SHIMANO MT520 výměna třmenů SLX m7000

14 nepřečtených
  • Tkadlecrr

    tak jsem zvědav na ty čtyř písty …koupeno na aliku za 85 dolarů dva třmeny + desky D03S+ dvě hadice SM-BH90-SS zítra budem zkoušet :)))

    0 0
    • Hadato  

      Reference by mě zajímaly.

      BTW: Budou k dispozici ty SLX třmeny? :-D

      0 0
    • Jiří999  

      Jak dopadla zkouška?

      0 0
    • sandy1  

      Dneska mi taky dorazili zítra budu montovat na kolo. Koupeno na axitu za 2800 komplet P Z i páky 501

      0 0
      • Jiří999  

        Tak dej kdyžtak vědět jak na tom brzdy jsou.

        Ty mé BR 6000 už nějak nestíhají mě zastavit

        0 0
        • sandy1  

          Včera namontováno. První zkouška kolem baráku lehké rozčarování. Žádný progres. Tak znovu na stojan a sundat kotouče. Vzal jsem je smirkem a odmastit, znovu na kolo. Pak už super. Dneska asi 30 km a spokojenost. Podotýkám že jsem zatím nechal kotouče ze starých brzd a budu měnit za kotouče z řady XT. A musím si zvyknout na chod pák se servo wave. Kotouče co mám jsou z původních M39.. něco. Brzdy nevydržely na Klínovci během dovolené, proto jsem objednával jiné brzdy, ještě z hotelu v Božím Daru. V neděli mě čeká 4 denní bikepacking, tak to musela být rychlovka. V po objednáno, ve středu dodáno. Zatím spokojenost. Až se vrátím z vandru budu mít víc poznatků tak napíšu.

          0 0
          • RttB  

            Jasně.. ony si ty desky musí sednout na kotouč. Chvilku to trvá. Ze začátku to prostě brzdí tak nějak slabě.

            0 0
    • Jiří999  

      Ahoj jak dopadlo testování?

      0 0
    • sandy1  

      Ahoj. Tak mám na nich najeto asi 600 km. Brzdy mají daleko větší výkon, než 2 pístové. Třmen má sice strohý tvar oproti Shimano vyšších tříd, ale to mě vůbec nevadí. Je dvoudílný a s deskama s chladičem si nepovídá. Museli by se upravit na YouTube jsem našel video. Je to jednoduché, ale ještě jsem nezkoušel.

      Páky nemají možnost nastavení volného kroku Free stroke a vzdálenost páky se nastavuje imbusem, ne šroubem bez nářadí, ale já jsem si našel polohu, která mi vyhovuje a nemám potřebu s tím hýbat (zatím). Mají otvíratelné objímky I Spec Ii a menší nádobku uzavřenou na boku tak jak brzdy Deore a vyšší. Mají servo wave a hadice BH90.

      Brzdy mají vyšší výkon, ale připadá mi, že projev na pákách je oproti jiným trošku pružnější.

      Do budoucna přibudou lepší kotouče a možná sintrovaný desky. Výkon těch co tam jsou je sice super, ale zkusit můžu, ať je výsledek kompletní.

      0 0
      • Jiří999  

        Paky máš ty co sou k brzdam 501 nebo nějaké jiné?

        0 0
        • sandy1  

          Jj 501. Jediné co s brzdami bylo ošemetné byl po montáži chod zadní brzdy. Zůstávaly viset pístky při razantnějším brzdění. Když jsem je promaznul tak vše OK

          0 0
    • Tkadlecrr  

      tak testováno a brzdí neskutečně ......

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.