Shimano BR-R8070 - zničený pístek?

11 nepřečtených
  • jonti

    Po převodu kola autem se mi trochu víc zamáčkla přední brzda na silničce s Ultegrou R8000. Chtěl jsem to roztáhnot jednoduše přes desky šroubovákem, jak jsem to dělal x krát na MTB. Už nevím, jestli to šlo nějak hůř, desky se roztáhly, ale pořád dřely o kotouč a třmen nešlo nastavit. Po vyndání desek jsem zjistil, že vnitřní pístek je pořád hodně vysunutý a nejde nijak zasunout. Při větším vysunutí už asi 2mm začíná propouštět olej. Taky se ozývají nepěkné zvuky.

    Znamená to, že je pístek a tím pádem i třmek KO? Jde to poškodit až tak lehce? Jde to nějak před objednáním nového třmenu ověřit jinak než zatlačením na brzdu s tím, že pístek vyskočí ven úplně?

    0 0
    • jonti  

      Taky předpokládám, že přední a zadní třmej jsou stejné, liší se jen ta deska na uchycení.

      0 0
    • novas752  

      No jestli z toho lezou zvuky jako když drtíš štěrk tak ano pístek je prsklý. Ano jde to zničit docela snadno, stačí když se to při zatlačení vzpříčí.

      Talže nový třmen nebo vykuchat zdravý pístek z dalšího poškozeného třmenu.

      0 0
      • jonti  

        Ano, takové ošklivé zvuky. Poškozený třmen k dispozici nemám, poptám se někde v obchodech. Navíc je teď trochu problém, že většina obchodů ma dobu dodání třmenu v měsících. Nevíš jestli jsou pístky stejné do MTB a silničních brzd?

        0 0
        • novas752  

          Já zdravej vykuchynej pístek z Ulgegrovýho třmenu mám. Včetně těsnění.

          0 0
      • DaD  

        Jj, ta keramika praská velmi ráda. Na roztažení pístků se musí opravdu s citem a jedině přes desky. Jak se na to šáhne na ferovku a něčím kovovým, tak většinou zdechnou.

        0 0
        • jonti  

          Jsem to roztahoval pres desky, ale moc jemny jsem nebyl, asi se to zatlacilo nakrivo a bylo to. Docela draha zkusenost :(

          Zajimave, ze u XTR ani SLX brzd jsem s tim nikdy nemel problem.

          0 0
        • novas752  

          Já to obvykle roztahuju 12mm očkoplochým klíčem bez desek, ale vím co dělám a tlačím to velmi citlivě. Musí se tlačit v ose pístku, jakmile se tlačí mimo střed, dojde ke vzpříčení a praskne velmi snadno no.

          0 0
    • jonti  

      Tak jsem objednal novy trmen.

      0 0
      • MatS  

        Z toho původního ti zbude aspoň pár náhradních dílů pro příště ;-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.