• miserable

    Zdravím,

    muže někdo poradit jaka je lepší volba 2×10 Shimano XT nebo Sram X9?

    Nechci porovnávat ceny ale výdrž a kvalitu, nebo spolehlivost.

    Dík za info

    K.

    0 0
    • Zlatka  

      Co je lepší hruška nebo jablko ?

      0 0
    • JakeF  

      Z XT mám takovej lepší pocit, nová X9ka mi přišla dost gumová, osobně bych bral radši XT. Na druhou stranu převodníky na Shimano dvojplacce mi přijdou dost na hlavu (nepočítám XTR 44–30), takže jsem na svým kole kombinoval Shimano systém se Sram klikama, což ale zase o trochu hůř řadí vepředu (možná by vyřešil Sram řetěz, ale zase kdoví, jak by to šlapalo vzadu)… Ideál by asi byl se Shimano klikama 42–28 nebo 39–26, ale nejsem si jistej, že ta 42ka půjde sehnat, na trojplacce se sice používá, ale tuším maj jinou rozteč… Takže nakonec mi asi ta kombinace přijde nejrozumnější řešení.

      0 0
      • biker jura  

        shimano taky dělá 42–30

        0 0
        • JakeF  

          To vím, ale to právě nepovažuju za ideální na dvojplacku… Když už mít 30 malou, tak radši 44 velkou, ten rozdíl je zbytečně malej… A na XTčku je právě snad dokonce jen 40–28, ne? No fakt nechápu Shimano v poslední době… Blbý rozsahy převodníků, krátký brzdový páčky, 36z kazeta s odstupňováním 11–13–15. Škoda, funguje fakt dobře, ale docela mi tim ztěžujou vybírání…

          0 0
          • ememem  

            krátký brzdový páčky – co sa ti nepaci? su to snad najergonomickejsie packy ake som kedy drzal v ruke, navyse brzdia viac ako slusne (xtr trail)

            36z kazeta s odstupňováním 11–13–15 – pre lemry jak ja je to docela ok.

            0 0
            • JakeF  

              Nelíbí se mi to, že jsme zvyklej brzdit prostředníčkem a dát tam brzdy s tak krátkou páčkou, tak se mi dost zhorší ergonomie, protože bych musel zkracovat gripy a posouvat brzdy víc k okraji, abych si zachoval šířku úchopu ve sjezdech, ale zase bych se připravil o možnost užšího úchopu blíž k představci všude jinde. Jasně, jsou to možná 2cm rozdílu, ale o tu variabilitu se připravit nechci. Navíc by to vypadalo dost hnusně, pokud bych nedal matchmaker, protože by byla mezera mezi objímkama.

              Co se týče kazety, tak 11–13 je už hodně velkej skok a se 42z velkou už ho tam občas dát potřebuju a na plynulosti jízdy to určitě nepřidá… Proč neudělali kazetu jako osvědčenou 9sp 11–32 s přidaným 36z pastorkem, mi fakt nedochází.

              0 0
              • Blade  

                Přesně tak! Klasická 11–32 kazeta a 36z opastorek.

                0 0
          • jIrI___  

            Ty krátké brzdové páčky jsou nejlepší věc, kterou Shimano poslední dobou vypustilo. Konečně můžu řazení a brzdové páčky synchronizovat do ideální polohy i bez matchmakeru :)

            0 0
    • vysmátej bajker  

      ve velu píšou že v 10 shimano chodí líp než sram.Dvouplackový kliky kat.váha jsou lehčí XT.No a jak velké převodníky ti vyhovují to musíš vědět sám.

      0 0
    • miserable  

      Velikost placek je pro me otázka. Nejraději bych měl 50×34, tj nakombinovat silniční a normální sadou, ale nevím jestli je to mozny?

      0 0
      • Bafoon  

        něco podobného chtěl kamarád a silniční kompakty s integrovanou osou na rám sintesi812 prostě drbali rám, možná by to řešila delší osa isis ale pak jde uplně do kytek řetězová linka na dvouplacku

        0 0
      • Vilém  

        Dalsi problem, mimo vyse zminovane, by mohlo byt zachytavani prevodniku o spodni trubky zadni stavby.

        Jinak tedy tuto volbu prevodniku nechapu, prijde mi jako naprosty nesmysl, pokud nejezdis jen po silnici. Pak zas nechapu co tu resis za vybery soucastek.

        0 0
    • miserable  

      Velikost placek je pro me otázka. Nejraději bych měl 50×34, tj nakombinovat silniční a normální sadou, ale nevím jestli je to mozny?

      0 0
    • jecnak  

      Desitkovy Sram ma chod hroznej. Shimano se naopak hodne polepsilo.

      0 0
      • Zlatka  

        Automaticky ovšem předpokládám, že sh šaltry na nižších sadách jsou stále z bláta.

        0 0
        • jecnak  

          Nevim, zkousel jsem XT a SLX a chodi dobre. Sram X7 naopak dost hruza, X9 jen kratce ale pocitove totez. Doma mame 9kovy XTR a SLX, oboje shadow, a chodi vyborne.

          0 0
        • ememem  

          to bolo slovo do bitky.

          cim je tvoja uvaha podporena?

          0 0
    • miserable  

      Tak nemusí to byt 50 ale ted tam mám 48 a přijít o osm zubu me přijde hodně. Takže to nemusí byt silniční, stačí velké kolečko.

      0 0
    • miserable  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.