• vidmann

    Mám kolo Merida TFS XC 900-D s kotoučovými brzdami Shimano M575.

    Najeto 800 km. Po asi 250 km skoro nebrzdily obě brzdy, páčky šly domáčknout až k řídítkům, musel jsem „pumpovat“, aby aspoň trochu zabraly. Po 500 km jsem šel na záruční servis, to už nebrzdily skoro vůbec i po pumpování.

    Tam je odvzdušnili a zase zabíraly hned, stačilo jen trochu zmáčknout. Ale už při druhé jízdě to nebylo ono a po dalších 200 km přední brzda byla dost špatná. Nyní s celkem 800 km (300 po servisu) je přední skoro nefunkční, zadní celkem dobrá, ale také znatelně horší, než na začátku, zabírá celkem dole.

    S kolem nedělám nic, co by je mohlo zavzdušnit, žádné otáčení a mačkání a podobné věci.

    Je to na reklamaci? Dělá to někomu to samé? Přijde mi dost hrozné, že bych je musel každých 250 km odvzdušňovat.

    0 0
    • kycis  

      Jasna reklamace…

      0 0
    • pustipav  

      tak to máš blbý.. samozřejmě, že je… normálně to vydrží několik let.. ne hodin:))

      0 0
    • martinpav  

      Skus sa pozriet ci niekde neunika olej. Ak ano, reklamovat. Je celkom mozne ze sa na odvzdusnovanie vykaslali a len doliali olej. Skusil by som to odvzdusnit doma, je to robota tak na cca na pol hodky obe brzdy, netreba ani nejake specialne nastroje. Myslim ze 8 kluc a trocha mineralneho oleja (normalny obchod ti odleje a preda aj origo shimano).

      0 0
    • RendyD  

      Mám asi 1000 km na těchto brzdách a naprosto bez problémů.Po zajetí desek brzdí pořád stejně, takže podle mě Ti to někde přisává. Reklamuj.

      0 0
    • xshreck  

      Stejně je divný že to dělaj obě. Jestli to třebas nepotentil při montáži technik

      0 0
    • RendyD  

      Rozhodně bych řekl, že je něco v nepořádku s olejem. Buď je tam bublina nebo je ho málo. Já dnes zkoušel svoje, chodí v pohodě, zadní má o cca 3–4mm delší krok, lehká hobovitost je u těchto brzd asi normální..

      Ještě mě napadá, zda nemůže být špatně zašroubovaný šroub, který kryje nalívací otvor, případně na něm není otřep atd… asi bych je rozebral a znovu složil, nalil a odvzdušnil. Pokud jsou v záruce, reklamuj. Až to bude potřetí, trvej na výměně za jiné.

      0 0
      • killeriq  

        Ked odvzdusnujem treba mi aj ten olej , nevie niekto aky je tam presne a kde sa v prahe da kupit?

        Dik!

        0 0
    • Jirka77  

      Zdar,

      manželka má to stejné kolo, stejné brzdy a stejný problém. 1 reklamace = odvzdušnění, 2 reklamace = vyměnili jí zadní brzdu (viditelně prosakoval olej) a odvzdušnili přední. Od té doby jí zadní funguje OK a přední se zase zhoršuje. Běž to reklamovat a trvej na výměně. Musí to být nějaká vadná série nebo co.

      0 0
    • abro666  

      mnese u mejch lx 485 behem jizdy prdla v trmeni tesnici gumicka, olej vytek a bylo po prdeli, nastesti to bylo uz na rovine:)

      nestesti u shimana, ze nejmensi nahradni dil (v mym pripade) je celej trmen.

      pokud by ti to nevyreklamovali, jakoze by meli, zajed si do Sterbohol (zeleny barak, kde prodavaj tesneni), pokud si z PRG, jeden ten krouzek stal asi 2 CZK.

      kamos tam jezdi kupovat krouzky na vidle RS:)

      PS, samozrejme zalezi, kde se konkretne ta netesnost nachazi.

      0 0
      • Vilém  

        lx 485? To je zase co? 485ky byly brzdy mimo sadu, nekde na urovni Alivia. Prvni serie techto brzd tekla ve trmeni. Nebyl problem je vyreklamovat.

