• jannk

    Já si nemůžu pomoc, ale jsem neštastný z přesmykače R7000 – jde ztuha jako prase. Moje starší 105 přehazuji jedním prstem a tenhle prostě občas na velkou placku rvu celou rukou a moc to nejde. Bovdeny nové, seřízené mechanikem kterému věřím, furt blbě. Prý to není ojedinělé, lanko tam vede jinudy … fakt nevím, zejména v zimě se s tím jezdí hodně blbě. Máte někdo podobné zkušenosti?? Na co bych se tam mohl podívat??

    0 0
    • nooski  

      Správně seřízený ten smyk chodí nádherně. Chce to jiný servis, který to bude umět nebo svépomocí podle návodů na netu.

      0 0
    • zdenalfofin  

      Ahoj.Mám silničku Focus také na 105 a přesmykač Shimano 105 5801 a jde mi to řadit taky ztuha. Měl jsem založené tenkrát téma na seřízení 105 a teď koukám,že jsi tam psal už tenkrát,že ti jde řazení ztuha.Tady je to téma

      0 0
      • ronda  

        Není to tak dlouho, co jsem se tu taky ptal na „gumovou“ stopětku vepředu i vzadu. Na trenažeru mám druhou stopětku ještě se „šňůrama na prádlo“ a ta chodí o dost líp. Tu gumovou jsem vyřešil nakonec „vánocema“ v červenci a komplet Ultegrou. To je jiný kafčo…

        0 0
        • zdenalfofin  

          Na kolik tě vyšla ze 105 na Ultegru?

          0 0
          • ronda  

            Páky, smyk, hazka, bovden, lanka, řetěz a kazeta (z 10 jsem si tím taky polepšil na 11), poskládané z e-shopů skoro přesně za desítku.

            0 0
            • zdenalfofin  

              Pěkně ty… říkáš, je to teď jiné kafe.

              0 0
              • ronda  

                jj, vepředu i vzadu na ťuknutí, žádné přemlouvání nebo nepřesnosti. I ta brzdová páka (ráfová) mi přijde líp do ruky, jistější.

                0 0
      • jannk  

        moje R5800 chodi jak z praku, problem mam s R7000

        0 0
        • ˘Ö˘ Krab  

          5800 páky mechanika nebo hydro?

          0 0
          • jannk  

            5800 mechanika, 7000 hydro. Coz asi muze hrat roli …?

            0 0
          • deekay  

            5800 hydro paky snad ani neexistuji ne?

            0 0
            • ˘Ö˘ Krab  

              Podívám se, co přesně se s tím používalo, ale dobový ekvivalent nejspíš existuje, jen má nějaké zběsilé číselné označení – juknu doma – na houby houbovité. Jestli tedy na kole nemám ST-R785 Ultegry, to by mě fakt naštvalo.

              Proto mě zajímalo, jestli mu 105 „jako z praku“ chodí s mechanickými pákami nebo hydrami – jestli je chyba v pákách nebo koncových zařízeních. Už u 5800 měli někteří potíže s přesným seřízením smyku, což jsem se naštěstí dozvěděl až po jeho úspěšné instalaci a nastavení ‚na první dobrou‘.

              0 0
              • jIrI___  

                Ukrutně špatné řazení v podstatě bez odezvy mají hydraulické ST-RS505, ve své době byly na úrovni 105.

                0 0
                • ˘Ö˘ Krab  

                  Bingóóó – nejen, že jsou hnusné a neergonomické do úchopu, ještě fakt divně řadí (vzadu). Ale, co už s tím. :-)

                  0 0
                  • deekay  

                    Proto jsem se ptal. V te dobe byly nesadove paky prave RS505 a to byl naprosto priserny pocin…to se davalo po radu 105.

                    A pak byly RS685 a ty mi prijdou paradni a lepsi nez stavajici 7 a 8000 rada. Maji kovove telo, servovawe a nemaji tak velky nador. A radi luxusne. Ty se davaly na Ultegru a DuraAce, pokud to teda nebyla elektrika, pak tam byly 785.

                    0 0
    • jannk  

      ok, presouvam se tam … jo, uz s tim zapasim dele, ale ted se to dost zhorsilo

      0 0
    • adam1  

      Kluci když mám páky 105 R7000 mužů dat presmyk R5800(2×11) ?

      Bude fungovat?

      0 0
      • Peslezedirou  

        Yes, jen si přečti návod :-) trochu jsem se při montáži vyškolil, ale chodí hezky.

        0 0
        • adam1  

          Dík ,já už ho nám na jedničce s pakami 5800 a pravé že se mi zda lepší než r7000?

          0 0
          • Peslezedirou  

            Myslím si to opačně, podle mě se 5800 nepovedl, musel jsem táhnout lanko jinak a namontovat zpět seřizovací šroub, aby vše chodilo.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.