                  • tom xtr  

                    No fajn, ale já jezdím SRAM. Bohužel třetí maraton na blátě se stejnými bovdeny bylo už přes limit.

                    0 0
      • gri3f  

        No o křečích nechci ani slyšet:(Nemá někdo radu jak se jich zbavit?Podle mě nic nepomůže max. jen lepší trénink.Dost mi to zkazilo celý závod,který byl opravdu super.

        0 0
        • daymaker  

          loupu do sebe Magneslife, nevím jestli je to placebo, ale pomáhá mi to… :-)

          0 0
        • bagr84  

          Trénink, strava, hořčík

          0 0
        • tomaschek  

          Taky na ně hodně trpím. Primárně to je o najetých kilometrech, nejlépe v závodech. Jedině tak se nohy adaptují na dlouhou maximální zátěž, kterou jim v tréninku málokdy připravíš – pokud si nedáváš 100 km po hřebenech Beskyd apod. Ale i tam se mnohokrát zastavíš a svaly průběžně regenerují, takže nonstop závod je vždy o něčem jiném…

          Při alespoň základní trénovanosti může hořčík ve formě tablet, anticrampu, magneslife apod. pomoct a oddálit první křeče, ale úplně jim sám o sobě nezabrání. Mě letos na Silesce potkaly silné křeče už na 40 km dlouhé, pak mi asi pomohla (?)hrst soli, kterou mi pořadatelka dala při druhém přejezdu řeky. Sice jsem se málem poblil, ale křeče zmizely a zbylých 50 km se mi jelo v pohodě, dokonce jsem mohl zrychlovat. Tak nevím, že by obyčejná sůl?

          0 0
          • daymaker  

            jj, mě na Škoda Biku pomohly rozinky se solí… taky jsem to málem vyvrátil, ale nakoplo mě to znatelně… :-)

            0 0
          • muppet  

            jj sůl je základ,to nás učili už v dorostu :-( :-))

            0 0
            • Lance  

              sul, sul, bez soli, to je umeni

              0 0
              • C.A.C  

                „Problém křečí při intenzivním výkonu a jejich řešení pojídáním solí a vitamínů je asi nejrozšířenější pověra v oblasti sportu. Je až šokující, jak se na jejím šíření a udržování podílí i lidé medicínsky vzdělaní a dokonce i ve sportu působící.“

                Více informací

                0 0
                • daymaker  

                  pravda, pravda… ale… nelze s úplnou určitostí vyloučit třeba i malý (ať už poz. či neg.) vliv minerálů při vzniku křečí, neb Ca, K a Mg ionty zajišťují rovnováhu na buněčné memráně buněk, což jsou i bb svalové…

                  0 0
    • redbed  

      něco přes 300 amatérských fotografií z fotoaparátu Panasonic DMC-F55, z dnešní Silesky na http://redbed.rajce.net/…ia_bike_2010

      Snad se někteří poznáte :-)

      0 0
    • fr33k  

      taky pár foteček…

      http://tonn82.rajce.idnes.cz/…22._5._2010/

      0 0
    • blisterexist  

      nevíte někdo, jestli budou někdy někde vysílat, když tam tolik natáčeli?

      0 0
    • Lance  

      uz 10 sem vedel,ze nepojedu

      0 0
      • daymaker  

        Víťa is here, co takhle domluvit nějaký silniční švih…?

        0 0
        • Lance  

          v pripade prizniveho pocasi sem pro, vcera sem zmoknul durch, az sem byl nazlobeny :-)

          0 0
          • vitan  

            cusek, hele, silnicku mam v portugalsku, mam tu jen bajka – mohli bychom se ale domluvit minimalne nekde a nekdy na kofolu s margotkou…:-}

            0 0
    • vitan  

      Dobre rano vsem,

      Jmenem poradatelu dekuji vsem zavodnikum za skvelou sobotu.

      Rad bych poprosil opavske bikerstvo o pomoc.

      Potrebovali bychom pomoc s uklidem trati. Pokud se budete nachazet na prochazkach ci vyjizdkach na trati Silesie a uvidte nejaky ten obal od carbosu ci musli tycinek…prosim o odneseni z lesa a transport na prislusna mista.

