pomoc při výběru klik Shimano Deore FC-M442

76 nepřečtených
  • hradman

    Ahoj, mám problém a tak se jdu poradit s odborníky :-)

    Mám kliky truvativ x flow a udelal se mi v nich vakl v místě mezi klikou a převodníkama takže při šlápnutí to rupe. Myslel jsem si že je to osou a tak jsem bláhově kupoval novou osu a na 20 km to ustalo a pak to opět začlo. Vím že jsou levné ale vydrž pouze 700km? to je dost málo podle mě.

    Můj dotaz je takový: pomohu si Shimano Deore FC-M442 (podle mne jdou kvalitnější) pokud ne hodtě mi tip na jiné v ceně do 1000 děkuji

    0 0
    • Volf  

      Sice odborník nejsem, ale vynechal bych všechny experimenty s jinou osou než Hollowtech II  a šel touto cestou : LX

      0 0
    • Vilém  

      Kde je misto mezi klikou a prevodnikem? Tam je lisovanej pavouk, nebo jak? Nejak mi neni jasne kde to lupe. Pokud menit kliky, tak za neco s HT2 osou. Treba Deore nejsou moc drahy.

      0 0
      • hradman  

        jo mylslel jsem v tom lisovaném pavoukovi. Omlouvám se za zmatení

        0 0
        • Vilém  

          Kamaradovi delaly shimano kliky to stejne co tobe. Sel na to razne, vzal vterinove lipidlo a nalil je z venku, od kliky, do mista spoje. Od te doby ma klid.

          0 0
    • lidumil  

      Tady jsou lacinější :-)

      0 0
    • hradman  

      Děkuji za odpovědi a využiju je. Jen mě dostávají ty ceny. na jednom e-shopu 1890, na koloshopu 1209 a na kup kolo 1190. A taky k tomu ten klíč mohli dám :-(

       

      Děkui za rady..kdyby ještě někoho něco napadlo tak klidně pište

      0 0
    • tom_777  

      ty kliky x-flow jsem měl taky a měl jsem i ten problém  s rupáním.

      to uchycení převodníků je taková zubatá matice – jestli si to pamatuju. Mě pomohlo tu „matici“ utáhnout úderem paličkou přes velký šroubovák ve směru utažení a pak jsem na těch klikách ještě nejakej čas jezdil

      0 0
      • hradman  

        to jsem plánoval ještě dnes udělat ale bojim se abych to nestrhl. ještě mě napadlo jak tady jeden pisatel odpovidal dát tam sekundové lepidlo. Ale stejně pujdu do těch nových sice mě to štve když to kolo je staré 3 měsíce no jo co nadělám. díky

        0 0
        • Vilém  

          Pokud je tam prevlecna matka a zavit, tak jak to byvalo na starych Shimano a treba Coda klikach, tak bych napred zkusil celou matku povolit, sundat pavouka, vycistit, namazat a slozit.

          0 0
        • Vilém  

          Jeste jedna vec, proc to vubec nereklamujes, kdyz je kolo stary 3 mesice?

          0 0
          • hradman  

            No tak to už ted nejde, už jsem tu matici měl sundanou a mazal jsem to a to je první problém proč to nereklamovat, poznali by to že jsem to povolovat  a vysmáli by se mi. no a druhej je to že jsem tu kliku trochu rejpnul když jsem to měl uplé ve svěráku(v hadru to klouzalo :-( )

             
            0 0
            • Vilém  

              Tak to pak jo:) Mozna by stalo za pokus vyplnit to nejakym dvouslozkovym lepidlem na kov. Samo s tim, ze uz to bude pravdepodobne nerozebiratelne.

              0 0
    • hradman  

      včera jsem to zkusil podle rady zalepit to lepidlem..vypatlala jsem celou tubu. Když jsem to večer mntoval spátky tak to vypadalo že to nikdo neroztrhne. Dnes ráno jsem jel na kole do práce :-) a když jse m nasedl na kole tak nic nechrastilo, ale po 5 km to přišlo :-( opět cvaká, ne tolik ale cvaká. takže po příští výplatě jde na kolo hollowtech II a kliky Deore

      0 0
      • Vilém  

        Skoda, ze jsi to nenechal dele vytuhnout, pripadne to nedal na nejakejch 80°C do trouby. Nevim jake jsi pouzil, ale vetsinou je zcela vytvrdnute tak po 24 hodinach.

