Shimano XT 2008 alebo Magura louise BAT 2007

62 nepřečtených
  • gekon69

    Kto ma skusenosti skuste poradit ktora bude lepsia volba … vdaka …

    0 0
    • kubad  

      Obojí super. Luisa o větší fous lepší :-)

      0 0
    • gekon69  

      magura vraj robi necitlive brzdy … ze dost ,,hryzu" a shimano netusim preto sa pytam ci nebudu slabe … cenovo ma vydu rovnako …

      0 0
      • kubad  

        Luisy sou opravdu hodně ostré to je proti XT asi největší rozdíl – učinost je hodně podobná u obou super.

        0 0
      • Wilhelm  

        Ahoj, jezdím Magura Luisa Fr (nové Luisy budou podobný pákou i účinností), parťák XT a Magury mohu jen doporučit, pro mne jsou lepší tvarem páky i účinností. Je pravda že jsou kousavější, ale je otázkou, jestli je to líp nebo hůř, pro mne rozhodně líp, kámoš je „dřevorubec“, pro něho asi lepší XT. Ani jedněma neuděláš chybu…

        0 0
    • Trojci  

      XT. Kvůli servisu a ceně dílů.

      0 0
      • hanz  

        kolikrát si za poslední dobu opravoval brzdy?..jinak louise maj krom většího výkonu a lepšího dávkování 5ti letou zaruku na těsnost.

        0 0
    • gekon69  

      tak KTORE ??? :) videl soom ze aj KONA 2008 dava XT dokonca aj na drahe DH biky … a vyzorovo sa mi pacia viac tie XT … a co som cital recenze na louise ze su malo citlive (to bolo v MINUSOCH brzdy … )

      0 0
      • tomfree  

        No vidíš,dyť sis odpověděl sám,líbí se ti více xt tak si je kup,myslím že chybu neuděláš ani s jedněma,mi osobně na xt vadí zakulacená páka,při delším sjezdu tlačí do prstu a ztrácím cit,proto jsem ty své nahradil Rb design páčkama,placatá páčka se zakulacenými rohy ala hope je lepší.

        0 0
      • Smazaný účet  

        jen po stránce designu bych vybral XT, a účinnosti bych se nebál když je měl na kole i Markus Stoeckl při své rekordní jízdě

        0 0
        • hanz  

          no ten mohl mít na kole cokoliv žejo, navíc to nebylo jeho kolo ale testovací prototyp od intense a intense už dlouhou dobu peče se shimanem takže by tam byli aj starý sainty kdyby nepřišli nový XT

          0 0
          • Smazaný účet  

            aha to sem nevěděl…ja myslel že to je třeba jezdec od intesu…a na sněhu je citlivost davkovani duležitá ne?

            0 0
            • hanz  

              tak to určitě je ale on měl brzdit jen aby zastavil, jak to je jedno :-)..jinak při dvou stovkách za hodinu bude dobře dávkovatelná každá brzda :-)

              0 0
        • hanz  

          a co se týče starých xt tak v max výkonu byli slabší jak Louise…jelikož nezměnili třmen tak pochybuju že se výkon zvedl, co možná vyřešili novou pákou je dávkování.

          0 0
        • hovanec  

          XT… Jsou suprové. Dost účinku pro průměrného jezdce (69kg) a s deskama Koolstop je to parádička.

          0 0
      • petebike  

        sem taky uvazoval jaky brzdy na rok 2008 – byla varianta XT08 – preci jen porizovaci cena je hodne slusna, design je vybornej a udajne jsou na tom dost dobre – davkovani, hmmm ale nakonec budou Rka

        0 0
    • gekon69  

      Tak nakoniec som objednal XT 08 ako ste pisali brzdy to nemozu byt nejake zle a vyzor a servis mam lepsi … ak niekto ma este nejake nazory tak budem len rad ak prida :)

      0 0
      • Smazaný účet  

        správná volba;-) ja budu objednávat až na jaře, tak do té doby můžeš napsat zkušenosti.