      Dekuji

      Vitek

      0 0
      • daymaker  

        rád něco posbírám, ale dneska vezu bika na rozborku, tak uvídím, kdy bude zase ready… :-)

        0 0
      • kolda  

        k tem odpadkum – slak me mohl trefit, kdyz jsem videl, jak typek odhazuje obal nekolik set metru za bufetem (za lavkou) a pekne bokem mimo cestu do travy. neodpustil jsem si komentar, tohle muze delat jen prase.

        na netu vsichni bojuji za lepsi podminky pro bikovani a v realu se nekteri chovaji jak hovada.:(

        0 0
        • onik  

          co nadělaš no :/ ja když někde vyhazuju obal při zavodě tak na širokou cestu kde tech obalu lezi vice a ne nikde do lesa,do travy

          0 0
          • sYs  

            Tak tohle taky nechápu. Jaký je problém dovézt to k další občerstvovačce a tam to hodit do pytle?

            0 0
            • kolda  

              zrejme neresitelny :(

              0 0
              • daymaker  

                to víte, jde to vidět v televizi… jak profíci odhazují na silnicích všechno všude… no a při závodě mají zřejmě všichni pocit, že jsou takoví eliťáci, že šátrání zpátky do dresu by je stálo cenné vteřiny, navíc to jsou přeci gramy navíc… :-)

                0 0
    • Hynas  

      Škody ze silesie…sečteno a podtrženo…nic. Kolo v pořádku. Jen desky vzadu na 40%, takže běžná spotřebka.

      P.S: Koho se mi podařilo na trati ******, tak se mu dodatečně omlouvám. ;o)

      0 0
      • foxhound  

        ještě tu hoď fotku těch bílých podkolenek :)

        0 0
      • 4.ever1  

        Také jsem se díval jak u mě dopadly brzdové destičky , a vzadu jsou ještě celkem OK , ale vpředu jsou již skoro sjeté na kov. Před startem bylo vše OK.

        Použité desky BBS-54 na brzdách M765 , kotouč SM-RT63.

        Jak dopadly vaše brzdy ?

        Koupit zase desky BBS-54 , nebo je něco trvandlivějšího za přijatelnou cenu?

        0 0
        • daymaker  

          u mě na Maguře, 180 kotouče, vpředu úplně nové orig. Magura desky cca 60% pryč, vzadu skoro nové Koolstopy – cca 75% pryč… takže ještě chvilku vydrží a pak nové…

          0 0
          • jaktařák  

            Přední na kov, zadní tak 20% a taky hotovo .

            0 0
          • blisterexist  

            zadní mové promax na vyhození, přední Fastop byli na vyhození před závodem, po závodě nejsou na plech, ale hodně těsně, ovšem celý závod mi to ale vůbec nebrzdilo

            0 0
        • sYs  

          Zadek na plech :o) přední má ještě cca 40%. Na startu byly obě brzdy skoro netknuté. Mě spíš vytrestala moje vlastní blbost jinde, posledních 30 km mi to vzadu řadilo jen 3 největší placky :o) teď už vím, že koncovky s brčkem a teflonová lanka nejsou úplně od věci… Jinak závod byl parádní hlavně sjezdy cestou (potokem) byly supr…

          0 0
        • Luongo  

          Od Zaluzne na kovu,odporny jekot a skoro zadny ucinek,kotouce na odpis,ale dojet jsem musel.Pred Silesii desky mesic stare(Shimano 525)

          0 0
        • Reggie  

          mám V-čka, špalky 4tkm byly tak 30% a teď jsou fuč, no nic koupím zase Autory 200kč za 4ks a je to :-)

          0 0
      • kamilk  

        Vpredu rok jete Goldfreny DS, vzadu nove (stejne) a po zavode jsou skoro netknute.

        0 0
    • daymaker  

      some pictures od Aleše… http://alishek.zonerama.cz/…rathon-2010/

      0 0
      • Kachnička  

        Vzkaz pro fotografa Aleše: děkuji za moc pěknou fotečku ze silesie, kterou jsem zde našla:-) Aspoň něco pozitivního ze závodu, haha. Já jsem ta s culíky:o)

        0 0
        • jaktařák  

          No vidíš :-) Já hledám, hledám ale sebe nenacházím .. Asi jsem byl na jiném maratoně :D

          0 0
          • Pavel  

            Já se našel; a několikrát. Díkec ;-)

            0 0
      • Luk029  

        dali by se sehnat ty fotky v plné velikosti? díky. našel jsem se na dvou.:-)

        0 0
        • daymaker  

          Fotograf není z BF, ale stejný odkaz je v připomínkách na stránkách Silesie. Tzn. jedině zkusit poprosit tam…

          0 0
    • jaktařák  

      Zdarec, chci se zeptat jestli nějaký(cí) opaváci nemají v plánu jet 12.6 do Rožnova na závod. Jel bych, tak kdyby měl v plánu někdo razit taky tak se ozvěte :-)

