• jannk

    Jen takovy amatersky dotaz: Shimano 105 CS-5800 se uz nevyrabi a misto toho se ted dela Shimano 105 CS-R7000 … ?

    0 0
    • Bubaaak  

      ano oboje jsou 11s

      0 0
    • jannk  

      Dik – jeste jeden dotaz. Kdyz mam na kole shimano orech + R7000 kazetu, vse 11sp, tak chapu, ze tam asi nedam horskou 11sp kazetu (jiny orech?) … ale muzu do toho kola dat jiny zaplet s horskou 11sp kazetou? Bude mi fungovat prehazovacka? Pochopitelne si pohlidam brzdy (asi jen velikost kotoucu), velikost pevne osy a delku raminka, jedna se mi o to, jestli horske a silnicni kazety maji stejne rozmery mezi pastorky a prehazka bude prehazovat

      (chtel bych prehazovat zaplety mezi strekolety)

      0 0
      • Vilém  

        Podle tohoto zdroje roztec mezi pastorky stejna neni.

        0 0
        • jannk  

          hm … skoda :(

          Mam dobre gravel zaplety se silnicni kazetou, ale nejpomalejsi prevod je 34–32. A se silnicni kazetou uz to moc pomaleji nejde.

          Ted chci dalsi gravel, ktery bude fakt do terenu a do poctivych kopcu – tj potrebuji neco horskeho. A soucasne bych tam rad nekdy nahodil stavajici zaplety (do lehciho terenu) … ale to bych vlastne mohl pouzit klasickou silnicni kazetu treba 11–28 (a silnicni orech) a horske prevodniky treba 36–22 … to by mohlo jit…?

          (komentare, ze 34–32 staci na vsechno neberu, nestaci :)

          0 0
        • Chlebovnik  

          No, nevim. Na YouTube je miliarda videí, ve kterých mají na silničkách kazety 11–40/42, RoadLink a silniční přehazku. A zdá se, že to funguje OK.

          0 0
          • jannk  

            Jen jestli to chapu – podle toho by horske kazety na silnicni prehazce mohly fungovat? Otazka je, jestli bez serizeni potom pojedou i na silnicni kazete.

            0 0
          • xtonda  

            SunRace dělá silniční kazety 11–40 a 11–42

            http://www.sunrace.com/…detail/csrx8

            Jinak rozdílnou rozteč pastorků u 11 sp (3,74 mm silnice, 3,9 mm MTB) udávají i jiné zdroje, to dělá rozdíl 1,6 mm ve vzdálenosti krajních pastorků silnice vs MTB. Možná se to dá nějak seštelovat aby to na stojanu na YT vypadalo, že to chodí, ale pro reálné použití bych tomu nevěřil.

            0 0
            • jannk  

              No jo, ale ja bych rad neco, co bezne koupim v ceskych obchodech. Souhlas s tim, ze 1.6mm je moc, chci neco spolehliveho.

              A co horske prevodniky pro silnicni presmykac?

              0 0
              • xtonda  

                Koukám, CSRX8 ani v Německu, jen eBay/Ali a žádná láce.

                O kompatibilitě silničních a MTB převodníků, přesmykačů a řazení nějaké info v těchto článcích

                https://bike.bikegremlin.com/…mpatibility/

                https://bike.bikegremlin.com/…mpatibility/

                https://bike.bikegremlin.com/…mpatibility/

                Nebo použít MTB sadu a převodník tahu lanka JTek Shiftmate.

                Záleží jak moc lehký převod chceš, na silničních komponentech se dá udělat 30/34, lehčí už asi ne.

                0 0
                • jannk  

                  aniz bych to zatim moc studoval, tak s prednim MTB klkami by to jit mohlo:

                  „Mixing road shifters with MTB FDs (and vice versa) works fine as well.“. Tj silnicni osazeni, vzadu silnicni klasiku 11–34 nebo tak neco a jen dopredu male placky, neco jako 36/22. Prevod 22–34 by uplne idealni, to je 0.65, to uz je poctivy MTB kasparek. A nejrychlejsi 36–11 da pri kadenci 90 solidnich 39km/h, coz bych asi prezil. (proto tam chci mit moznost prehodit zaplety z jineho kola se silnicnim osazenim). Nebo dopredu 38/26, to by bylo jeste lepsi

                  0 0
            •  

              dá se ta silniční kazeta 11–40 koupit s tím RoadLinkem někde u nás?

              0 0
        • MichalCV  

          Podle toho zdroje se o rozteci nic nepíše :-)

          0 0
    • sandy1  

      Přifařím se sem. Mám v plánu koupit gravela, ale je na 105 R7000. Má kazetu 11–32. Na cestování na těžko je to trochu těžké. Na jedněch UK stránkách jsem se dočetl, že s dlouhym ramínkem funguje kazeta až 40 zubů. Jelikož jsem tuto informaci jinde nenašel tak tomu moc nevěřím. Existuje nějaká alternativa za hazku 105, třeba mtb která by šla s větší kazetou a zároveň s řazením 105?

      0 0
      • Chlebovnik  

        S RoadLinkem by to dát mohla. Nebo pak 11SPD Shimano hazku (GS na jednoplacku, SGS na dvouplacku) a Wolf Tooth Tanpan.

        0 0
      • TK75  

        Přehazovačka GRX 812 vezme 42 zubů.

        0 0
        • tompca  

          Ta je na jednoplacku, má kratší ramínko než GRX 810.

          0 0
      • tompca  

        Grx hazka RD-RX 810 s kazetou 11–40, seřídil jsem i bez roadlinku ( ten mám zatím v šuplíku). Délka řetězu je velká, velká + 4–6 článků dle manuálu Shimana, mě vyšlo 5. Kliky mám Praxis 48/32.

        0 0
    • sandy1  

      A roadlink se může použít na 2×11? Já myslel že je na 1 placku

      0 0
    • Markony  

      Mam odzkoušeno hazaka 105 RD-R7000-GS s kazetou 11–36 funguje bez problému.

      0 0
      • člen  

        Dotaz z druhého konce: hazka 105 RD-R7000-GS, tedy střední ramínko. Ve specifikaci od shimana je uvedeno použití pro kazety 28 až 34 zubů. Nemá někdo zkušenost s fungováním s kazetou 12–25?

        0 0
        • Chlebovnik  

          Vozím na trenažéru. Jako funguje to, ale na velkých pastorcích (vrchní 3–4) je trochu línejší, jak už je horní kladka od nich daleko.

          0 0
        • Marekstrni  

          Funguje

          0 0
    • člen  

      Je nějaký funkční rozdíl mezi kazetami Shimano 105 R7000 vs. R5800? Obojí je 11s, a v současném nedostatku přemýšlím, zda je zbytku sady R7000 nenapasovat kazetu R5800.

      0 0
      • Libas  

        Mám komplet sadu R7000 a na druhých kolech kazetu řady 5800 a funguje to bez problému.

        0 0
    • jenda95  

      Jaka to je prosim rada? Ja myslel, ze R5700, ale to by ten prevodnik mel 5 sroubu a tohle ma zjevne jen 4 …?

      R7000 to byt myslim nemuze, to je kolo z 2015

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.