        0 0
      • vratan  

        prepasol si sancu na poriadne brzdy :-)

        0 0
        • gekon69  

          preco myslis ? vyzorovo a servisovo vyhrava shimano a magura je dost necitliva brzda … a co sa tyka sily tak si nemyslim ze by mali byt XT slabe …

          0 0
          • vratan  

            to ze je magura necitliva je samozrejme hlupost. louisa je vykonovo a hlavne co sa tyka odolnosti voci prehriatiu proste ina kategoria ako XT…

            0 0
            • gekon69  

              mozem sa opytat ci si jazdil aj XT 08 aj louise ?

              0 0
              • vratan  

                jazdil som staru XT a louisu 07 vlastnim. XT 08 podla mojho sukromneho nazoru ± to iste ako stara, len v novsom sate…

                0 0
                • gekon69  

                  ja som XT nejazdil ale co som pocul nikto sa nestazoval na tu brzdu a louise BAT 07 mam doma ale je new este som ju nenahodil … lebo nemam vidlu doma cize som neskusal ale vela ludi pise aj vo vele pisali ze je necitliva … tak ju meniám za XT 08

                  0 0
                  • kubad  

                    není necitlivá je hóóóódně silná

                    0 0
                    • Hnoj  

                      Magura dycky byla jedovatá, komu se to nelíbí může jezdit po rovině :-)

                      0 0
                      • kubad  

                        jj chce to brzdit jedním prstíkem :-)

                        0 0
                        • gekon69  

                          ale zas XT nemoze byt nejake slabe ??? lebo rozmyslam ci PREDAM LOUISE 07 A KUPIM XT 08 alebo dokupim zadnu louise … lebo chcem mat rovnake .. a XT vyzorovo vyhrava na 100% predtym som mal juicy 3 a brzdili paradne tak si myslim ze XT by nemalo horsie ? a k tomu ked ich dava KONA a INTENSE na biky nemozu byt zle brzdy nemyslite ?

                          0 0
                          • kubad  

                            nejsou špatné – jsou super, ale Luisy jsou prostě jeětě silnějšía ostřejší

                            0 0
                          • vratan  

                            to ze nejaky vyrobca niekam nieco dava, znamena len to, ze to dostal od vyrobcu za najlepsiu cenu :-)

                            0 0
                          • hanz  

                            to že je dává kona nebo intense znamená jen to že jim je shimano nabídlo za dobrou cenu :-). jak bylo psáno, xt nejsou špatný ale louise sou o třídu lepší.

                            0 0
                            • gekon69  

                              myslis ze az o triedu ? ved este malo kto ma vyskusane tie XT v praxi ? paku maju radialnu ako louise strmen maju z jedneho kusa ako louise jedine sa lisia dizajnom a XT ma servo (asi koli tomu sa viac priklanam k XT) ale ked tu tolko do mna hucite :) tak zacinam rozmyslat o tych louise este ale kamarat ma julie a strasne kusaca je …

                              0 0
                              • hanz  

                                počuj, stara xt byla uplně „napiču“ davkovatelná, pri prudkom dobrždování rychle strácela výkon a celkový výkon bych řekl tak 90% oproti tomu louise 07 su lepe davkovatelne aj ked nekdo tvrdí že su ostre, nevadnu a celkový výkon maju na 100%

                                nove xt maju novu paku takže počítám že sa velmi zlepšilo dávkovaní, ovšem třmen je prepracovaný minimalně tak pochybuju že narostl výkon a zlepšilo se vadnutí.

                                obě brzdy sem jezdil osobně na dh, xt sem se snažil vyladit několikarema deskama, goodridge hadicema, tunning pačkama a stejně to byli defky :-) proti louisam ve kterých jezdim origo desky a nahodil jsem jen páčky jiný.