        0 0
    • klida  

      Měl jsem uplně stejny problém.Nové kolo a takové problémy :-(

      Samostatné brzdy poslány na reklamaci a cca za týden uznáno a výměna za nové.V tuto chvili čekám až přijdou a doufám, že kolo bude konečně bez problémů.

      0 0
    • Garff  

      Tak mám s těmito brzdami taky problém. už když jsem jsem koupil kolo Merida TFS 800-D, brzdy se nezdáli lepší než Včka, možná i horší a (nevím jestli to tak má být) při brzdění kolo lehce vybrovalo. Po ujetí 100km se mi zdá že přední brzda jeětě více polevila v efektivitě a zadní už taham na řidítka a bez účinku. Dneska zajdu do servisu a jsem zvědav co mi řeknou.

      0 0
    • Mitchell  

      Mam trochu broblém s Shimano 575 Disc 180 mm. Mam na nich najeto asi 1500km a zdá se mi jako by se čím dál tim více prodlužoval chod brzdy. Nejdřív jsem si myslel, že se mi to zdá, ale poslední dobou při intenzivním brzdění se mi mezi zmáčknutou páku a grip nevejde prst. Taky jsem si všimnul, že mam docela zašpiněné řazení, které je pod nádobkou s kapalinou ( takovej ten ulepenej prach ). Jsou v záruce tak se vtom moc nechci vrtat. Řekl bych, že to bude na reklamaci co ? Měl jste někdo podobnej problém ? Eště mam dotaz, jestli se dá někde seřídit délka chodu páky ? Našel jsem jen seřízení vzdálenosti od gripu. Díky

      0 0
      • Ricci  

        Pravdepodobne zavzdusnene,to s reklamaciou vela spolocneho nema,nastavit sa dlzka chodu neda

        0 0
      • Vilém  

        Nehnul se ti spis sroubek nastavuji vzdalenost paky od riditek?

        0 0
    • killeriq  

      Mam asi ten isty problem mam Apache Blackhawk disc 2009

      Shimano BR-M575 + BL-M575

      A prednu dam az na doraz a nebrzdi to skoro vobec :(

      pisete ze servis dalsi reklamcia, kolko je cca servis? lebo je to z online shopu ten je cca 100km od prahy, ci sa mi vobec oplati ist tam a spat s tym…

      Dik!

      0 0
      • worlusho  

        Jsem na tom podobně jako ty, cca po 150km se mi začala propadat zadní brzda, jelikož to nikde nerosí, tak bych řekl, že někdo šetřil kapalinou, tak si jí koupím a odvzdušním. Pokud by ti někde prolínala, tak je to na reklamaci. Jinak, jak zde bylo napsáno, pokud tam nejsou nějaká spešl těsnění, tak v zeleným domku ve Štěrboholech by neměl být problém pořídit náhradu za pár korun. :)

        0 0
        • killeriq  

          aj mas nejaky navod ako na to? nikdy som to nerobil, najlacnejsi servis co som tu v prahe na to nasiel je za 200.

          Tak ci sa mi to vobec oplati sam riesit a este to viac dosrat :D

          0 0
          • worlusho  

            Dělá se to stejně jako na autě, ale jestli se chceš domluvit, koukal jsem že jsi z Prahy, tak v profilu mám číslo icq a skype mám worlusho.

            0 0
      • MattLehy  

        Zdar, chci si pořídit Apache Blackhawk disk 09, jakej máš zatím z něj pocit, vyplatí se ho kupovat? Vona teď cena klesla na 17 000 Kč.

        0 0
        • killeriq  

          no ja som ho kupil presne za Blackhawk Disc 19" 09 za 16 290,– Kč s DPH z kupsikola.cz

          Pocit fajn je to moj prvy lepsi bike, len tie brzdy sa posrali ze klesol tlak a nebrzdilo to tak som si to potom sam naplnil a bolo to ok.

          Inac ziadny problem jedine sedacka zo zaciatku peklo, kym si to nastavis a tak.

          A menil som ti volant za taky zdvihnuty lebo na z toho rovneho bolel chrbat.

          0 0
    • killeriq  

      Posledny vikend som si konecne nasiel cas na urdzbu brzd ale bez uspechu.

