• Semteyy

Dobrý den,

mám na kole převodníky Shimano Deore FC-M617 36/22T, bohužel 36 odešla a musím měnit. Jenže nikde není. Jsem „lajk“ a potřeboval bych poradit. Přemýšlím nad tím, že tam dám něco jiného. Stačí když koupím jiné se stejnýma zubama, abych nemusel měnit aj řetěz nebo co všechno musím vyměnit když bych tam dal jiný typ převodníků ?

Díky a omlouvám se, jestli to někomu přijde jako uplně hloupý dotaz.

0 0
    • Cavendish  

Teoreticky ti stačí jakýkoliv převodník s 36z co má 4 díry a rozteč (BCD) 104mm

Zde skladem

0 0
      • Smazaný účet  

To nestačil každý převodník má svoji sadu talířů,když to zkombinuješ s něčím jiným,nemusí sedět náběhy neboť je to jinak pootočené,pak to blbě řadí,sukuje se to a je to tak na urvání šaltru.takže asi tak…

0 0
        • PENE  

U dvou rychlosti je prece jedno, kde ma velky prevodnik nabehy. Maly nabehy nema.

0 0
          • allrose  

Není,nabíhá to na p…,velmi špatně ;))

0 0
            • PENE  

Asi zalezi jak kdy. Mel jsem ruzne kombinace (shimano, race face, fsa) prevodniku 26/38 a 22/36 a prijde mi, ze to prehazuje stejne. Ted mam 22/36, kde velky prevodnik je vlastne stredni pro 3×10 a prehazuje to normalne.

0 0
          • Smazaný účet  

Když přehazuješ z menšího na větší tak řetězu pomáhají náběhy,ty musí řetěz zachytit za vnější článek,a navést řetěz do zubů většího převodníku,když jsou převodníky jinak pootočené,a opravdu to tak bývá,tak to nakonec taky nějak přehodí ale řetěz někdy najede na zuby a dělá to bordel než to zaskočí

0 0
            • PENE  

Proto je prece na prevodniku ten vystupek ktery urcuje, jak ma byt otoceny vuci klice. Pokud prevodnik posunes o jednu diru, tzn. otocis o 90°, tak samozrejme nebude radit idealne, ale nejmensi prevodnik nema nabehy a je po celem obvodu stejny, takze u nej je jedno jak ho namontujes. U trojplacky je to jasne, tam musis mit stredni a velky prevodnik z jedne sady, aby sedely nabehy, ale u dvojplacky je to podle me jedno. Problem muze byt u nevhodne kombinace velikosti, napr. kdyz jsem zkousel 22/38, tak uz to opravdu neradilo dobre, ale bylo to spis velkym skokem, nez pozici nabehu.

0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.