      0 0
    • Pavel  

      Tak už vím celkový „účet“ – za servis kola: 1650,– Kč… :-/

      0 0
      • jaktařák  

        Můj účet = mrtvá vidla (ale byla už hotová před tím) a teďka je totalka :-(

        0 0
      • gri3f  

        Celkova oprava 500kč(řetěz,špal­ky,lanka),tak­že pohoda a to mam alivko kamoš ma xt a už teď je někde na 2000kč a nema to ještě uplně v kupě :Da mě se smal že jezdim na shitu :D

        0 0
        • Pavel  

          Mne tam „naskočilo“ hlavně ložisko do přední náby (Fulcrumy)… Jinak teda předpokládám „klasiku“: řetěz, lanka, bowdeny, brzdové destičky. Ale už to má za sebou pár bahenních a vodních „koupelí“, takže jsem to v podstatě jen „konečně“ dodělal… Vono když projedeš krom jiného přes 50 brodů (Křivoklátsko), a v dešti k tomu, tak to nějaké následky nechá :-))

          0 0
    • redbed  

      a tady máte odkaz na nějaký ty filmy z letošní Silesie

      http://cobydup-biketeam.ic.cz/videa.htm

      pěkné koukání :-)

      0 0
      • 4.ever1  

        Nevíte někdo jak to vypadá se Silésii v roce 2011 ?

        Na oficiálních stránkách ještě není uveden žádný termín pro r.2011.

        0 0
        • bosmilan  

          ve Velu ji mají zařazenou do te Voloserie a je tam datum 21.5.2011 takže se určitě pojede.Samozřejmě že se zúčastním,tento závod nemohu vynechat (90 km)

          0 0
        • 4.ever1  

          Dnes se již objevil oficiální termín.

          Termín pro 11. ročník – podruhé a vážně

          Těší nás váš zájem o zveřejnění termínu konání letošního ročníku Silesie. Závod se pojede. Pro všechny, kteří nejsou zastánci tradic nebo to doposud nepostřehli: Silesie se pojede opět tradičně třetí květnový víkend

          ! Tedy 21. 5. 2011!!!

          0 0
          • daymaker  

            a je to venku… :-) jsem zvědavý na letošní podmínky… mohlo by být konečně normální jaro, aby se dalo potrénovat…

            0 0
      • blisterexist  

        mě přišlo poštou CD silesia X:-)

        0 0
    • cagalam  

      Dneska jsem jel z Podhradí do Žimrovic po pravém břehu Moravice a nevěřil jsem vlastním očím! Dřevěný most přes který se na Silesii jede po sjezdu z Jelenic je zničený, nějaký ********* ho shodil dolů. Most byl před pár lety nový, kousek od něho bylo i dřevěné odpočívadlo, to je taky v prdeli! Ještě v neděli tam ten most byl, hajzlové…

      0 0
      • Biker jak Pes  

        To snad ne! :-(

        0 0
      • Hynas  

        Tak to je prasárna. :o(

        Ale tak třeba to okoření závod…bude se brodit :o)))

        0 0
        • vitan  

          možností je více a občas se termín Silesie kryje s vodáckou akcí, kde je nutnost puštění raftové vody – byl to ale dobrý adroš…takový bobr na jaře:)

          0 0
      • vitan  

        Děkujeme za info – takové „novinky“ jsou vždy fackou všem pořadatelům:/

        Most a jeho postavení nás stálo mnoho úsilí a sloužil po celý rok všem…pěším i cyklistům po dlouhé roky…

        0 0
        • cagalam  

          ale pozor, já nemyslím tu lávku přes Moravici! Zničený je ten krátký dřevěný mostek asi kilometr po sjezdu z Jelenic!

          0 0
          • bosmilan  

            Ty myslíš takový malý mostek v pravotočivé zatáčce na jehož konci byl takový „altán“ ?

            0 0
            • cagalam  

              Přesně ten!

              0 0
              • vitan  

                a jooo…tak díky:) ten se dá objet po vrstevnici…uff…:)

                každopádně hovado…sekat ruce za takovou sviňárnu:)

                0 0
    • Biker jak Pes  

      Přidávám video mého bratra z loňského ročníku:

      http://www.youtube.com/watch…

      0 0
      • vitan  

        Díky – dobré videjko! Mrknul jsem i na nebožtíka mostka přes Moravici:/

        Nový most se bude stavět zřejmě 5/6.5. :)

        0 0
        • cagalam  

          A ta lávka přes Moravici spadla sama, nebo jí jeden z těch dvou čuráků co v tom údolí hospodaří rozbil?

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.