        0 0
        • hradman  

          díky, do trouby mě nenapadlo :-(

          no ale schlo to 12 h.

          ale uz jsem objednal deore, ono to mělo jěště jednu chybičku a to tu že dřel přesmykač. A podle rad z B-F jsem se dozvěděl že je to levnýma klikama.

          0 0
    • Smith10  

      Ahoj,

      nechci zakládat nové téma…mam kliky FC-M442-Octalink a při sundání fixačního šroubu na straně převodníku pod ním byla podložka…ale po sundání fixačního šroubu na levo jsem tam žádnou neobjevil(před­pokládám že tam má být taky),hledal jsem všude možně jestli mi nevypadla ale nenašel jsem :-(…to je tak když se daří…mam si sehnat originál nebo tam můžu nacpat co jsem našel doma,akorát bych ji musel trochu ztenčit, jinak průměrama sedí!

      0 0
      • Dzordano_Bruno1  

        Máš to dobře.

        Podloužky slouží k vymezení vzdálenosti převodníků od rámu, aby byla v rovině kazeta a převodník, popř. aby převodníky nedrhly s rámem. Aspoň si to myslím. Pokud se pletu, opravte mne.

        0 0
        • maajkee  

          dobře to říkáš.

          0 0
          • juli  

            Myslím, že se pletete oba. Je řeč o Octalinku, né o HTII.

            0 0
            • DaSnail  

              tak 8o)

              0 0
            • maajkee  

              no jo, sory, nečetl jsem to moc zpětně :)

              0 0
            • JakeF  

              Lol :-D. I když abych se přiznal, jak to bylo u Octalinku nevim, když jsem ho ještě jezdil, tak jsem takový věci neřešil.

              0 0
            • Smith10  

              …raději jsem to vyfotil…na straně převodníku pod tim fix. šroubem byla a na druhé ne ( hledal jsem jestli nevypadla ale nenašel jsem ji na ponku), teda pokud tam má být, ale typuju že ano :-)

              0 0
            • Dzordano_Bruno1  

              Sakra, taky jsem to blbě pochopil. Nevadí. u HII je dobře to, co jsem řekl. U Octalinku to dobře není. Měl bys mít pdoložky na obou stranách.

              0 0
        • Evilcleaner  

          ale no tak… když přišly na trh 442 tak HTII s logem deore nebylo ještě ani na rysovacích prknech. podle mě by to těsnění/podložka mělo být na obou stranách. na druhou stranu nemám pocit že by tam bylo nepostradatelné. pokud to pujde dotáhnout tak bych to neřešil.

          0 0
          • JakeF  

            Dokonce bych řek, že to neni ani Deore, jen Alivio…

            0 0
            • juli  

              Ani Alívko. Je to nesadový komponent ;-)

              0 0
              • JakeF  

                Číselně Alivio :-D. Člověk by čekal, že v tom ty Japonci budou mít pořádek a pořád se přesvědčuju, že ne až tak…

                0 0
                • juli  

                  Každý rok nabízejí tzv. komponenty nepatřící do sad. Bývají někde mezi Aliviem a Deore. Nejsou označené nápisem podle sady, ale je na nich napsáno Shimano.

                  0 0
            • DaSnail  

              jaké alivio?

              m442 neni alivio. HTII s logem Alivio tiež neni.

              0 0
              • JakeF  

                Vždyť taky řešíme Smithovo M442 s Octalinkem… Nikdo tu netvrdí, že by to mělo HTII.

                0 0
                • DaSnail  

                  když přišly na trh 442 tak HTII s logem deore nebylo…

                  +

                  Dokonce bych řek, že to neni ani Deore, jen Alivio…

                  =

                  když přišly na trh 442 tak HTII s logem Alivio nebylo…

                  alebo ne?

                  0 0
                  • JakeF  

                    Opravím se, dokonce bych řek, že 442 označuje jen Alivio → takže už vůbec nebylo :-). A jak už se ujasnilo, tak to ani Alivio neni, byť to má 4kový označení…

                    0 0
                    • DaSnail  

                      ok. a do budúcnosti- alivko kľuky sa väčšinou dajú rozoznať podľa toho, že majú na sebe napísané ALIVIO ;o)

                      0 0
                      • maajkee  

                        hehe :)

                        0 0
                      • JakeF  

                        Deore to neplatí? :-)

                        0 0
                        • DaSnail  

                          jasne že platí. 521 neni deore.