                                0 0
                                • gekon69  

                                  a louise ktore 07 alebo 08 su lepsie ?

                                  0 0
                                  • gekon69  

                                    www.blog.bikeusa.cz/index.php?… naprikllad tu je s XT spokojny skus precitat a to su len 07 …

                                    0 0
                                  • hanz  

                                    08 nemohu soudit, nejezdil jsem.

                                    0 0
                                  • vratan  

                                    paky louisy 07 a 08 maju s velkou pravdepodobnostou „creva“ rovnake. co je vsak podstatne ine u 08 je prasa. kvoli volnemu ulozeniu hadice je prasa z dvoch kusov. mozno to na brzdny vykon nema ziadny vplyv, ale pre mna osobne je to krok spat, ktory volna hadica nevyvazi…

                                    0 0
    • kesu  

      louise ted navic hodne zlevnily.Ja bych bral radsi ty nez XT

      0 0
    • Cylinder  

      Zdravím vsetkých, aby som nezakladal zbytocne dalsiu tému, dám svoj dotaz sem, hádam to nevadí.

      Mám na biku (Merida NinetySix) brzdy Magura Lousie Bat, kotúce 180mm Ventdisc. Spolu s bikom vázim cca 105kg a mimo iných problémov s brzdami mám jeden základný: brzdí to podla mna slabo. Nie zeby ma to nedokázalo zabrzdit, ale napr. dostat zadné koleso do smyku nejde hned, zabrzdit prednou tak, aby som dokázal postavit bajk na predné je v podstate nemozné. Moj bajk má rok, brzdy boli odvzdusnované viac krát, ale nejak zvlástny efekt to nemalo (slabé sú od novoti, s povodným 160 kotúcmi to bolo o zivot), povodné ci nové dosticky bez rozdielu, mastné kotúce podla mna nemám. Este horsie je to za mokra, okrem strasných zvukov citelne strácajú výkon, koleso sa musí viac krát pretocit, kým to zacne przdit. Ak je vsak vody vela, tak dole kopcom idem krokom, vacsiu rýchlost by som neubrzdil.

      Cítam tu aké sú kúsavé, pouzívajú sa na FR a mna to nedokáze slusne zastavit pri XC, a o kúsavosti si mozem nechat zdat.

      Mechanik z obchodu tvrdí, ze brzdy sú ok a nie sú zavzdusnené, brzdný výkon je v poriadku. Chod nemajú moc tvrdý, ale ze by páka isla az ku gripu sa tiez nedá povedat.

      Akosi som sa s tým zmieril, az do momentu, ked som sa previezol na bajku s hydraulikami Shimano SLX, alebo aj Tektro a na 160mm kotúcoch to brzdí lepsie ako moje na 180mm.

      Aký máte na to názor? Jazdí tu niekto s podobnou váhou tieto brzdy?

      C.

      0 0
      • hs74  

        Zkoušel jsi různé směsi desek?

        0 0
      • Skama  

        Jezdím tu samou kombinaci ( 96 + Magura, mám tedy ale cca 85 Kg). U mne to brzdí skvěle. Určitě bych zkusil odmastit kotouč. Nejdříve jsem jezdil originální desky Magura a poté přešel na Koolstop. Podle mne ty Koolstop brzdí trochu lépe.

        0 0
      • Jenda  

        muj nazor je ze je neco spatne, Luisy i se 160 kotoucem mi brzdily na mejch 85 kg v pohode akorat v dlouhych sjezdech se prehrivaly. Projev na pace rozhodne neni zadna houba, ale mam vezri bez BAT (coz je podle me akorat kurvitko). Zkusil bych poradne odvzdusnit – tedy odmontuj trmen, dej paku do vodorovny polohy, otevri expanzku, brzdi. Az ti dolezou desky bliz k sobe zatlac pistky zpet a koukej jestli lezou do expanzky bublinky. Opakuj dokud polezou, dobry je tremen proklepat a stejne tak hadici, navic aby hadice sla porad smerem k pace nahoru. Tohle je jedinej ucinej spusob jak ze systemu dostat opravdu vsechny bublinky.