      Zadna brzda je ma asi mastny disk od toho ako som naplnal pred zimou s LHM+ brzdy.

      Takze som siel nanovo vytiahol cely LHM zo zadnej a strekol to tam znova. Tym som vylucil ze by bol vzduch alebo malo kvapaliny.

      vytiahol som brzdove dosticky, vycistil tech. benzinom.

      To iste s diskom na kole.

      Ale ked brzdim strasne to pisti ze by ma asi ludia na 100m poculi a aj tak to slabo brzdi.

      Skusal som to cistit tech. liehom, tech. benzinom, potom som ten disk polial a zapalil vytrel handrou ale stale nic pisti a slabo brzdi :(

      Nejaky tip ako toto vyriesil? este ako som bol v Bauhause a bral som technicky benzin na odmastovanie, mali aj toulen s primesou tech.benzinu. Ale nechce sa mi zase kupovat uz 3 plechovka niecoho co mozno ani nepojde…

      Myslim ze to pisti tym ze je mastny disk, nakolko brzdova packa reaguje normal a neni su ani ziadne uniky…

      Dik za pomoc!

      0 0
      • jaski  

        misto technickejch benzinu kup isopropanol a kotouc muzes lehce prejet jemnym smirglem a desticky vypal v troube nebo horkovzdusnou pistoli. ale jak sou jednou od oleje tak to uz nebude nikdy ono. desky muzes jeste taky trochu zabrousit simrglem. a jeste srovnat trmen

        0 0
        • killeriq  

          aha, no pekne…

          no skusim tu trubu ale mozno by bolo este lepsie to vyvarit v tlakovom hrnci :)

          Dik!

          Tu som prave nasiel uzitocne video k tymto brzdam ako doplnat kvapalinu:

          http://youtu.be/o2c6ezHY0A4

          0 0
          • jaski  

            vyvarenim se oleje nezbavis. nebo to misto trouby hod na nejakej plech a dej to nad svicku.

            0 0
            • killeriq  

              toulen si neskusal vobec? prave citam po forach ze by mal byt lepsi ako ten isopropanol.

              no to tie disky mozem rovno dat na plynovy varic, pod hrnec :D

              ale skusim no uz neni co stratit, pripadne moze byt ze aj tie brzdove dosticky budu nasiaknute…takze disk mozem cistit do nekonecna.

              Ak by som siel kupovat mas nejaky tip ktore su fajn? dik

              0 0
              • jaski  

                ne ddisk nad plamen ale desticky :)

                0 0
              • jaski  

                desticky nad plamen a kotouc isopropanolem nebo tim toluenem ale isopropanol se primo pouziva na cisteni kotoucu. a ten kotouc prejet smirglem a to samy desky na nejakym rovnym povrchu strhnout horni vrstvu. s deskama zkusenosti moc nemam ale staci si to tady najit je toho tady napsano dost

                0 0
          • jIrI___  

            Do trouby je nedávej, je to smrad jak cyp.

            0 0
    • Phaeton  

      Na technický benzín trochu pozor sice je to paradoxně odmašťovadlo ,ale zanechává mastný film pro čištění brzd nevhodné.

      0 0
      • killeriq  

        aha…tak co teda pouzivas ty? nieco na baze isoprophylu?

        alebo co ten toulen?

        0 0
        • Kubas.1  

          mě na odmaštění kotouče funguje úplně obyčejný mýdlo / jar

          0 0
    • vlakon  

      Zdravím. Protože jsem měl a počítam, že opět mít budu podobné problémy s těmito brzdami, chtěl bych se zeptat, jestli by někdo neměl tip na použitelnou odvzdušňovací sadu.. Díky za odpovědi

      0 0
      • Vilém  

        Staci 2 strikacky aspon 20ml a kousek hadicky. Tot vse.

        0 0
        • hs74  

          Na shimano stačí 0–1 stříkačka

          0 0
          • Vilém  

            Teoreticky ano. Prakticky pouzivam 2. Jednou tlacim od spodu, druhou nasroubuju do plnici dirky na expanzce (nechtel se mi kupovat ten jejich trychtyr).