                          0 0
                          • JakeF  

                            Je to dobrý, obešel jsem celý kolo, všude mám XT napsáno :-) jen ta kazeta, jen ta kazeta… Nebejt mi líto těch peněz, tak tam to XTčko kvůli unašeči hodim…

                            0 0
                        • juli  

                          Nevěř tomu co píšou obchodníci-podvodníci. Deore je DEORE. To co je s nápisem Shimano je nesadový komponent.

                          0 0
        • StuntJ  

          Blbost, Octalink nemá žádné vymezovací podložky. Autor má na mysli podložky pod šrouby, kterým si montují kliky na osu. Skuečně by tam měla být jedna pod každým šroubem. Ale pokud není, nic se nestane … Maximálně se ten šroub zakousne a půjde blbě povolit … :o)

          viz. : http://techdocs.shimano.com/…30608887.pdf

          0 0
          • StuntJ  

            Bbost !!!! tady podlažka musí být … kecám i já :O)

            0 0
            • JakeF  

              Nějaký fail vlákno :-D. Že vy jste všichni vystresovaný z toho Valentýna? :-D

              0 0
              • StuntJ  

                asi … jsem z toho úplně zlovíškovanýýýýý :O)

                0 0
              • Smith10  

                …jééé, díky…to by byl zas *******…jsem uplně zapoměl že je zejtra 14.2. :-))))

                0 0
              • maajkee  

                na valentýna já seru :) tyhle ty zápaďácký svátky, hnus, fuj :)

                0 0
                • StuntJ  

                  To jsou zas keci … Dobře tě to soudruzi naučily HOWG

                  0 0
                  • maajkee  

                    keci? :))

                    aspoň mě soudruzi naučili psát česky :)

                    0 0
                    • StuntJ  

                      Nastuduj si historii toho svátku a pak něco piš … Já načnu 3 víno :o)

                      0 0
                      • maajkee  

                        Čtrnáctého února si církev připomíná oběť mučedníka Valentýna. Byl to římský kněz popravený císařem Klaudiem u Milvijského mostu. Později papež Gelasius vyzdvihl jeho svátek, aby potlačil rozpustilost římanů při pohanských faunových oslavách.

                        Dávání si navzájem nějakejch věcí s tím nemá nic společnýho, to je jen zápaďáckej komerční trik jak z lidí dostat prachy.

                        To že někoho miluju mu mám dokazovat nehledě na to že mi to někdo připomene v telce, prostě nesmysl.

                        Mimochodem tvoji epesní hrubka, moje nevelká neznalost historie svátku neomlouvá :)

                        0 0
            • Smazaný účet  

              Ta podlazka tam byt musi uz proto, ze je nepatrne sirsi, nez hlava sroubu. Mel jsem kliky na ISIS ose, jeden sroub bez podlozky a po nejake dobe se ta dosedaci plocha vymackala a pak tak uz nedrzel sroub ani s podlozkou a kliky sly do krabice, protoze se porad vymackavaly vice a vice.

              Podlozku klidne vypiluj u jine(staci zvetsit vnitrni prumer) a mas po starostech, na tloustku nehled.

              0 0
      • juli  

        Pokud se ti jedná o podložku, která je na tom dutém šroubu, který fixuje kliku na ose, tak patří na obě strany a je dobré jí tam mít. Mírně větší tloušťka podložky by neměla vadit.

        0 0
        • Smith10  

          …jj, díky za info…jen by mě zajímalo kam se mi zatoulala,pokud tam vůbec byla :-)

          0 0
    • meri  

      hele,vyprdni se FC-m442,kup něco s HTII,třeba http://www.kupkolo.cz/…10_5337.html ,radim ti to z vlastní zkušenosti.Taky jsem hodně spekuloval,a doma mam teď dvoje kliky a nevím co s nima.FC-m442 nové,FC-MC09 původní.Myslel jsem že ty nové mi budou pasovat na původní osu,no chyba.Takže teď musím koupit i novou osu, a to když si spočítám + 2 krát výměna v servisu(nemam na to nařadí) tak jsem skoro mohl mít ty z odkazu výš.

      0 0
      • lidumil  

        Si myslím, že to už od toho loňskýho srpna vyřešil :-D

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.