        Pokud se to nezlepsi – s koolstop organickejma deskama to brzdit musi. Co taky brzdam vadi je prehnany cisteni, zejmena kotoucu – byl tu borec co po kazdy vyjizdce cistil kotouce cyklostarem a divil se ze to nebrzdi :-)

        Jinak postavit bika na predni z vetsi rychlosti bude s tvoji vahou problem s jakoukoli brzdou.

        0 0
        • Cylinder  

          Vdaka za rady a názory.

          Odvzdusnovanie a vsetky tie „tanecky“ okolo som absolvoval niekolko krát. Studoval som skúsenosti tu, aj na Magura fóre. Zlepsilo sa to, ale nie moc. O mastných platnickách som uvazoval. Skúsil som do zadu iné (Aligator), ale opat bez výraznej zmeny. Koolstop som hladal, ale u nás som ich nenasiel. Brzdy sú v podstate nové, strmene urcite netecú. Viac krát som ich mal dolu, po masnote ani stopy.

          Uz skor z recesie som nahodil brzdy Tektro Auriga Sub, co sú brzdy na trekingové bajky. Este ani nie sú zabehnuté, a uz brzdia lepsie, skúsal som brzdit iba prednou, a veruze by ma aj dokázala poslat cez rajdy.

          Nechápem to, zeby nejaký nepodarok? Na inom fóre niekto skúsal viac kusov Lousie, a písal, ze kazdá brzdila inak.

          Síce neverím, ze sú zavzdusnené, ale dohodol som sa s mechanikom, ze ich opat odvzdusní. Skúsim nejaké operácie s platnickami a uvidíme.

          0 0
          • Bender382  

            ještě než vyměníš brzdy zkus vyměnit mechanika…

            0 0
          • Jenda  

            hele vyprdni se na mechanika a udelej to sam. Je to fakt velmi jednoduchy ale chce to trpelivost a cas. Neni spatny to delat ve dvou. Jeden macka paku a kontroluje bublinky, druhej dava od sebe pistky. Ja treba musel ten cyklus povylezt pistky az se desky dotknuly a zas je zapacit zpet udelat asi 4–5 nez to bylo OK. Jeste teoreticky muze byt problem v pace ze ti to nekde netesni kolem pistku. Pak je jediny reseni novy paky – jdou na to v pohode shimano a funguje to s nima skvele.

            Magura mi prijde ze je velmi citliva na otoceni kola vzhuru nohama – jakmile mas trochu vzduchu v expanzce tak se tam ochotne natlaci.

            Mimochodem to cviceni s pistkama muzes udelat i se zavrenou expanzkou, vetsinou z toho neco malo vzduchy pokazdy dostanes.

            Desky – pokud nemuzes sehnat koolstopy prisly mi podobny taky fastopy.

            0 0
            • Cylinder  

              Mechanikovi niet co vycítat, zatial som ho k tomu nepustil ;)

              Odvzusnoval som ich asi 5×, mozno zle, s hydraulikami nemám viacrocné skúsenosti, ale napr SLX, Tetkro a dokonca Lousie 1 piestkovú z roku páně som komplet rozobral, zlozil a odvzusnil bez problémov.

              Jediné z toho, co som cítal, co mi radíte pri odvzusnovaní a neurobil som – je hýbanie piestami strmena. Vzdy som vybral dosticky, medzi piesty dal kus plastovej dosky a vytlacil ich, aby boli viac vysunuté. Ide víkend, bude cas zapaprat sa olejom :D

              Tento bajk som hore kolesami asi ani nemal, mám stojan na servis, takze v tom to nebude.