            0 0
            • jIrI___  

              Na „sosáček“ stříkačky jsi vyřezal závit nebo to tam našrouboval natvrdo za principu samořeznosti krytky expanzky? :)

              0 0
              • Vilém  

                Konec strikacky je kuzelovy a presne pasuje do te dirky. Takze parkrat otocis, zavit v pace se zarizne do plastu strikacky a pekne to i tesni.

                0 0
                • jIrI___  

                  Dobré vědět, nemusím shánět po všech čertech nádobku od Shimana.

                  0 0
                  • vlakon  

                    Přestože jsem se do odvzdušňování brzd zatim pouštět nemusel, objevil se další problém. Po pár kilometrech po servisu mi přední servisovaná brzda přestala brzdit úplně. Z kopce bych páku urval a zrychluju…Odmastit to neni problém, mě by jen zajímalo, jestli je možný, že by mi na brzdy kápli trochu oleje při odvzdušňování a projevilo se to až po určitý době, když se destičky nacucaly…

                    0 0
    • vlakon  

      Díky za rady a ušetřený prachy…:o)

      0 0
    • Atilla  

      Nevíte jestli páky M575 mají servo wave? Díky

      0 0
      • RendyD  

        Nemají.

        0 0
        • Atilla  

          A kolik asi přidá servo wave na výkonu? dík

          0 0
          • RendyD  

            No, těžko říct, protože bych to musel vyzkoušet na stejných brzdách. Ale určitě zkrátí chod a při přiblížení ke kotouči na něj zvýší tlak, takže rozdíl bude patrný.

            0 0
            • Atilla  

              Mám páku od kámoše a přemýšlím, že k ní koupím třmen SLX M665 a měl bych brzdu na HT místo gustava. Pak mám přední M486 komplet, no nebrzdí to moc a nevím jestli by jí pomohlo koupit k ní třmen M665. Jesti bych si vůbec pomohl

              0 0
            • Atilla  

              Mám páku od kámoše a přemýšlím, že k ní koupím třmen SLX M665 a měl bych brzdu na HT místo gustava. Pak mám přední M486 komplet, no nebrzdí to moc a nevím jestli by jí pomohlo koupit k ní třmen M665. Jestli bych si vůbec pomohl

              0 0
              • Atilla  

                Ví někdo jestli to má smysl to takhle bastlit, nebo mám rovnou koupit nové deore páky. Dík

                0 0
    • SHT  

      Otázka k M575, manželce změkla přední, nechal jsem odvzdušnit, zkoušeli to 3× a pokaždé do půl minuty znovu změkla. Neteče. Odvážel jsem kolo ze servisu po zadnim a během hovoru si hrál s pákou. A ztvrdla! V normální poloze změkla zpátky a dokola a dokola. Čím to je? Znáte někdo takový problém?

      0 0
      • maedva  

        Zavzdušněná, resp. málo kapaliny… Pokud neteče, nic jiného to být nemůže – i malá bublinka dokáže divy ;-)

        0 0
        • SHT  

          Trochu mě překvapuje, že zase tvrdne. jinak samozřejmě bez bublinky takhle měká nebude. Brzdovka podle zkoušky vytekla do destiček, tyhle brzdy asi vyhodim. Zajímalo by mě, jestli někdo neznáte ten systém a nevíte, jak tam ta bublinka cestuje. Chvíli je tam kde má bejt tlak a chvíli ne, to je od ní přeci hrozně neukázněný.

          0 0
          • Vilém  

            Najdi si nekde postup odvzdusneni Shimano brzd a pust se do toho. Staci ti dve strikacky, kousek hadicky a olej.

            0 0
          • KoudakT  

            Ono ji asi napumpuješ a pak ztvrdne. Ideálně si s tím pohraj doma. Kup si olej (litr stojí asi 400 a máš ho doživotní zásobu a nebudeš řešit, jestli ti někde ukáplo), dvě injekční stříkačky a ve zverimexu si kup vzdchovací hadičku. Na netu jsou mraky návodů, ideálně koukni na nějaké video na Youtube.

            Z toho, co píšeš, mi přijde, že je tam málo oleje, ale můžu se mýlit. Každopádně, pokud olej neutíká, tak by neměl být problém to odvzdušnit a jezdit.

            0 0
          • allrose  

            při konci desek mi „občas“ propadne páka,stačí vyměnit desky a ok(=málo oleje)

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.