              0 0
              • frudo  

                Tiez mam 96ku s magura Louise brzdami a brzdia dobre.Bicykel bol viackrat otoceny hore kolesami dlhsiu dobu a na brzdnom ucinku sa nic nezmenilo.

                0 0
                • Cylinder  

                  Ak sa mozem spýtat, aké kotúce más a kolko vázis?

                  0 0
                  • frudo  

                    Mam kotuce Magura a vazim 78kg.Ked boli brzdy nove urcity cas im trvalo pokial sa zabehli.Myslim tym piskanie pri vazsej zatazi,ktore sa teraz stratilo.Brzdny ucinok bol vzdy dobry.Pri prudkom zjazde nieje problem aj na asvalte ist do smyku.

                    0 0
              • Jenda  

                podivej se do expanzky kdyz je budes roztahovat jestli ti lezou bublinky nebo ne (pred tim ale dostan pistky vic k sobe ale ne tak aby vypadly :-) Pokud bublinky lezou je to jasny, pokud ne bude chyba nekde jinde.

                0 0
          • Cylinder  

            Zdravím vsetkých. Trochu sa odvzdusnovalo a trochu testovalo :) Stav je nasledovný:

            Predná – kotúc 180mm povodné origo dosticky Magura – po opatovnom odvzdusnení brzdí slusne, mozno by mohla viac, ale myslím, ze to stací. Brzdí rovnako za sucha ci mokra, resp. je tam rozdiel, ale nie výrazný.

            Zadná – kotúc 180mm, dosticky Aligator organické. Odvzdusnoval mechanik aj ja. Za sucha brzdí lepsie, nejde do smyku tak lahko ako priatelkine SLX, ale povedzem ze by to stacilo. Za mokra hrozne kvíli, ale myslím, ze za to moze skor rám. Horsie je, ze za mokra brzdí velmi biedne. Cím dlhsie je vystavená vode, tým dlhsie trvá kým zacne brzdit, ako keby dosticky nasali vodu. Vymenil som na skúsku dosticky Promax-metalické. Este nie sú úplne zabehnuté. Za sucha brzdia celkom dobre, za mokra lepsie ako organické, ale tiez ziadny zázrak. Kvília podobne.

            Prekvapilo ma, ze frajerkine SLX má na pocit tvrdsí chod, ako Magura, pritom shimano brzdy sú vraj maksie. Odvzdusnoval som to 2×, nieklo hodín, tak ako ste mi radili aj co som nasiel v starsích témach, ale nie je to vonco. Este sa o nieco pokúsim, ale za chvílu ich asi hodím do rybníka :(.

            0 0
            • Georrge  

              hmmm to je divný… můžu ti hodit svoje zkušenosti, ne s touhle brzdou, ale s jinou. Nedávno jsem se dost vrtal se svých rydech, odvzdušnění, výměna přední hadice a tak. Po odvzdušnění, přestože jsem se velmi snažil, se mi asi zasraly přední i zadní desky od brzdovky, páč to vůbec ale vůbec nebrzdilo a za mokra šíleně hučelo. Krok pák byl dobrý, tvrdý. Tak jsem koupil odmašťovadlo, a odmastil kotouče i desky. Trochu se to zlepšilo, ale furt bída. Vzal jsem je na pořádný kopec, ať se prohřejou a zajedou, přední po prudkém brždění začala brzdit dobře, ostře, hodně. Zadní žádná změna. Druhý den už ale přední zase nebrzdila. Tak jsem se nasral, odmastil kotouče ještě jednou, a vzal desky nad oheň. Pořádně jsem je vypálil, pak pořádně vytřel do čisté hadry, a paráda brzdí to jak čert. Akorát bacha na organiky, ty nad ohněm praskaj, vepředu mám organiky a jedna destička se mi rozletěla, sintry zezadu jsou v pohodě. Tak zkus zajeté desky vypálit, odmastit kotouče a vzít to na kopec ať si to sedne :)

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.